انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2015-01-17 05:23 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-01-16 11:04 PM)MAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-01-16 10:39 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-01-16 07:45 PM)MAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر دوستان عزیز
تفنگم حدودا کمی بیشتر از0.5 میلیمتر از قسمت اتصال لول به کوپ فاصله و کمی لق خردگی داره اسلحه حدود 80 شلیک داشته حسابی حالم گرفته شده Khansariha (367) نمیدونم چه خاکی تو سرم کنم اساتید لطفا راهنمایی کنید دلیلش چی میتونه باشه راه حلش چیه ؟!

سلام مشابه این مشکلی که برای تفنگ شما پیش آمده در دو لول بغل هم ترکیه دیدم و اون تفنگ هر دو لول بود ... بردش پیش یه اسلحه ساز لول رو براش برگردوند سر جای اول ..... هرگز خودت دست نزنی چون خرابکاری پیش میاد حیفه ببر پیش اسلحه ساز.

ممنون جناب shekarmi Khansariha (8) فکر کنم منظورم بد رسوندم
عذر میخوام منظورم دقیقا در عکس زیر(عکس مال زمان خرید نه الان) تفنگم گارانتی هم داره اما زمان بر هست
[تصویر: 14214368031.jpg]

سلام خوردگی که داره تو تمام نخجیر ها مشهوده اون خیلی مهم نیست ...... لقی اون قسمت متاسفانه مشکل سازه حتی ممکنه هنگام شلیک کمر تفنگ باز بشه این رو به عینه در دو لول نخجیر دیدم میتونید ببرید پیش یه اسلحه ساز لقی رو راحت میگیره ...

سلام
من نمیدونم چرا این تفنگ این جوری شد شانس بد من بوده آخه دوستان ماشاالله چندین سال این تفنگ دارن به مشکل من بر نخوردند؟(انشاالله تفنگ همه دوستان سالم باشه و ماشش صد سال بچکه)
سلام
دوستان چنتا عکس از قسمت اتصال لول به کوپ و زبانه ای که داخل کوپ قرار میگیره میزارم

[تصویر: 14215965741.jpg]

[تصویر: 14215965742.jpg]

[تصویر: 14215965743.jpg]

از کیفیت بد عکس ها عذر میخوامKhansariha (8)
سلام جناب MAZ آیا کمی تفنگ لقی هم داره ؟
(2015-01-18 07:36 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام جناب MAZ آیا کمی تفنگ لقی هم داره ؟

سلام جناب shekarmi
بله وقتی لول به چپ و راست یا بالا و پایین حرکت بدم کمی لق خوردگی داره
[تصویر: 14215981311.jpg]
کوچیک شما محمدمKhansariha (8)
محمد جان منظور این بود که وقتی کمر تفنگ رو حرکت میدی اون درز برطرف میشه ؟ اون درز بالای لول مربوط به لقیه؟
(2015-01-18 08:03 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محمد جان منظور این بود که وقتی کمر تفنگ رو حرکت میدی اون درز برطرف میشه ؟ اون درز بالای لول مربوط به لقیه؟

بله وقتی کمر تفنگ حرکت میدم اون درز باز و بسته میشه و اون درز بالای لول هم مربوط به لقی اگه با دست فشار بیارم درز از بین میره ولی به محض برداشتن فشار دوباره درز بوجود میاد.
با سلام :
خدمت محمد آقای عزیز باید بگم این مشکل شما در تفنگهای زیادی دیده میشه هم دولول بغل هم سوار که در هر کدوم علائم خودشو داره . البته سوار کمتر به این عارضه مبتلا میشه ولی اگر هم بشه خیلی مشکلتر درست میشه .
دلیل اول و مهم این عارضه مناسب نبودن آلیاژ بکار رفته در کپ تفنگ هست . نمیدونم این 20 سانت فولاد مگه چقدر توی قیمت تفنگ تاثیر گذار بوده که اهمیت داده نشده . بگذریم
بنظر من شما اول از همه یک کاری کن که میدونم خیلی هم برات سخته !!!!! صبر ......صبر.....صبر.....
در قدم اول با استفاده از فیلر مناسب مقدار لقی رو اندازه گیری کنید . فیلر از کجا بیاریم ؟؟ تیغ صورت تراشی !!!
اندازه قطر هر تیغ صورت تراشی یکدهم میلیمتر هست ، یعنی وقتی یک تیغ از وسط نصف بشه و روی هم گذاشته بشه میشه دو دهم و................(البته روی اکثر تیغها اندازه دقیقش رو نوشته ) .بعد باید به استفاده از تفنگ ادامه بدید بعد از 100 تا تیر دوباره اندازه گیری کنید ببینید چقدر تغییر کرده . در اکثر تفنگها این مقدار یک جایی ثابت میشه و دیگه بیشتر از اون فاصله نمیوفته بین لول و کپ تا بعد از استفاده مستمر و سالها میبینید کم کم این فاصله مشهود تر میشه و زمان تعمیر اساسی میرسه .برای تعمیر اون هم دو سه راه وجود داره که معمولا باید سنجیده عمل بشه تا تنظیم تفنگ بهم نخوره . مهمترین تنظیم ، محل اصابت سوزن به چاشنی هست که خیلی از اوقات توسط تعمیر کاران ناشی جابجا میشه ، چطوری ؟ شما اگر لوله تفنگ رو به سمت بالا فشار بدی لقی از بین میره ولی محل سوزن خوردن چاشنی هم میاد بالا . برای همینه که میگم برای تعمیر خیلی هم عجله نکن
از سه نقطه میشه این لقی رو برطرف کرد یکی از روی محل در گیری قفل و زبانه ( که عکسش رو گذاشته بودید )یکی از روی محل درگیری زیر عینکی که با محور روی کپ درگیر میشه و حالت لولا رو داره ( ببخشید باید روی عکس توضیح داد ) یکی هم با تعویض محوری که روی کپ وجود داره . البته اینها هر کدوم یک دنیا مطلب داره که فکر نمیکنم در حوصله این تاپیک باشه
فقط توجه کنید : اگر الان ببیرید پیشه تعمیر کار میگه بیار درستش کنم
: کی بیام ببرم
:بعد از ظهر بیاببرش !!!!!
حالا چکار میکنه ؟ میبره تو پستوی مغازه چند تا با چکش میکوبه روی اون قسمتی که که با محور کپ درگیره و اون حالت نیم دایره تبدیل به بیضی میشه تفنگ هم خوب چفت میشه 100 تومن هم از شما میگیره بعد از 10 تا تیر دوباره میشه مثل اولش میری پیشه تعمیرکار میگه باهاش چارپاره زدی و....... من درست کار کرده بودم خودت خرابش کردی و.......
پس بهتره از راه علمی و عملی وارد بشیم تا به این مشکلات هم نخوریم .نگران هم نباش مشکل خیلی حادی نیست درستش میکنیم باهم ولی یادت باشه از هر چیزی باید در حد خودش انتظار داشته باشیم
موفق باشید
(2015-01-18 08:11 PM)MAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-01-18 08:03 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بله وقتی کمر تفنگ حرکت میدم اون درز باز و بسته میشه و اون درز بالای لول هم مربوط به لقی اگه با دست فشار بیارم درز از بین میره ولی به محض برداشتن فشار دوباره درز بوجود میاد.

سلام . محمد جان لقی مربوط به ساییدگی زبانه لوله خودت عکسش رو در بالا گذاشتی عکس دومه .... همونطور که دوستمون آقا کامران فرمودند ببری پیش اسلحه ساز با چند ضربه به اون قسمت موقت درستش میکنه البته اسلحه ساز حرفه ای هم داریم که مادام العمر تضمینی درستش میکنه ولی پول زیادی میگیره ... تفنگ نخجیر بنده بعد از 4سال و کلی شلیک مثل تفنگ شما کمرش لق شدم خودم روی زبانه لول رو با جوش آرگون یه خط جوش کردم بعد با سوهان آنقدر ساییدم که تفنگ مثل فابریک کارخونه شد ...
(2015-01-18 08:49 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
خدمت محمد آقای عزیز باید بگم این مشکل شما در تفنگهای زیادی دیده میشه هم دولول بغل هم سوار که در هر کدوم علائم خودشو داره . البته سوار کمتر به این عارضه مبتلا میشه ولی اگر هم بشه خیلی مشکلتر درست میشه .
دلیل اول و مهم این عارضه مناسب نبودن آلیاژ بکار رفته در کپ تفنگ هست . نمیدونم این 20 سانت فولاد مگه چقدر توی قیمت تفنگ تاثیر گذار بوده که اهمیت داده نشده . بگذریم
بنظر من شما اول از همه یک کاری کن که میدونم خیلی هم برات سخته !!!!! صبر ......صبر.....صبر.....
در قدم اول با استفاده از فیلر مناسب مقدار لقی رو اندازه گیری کنید . فیلر از کجا بیاریم ؟؟ تیغ صورت تراشی !!!
اندازه قطر هر تیغ صورت تراشی یکدهم میلیمتر هست ، یعنی وقتی یک تیغ از وسط نصف بشه و روی هم گذاشته بشه میشه دو دهم و................(البته روی اکثر تیغها اندازه دقیقش رو نوشته ) .بعد باید به استفاده از تفنگ ادامه بدید بعد از 100 تا تیر دوباره اندازه گیری کنید ببینید چقدر تغییر کرده . در اکثر تفنگها این مقدار یک جایی ثابت میشه و دیگه بیشتر از اون فاصله نمیوفته بین لول و کپ تا بعد از استفاده مستمر و سالها میبینید کم کم این فاصله مشهود تر میشه و زمان تعمیر اساسی میرسه .برای تعمیر اون هم دو سه راه وجود داره که معمولا باید سنجیده عمل بشه تا تنظیم تفنگ بهم نخوره . مهمترین تنظیم ، محل اصابت سوزن به چاشنی هست که خیلی از اوقات توسط تعمیر کاران ناشی جابجا میشه ، چطوری ؟ شما اگر لوله تفنگ رو به سمت بالا فشار بدی لقی از بین میره ولی محل سوزن خوردن چاشنی هم میاد بالا . برای همینه که میگم برای تعمیر خیلی هم عجله نکن
از سه نقطه میشه این لقی رو برطرف کرد یکی از روی محل در گیری قفل و زبانه ( که عکسش رو گذاشته بودید )یکی از روی محل درگیری زیر عینکی که با محور روی کپ درگیر میشه و حالت لولا رو داره ( ببخشید باید روی عکس توضیح داد ) یکی هم با تعویض محوری که روی کپ وجود داره . البته اینها هر کدوم یک دنیا مطلب داره که فکر نمیکنم در حوصله این تاپیک باشه
فقط توجه کنید : اگر الان ببیرید پیشه تعمیر کار میگه بیار درستش کنم
: کی بیام ببرم
:بعد از ظهر بیاببرش !!!!!
حالا چکار میکنه ؟ میبره تو پستوی مغازه چند تا با چکش میکوبه روی اون قسمتی که که با محور کپ درگیره و اون حالت نیم دایره تبدیل به بیضی میشه تفنگ هم خوب چفت میشه 100 تومن هم از شما میگیره بعد از 10 تا تیر دوباره میشه مثل اولش میری پیشه تعمیرکار میگه باهاش چارپاره زدی و....... من درست کار کرده بودم خودت خرابش کردی و.......
پس بهتره از راه علمی و عملی وارد بشیم تا به این مشکلات هم نخوریم .نگران هم نباش مشکل خیلی حادی نیست درستش میکنیم باهم ولی یادت باشه از هر چیزی باید در حد خودش انتظار داشته باشیم
موفق باشید
چشم آقا کامران صبر میکنم و کارهایی که فرمودید مو به مو انجام میدم
یه دنیا تشکرKhansariha (8)
(2015-01-18 09:36 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-01-18 08:11 PM)MAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام . محمد جان لقی مربوط به ساییدگی زبانه لوله خودت عکسش رو در بالا گذاشتی عکس دومه .... همونطور که دوستمون آقا کامران فرمودند ببری پیش اسلحه ساز با چند ضربه به اون قسمت موقت درستش میکنه البته اسلحه ساز حرفه ای هم داریم که مادام العمر تضمینی درستش میکنه ولی پول زیادی میگیره ... تفنگ نخجیر بنده بعد از 4سال و کلی شلیک مثل تفنگ شما کمرش لق شدم خودم روی زبانه لول رو با جوش آرگون یه خط جوش کردم بعد با سوهان آنقدر ساییدم که تفنگ مثل فابریک کارخونه شد ...
تشکر جناب شکارمیKhansariha (8)
منم از همین حالم گرفته که توی مدت کوتاهی (کمتر از 6 ماه) اینطوری شد

سلام
اقا کامران همین الان فیلر لقی گرفتم لول راست دوتا تیغ فیلرش بود اما لول چپ یک تیغ فیلر داره علت این تفاوت بنظرم تعداد شلیک لول راست 90 درصد هست و لول چپ 10 درصد با این حساب تقریبا 0.2 میلیمتر (روی تیغ چیزی ننوشته بود) میشه سوال آخرم بپرسم دیگه رفع زحمت کنم خخخخخخ
من با خیال راحت باش تیراندازی کنم خطری نداره؟ گاز باروت از داخل این درز خارج نمیشه؟
سلام دوستم یه نخجیرتک داره همونی که بعدازشلیک 30یا40 فشنگ کشش به دو قسمت مساوی تقسیم شد محل برخورد زبانه لوله وقفل کوپ که گریسم زده بودبراده های فلز جمع شده بود که نشان ازکوتاه شدن یکی اززبانه هاداشت
به نظرمن اگه قبل از هرتیراندازی محل برخوردزبانه هاولولای کپ ازگریس استفاده بشه استهلاک این دوقسمت کمترخواهدبود
لینک مرجع