انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: محیط زیست
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
یونیک جان این طرح به چند دلیل عملی نیست.
اولیش : اصولا اگه قرار باشه سرباز وظیفه با این حقوق مکفی!!!!! که می گیره این کار رو انجام بده باید فاتحه طرحت رو همون اول بخونی .یه نگاه به وضع راهنمایی رانندگی بنداز خودت متوجه می شی بطور کامل.Khansariha (48)
دومیش: گیریم زدیم تو سر سرباز بدبخت و با یک مدیریت خفن مجبورش کردیم به این کار اصولا ما چقدر سرباز آشنا به شرایط محیط زیست داریم که بتونیم ازشون برای این کار استفاده کنیم؟
اگه یه نگاه به کشورهای موفق تو این زمینه بندازیم می بینیم که تمام اونها از نیروی حرفه ای، تحصیلکرده و کاملا علاقمند با حقوق بالا برای حفاظت استفاده می کنن. در مورد زباله هم عزیزم فرهنگسازی لازمه اگه شد با آموزش و گرنه مثل بعضی کشور ها با جریمه و دگنک!(به فتح د گ ن)
مسئله اینه که اینجا محیط زیست یه چیز لوکسه تا مو قعی که میشه ازش استفاده کرد می کنیم وبعد هم کی بود کی بود من نبودم! آخه مثلا آقای ب. از محیط زیست چی سرش می شد که شده بود رئیس سازمان !! جدیده رو هم که اصلا نمی دونم کی هست.
راستی قضیه خرسها چی شد؟؟؟Khansariha (367) می بینی؟Khansariha (226)
من با توجه به شرايط موجود دارم ميگم.‌آخه كي از شرايط وحقوقش راضيه كه سرباز باشه؟
ضمنا در مورد اشنا نبودن به محيط زيست هم بايد عرض كنم كه اولش يه اموزش بشون بدن مثل دوره آموزشي سربازي، كه خيليها اصلا از اسلحه سر در نميارن ولي توي سربازي چيز ياد ميگيرن.
در مورد فرهنگ سازي هم حرفتون متين و مردممون هم دارن ياد ميگيرن،ولي بايد اخرش هم يه ارگاني مسئوليتشو به عهده بگيره.مثلا توي خارجه كه مردمشون حالا يا ياد گرفتن يا مجبور هستن كه توي خيابون اشغال نريزن،باز هم از جارو برقي هاي بزرگ خيابوني استفاده ميكنن.
اينم اضافه كنم كه يه روز خواستم يه بابايي رو نصيحت كنم كه توي خيابون و محلهاي تفريح اشغال نريزه بهش گفتم كه مگه توي خونه خودتون هم آشغال ميريزي؟گفت آره كه ريخته ميشه و جارو ميشه.پس جارو رو براي چي اختراع كردن.منم ديگه حرفم نيومد.
خب حالا دیدی؟ وقتی می گم اینجا هنوز محیط زیست لوکسه واسه همین می گم .Khansariha (48)شما تا یه جامعه ای نداشته باشی که از لحاظ اقتصادی اکثریت راضی باشن و آموزش رایگان وصحیح بهشون ندی نمی تونی انتظار داشته باشی همه مسائل رعایت بشه .چند سال پیش اومدن یه طرحی پیاده کردن که دامدار های سنتی رو از مراتع بیرون کنن ولی نشد که نشد. چرا ؟ خودت رو بذار جای اون دامدار ! وقتی گزینه بهتری بهش ارائه نشه اونم مقاومت می کنه . الان یکی از بزرگترین تخریب کننده های منابع طبیعی تو کشور ما روستایی ها و عشایرن( توهین نشه خود من هم روستایی هستم و بهش افتخار می کنم). وقتی دنبال دلیلش بری همش به خاطر نبود آموزش و آگاهیه. خوب تو این همه سال که تو این دانشگاه مملکت بوده چقدر سرمایه گذاری شده رو آموزش این عزیزان در رشته هایی که بهشون مربوطه وبه کارشون می آد؟ نتیجه این می شه که روستایی در مقابل محیط زیست قرار می گیره در حالی که بیشتر از هر کسی با اون تعامل داره.Khansariha (226)
با سلام خدمت دوستان
مطلبی در فرم مطرح شده بود در مورد اعتبار و آبروی ما در جهان به نظر من در هر کشوری احتمال وقوع جرائم است ولی نکته مهم این است که بعد از آن جرم چه برخوردی با مجرم می شود و مجازات به اندازه کافی و باز دارنده است یا نه و این مطلب باعث اعتبار ما می شود .
(2011-09-26 01:20 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خب حالا دیدی؟ وقتی می گم اینجا هنوز محیط زیست لوکسه واسه همین می گم .Khansariha (48)شما تا یه جامعه ای نداشته باشی که از لحاظ اقتصادی اکثریت راضی باشن و آموزش رایگان وصحیح بهشون ندی نمی تونی انتظار داشته باشی همه مسائل رعایت بشه .چند سال پیش اومدن یه طرحی پیاده کردن که دامدار های سنتی رو از مراتع بیرون کنن ولی نشد که نشد. چرا ؟ خودت رو بذار جای اون دامدار ! وقتی گزینه بهتری بهش ارائه نشه اونم مقاومت می کنه . الان یکی از بزرگترین تخریب کننده های منابع طبیعی تو کشور ما روستایی ها و عشایرن( توهین نشه خود من هم روستایی هستم و بهش افتخار می کنم). وقتی دنبال دلیلش بری همش به خاطر نبود آموزش و آگاهیه. خوب تو این همه سال که تو این دانشگاه مملکت بوده چقدر سرمایه گذاری شده رو آموزش این عزیزان در رشته هایی که بهشون مربوطه وبه کارشون می آد؟ نتیجه این می شه که روستایی در مقابل محیط زیست قرار می گیره در حالی که بیشتر از هر کسی با اون تعامل داره.Khansariha (226)

با سلام
در این مورد باید عرض کنم که تجربه و خود طبیعت یکی از بزرگترین معلم ها است و تجربه ثابت کرده که سیستمی که سال ها است در حال تعادل و ادامه است را نباید به سادگی به هم ریخت برای مثال کشور هند که از نظز جمعیت در دنیا رکورد دارد آیا سیستم سنتی کشت خود را به طور کامل تغییر داده؟ نتیجه این طرح دامداری که شما اشاره کردید چه بوده برای کسانی که از آن پیروی کرده اند؟ اگر آن باشد که من می دانم (حداقل یک مورد) همان بهتر که انجام نشود.
seeker عزیز اگر اشتباه نکنم شما به مطلب بنده اشاره فرمودید. بله دوست عزیز وقوع جرم در هر جایی و هر کشوری اتفاق می افتد ولی آیا همه مجرمین به این راحتی و مفتخرانه اعمالشان را به یو تیوب وسایر جاها پست می کنن؟ این جاست که من معتقدم دیگه فقط بحث وقوع جرم نیست بلکه بازی کردن با اعتبار و آبروی یک ملته که اکثریتش با این قبیل فجایع صد در صد مخالفن ولی باید چوب عده ای غیر انسان را بخورن.برخورد هم که... بهتره شما اگه می دونید بگید این برخورد به کجا کشیده؟Khansariha (256)
(2011-09-26 01:52 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
seeker عزیز اگر اشتباه نکنم شما به مطلب بنده اشاره فرمودید. بله دوست عزیز وقوع جرم در هر جایی و هر کشوری اتفاق می افتد ولی آیا همه مجرمین به این راحتی و مفتخرانه اعمالشان را به یو تیوب وسایر جاها پست می کنن؟ این جاست که من معتقدم دیگه فقط بحث وقوع جرم نیست بلکه بازی کردن با اعتبار و آبروی یک ملته که اکثریتش با این قبیل فجایع صد در صد مخالفن ولی باید چوب عده ای غیر انسان را بخورن.برخورد هم که... بهتره شما اگه می دونید بگید این برخورد به کجا کشیده؟Khansariha (256)

با سلام
بنده هم مشتاق هستم که بدانم و دعا می کنم که در این دنیا هم به مجازات شایسته ای برسند که باعث سرافرازی مردم گردد و منظور بنده هم این بود که اگر مجازات کافی نباشد مانند تایید عمل است و این باعث...
خوب seeker جان دلبندم حرف من هم همینه میگم گزینه ای که به دامدار ارائه شد نتیجه اش این بود که یه پولی بگیره وبعد از خوردن اصل ومایه بیاد شهر عملگی... آقایون سورنا رو از سر گشادش می خوان بزنن ظاهرا... در ضمن اگر کشاورزی به صورت دقیق و علمی مدرنیزه بشه(یعنی روشی که داریم بهینه بشه نه تعویض و حرکت از نو) من فکر کنم به نفع کشاورز روستایی خواهد بود.نظر شما چیه؟Khansariha (8)
كلا كه به روستايي اصلا توجه نميشه.
اگه لوازم وامكانات كشاورزي ودامداري رو به قيمت پايين ونه به صورت وام به كشاورز بدن كه ديگه كشاورزا پا نميشن بيان شهر.ما فاميل كشاورز يه چندتايي داريم.بنده خداها فقط به اين خاطر نميان شهر فعلگي كنن چون عارشون ميشه وگرنه كشاورزي براشون سود نداره.اونم از وضع دامداريشون كه با اينكه يارانه شير رو برداشتن وشير يارانه اي كه بدرد دوزار نميخوره رو 350-500 ميدن ولي هنوز از كشاورز كيلويي 300 تومن ميخرن.
اگه وسايل وامكانات ابياري هاي قطره اي باراني و وسايل گلخونه رو به كشاورز بازم تاكيد ميكنم به قيمت پايين بدن من فكر ميكنم توي هدر رفت آب هم صرفه جويي بشه.چون الان ميان به جاي محصولاتي كه دولت پشتيباني نمكنه وبه قيمت پايين ميخره به سمت كشت محصولاتي كه خودشون ازاد ميفروشن رو ميارن مثل هندوانه وهندوانه هم آب زياد ميخواد و كشاورزا هم مجبورن اين آب رو با زدن چاه عميق يا پمپاژ از رودخونه تامين كنن.واين جوري ميشه كه رودخونه ها خشك ميشن.
(2011-09-26 02:23 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب seeker جان دلبندم حرف من هم همینه میگم گزینه ای که به دامدار ارائه شد نتیجه اش این بود که یه پولی بگیره وبعد از خوردن اصل ومایه بیاد شهر عملگی... آقایون سورنا رو از سر گشادش می خوان بزنن ظاهرا... در ضمن اگر کشاورزی به صورت دقیق و علمی مدرنیزه بشه(یعنی روشی که داریم بهینه بشه نه تعویض و حرکت از نو) من فکر کنم به نفع کشاورز روستایی خواهد بود.نظر شما چیه؟Khansariha (8)

با سلام
با نظر شما در مورد بهینه سازی و تحقیق کاربردی کاملا موافقم و نه تعویض و حرکت از نوع مثلا استفاده از روش های بیولوژیکی به جای سم زیرا سم کشاورزی پایدار ایجاد نمی کند و باعث آلودگی کلی محیط و مرگ تدریجی همراه با درد ما میشود ولی روش های بیولوژیکی باعت ایجاد یک محیط سالم و پایدار می شود و ایدآل این است که زمین بدون دخالت مخرب آدمی تولید محصول پایدار کند.
احسنت یونیک جان همینه که می بینی اگه کشوری مثل هند به قول seeker عزیز کشاورزی موفقی داره وشده صادر کننده چند تا دلیل داره:
1. هند کشوریه با اقتصاد آزاد.
2.اونها روی بحث تجارت محصولات کشاورزی کار کردن وذائقه مشتری شون رو شناختن.
3. صد در صد در هند تغییرات داده شده ولی قبلش مردم رو برای این تغییرات آماده کردن.
4.دولتشون نمی آد تا کشاورز محصولش رو برداشت می کنه وآماده فروش از خارج جنس بنجل بریزه تو بازار(نگاه کنین به کشاورزی برنج وچای در کشور ما که با اینکه هر دو محصول ما مخصوصا برنج از با کیفیت ترین های دنیاست چه بروز کشاورز آمده)
5. ...
البته من متخصص کشاورزی نیستم و نظرم رو گفتم. خوب نتیجه سیاست های غلط ما چی میشه؟ کشاورز می اد داس وتبرش رو دست می گیره وجنگل رو صاف می کنه چون زمینی که داره کفافش رو نمی ده.شما هم نمی تونی جلوش رو بگیری چون چیزی نداری بهش بدی!
دامدار مرتع رو که تو کشور بی آب ما از طلا گرونتره به خاطر چند تا گوسفند لاغر که اصلا توجیه اقتصادی نداره نابود می کنه.
نیوزلند رو که می دونین کجاست ؟ یه کشوریه که 5 برابر آدماش گوسفند داره ولی من یه دوستی دارم که دکترای منابع طبیعی داره واونجا رو که دیده بود می گفت جنگلاش انگار 50 میلیون ساله که دست نخورده. چرا؟ چون به دامدارش مرتع اختصاصی ملکی دادن وخودش باید به وضعیت مرتع وگوسفندش برسه که اگه مرتعش نابود بشه نمیتونه شال وکلاه کنه بره تو زمین عمومی یا مرتع دیگران.
لینک مرجع