انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
اشکال از فشنگای استرلینگ نیست و نخجیر ها کماکان مشکل گیر کردن رو دارنKhansariha (256)هر وقت کمر سلاح شکسته میشه باید هر دو سوزن همزمان مسلح شوند.داداش باید ببریش پیش یه تعمیر کار ماهر و عیب ماشه هارو هم برطرف کنی.خلاصه باید پول خرجش کنی تا این تفنگ یه چیز تقریبا خوبی از آب و گل در بیادKhansariha (8)
با سلام و ادب.

دوستان ديگر نظري ندارند ؟

ممنونم.
(2014-07-06 11:00 AM)Kalashnikov نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و ادب.

دوستان ديگر نظري ندارند ؟

ممنونم.

سلام دوست عزیز در جواب سولات شما 1- در اسلحه نخجیر 2 با شکستن کمر اسلحه ابتدا سوزن راست و سپس سوزن چپ مسلح میشود ......2 - اما در مورد گیر کردن تفنگ چون اسلحه شما نو است معمولا بعضی وقتها که شلیک پیاپی 2 لول انجام میشود کمر تفنگ باز نمیشود فلذا باید بچه قنداق را باز کنی که بتوانی با فشار و کمی ضزبه کمر تفنگ باز شود اسلحه بنده نیز در روزهای اول که آکبند بود این مشکل را داشت اما به مرور رفع شد ......3-در مورد خلاصی ماشه چپ چون فاصله پایه ماشه با فنر چکش زیاد است باید ماشه را بیش از حد کشید که به اهرم چکش برسد و چکش را رها کند در نتیجه باید ماشه باز شده و توسط اسلحه ساز رفع عیب گردد ..........
سلام دوستان
بالاخره امروز نخجیر2 دولتی که حدود 1 ماه پیش خریده بودم را تحویل گرفتم در نگاه اول اسلحه خیلی چرب بود که تمیزش کردم و جای دست روی قسمت های فلزی میمونه و زاج کاری هم جالب نیست(از کیفیت بد عکس ها عذر خواهی میکنم):
اهرم قفل لوله در وسط نیست مشکل دارد؟ اگه خراب چطوری درست میشه؟
[تصویر: 14053322301.jpg]
علت این تفاوت رنگ در ابتدای لوله چیه؟
[تصویر: 14053333471.jpg]

[تصویر: 14053335841.jpg]

[تصویر: 14053335171.jpg]

[تصویر: 14053337451.jpg]
این زبانه بچه قنداق از همین حالا کمی سابیده شده
[تصویر: 14053339081.jpg]

[تصویر: 14053340731.jpg]

ایراداتی که به نظرم میرسه موقعی که میخوام اسلحه مسلح کنم کمی خشک بنظر میرسه و لول کمی سخت باز میشه و موقع کشیدن ماشه ها انگار فلزی به فلزی ساییده میشه و کمی سفت هستند و ضامن هم کمی سفت هست و مگسکش هم کوچیکه فکر کنم باید عوضش کنم اما پوکشش زیاد لقی نداره و کمی جلو و عقب حرکت داره سوزن ها هم تقریبا هم اندازه اند(به چشم من سوزن سمت چپ کمی در حد 1میلیمتر کوچیکتره) داخل لول هم تمیز اما زیاد صیقلی نیست بچه قنداق هم لقی نداره فعلا همین ممنونKhansariha (8)
سلام جنابMAZ اسلحه نو مبارکتون باشه انشاله بهترین استفاده رو ازش بکنین Khansariha (8) اما در مواردی که ذکر کردید چند نکته رو براتون میگم 1- حدود 90 درصد 2لولهای نخجیر سوزن راست بلند تر از سوزن چپ است فکر کنم اسلحه سازی میاد تفنگ رو تست میکنه و سوزن رو طوری میتراشه که هنگام شلیک مناسب با چاشنی برخورد پیدا کنه 2- سفت بودن ضامن تفنگتون خود یه مزیت است چون ضریب امنیت بالا میره 3- اهرم باز کننده کمر اسلحه های نو همیشه سمت راست است سپس به مرور زمان با کارکرد زیاد به سمت وسط میاید و بعد سمت چپ آمده و بعد لقی کمر اسلحه را به دنباد دارد و دلیلش این است که ریلی که در داخل کپ اسلحه است روی برآمدگی زیر فشنگ کش لول میاید که اسلحه چفت شود و با کارکرد زیاد سایده میشود. 3- توصیه میکنم به جای روغن از گریس در قسمتهایی که تفنگ قطعاتش با هم درگیر هستن استفاده کنید که باز و بست نرم شود 4- کارخانه کروم داخل لول نخیر را کم میزند به همین دلیل زیاد صیقلی نشان نمیدهد .
داداش مباركه ، من يه نخجير ٢ سري اول داشتم ، نسبت به تفنگ شما آهن پاره اي بيش نبود ...
به نظر من كيفيتش خيلي خيلي بهتر شده نسبت به قبل ...
سلام به دوستان و اساتید گرامی
نخیر 2 ماهم بعد 50 روز از زمان خرید با جواز موقت به دستم رسید
البته چون مسافرت بودم عکسها رو الان دارم میذارم
سهمیه دولتی 93 تاریخ خرید 16 اردیبهشت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یکسری عکس هم از تمام زوایای سلاح برای دوستان میذارم

قابل عزیزان رو ندارهKhansariha (8)
جناب maz و mozafar اول اینکه اسلحه نو مبارک .انشا الله براتون مایه خیرو شادی باشه.دوم از عکسهای خوب و کاملی که گذاشتید تشکر میکنم.
سلام
90درصد اجناس ایرانی شانسی در میاد که نخجیر هم همینطوره لذا بعضی از ایرادات باید بره پیش تعمیرکار وارد و بعضی هاش هم مثل سفتی کمر اسلحه با صبر درست میشه و بقیه مشکلات هم باید باهاش ساخت و کاریش نمیشه کرد. برای همینه که بعضی میگن قدیمیاش بهتره و بعضی میگن جدیداش عالیه اما اگر شانس با ادم باشه وچرخ فلک هم با ما بچرخه من میگم صداش میارزه به این ترکای بی در و پیکر که نه پدرش معلومه نه مادرش(به خوباش توحین نشه) یکی از اقوام من نخجیر دو داره که خدایی عالی میزنه و در شکار همیشه محمد خان ما را رو سفید کرده و با خیال راحت هر فشنگی رو چه عادی و چه سنگین میندازه و به گفته خود محمد با هیچ چیزی عوض نمیکنه. شما هم خیلی وسواس نگذار و بزار با بچه های انجمن و دوستان نزدیکت با اسلحه چفت بشین انشاالله که بعد یه مدت حسابی روان بشه و بهت حال اساسی بده. اگر یک شرکت خصوصی ساختشو میگرفت دیگه هیچ کس دنبال اسلحه خارجی نمیرفت که هیچ بلکه همسایه های ما هم برای وارداتش صف میبستن واقعا که حیف. یاعلیmkkkk
سلام به همه
در تکمیل فرمایش دوست خوبم جناب karbakhsh عنصر شانس در تولیدات ملی وجود داره و شانس بعد عمری انگار با ما هم سر سازگاری پیدا کرد!من نخجیر نداشتم باهاشم کار نکرده بودم،من یه دولول سوار مارک تورون دارم نخجیر چون دولتی پیدا کردم و همه اساتید نظر بر این دارند به قیمت دولتی ارزش خرید داره به نام یکی از اعضای خانوادم خریدم،بدون تعصب بگم از این سلاح خوشم امده تو دستم حال میکنم،سنگینه زمخته اما احساس خوبی به من میده،من نخجیرو امتحان کردم یه مقدار خیلی کم بالا میزنه که میشه ندید گرفت و کمر سلاح یکم بعد شلیک سخت وا میشه اما گیر نمیکنه،در نقطه مقابل سلاح کامل و بدون مشکل قفل میشه ماشه ها مشکلی نداره با فشار منطقی شلیک میکنه پوکه کش مشکلی نداره،سوزنها قوی هستند
و هر نوع فشنگ(چاشنی سفید و چاشنی زرد)شلیک میکنه و جای سوزن رو چاشنی خوبو پر قدرت هست،هر دو لول یکجا میزنه و لول چپ از چوک شماره یک یا فول دو لول سوارم جمع تر میزنه و زهر خوبی داره،با قنداق هم مشکلی ندارم راحت سر تیر میرم،اما اینها نظرات و دیده های منه و نظر بقیه دوستان و اساتید برام قابل احترامهKhansariha (8)
لینک مرجع