انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول بغل ایران(نخجیــــر 2)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان یه دوسالی بود غیبت داشتیم خوشحال شدیم دوباره در بین دوستان هستم
[تصویر: DSCI0508.jpg]
سلام خالی کردن میله ی تو پر میشه همون لوله ی ابتدایی...! این لوله ها با آلیاژ درصد عناصری از کبالت ومولیبدن و منگنز و کرم و... خیلی سخت تراشند و هم جنس کار و هم ماشین کاری جهت سوراخکاری عیق و بصرفه نیست که کلی آلیاژ بریزند روی زمین حال اون شرکتها چه فکری کردن جای خود داره حتی بروش فلو فرمینگ میله هایی وجود داره که شیار مارپیچ روشون ایجاد شده که بتونه داخل لوله های تفنگهای گلوله زن رو هم خان بوجود بیاوره.اگه از جنبه ی اقصادی نگاهی بیندازیم اصلا بصرفه نیست که وقت و ابزار رو بزاریم برای سوراخ کردن آلیاژی محکم و گران قیمت و کم دقت ( معلوم نیست در درون هنگام تعیین اندازه هاچه اتفاقانی خواهد افتادوبخاطر سختی قطعه کار زبری سطح خشنی خواهد رخ داد.ولی اگه یه میله ای دربیرون به اندازه های میکرونی خود برسانیم (1-دقت2- زبری سطح 3- استهلاک ابزار و ماشین 4- نریخت براده از نظر هزینه تلفاتی و5- سرعت تولید)حالا خودتون قضات کنید.
اون کارخونه ی ترکیه حتما میله گردهای معمولی رو از آهن فروشی میخره و با سوراخ کردن وساختن میده دست مردم همانا ترکیدن وتلفات جانی همانا
با سلام :
دوست قدیمی اقای عظیمی خوش آمدیدKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
این طور بیخبر گذاشتن و رفتن در مرام شما نبود !!!!
آقا تفنگ مبارک باشه بالاخره گرفتی ها ...!!!!
دیدی آخرش نخجیر بود !!!خخخخخخخخخخ
منکه از اولش گفتم !!!خخخخخ انشالله به خوبی استفاده کنید

دوست عزیز آقای کوهان شاید بهتر باشه بقیه بحث رو در بخش تفنگهای ساچمه زنی ادامه بدیم به دو دلیل :
1- تاپیک از موضوع خودش منحرف نشه
2- این یک مطلب عمومی درباره کل تفنگهای ساچمه زنی است و اختصاص به یک تفنگ خاص ندارد
پس ادامه بحث در تاپیک مشاوره تفنگ ساچمه زنی .
با تشکر
سلام بر دوستان نخجیر دو دارم سهمیه سال ۹۳میخوام دست پر بزنم کسی تا حالا امتحلن کرده تا چند گرم باروت ظرفیت داره ۱.۸گرم خوبه چه ساچمه ایی رو بهتر میزنه
همه نخیرا شبیه هم ساچمه میزنن یا پترنشون فرق داره
سلام نخجیرساچمه 3و5خوب میزنه هوای گرم ونیمه گرم تا1.7وهوای سرد1.8باروت بدنیست
یه موضوع دیگه درمورد لول نخجیرکه دوستمونkohanفرمودن کروم ازترکیبات متشکله لول نیست که سختیش باعث عدم تراش داخل میله ای که لول ازاون درست میشه،بشه بلکه کروم بعدازشکل گرفتن لول به صورت لایه ای داخل اون افزوده میشه
من دارم خوبه فقط سنگینه مدلش 91
با سلام من زاج روی لوله را پاک کردم ایا دوباره زاج کاری کنم؟ یا ولش کنم.ایا روی دوام لوله تاثیر داره؟
معمولا چه نوع فشنگی برای نخجیر 2 مناسبه ؟وبه سلاح اسیب نمیرسونه؟ نمره فشنگ چند باشه خوبه؟
سلام،بحث فشنگی که اسوب نرسونه پیچیده نیست،فشنگ استاندارد ،سلامت اسلحت مهمه سراغ چهارپاره زیاد نرو،سمته اسلاگ و فشنگ مگنوم اصلا نرو .اما کارایی شماره فشنگ و بهتر زدن رو خودتون باید به مرور زمان لمس کنید،بسته به نوع و طریقه شکار.
مثلا الان من و یکی از دوستان همین انجمن هر دو اکار داریم و هر دو ساکن شمال کشوریم ،برای ایشون فشنگ تراپ در شکار بلدرچین و خودکا کارایی نداره،اما من بافشنگ تراپ تو شکار بلدرچین و ابچیلک و قمری حتی از شماره 8 جاگد بهتر نتیجه میگیرم.
اتفاقا دیروز دوستم با همین نخجیر خودکا با فاصله ای زد که من هنوز تو تعجم.به قول خودش اسمه تفنگش نخجیر المانه.
(2016-11-19 06:33 PM)najmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من دارم خوبه فقط سنگینه مدلش 91
با سلام من زاج روی لوله را پاک کردم ایا دوباره زاج کاری کنم؟ یا ولش کنم.ایا روی دوام لوله تاثیر داره؟
بله زاج به شدت روی سلامتی لول و بدنه تاثیر مثبت میزاره و نبودش باعث میشه کم کم رویه لول و بدنه خوردگی و زنگ زدگی ایجاد بشه
سلام باربد جان کروم هم در آلیاژ یک درصدی بکار میره و هم در آبکاری برای سخت کاری سطحی .در کل یک فولاد محکم بدون کروم نیست.شایدم بقول شما اینجا اصلا از کروم فقط در آبکاری بکار رفته شده باشه چون اگه لوله سخت باشخ تو دمای زیر صفر میترکه
لینک مرجع