انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2017-05-11 12:02 PM)mohammad4917 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بی زحمت یک پترن از سلاحتون بزارین ما ببینیم

این اسلحه به نام پدرمه که اون هم اللن کرمانشاه هستش بخوام ییرون شلیک کنم ده تا ارگان دولتی میریزن سرم . کلا این سلاح رو اخرای شهریور و اخرای اسفند استفاده میکنیم. ولی اگه شد چشمم سعی میکنم همین فردا یه پترن بگیرم .
دوستان راه حلی برای نرمتر شدن ماشه نخجیر هست؟؟ Khansariha (8)
سلام بایدکپ روبازکنید ومحل درگیری چکش که سوزنم بهش وصل هست ونگه دارنده اون رو کمی سوهان بزنید ماشه عقب تفنگ من خیلی سفت بود طوری که هنگام شلیک فکرمیکردی ضامنه یه کم سوهان زدم الان بهترشده
سلام دوستان.
قنداق نخجیر من بدلیل لق بودن و بی توجهی من از داخل ترک برداشته. حالا حتما باید عوضش کنم؟ تیراندازی با این اسلحه چه خطراتی داره؟
سلام
قنداق لق باعث کاهش دقت تیراندازی میشه یعنی هر بار ممکنه بالا یا پایین یا چپ و راست بزنه
اگر روی دقت و پترن اثر داشته بهتره عوض بشه
سلام خدمت دوستان
من میخام نخجیر بغل هم سری یک بگیرم .چجوری میتونم تشخیص بدم ک کدوم سری یک هست کدوم سری دوو و....
درکل نظرتون درمورد نخجیر بغل سری یک و دو چی هست؟؟؟؟؟؟
اینم از نخجیر ٢ من. هم نخجیر دارم، هم آکار. به نظرم نخجیر نسبت به قیمتش میارزه.

عکس دوم هم اندازه گیری دهانه لول راست و چپ نخجیر. [تصویر: c0a39b7b5e7fa9ab9caf405ae6d108d5.jpg][تصویر: cc04a97c4d5a8aecd27209c4f1cafa53.jpg]

Sent from my MI MAX using Tapatalk
دویار و دو همراه!!! آکارو نخجیر 😀😀😀[تصویر: 58ca4e2762f5555d9f0419de555913c0.jpg][تصویر: d62b5623711a210de8391599a6ed3629.jpg]

Sent from my MI MAX using Tapatalk
سلام
بعد از مطالعه کل این 206 صفحه تاپیک و کلی بر انداز کردنش خواستم چند تا نکته که اکثرا بیشتر افراد روشون اتفاق نظر داشتن رو بگم.شما به عنوان نوعی جمع بندی نگاه کنید بهشKhansariha (8)
1.اسلحه دو لول بغل هم با لول راست نیم چوک و لول چپ فول چوک هست.
این اسلحه بعد از مدتی به مشکلات ریادی میخوره شکستن فنر لقی ،شل شدن و اصطلاحا خوب چفت و بست نشدن بعضا عدم تقارن دو لول و عدم هم مرکزیشون ، جای گیری بد مگسک و اکثرا بالا پایین راست یا چپ زدن سلاح ، حکاکی های بد و شکل بد طراحی قنداق و....
البته مهم مهم و مهم این که این ایراد های هست ولی برای همه نیس،برای بعضی ها اینگونه بوده و کل این اشکالات هم توی یه سلاح واحد نه توی بعضی ها
2 به نوعی حسن های این تفنگ رو میشه گفت
اولین و مهم ترین اون لول هست.تاکید میکنم لول لول و لول
طبق گفته های افرادی که باهاش شکار رفتن و چندین سال داشتنش جزو بهترین لول ها هست

یه نکته مهمی رو که میشه بهش اشاره کرد،الان یه دونه تفنگ بادی خوب بخوای بخری یه pcp خوب هم قیمت این در میاد.واسه منی که فقط میخوام واسه شروع ام یه تفنگ داشته باشم و اهل مطاله هستم،بهترین انتخابم نخجیره.فقط باید توی خریدش اول دقت کنم....
ببخشید اگه زیاد شد
اون بحثی شما در مورد لق زدن و خوب چفت نشدن گفتید اگه با تفنگ چهارپاره و گلوله و فشنگهای شارژ بالا مداوم نندازید فکر نکنم براتون پیش بیاد .که اگه با تفنگهای ترک هم اینجوری رفتار کنید قطعاً دچار لقی خواهند شد.اون بحث چپ و راست و بالا و پایین زدن اگه برای هردو لول یکسان باشه راحت با یک اصلاح ساده مگسک و قنداق برای شخص خودتون قابل حل است .الان دولول نخجیر صفر تو بازار 3.500 تا نهایتاً4 میلیون قیمت داره که نسبت به بقیه تفنگهای معمول تو بازار تقریباً نصف قیمت هست و خریدش کاملاً بصرفه.من تا حالا چند تا دولول صفر دستم گرفتم .در نظر اول خیلی خشک باز و بسته میشدن که آدم ازش ناامید میشد ولی بعد از اینکه با یکم گیریس و روغن چرخ خیاطی (توجه داشته باشید یکم نه خیلی زیاد)لای قطعات متحرک زدم و چند بار بازو بسته کردن تفنگ کم کم روان شد.فقط تو قسمت ماشه و ضامن بنظرم یکم گیر داره که اونم ببرید یک سرویس ساده تعمیر کار بکنه تفنگ آماده کار هست.
لینک مرجع