انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با تشکر از کوهنورد عزیز .تست جالبیه.البته فکر کنم باید یه خط کوچیک دقیقاً وسط شیار نشانه گیری هم علامت گذاری بشه و نخ رو روی اون مماس کرد که این تست درست انجام بشه.
سلام خدمت دوستان
به نکته جالبی اشاره کردید جناب کوهنورد.... بارها متوجه این انحراف شده بودم اما اصلا توجهی به دلیلش نکرده بودم تا امروز که عکس های شما فکرم رو مشغول کرد و یک گشتی در سایت های کفار زدم و به نتایج جالبی رسیدم.... روی اسلحه خودم تست کردم و قنداق اسلحه من که راست دست هستم اگر از پشت اسلحه به نخی که شما فرمودید نگاه کنیم به سمت راست متمایل شده
طبق مطالبی که در سایت های خارجی دستگیرم شد اشخاصی که دارای صورت پهن و گرد هستند یا دارای چشم های بهم نزدیک به این انحنای قنداق احتیاج دارن و اشخاص دارای صورت لاغر میتونن بدون این انحنا هم تیر اندازی موفقی داشته باشن ...در کل اشخاص راست دست به انحنای راست و اشخاص چپ دست یه انحنای چپ قنداق احتیاج دارن و بودن یا نبودن و یا تغییرات در مقدار این انحنا باعث تغییر در سمت (راست - چپ) محل برخورد ساچمه ها خواهد شد

مطالب جالبی در مورد قنداق دستگیرم شد و الان به نظر من قنداق یک اسلحه برای صاحب اسلحه باید منحصر به فرد باشه... با تنظیم قنداق میشه بالا پایین چپ و راست زدن یک اسلحه رو اصلاح کرد
درود
در خصوص این پرو نبودن قنداق آیا برای سوارها هم صدق میکنه یا اینکه گریبان گیر نخجیر دو هست ؟
یکی از آشنایان که الان 75 ساله هست میگفت یه دو لول فرانسه 16 داشتم که اسلحه نزنی از آب در آمده بود ولی یه بار برای تفریح رفتیم جایی یکی پیدا شد هر چی تیر انداخت زد وبرات ما عجیب بود بعد هم این دوست ما اسلحه رو به خاطر نزدنش فروخت وچه حیف الان متوجه شدم که برندهای معروف هم ممکنه عیب داشته باشه یا ممکنه این سلاح دوستمون به کتف وشانه یه نفر ست بشه ولی با یه تیر انداز دیگه مچ نباشه
الان که من مطالب دوستان خوب وبا تجربه رو میخونم که بی منت در اختیار هم دیگر قرار میدن وبه گونه ای فریدون وار داد و دهش معنوی دارن خوشهالم
(2016-12-12 03:43 PM)samer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
در خصوص این پرو نبودن قنداق آیا برای سوارها هم صدق میکنه یا اینکه گریبان گیر نخجیر دو هست ؟
یکی از آشنایان که الان 75 ساله هست میگفت یه دو لول فرانسه 16 داشتم که اسلحه نزنی از آب در آمده بود ولی یه بار برای تفریح رفتیم جایی یکی پیدا شد هر چی تیر انداخت زد وبرات ما عجیب بود بعد هم این دوست ما اسلحه رو به خاطر نزدنش فروخت وچه حیف الان متوجه شدم که برندهای معروف هم ممکنه عیب داشته باشه یا ممکنه این سلاح دوستمون به کتف وشانه یه نفر ست بشه ولی با یه تیر انداز دیگه مچ نباشه
الان که من مطالب دوستان خوب وبا تجربه رو میخونم که بی منت در اختیار هم دیگر قرار میدن وبه گونه ای فریدون وار داد و دهش معنوی دارن خوشهالم

درود بر شما دوست گرامي
در مطالبي كه من مطالعه كردم و اين قوانين درمورد كليه ساچمه زن ها صادق هستش چه سوار چه كنار چه تك لول و اتومات و دستكش
پيروي صحبت شما برند هاي معروف در بعضي مدل ها و گاهي در تمام مدل ها اسلحه هايي با قنداق نتراشيده توليد ميكنن كه زمان خريد اسلحه توسط مشتري سفارشي تراشيده بشه كه هم شكل دلخواه مشتري باشه هم براي مشتري سايز باشه
اقا هومن به انجمن خودتون خوش آمدید Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اگر بنده بخوام این مشکل شما رو دقیقا شرح بدم باید متوسل بشم عکس و دیاگرام و گیف و ..... خخخخخخخ
ولی تا قبل از اون یک توصیه براتون دارم که انجامش خالی از لطف نیست شاید بدرد دوستان هم بخوره :
تفنگتون رو روی یک سطحی مثل صندلی قرار بدین ... دقیقا میانه قنداق را پیدا کنید . یعنی چی ؟ اگر مقطع قنداق رو یک بیضی در نظر بگیریم قطر کوچک پهلو ها و قطر بزرگ بالا( اسمش رو بگذاریم A )و پایین قنداق (B)را به هم متصل

استاد کوهنورد اولا ممنون از تصاویر که کاملا گویا بود و وممنون از زحمتی که کشیدید. به حق استاد هستید.بله من این تست را روی تفنگم انجام دا دم و متوجه شدم که هر دولول حدودا ۱ تا ۱/۵ سانت به سمت راست متمایل هستند.جالب اینجاست که وقتی از روی لول به قنداق نگاه می کنیم این تفاوت بسیار جزیی است ولی وقتی با نخ امتحان می کنیم تفاوت کاملا مشخص می شود.بهر حال بسیا ر ممنون.
(2016-12-12 04:47 PM)Hoomanhooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
استاد کوهنورد اولا ممنون از تصاویر که کاملا گویا بود و وممنون از زحمتی که کشیدید. به حق استاد هستید.بله من این تست را روی تفنگم انجام دا دم و متوجه شدم که هر دولول حدودا ۱ تا ۱/۵ سانت به سمت راست متمایل هستند.جالب اینجاست که وقتی از روی لول به قنداق نگاه می کنیم این تفاوت بسیار جزیی است ولی وقتی با نخ امتحان می کنیم تفاوت کاملا مشخص می شود.بهر حال بسیا ر ممنون.

دوست عزيز اين لوله نيست كه انحراف داره بلكه قنداق اسلحه شماست كه انحراف داره.
شما راست دست هستيد يا چپ دست؟؟؟
دوست عزيز اين لوله نيست كه انحراف داره بلكه قنداق اسلحه شماست كه انحراف داره.

متوجه هستم که قنداق انحراف داره. حتی وقتی تفنگ را از بغل روی زمین بخوابانید متوجه انحراف قنداق خواهید شد.چون انحراف قنداق باعث می شود که یک طرف قنداق کاملا روی زمین قرار نگیرد.من راست دست هستم.ممنون از تذکرتان.
امسال بنا وکاشی کار ونما کاری که برای پدرم کار میکردند یک سر نخ رو در مبدا و بصورت مبنا با چسپ 3-2-1 ترکیه ای میچسپاندند وبعد تا اونجایی که چسپ تحمل میکرد نخ رو میکشیدند ( نا گفته نماند تحمل این چسب خوبه و قابل قبول ) وبعد سر دیگر نخ رو بعد از کشش وبه حداقل رسیدن خطا میچسپاندند
این روش هم که کامران جان فرمودند صادقه
سلام
با تشکر از استاد کوهنورد عزیزKhansariha (8)
منم تست نخ رو روی صیاد دو انجام دادم از اونجاکه نخ بسته شده به نوک مگسک رو باس به بالای قنداق وصل میکردم. چون بالای قنداق پایینتر ازته کپ هست نخ به انتهای کپ میچسبید وتست خراب میشد. منم نخ رو به نوک مگسک وصل کردم و با دست ته نخ رو از بالای قنداق به صورتی بالا اوردم که نخ از محل چسبیدگی به کپ ازاد شد. و از بالای اون به صورت شاقولی با نقطه Aمماس گرفتم ومتوجه شدم که انحنا به سمت راست داره خیلی خیلی ناچیز. در کل من فکر میکنم که چون هدف گیری از ته کپ به نوک مگسک هست ظاهرا انحنا خیلی کم بی تاثیره. ولی انحنا به هر سمت در کنترل سلاح زمان شوک ولگد شلیک مطمعنا روی اثابت دقیق تاثیر داره
سلام به همگي دوستان
باز هم بحث نخجير داغ شده
ممنون از جناب كوهنورد عزيز بابت مشاوره و راهنمايي
منم تفنگم راست ميزنه حتما اين تست رو انجام ميدم تا بتونيم با نتايج دوستان مقايسه داشته باشيم
براي تنوع يه چنتا عكس از نخجير تو فضاي مجازي ديدم كه خدمت دوستان ميزارم
راست و دروغ بودنش ديگه با ما نيست
[تصویر: photo_2016_12_14_09_39_39.jpg]
[تصویر: photo_2016_12_14_09_39_44.jpg]
[تصویر: photo_2016_12_14_09_39_48.jpg]
لینک مرجع