انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان یه خواهشی ازتون دارم در مورد تفنگ ها جمع نبندید این که میگید نخجیر لولش از ترک ها بهتره کاملا اشتباهه تفنگ های ترکیه البته کارخونه ایش به کشور های اروپایی صادر میشه و از بهترین الیاژ تو لولشون به کار میره حتی تو یکی از نمایشگاه های تفنگ ترکیه شرکت هاتسان یه تفنگ رونمایی کرد که توانایی زدن فشنگ های 24 گرمی تا 64 گرمی سوپر مگنوم رو داره پس حتما لولشون اینقد خوب هستش که سنگین ترین نوع فشنگ ساچمه زنی رو بتونه شلیک کنه به نظر خودم با قیمت دولتی 1600 بهترین گزینه هستش ولی ازش اینقد تعریف نکنید که فردا امکان داره یه چند نفر سو استفاده کنن و قیمتشو ببرن بالا یکی از بزرگ ترین مشکلاتش سنگینی وزنش هستش که به نظر من اصلا حسن حساب نمیشه چون تو 2 ساعت کوه پیمایی ادم رو حسابی خسته و کلافه میکنه و مشکلات دیگه مثل سیستم نشانه روی بسیار بد . قنداق و بچه قنداق بسیار نامناسب . ماشه و سوزن بد که من خودم تست کردم یکیش حساس بود اون یکی رو باید با تراکتور بکسل میکردید تا شلیک میکرد . و خیلی موارد دیدم که بعد از چند شلیک لولش باز نمیشد و گیر میکرد پس انچنان هم بی عیب نیست و بهتره واقع بینانه تر به موضوع نگاه کنیم Khansariha (8)
دقيقأ با هادى جان موافقم نخجير2 اسلحه بى عيبى نيست و كلأ عيب از سر تا پاش ميباره درسته جنس لولش خوبه ولى باعث و بانى سنگينيش همين لولشه قنداقش كه كلأ بايد عوض بشه سايت نشانه رويش هم بايد اصلاح بشه از همه بدتر چوك مزخرفيه كه به لوله هاش دادن هركس توى لولشو پاك كنه متوجه منظورم ميشه از نظر گير كردن من تا حالا نديدم لوله قفل كنه يا گير كنه و باز نشه
من با اينكه اسلحه سنگين ميپسندم ولى سنگينى نخجير واقعأ توى كوه اذيت ميكنه با اينكه با آپولو هم وزن هستن ( تقريبأ ) آپولو توى كوه خسته ات نميكنه ولى نخجير2 اصلا نميدونم چطوريه كه ازار دهنده است
سلام به همه دوستان خصوصا دارندگان نخجیر 2
در مورد سنگینی اسلحه نخجیر واقعا سنگین هست یعنی کسی که باهاش بخواد بره کوه دیگه نباید کوله پشتی ببره وگرنه از کنک و کول می افته.در مورد سیستم نشونه گیری راضی کننده نیست.که من خودم یه تغییراتی روش دادم تا یه کم مطلوب تر بشه.
در مورد تعویض قنداق چقدر میتونه روی سبکیش تاثیر داشته باشه ؟
یعنی الان قنداقش به تنهایی چقدر وزنشه؟
و قنداق تعویضی چقدره ؟
خيلى كم تاثير در سبكى داره بيشتر سنگينيش از لولشه اگه توجه كنى وقتى كه تفنگو قراول ميرى سر اسلحه خيلى بيشتر تا تهش سنگينى ميكنه كه همين باعث ميشه تو كوه خسته ات كنه ولى تعويض قنداق توى تسريع نشانه روى و شليك خيلى تاثير داره
دوست عزیز جناب رویال ( هادی اقا اگه اشتباه نکرده باشم ) در مورد تفنگهای ترک موافقم البته خودتون بهتر میدونید که شرکتهای صاحب نام و دارای مجوز صادراتش اندک هستند و تا دلتون بخواد کارگاه ساخت سلاح دارن نمونه تولیداتشون در طرح عفو زیاد وارد شد اکثرا بی نام و نشان .متاسفانه ما در اینجا قدرت تعیین قیمت بازار را نداریم حالا هرقدر از یه مدل سلاح تعریف بشه البته روی سخنم با شکاریهاست درمورد بادی داستان فرق میکنه . وزنش زیاده ولی به نظر من کسی که با دو ساعت کوه نوردی با یه تفنگ رو دوشش خسته میشه باید قبلش از نظر بدنی امادگی این قبیل کارها را کسب کنه بعد تشریف بیاره کوه و بیابون . قرار شد جمع نبندیم. از نظر کیفیتی مثل خودرو های وطنی نمونه هایی بدون ایراد و مواردی پر از اشکالات ریز و درشت وجود داره . چوب قنداق ابدا قابل قبول نیست . شکستن سوزن و حتی قنداق و ... شرایط قنداق جنرال نیست ممکنه برای بعضی از نظر ارگونومی خوب باشه و برخی دچار مشکل باشند . در نهایت اینکه در حال حاضر باید بیش از اینها ( 1600 ) برایش هزینه کرد و خیلی ها سر و دست هم میشکنند ولی پیدا نمیکنند. ولی کلا در حد قیمتش عالیه .
البته قیمت نخجیر2 در حال حاضر 1600 نیست 1800 شده.
من خودم بارها گفتم كه نخجير2 به قيمت دولتى ارزش خريد داره ولى آزاد ميشه با مقدارى بيشتر هزينه اسلحه بهترى گرفت
دوستان من تفنگ آپولو. آكار و نخجير2 رو وزن كردم آپولو و نخجير2 هموزن هستن آكار 200 گرم سبكتر بود وقتى لوله به تنهايي وزن شد نخجير2 سنگينتر از دومورد ديگه بود و آكار و آپولو ميشه گفت هم وزن بودن وبيشتر سنگينيشون توى قنداقشون بود حالا وقتى با هرسه اين تفنگها ميريم توى كوه(منظورم 2ساعت نيست و يكروز كامل پياده گشتن توى كوهه)نخجير واقعأ خسته كننده است و كسى كه با خودش نخجيرو حمل ميكنه از اوردن كوله و وسايل كمپينگ معاف هست
یعنی 200 گرم اینقدر تاثیر داره؟ عدم توازن می تونه در هنگام شلیک زودتر ایجاد خستگی کنه اما در حمل سلاح تاثیر زیادی نمی تونه داشته باشه. به نظرم 200 گرم نمی تونه اینقدر تاثیر در خستگی داشته باشه احتمالا ناشی از تلقین هست خستگیشون.
دوستان منم عرض کردم به قیمت دولتی ارزش خرید داره ولی متاسفانه باید بگم چیزی به اسم بالانس در نخجیر وجود نداره و من خودم تقریبا از بچگی دارم شکار میکنم به نظرم 200 گرم تو کوه پیمایی خیلی هم موثره و اگه تفنگ بالانس هم نباشه که دیگه واقعا خسته کننده میشه و مشکلات زیادی هم داره که قبلا بیان شده و کامران عزیز (کوهنورد ) میتونن بیشتر در این مورد نظر بدن Khansariha (8)

9
دوست عزيز unknown جان شما وقتى تفنگت روى دستتوى كوه ميگيرى و منتظر پريدن كبكى اون موقع ميفهمى كه 20 گرم سبكى چقدر تاثير داره ديگه بالانس و توازن بين لول و سلاح بماند حالا خودت فرق بين آكارو نخجير رو ميفهمى
لینک مرجع