انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: محیط زیست
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
اسنایپر جان عزیز دلم میوه وقتی رسید باید از درخت چیدش.خیلی ها خیلی کارای بد تر از شکار میکنن و بازتاب عمل هم واسشون نداره.(البته شکار کار بدی نیست)امید وارم متوجه منظورم شده باشید.هیچ وقت به هیچ عنوان علایق کسی رو نباید زیر پا گذاشت.مخصوصا شکارچی.شکار به حساب باید باشه.به تعداد مجاز.یه شکار قانون مند هیچ منعی نداره نه از لحاظ شرعی نه از لحاظ قانونی.اگه قرار به بازتاب عمل بود که الان باید کل آمریکا و اروپا و ....... نابود میشد.خدایی این خارجی ها کم شکار میزنن.تا اونجایی که ما میدونیم به اندازه موی سرمون میزنن.هم پرنده و هم چهارپا.همه شونم از من و شما گردن کلفت ترن.اگه اشتباه میگم خوب بگین اشتباه میگم.بنده شخصا شکار تا قیامت هم که ممنوع بشه شکار میزنم ولی به تعداد مجاز.یه عده دیگه میرن همه جارو درو میکنن اونوقت ممنوعیت شکار برا ما باشه.برا ماکه همچین چیزی نیستKhansariha (8)Khansariha (214)
علي آقا شما درست ميگفتيد.
هركس به دين و كيش خود
ميدونيد دشمن شماره يك محيط زيست كيه؟
عشاير كوچ رو
به دلايل زير كه خدمتتون عرض ميكنم:
1-نميدونم تا حالا دقت كرديد يا نه،عشاير بكر ترين جاها رو براي خودشون انتخاب ميكنن.به هزار زحمت و با تجهيزات كامل ميري كوهنوردي،به نوك قله يا سرسبزي بالا كه ميرسي ميبيني به به يه دسته عشاير جلوته.بعدش كجا اطراق كردن؟دقيقا سر چشمه. همين باعث بي آب موندن وحوش ميشه.
2-وحوش مجبور هستن به خاطر وجود وحشت زاي عشاير ،بالاتر برن و در ارتفاعات بالاتر با توجه به شرايط خاص اونجا از جمله كمبود اكسيژن و كاهش فشار،روي توليد مثلشون تاثير ميذاره.
3-دست به تفنگ بودن عشاير و پاكسازي نسل وحوش توسط عشاير كه بر كسي پوشيده نيست.به تخم پرنده ها و به بچه حيوونا هم رحم نميكنن.
در بعضی موارد حرف زدن بی فایده هست چون اول و آخرش مشخصه نمونه اش همین محیط زیست.
تا کی فکر کنیم که باید جلوی شکارچی بگیریم تا نسل گونه ای منقرض نشه؟آیا این فکر درسته؟آیا این موثرترین روش جهت جلوگیری از انقراض هست؟ آیا تحقیقی هم در این زمینه شده؟همش بلدیم صورت مسأله پاک کنیم و از ارایه یک جواب علمی و تحقیقاتی معذوریم!چرا به ارایه روش هایی همچون ازدیاد نسل شکار نپردازیم؟ مگه میشه شکار نکرد؟؟ فیلم های شکارهای خارجی نشون میده که پرنده هایی همچون قرقاول پرورش میدن و موقع مناسب از نظر سربریدن و ارایه گوشت به بازار، در یک محوطه باز و مناسب برای شکار رهاسازی میکنن.از شکارچی ها برای وارد شدن به این منطقه پول گرفته میشه تا بیان به تفریح مورد علاقه خودشون بپردازن. درپایان روز همه پرنده های شکار شده در اختیار پرورش دهنده قرار بدن و شکارچی فقط میاد و شکار میکنه و میره.
چه از روش سر زدن پرنده و چه از روش شکار، گوشت وارد بازار میشه اما چه فرقی میکنه؟ شکارچی لذت شکار به معنای واقعی میچشه و از نظر روانی آروم میشه.از اونطرف یک پولی هم به جیب پرورش دهنده میره تا بتونه کار خودش با سرمایه بیشتر انجام بده.آیا از جمعیت وحشی این گونه چیزی کم شد؟آیا محیط بانی آسیب دید؟آیا شکارچی ترجیح میده بجای شکار صدتا پرنده در این محیط بره در قسمت های بکر به دنبال چندتا پرنده بگرده تا شکارشون کنه؟ این عکس هایی که میذارن و یارو جلوی 200 تا قرقاول شکارشده نشسته و دو گونی پوکه اطرافش جمع شده همین ماجرا هست. این یک نمونه ساده بود. توی ایران میشه این کار برای پرورش دهندگان کبک و قرقاول در بیشتر مناطق کشور اجرا کرد .
چرا توی کتاب های درسی به بچه ها آموزش داده نمیشه که چگونه با محیط زیست رفتار کنن؟ گفتن جمله آب نعمت خداست و باید قدر آن را بدانیم به اندازه کافی در جلوگیری از هدر رفت آب و روشن شدن اهمیت موضوع برای یک کودک یا نوجوان موثر خواهد بود؟جنگل ها را دوست بداریم چی؟؟؟ و بقیه حرفام هم ولش کن بی فایده هستKhansariha (8)
باسلام.
دیشب یکی از دوستان مهمان من بود و اومده بود عیادت / بنده ی خدا بواسطه ی شغل شریفش انقدر دلش پربود که وقتی میخواست بره کلی عذرخواهی میکرد که مثلا اومده بودم عیادت ولی با حرفام بیشتر بهت مریضی و نیروی منفی منتقل کردم !!!!
خب آدم نمیتونه هر حرفی رو در محیط فروم بزنه / فقط یک جمله رو از این دوست عزیزم نقل میکنم /فقط همین قدر بهتون اطمینان میدم هم انسان پخته ای در اینجور مسائله / هم دلسوزه و هم کسیه که اگه هرکاری واسه مساله ی شکار و محیط زیست ازش بربیاد دریغ نمیکنه و با تمام وجود انجام میده....
این بنده خدا بعدازاینکه چندساعت من گله زاری کردم و مثلا راهکار ارائه دادم یکدفعه این جمله رو گفت که انگار یک پارچ آب یخ ریختن روم!!!! : گفت آقارضا همه ی حرفات درست و منطقیه فقط اگه قیاس بگیریم مثل این میمونه که به یک آدم سرطانی بگی مدل موهاتو اینجوری بزنی بهتره !!!!.......................
بخدا از دیشب انقد حالم گرفته ست که احساس کردم دوباره بیماریم عوت کرد!!!! من خودم از بدبین و بدبینی دراین موردها بدم میاد و دلم نمیخواد هم خودم بدبین باشم که کاری دیگه ازم برنیاد و هم بقیه رو انقدر بدبین کنم که اونا هم بیخیال و ناامید بشن و اگه قراره کاری انجام بدن دیگه بیخیال بشن !!!
اینکه حرف این بنده خدا واسم مهمه باینخاطره که میدونم آدم بدبین و کم اطلاعی نیست و تا از چیزی مطمئن نباشه الکی حرفی رو بزبون نمیاره ولی حالا ببین چی دیده که انقدر ناامیدانه حرف میزنه !!!!! این همین آدمی بود که چندین سال پیش که طرفای ما یک عده بیشرف پیداشده بودن و اقدام به گرفتن پرنده های شکاری با تله و دام میکردن با چندتا از همکارها و دوستانش خارج از ساعات کاری چند روز و شب توبیابون کمین میزد تا اینارو گیر بندازه !!! یا خیلی از کارهایی که خودمم درچندتاشون حضورداشتم و شاید بعضیهاشو اگه بگم خندتون بگیره و بگین چه دل خوشی دارین شماها باز!!!! میخوام بگم ببین این بیچاره با این روحیات و حال و احوال چه چیزهایی دیده که دیگه بنظرش همه کار بیهوده میاد و اینطوری میگه !!!!!!!!!!!!.....

اصلا همه ی این حرفا به کنار!! فرض میکنیم این دوستمون از روی خستگی و ناراحتی همینجوری یه حرفی زده !!
این انجمن اینهمه عضو داره که هرکدوم بنظرم واسه خودش کوهی از تجربه و اطلاعات مفیده که میتونه درجای خودش مفید واقع بشه .../ نکته ی مثبتشم اینه که اعضا در همه جای ایران هستن و بدلیل ذات این انجمن تک تک اعضا یک عشق و گرایشی نسبت به طبیعت / شکار / سلاح و تیراندازی دارن واگه هرکدوم بدون توجه به نظرات بقیه از ایده و فکر خودش یک نظر مفید ارائه بده اونوقت ببینین چقدر نظر و ایده های مختلف از سراسر ایران خواهیم داشت که مطمئنا بی اثر نخواهد بود!!!!
اصلا فرض کنین بی اثر باشه و ناامیدانه نظرات خودتونو بدید/بقول معروف تیری باشه تو تاریکی....
بنظرم این خیلی بهتره از اینکه بدلیل ناامیدی از وضع موجود بشینیم و دست رودست بگذاریم و غصه بخوریم/ یه عده هم از روی ناراحتی و لج بازی بیخیال همه چی بشن و تیشه به ریشه ی خودشون و محیط زیست اطراف خودشون بزنن!!!!
نکته ی مثبتی که این وسط گاها یادمون میره اینه که طبیعت در هرشرایطی باهر فلاکت و بدبختی ای نشون داده که اگه یکم شرایط مساعد واسش ایجاد بشه خیلی راحت خودشو ترمیم میکنه و و خودش خودشو احیا میکنه...
من ازتون عاجزانه درخواست میکنم بدون توجه به هیچ مساله ی ناراحت کننده ای هرچی که به فکرتون میرسه درقالب یک یا چند ارسال بگین و اینجا بذارین/ اصلا نیازی نیست درقدم اول خودمونو نقد کنیم و جواب همدیگرو بدیم !!! فقط در قدم اول با ارسالهامون به خودمون اعلام کنیم که حضور داریم و میخوایم کاری واسه محیط زیستمون انجام بدیم ... همین...
والله بخدا ماکه بعداز 35 سال عمر هنوز نفهمیدیم دراین موارد کدوم کار درسته و کدوم نادرست ...لااقل شما بیاید کمک کنید و با نظرات مفید خودتون چندتا راهکار خوب ارائه بدید/ شما این کارو بکنید بقیه ش بعهده ی هرکسی که درهرزمینه ای کاری ازش برمیاد و مطمئنا از نظراتتون استفاده خواهد کرد... هرچند بنظر من تک تک ما میتونیم یه سری کار انجام بدیم...Khansariha (8)
درپایان درخت کاری امسالو فراموش نکنید/ چندتا نهال گرفتن و بردن و کاشتن تو بیابون هم فاله هم تماشا... هیچ کاری هم نداره...
فدای هر کس که نبض جریان خونش بواسطه ی عشق به طبیعت ضربان داره ...Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)
با سلام خدمت دوستان عزیز.مدتی هست یک شعار جدید میشنوم که خیلی با مزه و جالب هست.میگن زنده کشی نکنید.یا من هم

شکارچی بودم زنده کشی می کردم دیگر نمیکنم و امثال اینها((زنده کشی گناه داره یعنی چه؟مگر مرده کشی هم می کنند؟یعنی ما

اول باید یک حیوان مرده تهیه کنیم بعد آن را بکشیم؟آخر سروران گرامی شما مرغی را که نوش جان می فرمایید مگر زنده نبوده.پس

لطف بفرمایید مرغ و گوشت گوسفند و گاو نخورید تا قصاب مجبور نباشد زنده کشی کند.اگر گیاه خوار بودید حرف شما قابل قبول بود و

میشد توجیه کرد اما کشتن حیوانات برای نوش جان کردن شما عیبی ندارد و زنده کشی نیست فقط شکار در طبیعت زنده کشی

هست؟یعنی مرغ و گاو و گوسفندی که شما می خورید جان ندارند یا زنده نیستند؟شما را به خدا قسم میدهم از این شعارهای

کلیشه ای و عامه پسندی که هر از گاهی مد میشود دست بردارید.مخلص همگی موافقان و مخالفان شکار.
Khansariha (48)
سنگک عزیز اینایی که اینگونه شعارهارو سرمیدن یه چیزایی از یه جاهایی شنیدن که خودشونم نمیدونن چیه و همینجوری بلغور میکنن ...!!!
اصلا دوستدار محیط زیست بودن خودش شده یه فشیون و مد !!!!
همینی که میگید شعار ه و یه چیز مسخره بچشم میاد تقریبا سه دهه ست که باعث نجات محیط زیست و صنعت توریسم شکار در چند کشور پیشرفته ی دنیا شده !!! منتهی معنی لغوی این شعار با اینکه همین "زنده کشی منوعه" ولی معنی واقعی این شعار از زنده کشی همون کشتن گونه هاییه که در دامن طبیعت پرورش یافتن!!!! باینصورت که اینا قانون گذاشتن هر موجودی رو که در طبیعت پرورش یافته و تکثیر شده رو به کل شکارممنوع اعلام کنن و بجاش در مناطقی مشابه و بصورت صددرصد علمی و کارشناسی اقدام به پرورش گونه های شکاری کرده و بقول معروف صنعت شکار شونو هم درکنار حفظ زیست گاه هاشون داشته باشن... حالا شما حساب کنید چقدر کنار این مساله شغل ایجاد شده / چقدر بازار سلاح و مهمات شکاری و ... رونق گرفته و در کنار همه ی اینها اوضاع حیات وحش مناطقشونم از وضع بسیار خوب صعودی برخورداره !!!!! جالب اینجاست که این کار هم به خود شکارچیان حرفه ای و عاشقان این صنعت در سایه ی حمایت شدید قانونگذار واگذار شده که این خودش یک برگ برنده واسه مجریان این گونه طرح ها در این کشورهاست...
آره این شعار معنیش اینه : کشتن هر موجود و گونه ی شکاری که در طبیعت پرورش یافته ممنوع و بجاش گونه های پرورش یافته توسط انسان در مناطق طبیعی واسه شکار درنظر گرفته بشن !
ای کاش بشه با این تنوع زیست محیطی در ایران مجریان و قانونگذاران ما هم باین نتیجه برسن و این اقدام درست و بجا رو در کشور ما هم پیاده کنن که مطمئنا در کشور ما با این پتانسیلهای مختلف حتما جواب خواهد داد...
باتشکر.
پس استفاده از عبارت زنده کشی درست نیست.چون ما یک همبرگر ساده هم که می خوریم باعث زنده کشی می شویم.
ان شاء الله این طرحی را که فرمودید در کشورهای پیشرفته اجرا میشود اگر همین فردا صبح اجرای آن کلید بخورد اگر ابر و باد و مه و خورشید و فلک یاری کنند حداقل 40 سال دیگر اجرایی می شود.باور ندارید ببینید و تعریف کنید.یعنی نه دست و پا شکسته بلکه همانطوری که فرمودید باعث رونق فروش تفنگ و شکار شود.Khansariha (192)Khansariha (192)Khansariha (192)کاش همه ما تا اجرای چنین طرح جامع و کاملی که فرمودید زنده و سالم باشیم یا حداقل توان رفتن به شکار را داشته باشیم.Khansariha (192)Khansariha (192)Khansariha (192)Khansariha (192)Khansariha (192)Khansariha (192)Khansariha (192)Khansariha (192)Khansariha (192)Khansariha (192)
خخخخ زنده کشی؟
من خودم اذری زبان هستم،بچه که بودم یکی از پیرمردهای هیئتمون که اصلا فارسی بلد نبود بزور اومد گفت تو پاکستان شیعیان را زنده زنده میکشند!!!مارو میگی ترکیدیم از خنده...هنوز که هنوزه پسرای اونو میبینیم میگیم زنده زنده نکشنتون...این شعار هم دقیقا حکمش همینه...
مثلا این مرغی که ما میخوریم از اول پرینت سه بعدی شده زنده نبوده؟مرده تولید شده؟
من قبلا که شکار میکردم گوشت شکار رو مثل مرغ و گوشت گاهی فریز میکردم بعد بجای اینکه برم مرغ بخرم ازون استفاده میکردم.
واسه محیط زیستم تمام شعارها و پیشنهادها و راهکارها تو یه چیز خلاصه میشه اونم فرهنگسازیه.
فرهنگ که داشته باشی حیوون الکی کشته نمیشه،محل زندگیش نابود نمیشه،غذاش نابود نمیشه،بجای دنبال کردنشون بهشون غذا میدن و .... پس تمامی پیشنهادها باید حول و حوش فرهنگ سازی باشه.
(2015-03-08 08:17 PM)FMJ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سنگک عزیز اینایی که اینگونه شعارهارو سرمیدن یه چیزایی از یه جاهایی شنیدن که خودشونم نمیدونن چیه و همینجوری بلغور میکنن ...!!!
اصلا دوستدار محیط زیست بودن خودش شده یه فشیون و مد !!!!
همینی که میگید شعار ه و یه چیز مسخره بچشم میاد تقریبا سه دهه ست که باعث نجات محیط زیست و صنعت توریسم شکار در چند کشور پیشرفته ی دنیا شده !!! منتهی معنی لغوی این شعار با اینکه همین "زنده کشی منوعه" ولی معنی واقعی این شعار از زنده کشی همون کشتن گونه هاییه که در دامن طبیعت پرورش یافتن!!!! باینصورت که اینا قانون گذاشتن هر موجودی رو که در طبیعت پرورش یافته و تکثیر شده رو به کل شکارممنوع اعلام کنن و بجاش در مناطقی مشابه و بصورت صددرصد علمی و کارشناسی اقدام به پرورش گونه های شکاری کرده و بقول معروف صنعت شکار شونو هم درکنار حفظ زیست گاه هاشون داشته باشن... حالا شما حساب کنید چقدر کنار این مساله شغل ایجاد شده / چقدر بازار سلاح و مهمات شکاری و ... رونق گرفته و در کنار همه ی اینها اوضاع حیات وحش مناطقشونم از وضع بسیار خوب صعودی برخورداره !!!!! جالب اینجاست که این کار هم به خود شکارچیان حرفه ای و عاشقان این صنعت در سایه ی حمایت شدید قانونگذار واگذار شده که این خودش یک برگ برنده واسه مجریان این گونه طرح ها در این کشورهاست...
آره این شعار معنیش اینه : کشتن هر موجود و گونه ی شکاری که در طبیعت پرورش یافته ممنوع و بجاش گونه های پرورش یافته توسط انسان در مناطق طبیعی واسه شکار درنظر گرفته بشن !
ای کاش بشه با این تنوع زیست محیطی در ایران مجریان و قانونگذاران ما هم باین نتیجه برسن و این اقدام درست و بجا رو در کشور ما هم پیاده کنن که مطمئنا در کشور ما با این پتانسیلهای مختلف حتما جواب خواهد داد...
باتشکر.

سلام دقیقا یادم نیس چند سال پیش بود که یه مستند دیدم که یه پیرمرد با ستا از پسراش که مهندس و فوق دیپلوم بودند و البته بیکار با همکاری محیط زیست اقدام به پرورش کبک کرده بودند تا بعد از آب و گل در آمدن اونارو در محیط رها کنن.شایدم بلدوچین بود مطمعن نیستم
لینک مرجع