انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: محیط زیست
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
حالا اگه منظورتون آقای تقی زاده هم باشه باز خیلی اشتباه میکنید خیلیا مخالف قصاصه ایشون هستن از جمله خود من چون به عمد تیر اندازی نکرده بود و تیر در رفته بود . این قضیه میتونه سر هر کدوم از ما پیش بیاد . ما باید از ایشون دفاع کنیم نه اینکه....خلاسه نباید در مورد هیچ انسانی اینجوری حرف زد....
آقا فرزین دوست عزیز:آخه مگه تیرو کمانه که تیر در بره . تو رو خدا واقع بین باشید . تفنگ آقای شکار بان کلاشینکف هستش نه تفنگ بادی کرال که که تیر ازش در بره.آخه جان انسان با شکار برابره؟

دیگه قضاوت با ذخود شما.....!
جناب علیرضا ببینید دوست عزیز در هر صورت کشور قانون و مراجع قانونی داره و جای حکم صادر کردنهای این چنینی در این انجمن نیست.لطفا این بحث رو پایان یافته تلقی کنید و نظرات جالبتون رو برای خودتون نگه دارین.در غیر این صورت مطابق قوانین برخورد خواهد شد.
دوستان بهتره قضاوت در این مورد بعهد کارشناسان و قضات باشه برای اینکه هیچ یک از ما کارشناس چنین مسائل نیستیم بتونیم قضاوت بکنیم
علیرضای عزیز من هم شایعاتی را به چند روایت در مورد آقای اسد تقی زاده شنیدم که یک کلاغ چل کلاغش تو یه جای عمومی کار درستی نیست و مطرحش نمی کنم.
دوست من سلاح جنگی هر جا که باشه همراه خودش قوانین و مقررات نظامی و قضایی هم داره ،مثلا نگهبان (حالا نگهبان یا محیط بان یا ...) نمیتونه در اولین لحظه به کسی شلیک کنه مراحل داره ، ایست داره ، شلیک به پایین تنه اولویت داره و ... در بسیاری از اماکن نظامی (غیر حساس) با وجود داشتن اسلحه جنگی و مهمات به فرد حق تیر داده نمیشه و اون اسلحه حالت دکوری و بازدارندگی صرف داره .
اینا را گفتم که بدونی نمی خوام صرفا از سازمان محیط زیست دفاع کنم . در بسیاری موارد هم منتقد شون هستم . اما بار روانی شغلی مثل محیطبانی ، دودلی ها بزنم نزنم ها ، مسئولیت بزرگ داشتن اسلحه و نحوه استفاده ، همیشه در خطر مرگ بودن (چه خطرات طبیعی چه شکارچیان غیر مجاز بعضا روانی و کسانی که به غیر از حیوانات به انسان دیگه تو شکارگاه شلیک میکنه و با خودشون مثل اشرار کلاش حمل میکنن) باعث میشه در مورد محیط بان با تامل بیشتری اظهار نظر کنم . بله محیط بان هم ممکنه خطا کنه ، در وظیفش قصور کنه ، بترسه ، کاری نکنه و شکارچی فرار کنه ، پارتی بازی کنه ، تو استرس و فشار روانی وترس جونش شلیک اشتباهی انجام بده و در برابر اون شلیک هم به زندان بره و زندگیش از هم بپاشه اما اساسا همین مسائل باعث سختی کارش میشه. اونها در شرایطی بسیار دشوار کار میکنن و کار پرمسئولیتی دارن به همین جهت مثل کسی که مرزبان وطنم هست براشون احترام قائلم و اگر هم خدای نکرده خطایی کنن وظیفه من هست که با قضاوت احساسی ، شایعه پراکنی و جو سازی منفی بر سختیی کارشون اضافه نکنم.
یا حق
حالا اون خدا بیامرز چی شکار کرده بوده؟
جناب آقای بلمکی ،
از مطالعه مطالب ارزنده و آموزنده ی شما در خصوص معرفی گراز و قوانین امتیاز دهی تروفه آن ، که در مجله حفاضت شکار و طبیعت بهار 91 به چاپ رسیده ، بسیار لذت بردم . با آرزوی کسب موفقیت های روز افزون و مستدام برای شما استاد گرامی

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- .

دوستان یه خبر در مجله شکار طبیعت خوندم که فکر می کنم برای همه جالب باشه . شخصی دو تصویر از یک قوچ در سیستان بلوچستان به ثبت رسونده که با نژاد های شناسایی شده ایران تفاوت های چشمگیری داره ! از جمله شکل شاخ ها ، مو های سینه ؛ و مهم ترین آن رنگ سیاه آلاکمر این قوچه !!!!!! که بر همین اساس به اون قوچ سیاه کمر گفتن . اگر این یک نژاد دیگر از قوچ ها باشه ( هیبرید نباشه ) که به احتمال زیاد هم هست ، نگرانی هایی در باره خطر انقراض این نژاد وجود داره . چراکه یقینا تعدادش خیلی کمه . تعداد کم نه تنها این حیوون رو در مقابل تهدیداتی مثل شکار آسیب پذیر میکنه ، بلکه موجب کاهش تنوع ژنی در گله شده و این پدیده برای جمعیت خطرناکه ! (البته همه با نوشته مجله کمی متفاوته . جسارتا" یه سری از بخش ها رو خودم اضافه کردم !!!)ء
شکار تروفه شامل پرندگان به خصوص قرقاول نمیشه که ، میشه؟
(2012-04-10 02:33 AM)cordoba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز برخی پرندگان ، مثل بوقلمون ، تروفه دارند که با اندازه گیری سیخک پشت پا تعیین میشه . ( من این رو تو یه سایت آمریکایی خوندم )ء
(2012-04-10 12:13 PM)foad-bonellis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-04-10 02:33 AM)cordoba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز برخی پرندگان ، مثل بوقلمون ، تروفه دارند که با اندازه گیری سیخک پشت پا تعیین میشه . ( من این رو تو یه سایت آمریکایی خوندم )ء

منم یه قرقاول دیدم که سیخک پشت پای خیلی بلندی داشت !(فک کنم حداقل 5 ، 6 سال داره)
3 تا هم ماده همراهش بودن.
لینک مرجع