انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام:(بنده کامران هستم )
با عرض پوزش بخاطر بکار بردن نام اسنایپر شات برای شما کاربر گرامی (بدلیل ندانستن نام شما )
دوست عزیز از شما تشکر میکنم که وارد بحث شدید و ضمن اینکه بار سنگین این همه نارضایتی و درد دل دوستان به شما منتقل میشود و در این جبهه تنها مانده اید !!!! بنده سعی میکنم در زمین شما بازی کنم و تا حدی جوابگوی دوستان باشم ولی این مسئله هم باعث نمیشود که راجع به تولید داخل بحث و انتقاد نکنم. اتفاقا در جایی دیدم شما فرموده بودید اگر کسی ایراد فنی از این سلاحها گرفت بیاید جنگ افزار سازی یک عدد شاهین اکار جایزه بگیرد ،بنده بشدت مشتاق دریافت این جایزه هستم !!!!!!
اما بهتر است در ابتدا مبانی بحث مان را مشخص کنیم تا ببینیم چه چیز عیب محسوب میشود مثلا طرح قدیمی ،حذف بخشی از طرح تفنگ اصلی ، استفاده از متریال نامناسب ، اجرای نا مناسب عیب محسوب میگردد یا خیر ؟
درمورد فرمایشات شما در بالا باید عرض کنم بخاطر تجربیاتی که در مورد فلز کاری داشته ام برای قطعه ای که نام بردید جوش رابه هیچ عنوان مناسب نمیبینم (که صد البته با جوشی که در ذهن دوستان تداعی میشود متفاوت است ) و همانطور که فرمودید ساخت یکپارچه قطعه بهترین روش است فقط اگر میتوانید بفرمایید از چه سالی ساخت یکپارچه شروع شد که ما هم تکلیف سلاحمان را بدانیم ضمن اینکه ایا روشی برای فهمیدن سال ساخت سلاحهای داخلی وجود دارد یا خیر ؟ در ضمن بنده مایل به گفتگو با شما هستم زیرا سوالات بیشماری در ذهن بنده و سایر دوستان وجود دارد که مرجع قابل اطمینانی برای انها نیست اگر مایل باشید در همین تاپیک گفتگو را شروع میکنیم باتشکر .
سلام بر دوستان به نظر من بیشترین مشکل این اسلحه مربوط به فشنگ کش هست اگه پرون بود خیلی بهتر بود نمیشه پرونش کرد من چون بیشتر با آکار کار میکردم این برام سخته و ۴۰درصد مواقع پوکه تو لوله گیر میکنه و فرصت شکارو ازت میگره
(2013-08-21 01:15 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام:(بنده کامران هستم )
با عرض پوزش بخاطر بکار بردن نام اسنایپر شات برای شما کاربر گرامی (بدلیل ندانستن نام شما )
دوست عزیز از شما تشکر میکنم که وارد بحث شدید و ضمن اینکه بار سنگین این همه نارضایتی و درد دل دوستان به شما منتقل میشود و در این جبهه تنها مانده اید !!!! بنده سعی میکنم در زمین شما بازی کنم و تا حدی جوابگوی دوستان باشم ولی این مسئله هم باعث نمیشود که راجع به تولید داخل بحث و انتقاد نکنم. اتفاقا در جایی دیدم شما فرموده بودید اگر کسی ایراد فنی از این سلاحها گرفت بیاید جنگ افزار سازی یک عدد شاهین اکار جایزه بگیرد ،بنده بشدت مشتاق دریافت این جایزه هستم !!!!!!
اما بهتر است در ابتدا مبانی بحث مان را مشخص کنیم تا ببینیم چه چیز عیب محسوب میشود مثلا طرح قدیمی ،حذف بخشی از طرح تفنگ اصلی ، استفاده از متریال نامناسب ، اجرای نا مناسب عیب محسوب میگردد یا خیر ؟
درمورد فرمایشات شما در بالا باید عرض کنم بخاطر تجربیاتی که در مورد فلز کاری داشته ام برای قطعه ای که نام بردید جوش رابه هیچ عنوان مناسب نمیبینم (که صد البته با جوشی که در ذهن دوستان تداعی میشود متفاوت است ) و همانطور که فرمودید ساخت یکپارچه قطعه بهترین روش است فقط اگر میتوانید بفرمایید از چه سالی ساخت یکپارچه شروع شد که ما هم تکلیف سلاحمان را بدانیم ضمن اینکه ایا روشی برای فهمیدن سال ساخت سلاحهای داخلی وجود دارد یا خیر ؟ در ضمن بنده مایل به گفتگو با شما هستم زیرا سوالات بیشماری در ذهن بنده و سایر دوستان وجود دارد که مرجع قابل اطمینانی برای انها نیست اگر مایل باشید در همین تاپیک گفتگو را شروع میکنیم باتشکر .
با سلام خدمت شما دوست گرامي و ديگر عزيزان .
نه خواهش ميكنم شما راحت باشيد همين نام مناسب هست دوست عزيز .
در خصوص بحث هم بايد بگم شما لطف داريد نسبت به بنده و ديگر عزيزان .. ما هم نميگيم سلاح توليدي ما كاملا بي عيب و نقص هست و هيچ ايرادي برش وارد نيست . چون دوستان خيلي خيلي ماشاا... از ماها كه دست در ساخت و توليد داريم اطلاعاتشون بيشتر و گاهي اوقات نظراتشون فني تر هم هست و خوب اين جاي تشكر داره ...
در خصوص آكار هم شما از همين الان جايزه رو برديد شك هم نكنيد خخخخخخخ

اما در خصوص مباني بحث شما ... بله من كاملا موافقم ... يكي از دلايل اصلي سنگيني سلاح است بنده به شخصه وقتي اين سلاح رو دست ميگيرم انگار يه توپ 106 رو بلند كردم ... حالا واي به حال اون كسي كه توي بيابون و كوه و كمر بخواد اين رو هم دنبال خودش بالا و پايين كنه ... در خصوص متريال بايد بگم انصافا متريال بكار گرفته شده در سلاح هاي نخجير اگه نگيم بهترين نوع است ولي خدايي چيزي از نمونه خارجي كم نداره ...ببينيد كرم و جنس لوله واقعا دوام زيادي داره ...به شرطي كه درست استفاده بشه... در مورد طرح و اجزا و حالا بهينه كردن سلاح از نظر وزن و شكل ببينيد ما طبق يه چهارچوب داريم پيش ميريم طبق نقشه ها و الگوها تلرانسها و حالا غيره ... چيزي از خودمون نميتونييم اضافه يا كسر بكنيم چون تمام مكانيزم و سيستم كاري و طراحي اعم از ساخت و توليد و مونتاژ همه بهم ميخوره ... اين رو قبول كنيد . بله جاي بهتر شدن داره به شرطي كه دوستان و همكاران بنده بشينند از نو يه طرح جامع و اساسي بدند كه اون هم زمان ميبره ... اميدوارم سربسته مطلب رو گرفته باشيد . اما چيزي از اين سلاح كم نميشه .. ببينيد ما سلاح خودمون رو ميگذاريم در مقايسه با مثلا 6 كشور صاحب نام و سبك تو توليد انواع سلاح و ميگيم اينها بهتره ... بله كه بهتره چون تكنولوژي اونها بروز تر هست اما چرا ما نميايم همين سلاح نخجير رو با ديگر كشور ها مقايسه نكنيم اون موقعه هست كه ميبينيم سلاح ما چه از نظر حالا ظاهر و چه از نظر مرغوبيت جنس و متريال يه سرو گردن بالاتر هم هست ....

مطلب ديگه در مورد عينكي سلاح بود كه فكر ميكنم از اواخر 80 به بعد ديگه اين نوع عينكي يك تكه شد .
در مورد سال ساخت بله روي كپ سلاح شماره سريال حك شده كه 2 شماره اول از چپ به راست سال توليد رو نشان ميده
مثال ‌( 85َAT254001 ) كه 85 سال ساخت هست اگر اشتباه نكرده باشم .

ممنون از شما دوستان
عذر ميخوام من متوجه اين مثال نشدم اين 85 از كجا اومد؟
آقا روی گپ تفنگ من دوتا ردیف عدد نوشته یکی که اخرش علامت دوتا شمشیر داره عداد سمت چپش نوشته 1A بعدشم یه عدد چهار رقمی هست .ردیف دوم هم که اخرش به حرف فارسی (س) ختم میشه چهار عدد سمت چپش 0221 هست حالا ما از کجا بفهمیم این تفنگ نخجیر دولول چه سالی ساخته شده.Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (226)
اون دو تا شمشير و اون س (سلاح) آرم اسلحه مهات ايران هستند
با سلام:
ممنون از شما دوست عزیز ،اقای اسنایپر شات که وقت گذاشتید و جواب بنده رو دادید و تشکر بابت دست و دل بازی شما که جایزه رو به بنده اختصاص دادید !!!فقط بفرمایید کجا بیام که هم شما رو زیارت کنم هم جایزه ام رو بگیرم ؟؟ خخخخخخخخخخخخخخخخ
دوست خوبم من منکر زحمت شما و همکارانتون نیستم ولی در عمل میبینم دوستانتان بخش هایی را از سلاح را به سلیقه خود حذف واضافه کرده اند که باعث پدید امدن مشکلاتی شده مثلا حذف سیستم اجکتور یا پوکه پران که در مدل اصلی موجود است ولی در نخجیر نیست واتفاقا بیشترین گلایه مصرف کنندگان از کارکرد بد پوکه کش است حالا من ایراد اسلحه ام را میفهمم و رفع میکنم ولی کسی که این امکانات را ندارد چه باید بکند ؟ دومین مسئله (که باید اول مطرح میشد )چوک سلاحهای ایرانی است که بنده در هیچ تفنگی ندیده ام و فکر میکنم از ابداعات مهندسین گرامی است !!! دوست عزیز ، بنده یک تفنگ درجه دو ساخت کارگاههای نامعلوم ترکیه داشتم که لوله فول چک ان بقدری خوب ساخته شده بود که شما هنگام تمیز کردن لوله متوجه یکنواختی شیب لوله از خزانه به سمت دهانه ( با توجه به مقدار بسیار کم این شیب ) میشدید حتی تمیز کردن ان لذت بخش بود ( حالا چرا من ان تفنگ را از رده خارج کردم ،خدا میداند ) پترن بسیار خوبی هم داشت مقاومت بالایی هم داشت ولی من مانده ام چوک نخجیر از کجا امده ؟؟ نه کاهش قطر در تمام لوله اتفاق میوفتد ، مانند لوله سلاح های قدیمی که بنظر بنده واقعا بینظیر بود ، نه موبایل چوک است در مورد کارکرد ان هم باید گفت راضی کننده نیست برای فهمیدن نظرات دوستان سری به تاپیک پترن ساچمه زنی بزنید ایا تشکیلات دولتی تولید سلاح در ایران به اندازه یک کارگاه در ترکیه امکانات ندارد ؟؟ پس چطور سلاح نظامی تولید میشود ؟ بنده متوجه محدودیت شما و همکارانتان هستم ولی مسئله این است که ایا با همین امکانات نمیشد جنس بهتر و معقول تری تولید کرد بنده همیشه از کیفیت لوله نخجیر دفاع کرده ام و الحق هم جنس خوبی دارد خصوصا در خزانه لوله بجای پله از شیب استفاده شده که باز هم در سلاح دیگری ندیدم واز ان بعنوان نقطه قوت این سلاح همیشه یاد کرده ام مسئله وزن هم شاید سلیقه ای باشد من خودم با وزنش مشکلی ندارم حتی از تفنگ سبک خوشم نمیاید ولی چوک لوله هیچ جور قابل هضم نیست مطمئنا اگر لوله به شکل لوله های قدیمی چوک ثابت ساخته میشد یکی از نقاط قوت سلاح محسوب میشد مسئله بعدی تسمه بین دو لوله (که چند تکه است ) وسایت نشانه روی است که در پست بعدی به ان خواهیم پرداخت . با تشکر از توجه شما
(2013-08-23 02:19 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام:
ممنون از شما دوست عزیز ،اقای اسنایپر شات که وقت گذاشتید و جواب بنده رو دادید و تشکر بابت دست و دل بازی شما که جایزه رو به بنده اختصاص دادید !!!فقط بفرمایید کجا بیام که هم شما رو زیارت کنم هم جایزه ام رو بگیرم ؟؟ خخخخخخخخخخخخخخخخ
دوست خوبم من منکر زحمت شما و همکارانتون نیستم ولی در عمل میبینم دوستانتان بخش هایی را از سلاح را به سلیقه خود حذف واضافه کرده اند که باعث پدید امدن مشکلاتی شده مثلا حذف سیستم اجکتور یا پوکه پران که در مدل اصلی موجود است ولی در نخجیر نیست واتفاقا بیشترین گلایه مصرف کنندگان از کارکرد بد پوکه کش است حالا من ایراد اسلحه ام را میفهمم و رفع میکنم ولی کسی که این امکانات را ندارد چه باید بکند ؟ دومین مسئله (که باید اول مطرح میشد )چوک سلاحهای ایرانی است که بنده در هیچ تفنگی ندیده ام و فکر میکنم از ابداعات مهندسین گرامی است !!! دوست عزیز ، بنده یک تفنگ درجه دو ساخت کارگاههای نامعلوم ترکیه داشتم که لوله فول چک ان بقدری خوب ساخته شده بود که شما هنگام تمیز کردن لوله متوجه یکنواختی شیب لوله از خزانه به سمت دهانه ( با توجه به مقدار بسیار کم این شیب ) میشدید حتی تمیز کردن ان لذت بخش بود ( حالا چرا من ان تفنگ را از رده خارج کردم ،خدا میداند ) پترن بسیار خوبی هم داشت مقاومت بالایی هم داشت ولی من مانده ام چوک نخجیر از کجا امده ؟؟ نه کاهش قطر در تمام لوله اتفاق میوفتد ، مانند لوله سلاح های قدیمی که بنظر بنده واقعا بینظیر بود ، نه موبایل چوک است در مورد کارکرد ان هم باید گفت راضی کننده نیست برای فهمیدن نظرات دوستان سری به تاپیک پترن ساچمه زنی بزنید ایا تشکیلات دولتی تولید سلاح در ایران به اندازه یک کارگاه در ترکیه امکانات ندارد ؟؟ پس چطور سلاح نظامی تولید میشود ؟ بنده متوجه محدودیت شما و همکارانتان هستم ولی مسئله این است که ایا با همین امکانات نمیشد جنس بهتر و معقول تری تولید کرد بنده همیشه از کیفیت لوله نخجیر دفاع کرده ام و الحق هم جنس خوبی دارد خصوصا در خزانه لوله بجای پله از شیب استفاده شده که باز هم در سلاح دیگری ندیدم واز ان بعنوان نقطه قوت این سلاح همیشه یاد کرده ام مسئله وزن هم شاید سلیقه ای باشد من خودم با وزنش مشکلی ندارم حتی از تفنگ سبک خوشم نمیاید ولی چوک لوله هیچ جور قابل هضم نیست مطمئنا اگر لوله به شکل لوله های قدیمی چوک ثابت ساخته میشد یکی از نقاط قوت سلاح محسوب میشد مسئله بعدی تسمه بین دو لوله (که چند تکه است ) وسایت نشانه روی است که در پست بعدی به ان خواهیم پرداخت . با تشکر از توجه شما
سلام به شما دوست گرامي ...
خواهش ميكنم نظر لطف شماست ... آقا دست دل بازي رو ميبينيد 12000000 تومن برنده شديد ديگه ..خخخخخخ

خوب در مورد پوكه كش ... دوست خوبم فشنگ كش هاي شاهين و آكار دو تكه هستند ... و به راحتي با فنرهاي يك تكه پشت فشنگ كش عمل اجكت پوكه رو انجام ميدن ... در حالي كه فشنگ كش 2لول كنار هم ما يك تكه هست براي دو خزانه ... ببينيد براي 2 خزانه ما چطور فنر تعبيه كنيم ؟؟؟ در حالي كه بچه قنداق هنگام شكستن كمر سلاح پوكه كش رو به عقب حل ميده تا فشنگ كش بتونه پوكه ها رو از خزانه خارج كنه ..

بعد هم يه سوال اساسي !!!! چرا اين مشكل خزانه و حالا پوكه كش توي تست هاي ما پيش نمياد ؟؟؟؟ سلاحي كه قبل از بيرون رفتن و دست مشتري رسيدن چندين بار تست ميشه با فشنگ هاي شارژ بالا ...واقعا سوال هست واسه من

آيا فكر نميكنيد استفاده نا مناسب از فشنگ ها باشه ... دوست خوبم توي دفترچه راهنماي اين سلاح نوع استفاده و حتي فشنگ هاي مصرفي رو هم زده واستون ... در ضمن سلاحي كه يك پوكه كش واسه دو خزانه داشته باشد اصلا پران نميشود مگر دو تكه باشد. اگر هم هست ما نديديم

مسئله ديگر در مورد چك سلاح ... من نميدونم اين چك نخجير از كجا آمده يعني چي ؟؟؟ واضحتر بيان كنيد ...
در مورد لوله سلاح نخجير چك تعبيه شده يكي براي فواصل دور يكي هم براي نزديك اگر نميدانستيد بدانيدKhansariha (214)

در مورد كاهش قطر هم چرا دوست خوبم شما داخل لوله رو جلي نور كه ببينيد به شرط تميز بودن لوله قسمت انتهايي سر لوله دقيقا مشخص است و كاهش قطر مشهود است ... ( اين سلاح اگر فول چك نبود 50 متر هم نميزد دوست عزيز ) قبول كنيد اينها ايراد نيست .. سلاح شكاري بي چك كه توان دور زدن ندارد و سر لوله به سادگي ميتركد .

تسمه ها 2تا هستند يكي زير يكي رو ... خوب ايراد اين كجاست ....ما تسمه چند تكه نداريم .

ممنون از شما
جناب snipershot
مشكل پوكه كش تقريبا مشكل تمام نخجير ها است.حتي با فشنگ نرمال كارخونه.دوست عزيزمون آقا كامران هم فرمودند در مدل اصلي اين اسلحه(كه نخجير از روش كپي شده)سيستم پوكه پران سوار بوده كه متاسفانه تو كشور ما براي رسيدن به سود بيشتر سعي در كم كردن آپشن ميشه.(البته تو خودرو سازي باعث خلق مدلها و برندهاي جديد ميشه)
سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان
جناب snipershot من از شما ممنونم که توضیحات با صبر و حوصله ارایه میدید حالا چه موافق و چه مخالف!!!!
همشهری عزیز متاسفانه نخجیر ایراد داره درمقابل اسلحه های خارجی ایراداتش خیلی بزرگتر جلوه میکنه من خودم امسال یه نخجیر 2 خریدم و با هزینه نسبتا بالا به یه اسلحه بسیار عالی تبدیلش کردم چه ظاهر و چه فنی!
خوب چی میشد خود شرکت روی کیفیت بیشتر تمرکز داشته باشه یا حداقل روی ظاهر اسلحه!
منظور من نخجیر 1 و 2 معمولی هستش هرچند سفارشی هم چنگی به دل نمیزنه!
درباره پوکه کش به نظر من نمیشه گفت ایراد اساسی و وحشتناک
چون مکانیزم بسیار ساده و روانی داره که به راحتی حل میشه و اکثر ایراداتش برای اینه که فشنگ با شارژ بالا زده میشه و پوکه در لوله گیر کرده و به سختی خارج میشه!
و راه حل دیگه اینه که پوکه کش همیشه گریس نسوز بزنیم تا یکم روان تر کار کنه !
یا سوزن انقدر بلند هستش که در چاشنی فرو میره و با ضربه ای که شما به کمر اسلحه میزنید لوله میشکنه و میتونید اسلحه رو مجددا فشنگ گذاری کنید (البته به سختی!)
من این چند روز گذشته میهمان بعضی از دوستان خودم در محدوده قزوین بودم و با این تفنگ خیلی تیراندازی زیادی کردم و واقعا هر جای نخجیر ضعفی داشته باشه لولش 1 دونه هست!!! بعد از کلی تیراندازی پیاپی لوله در فصل گرم که الان هستیم تازه شروع کرده بود که داغ شدن اونم نه خیلی زیاد!
ولی خوب چه بهتر بود که لوله ها چوک موبایل داشتن تا خودمون بتونیم برای استفاده از انواع چوک ها شکارهای مختلفی اعم از پرنده و 4 پا داشته باشیم که با چوک ثابت نخجیر همه این حرف ها اندیشه بیش تبدیل نمیشن!
ولی دوست عزیز جناب آقای snipershot به نظر من شرکت تولید کننده نخجیر حالا صنایع دفاع هستش یا شنیدم برخی قطعات پیمانکاران میسازن و یا هرکس دیگه ای که هست قطعا کنترل کیفی یا کنترل کیفیت ندارن و یا اگر دارن کاملا سوری هستش و فقط اسم کنترل کیفی اونجا قرار دارد چون خودم بارها نخجیر آک دیدم که ضامن کار نمیکنه و یا ماشه نمیچکونه و یا خلاصی ماشه تعطیل هستش!
پس اگر کنترل کیفیت هست این مشکلات زیاد و فراوان که بنده با چشم خودم دیدم چی هستش!؟؟؟؟
ولی درکل به عنوان اسلحه ساچمه زنی برای شکار با این قیمت به نسبت خیلی از اسلحه های بی کیفیت ظاهرا با کیفیت در بازار (که اکثرا ساخت کارگاهی در کشورهای مجاور هست) نخجیر ارزش خرید داره!
چون 1600-1700 الان پول یه تفنگ بادی فنری معمولی هستش!
چون من واقعا ازش با این تغییراتی که دادم و با هزینه ای که عرض کردم صورت داده شد راضی هستم و تفنگ جذابی شده
ولی خواهشا یه مقدار کنترل کیفیت رو بهبود بدید این که شما در تست به چنین مشکلاتی نرسیدید دلیل بر نبود مشکل نیست!
شما 10 تیر میزنی میگید خوبه بره برای فروش ولی وقتی باهاش 50 تا تیر بندازی تازه تفنگ خودش نشون میده!
در هر صورت من همیشه گفتم شکارچی باید بتونه شکار بزنه نه تفنگ اما اینم در نظر داشته باشیم که حداقل استاندارد ها در تفنگ باید رعایت بشه
کلام آخر این که تا وقتی رقابت نباشه من نوعی جنسم رو هر جور بخوام به مردم میفروشم چون فروش فلان جنس به صورت انحصاری در دست منه و قیمت و کیفیت و رضایت مشتری و .... همه و همه در دست یک نفر میشه و به طور یقین کیفیت پایین میاد!! چون من میگم خوب من که حریف یا رقیبی ندارم که کسی بخواد فروشم بیاره پایین پس همینی که هست!!!
که اینجور تفکرات در کشور های پیشرفته که هیچ در همین افغانستانم منسوخ شده حالا اصرار در مملکت ما برای اینکار چیه الله اعلم!
لینک مرجع