انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2016-10-15 11:37 PM)Kalashnikov نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و احترام.

اقا منکه 100 درصد اطمینان پیداکردم نخجیری گیر من اومده معجزه شده !

برای حرف های دوستان واقعا موندم ! نمیدونم چی بگم ؟

من با اینکه می تونستم دو لول روس بغل بگیرم ولی به اصرار دو تا از دوستان که اسلحه فروش هستند و گفتند الکی هزینه نکن و نخجیر برای شما خوبه ، نخجیر رو انتخاب کردم و همانطور که قبلا نوشتم فقط یک جفت فنر برای آن عوض کردم و واقعا راضی هستم.

90 تا فشنگ تو یک روز آنهم مرداد ماه زدم اخ نگفته!

امیدوارم همه دوستان با اسلحه های خودشون حال کنند.

ممنونم.

درود عزیزان
واقعا شانس هم میخواد ولی اگه بد شانسی بیاری دست کم سه سال مهمونته، اونم یه مهمون پر خرج پس هر کی داره با این حبیب خدا تندی نکنه ،یه نکته دیگه هم هست این نخجیر هنوز جوونه باید تو 40 سالگی دیده بشه ببینیم چند مرده حلاجی
شاد زی مهر افزون
(2016-10-16 06:58 AM)samer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-10-15 11:37 PM)Kalashnikov نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و احترام.

اقا منکه 100 درصد اطمینان پیداکردم نخجیری گیر من اومده معجزه شده !

برای حرف های دوستان واقعا موندم ! نمیدونم چی بگم ؟

من با اینکه می تونستم دو لول روس بغل بگیرم ولی به اصرار دو تا از دوستان که اسلحه فروش هستند و گفتند الکی هزینه نکن و نخجیر برای شما خوبه ، نخجیر رو انتخاب کردم و همانطور که قبلا نوشتم فقط یک جفت فنر برای آن عوض کردم و واقعا راضی هستم.

90 تا فشنگ تو یک روز آنهم مرداد ماه زدم اخ نگفته!

امیدوارم همه دوستان با اسلحه های خودشون حال کنند.

ممنونم.

درود عزیزان
واقعا شانس هم میخواد ولی اگه بد شانسی بیاری دست کم سه سال مهمونته، اونم یه مهمون پر خرج پس هر کی داره با این حبیب خدا تندی نکنه ،یه نکته دیگه هم هست این نخجیر هنوز جوونه باید تو 40 سالگی دیده بشه ببینیم چند مرده حلاجی
شاد زی مهر افزون

با سلام و احترام.

شما درست می فرمائید سرور گرامی .

ولی باور کنید خسته شدم هر وقت میام تو این تاپیک از بس دوستان می نالن !

ببینید 90 تا فشنگ 32 گرمی شوخی نیست ! کتف و گردم اون روز درد گرفته بود از بس که شلیک کردم.

ولی نخجیر من نه لق شده ، نه بالا میزنه ، نه پایین میزنه ، و.....

پس نتیجه میگیرم یا بعضی از دوستان نمیدونن چجوری از نخجیر استفاده کنند و یا دارن بزرگ نمایی می کنند.

من غیر وزن سنگینش که خودش یک مزیت هست هیچ اشکالی تو این اسلحه ندیدم.

نمیدونم واقعا مشکل از اسلحه دوستان است و یا نحوه استفاده از آن ؟

عرض کردم که من میتونستم راحت دو لول بغل روس بگیرم ولی دو تا از دوستان اسلحه فروش شدیدا توصیه کردن که هزینه نکنم و یک نخجیر دو لول بغل بگیرم و اگر واقعا ناراضی بودم بعدا هر چی خواستم بگیرم.

حتی سر این موضوع حدود چند دقیقه با یکیشون کل کل کردم ولی اون دوستمون گفت اگر من اسلحه فروشم که میگم من دو لول صفر بغل روس هم دارم که الان راحت میتونم بهت بدم بصورت تضمینی ببر ولی میگم : هزینه الکی نکن نکن نکن .....
همین نخیر دو لول بغل رو ببر ، برو باهش بترکون !

به هر حال امیدوارم دوستان اگر واقعا با این اسلحه مشکلی دارن مشکلشون فوری حل بشه.

شاد و سلامت باشید.

ممنونم.
با سلام:
خدمت دوستان عرض کنم خیلی از اوقات کارایی وسایل برمیگرده به نوع استفاده یا انتظار شخص مصرف کننده .خیلی از دوستان هنگام خرید این تفنگ خوشحال بودند که دارند پول کمتری میپردازند ولی انتظار روبوست 222 رو از اون دارند .جنس ارزان قیمت خودش در حال فریاد زدن است که چرا ارزان است ولی ما به این صدا گوش نمیدهیم.............
بعضی از نخجیر ها در حد اسباب بازی مونتاژ وساخته شده اند وبعضی بهتر چرا ما در ابتدا ان بهتر ها را انتخاب نمیکنیمو اشغالها را برای عودت به کارخانه نمیگزاریم ؟ شاید ما هم در این میان تقصیرداریم
نکته بعدی نوع استفاده ماست . صیاد در بدو ورود با بازار تفنگ بدی شناخته شد در حالیکه الگوی مسلح کردن سلاح برای اکثر خریداران فیلمهای هالیوودی بود !!!!بعد میگفتند تفنگ اشغاله و ......
من از هیچکدام این محصولات دفاع نمیکنم ولی کمی هم خودمان مقصریم ....جنس خارجی را چون گران میخریم پس دقت میکنیم با دقت باز و بست میکنیم ولی ایرانی اشغاله هربلایی دلت خواست سرش میاری .
زمانی که هاتسان تفنگ بدون اپشنو دوربینو......اورد همه گفتند اینا اشغاله.....اینا کلاهبردارن....و.....ولی من گفتم خیلی هم عالیه تفنگ ارزون برای خیلی ها مهیا شد ...... تفنگهای ایرانی اگرچه اشکال هم داره ولی باعث شده خیلی ها که علاقه دارن ولی توان بالایی ندارند بتونند زود به خواسته شون برسن . پس نیمه پر لیوان رو هم ببینیم .برای عزیزانی مثل باربد که خیلی حساسند هم فقط تفنگهای مرغوب توصیه میشه و انشالله همه به خواسته هاشون برسند
با عرض سلام خدمت دوستان
من هم با نظر جناب كوهنورد موافقم
من در طول زندگي بارها اسلحه هاي خوب تو پستم خورده ولي به علت نبود پول نتونستم تهيه كنم كه بعدا كه پول جور شد ديگه نمي شد اون اسلحه ها رو تهيه كرد و تنها گزينه موجود همين نخجير دولول بود كه تا حدودي تونسته كمكم كنه. البته نمي شد گفت كه نقايصي نداره.
در مورد گفته هاي دوست عزيز جنابKalashnikov (پس نتیجه میگیرم یا بعضی از دوستان نمیدونن چجوری از نخجیر استفاده کنند و یا دارن بزرگ نمایی می کنند.) بايد بگم اينجوري نيست
خيلي از دوستان همين سايت از بهترين تيراندازان كشور و شاخص ترين شكارچي ها هستن و وقتي در مورد يك نقيضه مشترك صحبت و بحث ميشه اشكال از تير انداز نيست و عوامل ديگري وجود داره و براي همين عنوان ميكنيم كه بشه راه حلي براش پيدا كينم.
و اينكه ميگين (وزن سنگینش که خودش یک مزیت هست هیچ اشکالی تو این اسلحه ندیدم) قابل درك نيست .
سبكي اسلحه يكي از مزيت ها محسوب ميشه و شركت هاي سازنده اسلحه دنبال اين هستند كه از آلياژ ها سبك و مقاوم استفاده كنن. نميدونم شما تا حالا همين اسلحه فرانسوي سنت اتين رو تو دست گرفتين و باهاش شليك داشتين يا نه ؟اون موقع آدم سبكي و سنگيني اسلحه رو ميفهمه.
كسي كه شكارچي هست براي تمام وسايلاش برنامه ريزي ميكنه كه از وزن مناسب برخوردار باشه و مسافتي كه ميخواد بره اون رو خسته نكنه 100 گرم اضافه آدم رو در طولاني مدت خسته ميكنه(اسلحه ،قطار فشنگ ، كوله پشتي ، آب و وسايلاي داخل كوله)همه باهم دنبال شكار رفتم برادر آسون نيست
اميدوارم دوست گرامي خسته نشده باشه و از اينكه از بين همه اسلحه هاي نخجير ساخته شده يكي از بهترين ها نصيبش شده خوشحال باشه.
با تشكر
سلام به همگی همه ی حرف دوستان درسته وسبکی بار از سنگینی بهتره اما درشرایط یکسان شلیک با دو سلاح سنگین وسبک سلاح سنگین دقیقتر میزنه وزن سلاح خیلی از لگد شلیک رو میگیره این فقط نظر وتجربه شخصیه منه
سلام،به نظر من قسمت عمده لگد سلاح ساچمه زنی دقیقا بعد از خروج ساچمه ها و گاز باروت از لول ایجاد میشه و تاثیری در دقت نداره،البته لگد زیاد برای نشانه روی پس تیر و پیدا کردن دوباره مگسک ،کار رو سخت میکنه.ضمنا به نظرم بیشتر از وزن اسلحه،تناسب وزنی اسلحه از لول تا قنداقه که روی لگد اثر داره.(علاوه بر بحث طول لول و فشنگ و . . . که از موضوع تاپیک خارجه)
سلام بانظرkoomanعزیزموافقم الان که خیلی شکارگاهها کم ویاخالی از پرنده شده وامکان تیراندازی از داخل ماشین کمه وبایدمدت طولانی پیاده روی کنی وتفنگ سردستت باشه بانخجیرچقدرمیشه دوام اورد وگرنه نشستن یه جا وغارت،غارت،چندتاکارتن فشنگ وبه هوازدن که معیار خوب بودن اسلحه نیست ،نخجیر جنس لولش عالیه به جرات میگم جفت گلوله واسلاگهای دوزمانه ،چارپاره های 9دونه ای که بانخجیرزدم عملا میتونه خیلی سلاحهای موجود رو نابود کنه،درآخر اینکه نمیشه کم خرج کرد وزیادلذت برد
دوستان اول باید مشخص کنید توقعتون از سلاح چیه و همونقدر که پول میدید اش میخورید
من وقتی میخواستم نخجیر دو بخرم خیلی چیزا رو با خودم حل کردم
1- من شاید سالی یک یا دو دفعه برا پرنده برم شکار
2 - برای منی که همش با برنو دوربین دار (با لول 18 میل) میرم کوه نخجیر 2 به نظرم سبک هم هست
با این شرایت برای من نخجیر 2 خیلی خوبه و پول بیخودی هم هزینه نمیکنم (با اینکه میتونستم یه تفنگ بهتر بخرم ولی دقیقا 2 برابر باید پول میدادم و یه تفنگ ترک میخریدم که اندازه 2 برابر از نخجیر بهتر نبود)
اول باید ببینید از سلاح چه انتظاری دارید بعد بگید این تفتگ خوبه یا بده
سلام دوستان. نخجیر از برتا یا بایکال بهتر نیس. ولی از اسلحه های ترک کارگاهی خیلی سره. مخلص همه دوستان یا علی
(2016-10-16 04:27 PM)barbud نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نشستن یه جا وغارت،غارت،چندتاکارتن فشنگ وبه هوازدن که معیار خوب بودن اسلحه نیست ......................... نمیشه کم خرج کرد وزیادلذت برد
با سلام :
باربد جان از صبح دارم با این جمله ات میخندم ........Khansariha (266)Khansariha (266)Khansariha (266)
من با این حساسیت های شما ، میترسم کرال هم راضی ات نکنه . واقعیتش کرال یکم ظریفه .ای کاش میشد با افزایش بودجه یه تفنگ اروپایی تهیه میکردیدیا اقلا کمی صبر میکردید و با حوصله شهرهای مختلف رو میگشتید تا از مدلهای قدیمی ولی سالم ، تفنگی انتخاب میکردید که یار کوه و بیابون همیشگی بشه . یه چیزی مثل اون دولول فالکور که یکی از دوستان همین انجمن خریده بود یا .....
باز تاکید میکنم عموم تفنگهای ایرانی بدون ایراد نیستند ولی باید در نظر داشت هر پراید سواری هم میدونه پورشه خیلی بهتر از پرایده ............. خب پس چرا ماشین بهتر رو انتخاب نمیکنه ؟ Khansariha (226)
نکته بعدی اینه که با پرداخت پول اضافی مثلا دو یا سه برابر ، نمیشه انتظار دستاورد دو -سه برابر هم داشت . همین تفنگ اگر کمی اصلاح بشه میتونه در رده متوسط قرار بگیره (البته اون 2-3 میلیونی که دوستان گفتند هم منطقی نیست ..) و با کمی بالا بردن مهارت میشه کارایی در رده متوسط رو به بالا ازش گرفت . خب با پرداخت قیمت یک پی-سی-پی اونم در حد متوسط بنظر شما ارزش خرید یا نگهداری و مرمت نداره ؟
البته نباید این رو فراموش کرد سطح کاربری هر شخص کاملا فردی است . خیلی ها حاضرند تفنگ زیبا داشته باشند ولی کمتر استفاده کنند -در باران بیرون نیاورند و........... حالا اگر پترن خوبی هم نداشت برای خودشان هزار توجیه و بهانه میتراشند .بعضی هم دنبال یه چیزی هستند فقط شلیک کنه ..!!!!خخخخخ یه عده هم مثل من بین این دو هستند یکم هم سرشان برای درد سر درد میکند !!!! باور کنید اگر 5 تیر ایرانی نیمه اتو مات وجود داشت یک لحظه هم درنگ نمیکردم برای خرید اگر هم قصد تعویض نخجیر را دارم نه بخاطر بد بودن-سنگینی (که آنرا یک مزیت میدانم ) و......... بلکه برای خرید 5 تیر اتو هست .
برای اینکه از تاپیک خیلی منحرف شدیم هم عرض کنم در حال ساخت قنداق هستم اینکار بقدری برای اینگونه تفنگها سخت است که قدری از انتقادات خود را به کارخانه در خصوص قنداق را پس میگیرم !!!!!!خخخخخ
موفق باشید
لینک مرجع