انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام آقا یحیی
اون زبانه خیلی مهم نیست. لقی بیشتر از چفت زیر لول که داخل کوپ می شود و به لولای لول قفل می شود ناشی می شود. اگر لول را از کپ جدا کنید و به زیر لول نگاه کنید یه زبانه که در واقع اتصال بین دو لول هم هست وجود دارد که انتهای آن در هنگام بستن سلاح قفل می شود. جلوی زبانه هم که هلالی شکل است و به لولا وصل می شود. شما اگر یک نوار نازک در زیر این قسمت هلالی بگذارید و بعد لول را ببندید لقی گرفته می شود. حال بسته به مقدار لقی باید از یک نوار با ضخامت مناسب در لولا استفاده کنید. من از تیغ ریش تراشی استفاده کرده ام. نکته دیگر فیت بودن این زبانه با چاله کپ است. اگر به داخل کپ نگاه کنید یک شیار وجود دارد که زبانه در داخلش قرار می گیرد. اگر زبانه خیلی لاغر باشد باعث لقی لول می شود. با کوبیدن زبانه با چکش سبک طوری که ضربه به لول ها منتقل نشود می توان کمی زبانه را ضخیم کرد.
[تصویر: 3508.jpg]
منظورم را از زبانه و شیار در عکس مشخص کردم.
موفق باشید
بسیارممنونم آقاعبداللهKhansariha (8)
حرف شمابسیارمنطقیه،امااون قسمت که چنگک میره تواون زبانه عینکی که ازش عکس گرفتم خیلی ناجوره،بنظرشمامیتونم بدم تعمیرکار،یه کاریش کنه توی کپ فیت شه؟؟؟؟؟؟؟
سلام مجدد
بنده منظورم اززبانه این قسمت که بافلش مشخص کردم ببخشیداسم علمیشونمیدونمKhansariha (8)
اونقسمت به نظرم درلقی ازچپ به راست وبلعکس موثره ویه نقش استحکامی هرچن کم ایفامیکنه،که درتفنگ من خیلی ناقصه،وکلا زیادتوچشم میاد،موقع نشونه گیری هم مثل یه چاله میمونه
حالادرست شدنیه؟؟؟؟؟
ممنون ازراهنماییتون
[تصویر: IMG-20160116-00.png]
با سلام
آقا یحیی زیاد سخت نگیر تفنگ من هم تقریبا همینطور ولی ربطی به لقی کمر تفنگ نداره فقط ظاهر خراب میکنه
بنده هم مثل جناب آقایی با گذاشتن نصف یک تیغ ریش تراشی روی لولا کوپ لقی کمر تفنگ گرفتم خدا را شکر توی یک سال گذشته با حدود 300 فشنگ مختلف لقی زیادتر نشده(حدود 0.2 تا 0.3 میلیمتر لقی داره)
[تصویر: 14219147021.jpg]
سلام دوستان
ممنون از لطف شما.
آقا یحیی عزیز: اون زبانه را خیلی نمی شود دستکاری کرد. شما اگر بخواهید حجم زبانه را افزایش دهید باید متوصل به جوش ارگون و تراش بشوید. به نظر من که به دردسرش نمی ارزد. خیلی هم مهم نیست. اتفاقا من روی آن زبانه را با سوهان تراشیده ام و یک شیار هم مثل شکاف درجه وسطش درست کرده ام. اوایل در تیراندازی روی زمین و اهداف ثابت گاهی بر اثر عجله مگسک را نمی توانستم با وسط کپ هم راستا کنم و تفنگم هم خیلی بالا میزد. با تراشیدن ان قسمت و ایجاد شیار هر دو مشکل را رفع کردم. تاثیرش آنقدر زیاد بود که از حدود 40 متری یک دایره شش سانتیمتری را با تک گلوله می زدم.
[تصویر: 20160116-192840.jpg]
موفق باشید
سلام Khansariha (8)
ممنون ازتوجه ولطف اساتیدنسبت به بنده حقیرKhansariha (8)Khansariha (8)
راستش امروز تفنگوبردم پیش تعمیرکاربرام درست کنه،(نمیدونم چرامثل ندیدبدیدهام،روتفنگم خیلی حساسم،دوست دارم بلاسرم بیاداماهیچ بلایی سرتفنگم نیاد)
پارسال اگریادتون باشه تولول چپ تفنگم یه فرورفتگی ایجادشده بود،که گفتم اونم برام درست کنه،چهارشنبه انشالله تحویلش میگیرم
بازم سپاسگزارم
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام.
وسواس بازی در نیارید دوستان اگه قرار باشه بخاطر یه لقی گرفتن روی زبانه یه لایه جوش بریزید با اینکار به لوله حرارت میرسه آب لوله گرفته شده درنتیجه مقاومتش رو از دست میده شاید اهرمک تفنگتوان کاملا بسته نمیشه اینم در اثر پیچ زبانه کش در پشت کپ هستش که خیلی سفت شده و سرپیچ از زیر چسبیده به تسمه ی فوقانی منظور همون تسمه ی ذوزنقه ای شکل که ضامن ماشه روش قرار می گیره وبه قنداق فیکس میشه .
سلام خدمت اساتید دوست داشتنیه انجمن..
یه سوال .. دوستانی که اسلحشون زاج فابریکه یه لطف کنن وقسمت اتصال خزانه به لول رو چک کنن و ببینن که ایا زاج این قسمت تفاوت رنگ داره با زاج ادامه لول؟؟؟
ممنون میشم
در مورد اون کد لول مال منم داره.. فک کنم همه داشته باشنKhansariha (226)
دوستان لول راست نخجیر ما که بره بیشتر دوستان اینطوریه اون طوری که باید نمیزنه آیا با فشنگ جبران میشه

hossin
(2016-01-17 12:38 AM)soheilabou نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه سوال .. دوستانی که اسلحشون زاج فابریکه یه لطف کنن وقسمت اتصال خزانه به لول رو چک کنن و ببینن که ایا زاج این قسمت تفاوت رنگ داره با زاج ادامه لول؟؟؟
ممنون میشم
سلام
بله چندسانتی ازلول تفنگ بنده که به خزانه نزدیکه،زاج تیره تروخوبتری داره
Khansariha (8)
(2016-01-17 12:52 AM)yahyarav نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-01-17 12:38 AM)soheilabou نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون میشم
سلام
بله چندسانتی ازلول تفنگ بنده که به خزانه نزدیکه،زاج تیره تروخوبتری داره
Khansariha (8)

سلامی دوباره...
تفنگ منم قبل اینکه زاج دوباره بزنم یعنی در حالت فابریک کارخونه اون تفاوت رنگ بعد خزانه رو داشته... این سوالو واسه این مطرح کردم که این شک واسم ایجاد شده ک زاج لوله تفنگ اقا صالح هم به احتمال زیاد فابریک نیست..اقا صالح نظر من اینه ک احتمال بالا اون کیفیت زاج تفنگتون به علت اینه ک دوباره زاج کاری شده
لینک مرجع