انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
قدرت بالای سوزن نهایتاً بتونه چاشنی رو بجای فرو رفتن سوراخ کنه که اونم به ندرت پیش میاد .فشنگای امسال عقاب جنس برنجیش آشغاله .جالب اینه که یکم رطوبت ببینه زنگ میزنه و دوستان برای ریلود تست کردن و گفتن که بادگیری نمیشه.فکر کنم دلیلش همین باشه که تو تفنگ شما گیر میکنه .
(2018-11-23 09:14 PM)kuroshh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان. من یک نخجیر 2 سری اول دارم و بتازگی خردیم. همه چیز این اسلحه برام لذت بخش بود اول اما الان متوجه شدم که لول چپ نسبت به فشنگ های عقاب دردسر ساز هست و وقتی شلیک میکنم بعلت قدرت بالای سوزن پوکه در لوله چفت میشه و پوکه کش به سختی کمر اسلحه را باز میکنه و پوکه در میاد. البته در فشنگ های شاهین اصلا اینجور نیست اما فشنگ های عقاب چنین مشکلی دارم. بعضی از دوستان گفتند که بعلت قدرت بالا سوزن لوله چپ در مرور زمان مقداری گشاد شده که پوکه درش گیر میکنه. خلاصه دوستان اگر کسی تجربه مشابهی داره لطفا بیان کنه چون واقعا برام مهم هست بدونم مشکل از تفنگ هست تا فشنگ.ممنون

سلام
دوست عزیز احتمال میدم فنر پوکه کش ت ضعیف شده و هیچ ربطی به قدرت سوزن نداره
این موضوع بیشتر تو تفنگ هایی اتفاق میوفته که سر هم نگهداری میشن
یه چکی بکن اگه این موضوع نبود ببین تفنگ مشکل لقی نداره و لول و کپ با هم درست چفت میشن ؟؟
بعید میدونم از فشنگ باشه چون ما ها هم همین عقاب ها رو استفاده میکنیم و چنین چیزی ندیدیم
هانتر عزیز بالا چهارپاره نوشتم که اصلا اشتباه نوشتم چون با پنج تیر داداشم زدیم و خوب جواب نداد. این تفنگ فقط رو بعضی فشنگ های عقاب گیر داره و کمر به سختی باز میشه چون خیلی داخل میره. در خصوص لول و کپ کاملا چفت هستند و عکس هم الان میزارم. چطور متوجه بشم پوکه کش ضعیف هست ؟؟ از ظاهر معلوم میشه ؟؟؟ اگر ضعیف باشه باید یکی دیگه بخرک بزارم ؟؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 20181124_150947_1_.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img][img]
[/img][img]
[تصویر: 20181124_151034_1_.jpg]
[تصویر: 20181124_151055_1_.jpg]
[تصویر: 20181124_151059_1_.jpg]
[تصویر: 20181124_151117_1_.jpg]
[تصویر: 20181124_150916_1_.jpg]
دوست عزیز سلام
اسلحه شما سه تا مشکل ممکنه داشته باشه

1_ فنر پوکه کش ضعیفه که بعید میدونم
2_سوزن بلنده و تو چاشنی گیر میکنه که اگرم زیاد فشار بیاری در تفنگ رو باز کنی در این صورت ممکنه سوزن بشکنه
3_بدترین و نا امید کننده ترین مشکل که ممکنه از خزانه باشه.اگه خزانه به اندازه صدم میلیمتر دور نباشه( مثلا باد کردگی حتی در حد میلیمتر)

مورد سوم رو خودم 3 سال پیش تو یک نخجیر تکلول دیدم
خیلی هم مشکل بشه درستش کرد

نگران نباشید تنها چیزی که چاره نداره مرگه.اسلحه باید از نزدیک دیده بشه
تا بشه مطمئن نظر داد

شما تنها کاری که میکنی به یه تعمیر کار مجاز اسلحه نشونش بدهKhansariha (8)
با سلام به همه دوستان
دوست عزیز اگه پوکه های شلیک شده از دوتا لول رو داری والبته خودت بدونی که کدوم پوکه مال کدوم لول بوده یه بار با پوکه شلیک شده ی لول دیگه ( منظورم پوکه شلیک شده با لول راست رو واسه لول چپ امتحان کن و پوکه شلیک شده با لول چپ رو با لول راست) امتحان کن ببین نتیجش چی میشه؟ فرض بر اینکه خزانه لول چپ گشاد شده باشه پس طبیعتا باید پوکه یه ذره قطورتر باشه از پوکه لول راست و در نتیجه باید داخل خزانه لول راست یا نره یا به سختی و گیر بره.. و برعکس پوکه که از راست شلیک شده باید واسه خزانه چپ یه کم گشاد باشه .البته اگه این ازمایش فوری بعد شلیک باشه نتیجش بهتره. چون پوکه که چن روز قبل شلیک شده ممکنه یه کم (یه ذره فقط) خاصیت ارتجاعیش اونو برگردونده باشه وباریکتر از چن ثانیه پس از شلیک شده باشه.Khansariha (8)
هانتر عزیز نتیجه ازمایشی که خواسته بودی را انجام دادم و به نوعی متغییر بود به طوری که از خزانه راست تیر شلیک شده را به خزانه چپ گذاشتم و براحتی جا خورد. اما وقتی با فشنگ های عقاب شلیک میکنم اکثرا خزانه چپ پوکه کش زورش نمی رسه و امروز پوکه کش را بردم نشان دادم و چون پوکه کش نخجیر 2 بدون فنر هست مکانسیم پیچیده ای نداره و این هم درست عمل میکرد . این مشکل بیشتر با فشنگ های عقاب و برخی چهارپاره ها مثل zuber بوده و یکی از دوستان گفت احتمالا مادر زادی خزانه چپ مقداری ایراد داره که بهش دست نزن. والا خودمم موندم باید چکار کنم
از طرفی یکی از دوستان هم میگه چون خزانه چپ اینها تنگ تر هست برای دور زنی و جمع زنی فشنگ های غیر استاندارد عقاب را جوابگو نیست و از عقاب استفاده نکن و جای نگرانی نیست.دوستان لطفا راهنمایی کنید
سر لول چپ تنگ تر هست ولی غیر ممکنه خزانه یه تفنگ دولول یکیش تنگ باشه یکیش گشاد
اصلا امکان نداره.خدایی ملت این ایده هارو از کجا میدن!!!

نخجیر 2 هم که فنر پوکه کش نداره من نمیدونستم
در اینصورت و با توجه به اینکه تعمیر کار هم گفته پوکه کش مشکل نداره عیب فقط از خزانه هست که منم تو پست اخیر گفتم

اکثر تفنگای ایرانی همین مشکلا رو دارن چون کسی نیست که با دقت و از دل و جون مایه بذاره
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
منظور اون بنده خدا این بود که حتی میلی متری تنگ تر باشه چون پوکه فشنگ عقاب غیر استاندارد و بی کیفیت هست وقتی شلیک میشه پوکه باز میشه و به نوعی کیپ میشه داخل لوله سمت چپ. بر فرض بر اینکه خزانه مشکل مادر زادی داشته باشه ایا صلاح به تعمیر هست ؟؟ چون فقط رو فشنگ های عقاب چنین مشکلی داره اگر بخواد بدرترش بکنن همان عقاب با پول بیشتر بهتر از این هست که گند بزنن رو تفنگ چون ازش در سایر موارد بغیر از سنگینی راضی هستم.
درود بر دوستان
مکانیزم پوکه کش نخجیر فقط اهرمه که با شکوندن لول، پوکه کش رو میاره بالاو پوکه خارج میشه و تفنگهای پوکه پران هم اهرم دارن هم فنر اول اهرم زحمت کشیدن پوکه رو میکشه بعد هم فنری که پشت اهرم هست پوکه رو پرتاب میکنه به این خاطر که فنر هر چقد هم قوی باشه بعد از شلیک باز به تنهایی نمیتونه پوکه رو بیرون بیاره البته من یه بار یه تک لول بلژیک پران باز کردم اینو از نزدیک دیدم
هانتر جان با این اوضاف نظر شما چیه در مورد مطالب که گفتم ؟؟
لینک مرجع