انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: محیط زیست
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2011-09-15 09:44 AM)sohrab30 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان به نظر من الان محیط زیست میاد یه جریمه هنگفتی ازشون میگیره و بعد ولشون میکنه کار خاصی انجام نمیده!Khansariha (8)
البته سهراب جان فک کنم ایندفعه با توجه به گفته های مسئولین زیربط کلی تخلفشان بالاتر باشه این گفته را دقت کنید.
((او وضعیت پرونده شکارچیان متخلفی را که خرس قهوه ای و توله هایش را کشته اند را سنگین اعلام کرد و گفت: در مورد این دو نفر، سلاح غیر مجازی که از آنها کشف شده است سه سال محکومیت را برایشان در پی خواهد داشت.
لاهیجان زاده این دو نفر را از شکارچیان معروف اصفهان معرفی کرد و آنها را به لحاظ فرهنگ شکار، از «کثیف ترین» شکارچیان منطقه خواند که بی رحمانه به شکار می پردازند. ))
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی آقا با تشکر از شما.

"لاهیجان زاده این دو نفر را از شکارچیان معروف اصفهان معرفی کرد و آنها را به لحاظ فرهنگ شکار، از «کثیف ترین» شکارچیان منطقه خواند که بی رحمانه به شکار می پردازند."
به نظر بنده دقیقا اشکال در این طرز نگرش حضرات مسئول هست.ایشان چطور می تونن به اینا بگن شکارچی که بعد صفت کثیف رو براشون بکار ببرن؟ حتی عنوان مجرم هم برای اینا مهربانانه هست. نگاه کنید به مجازات شکار پاندا در کشور چین(هر چند چین یکی از بزرگترین خرابکاران محیط زیست وحیات وحشه)
یا به اختیارات وسیعی که رنجر های حیات وحش در کنیا و تانزانیا برای مقابله با شکارکش های قاچاق در پارکهای سرنگتی ونگرونگرو و غیره دارن.
باید این دیدگاه عوض بشه: چون این کار صرفا کشتن یه حیوون نیست بلکه ضربه زدن به آبرو واعتبار یه ملته که شاید بازخورد جهانی این کار غیر قابل جبران باشه.
نظر شخصی من اینه که اینها حتی احکام دین رو هم با این کار زیر پا گذاشتن.اونوقت سه سال زندان؟؟؟Khansariha (367)
(2011-09-15 11:15 AM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی آقا با تشکر از شما.

"لاهیجان زاده این دو نفر را از شکارچیان معروف اصفهان معرفی کرد و آنها را به لحاظ فرهنگ شکار، از «کثیف ترین» شکارچیان منطقه خواند که بی رحمانه به شکار می پردازند."
به نظر بنده دقیقا اشکال در این طرز نگرش حضرات مسئول هست.ایشان چطور می تونن به اینا بگن شکارچی که بعد صفت کثیف رو براشون بکار ببرن؟ حتی عنوان مجرم هم برای اینا مهربانانه هست. نگاه کنید به مجازات شکار پاندا در کشور چین(هر چند چین یکی از بزرگترین خرابکاران محیط زیست وحیات وحشه)
یا به اختیارات وسیعی که رنجر های حیات وحش در کنیا و تانزانیا برای مقابله با شکارکش های قاچاق در پارکهای سرنگتی ونگرونگرو و غیره دارن.
باید این دیدگاه عوض بشه: چون این کار صرفا کشتن یه حیوون نیست بلکه ضربه زدن به آبرو واعتبار یه ملته که شاید بازخورد جهانی این کار غیر قابل جبران باشه.
نظر شخصی من اینه که اینها حتی احکام دین رو هم با این کار زیر پا گذاشتن.اونوقت سه سال زندان؟؟؟Khansariha (367)
ممنون دوست عزیز
اولا من خواستم تاکید بر محاکمه اینها از طرف مسئول محیط زیست اصقهان بکنم و گرنه جملات بقول شما ممکنه با اشکال باشه هرچند از نظر عامه مردم به این دست آدمها بهرصورت شکارچیان غیر مجاز اطلاق میشه ولی کارشون که تداعی کار شکارچیان حرفه ای دیگه نیست .
دوم هنوز حکمی که صادر نشده و پیش بینی یکی از تخلفاتشون برای سلاح غیر مجاز فقط 3 سال زندان بود .
سوم اینها مال شهر اصفهان نیستند چون خود ایشون تو بخش خبریش اینجمله را آورده و گفته مال بیرون اصفهانند که غیر مجاز اومده بودند .
حالا بهرصورت کمی ما از اینکه اینها را دستگیر کرده اند خوشحالیم و باز خوشحالیم که داریم به این سمت میریم که اهمیت محیط زیست داره فرهنگ سازی میشه هرچند بعضیها کیلومتری با این فرهنگ فاصله دارند. Khansariha (214)
علی آقا باز اینکه شاید این قضیه خیلی جدیتر پیگیری بشه جای شکر داره ولی به خدا من وقتی می بینم به خاطر کار این موجودات وحشی چه کامنت ها وتوهین هایی در سایتهای خارجی نصیب ایران و ایرانی میشه دلم می خواد خون گریه کنم.شما بهتر از من میدونید آبروی یک ملت چیز ارزونی نیست که اجازه بدن چنین زباله هایی اون رو به بازی بگیرن و فیلم هنریشون رو!!!!Khansariha (290) در اینتر نت برای کل دنیا ارسال کنن. به نظر من کار این افراد کم از اقدام بر علیه امنیت کشور نیست.
با سلام
دوستان در مورد موضوع پيشامده "مطلبی رو یاد اور میشم که خودم از نزدیک لمسش کردم.
دوستان این نوع جنایات سبعانه نسبت به جانوران هیچ ربطی به نژاد و ملیت و قوم خاصی نداره .نمیشه به خاطر کار این چند نفر ایران و ایراني رو زیر سوال برد.بهر حال نکاتی ریزی وجود داره که شاید خيلي بهش پرداخته نمیشه .
ببینید فرهنگ و اداب زیستن انسانها در هر منطقه متفاوته و اون چیزی که براي بعضی ها ارزش محسوب میشه ممکنه براي گروه دیگری ضد ارزش باشه .البته در جزئیات وگرنه که کلیات از بدو تاریخ تا امروز ثابت بوده است.
خوب این یه واقعیته که خیلی از روستاییان و عشایر عزیز کشورمان مثل من و شما به اين مقوله ها نگاه نميکنن.و این مهم حمل بر بدی و عدم انسانیت ایشان نیست .فی الواقع شرایط زندگی و سختگیريهای طبیعت نگرشی خاص برای ایشان ایجاد کرده .که متاسفانه بحث فرهنگ سازی و رفاه حال ایشان کمتر مورد توجه بوده است .
مثلا چرا باید به واسطه بریدن چوب درختان جنگل و کوهستان جریمه و زندانی شوند .بهتر این بود که به لحاظ منطقی قانع شوند تا این کار رو در خفا انجام ندهند
چرا بومیان خوزستان پرنده های مهاجر رو قتل عام ميکنند به اين دلیل که ابگیر تو زمین خودمه
چرا باید بومیان مناطق کوهستانی شکار پلنگ و خرس رو اسباب رشادت و دلیري بدونن
چرا باید دامهای ایشان با توجه به ممنوع بودن به صورت مخفیانه مراتع رو خراب کنند
و.................. هزار تا چرای دیکه
یه سال از طرف شبکه دامپزشکی استان برای برای کارورزی به یکی از روستاهای اهواز جهت عمليات تزریق و مایه کوبی اعزام شدیم .یه بابایی دو تا گاو داشت که یکیش رو مایه کوبی کردیم "دومی بعد از تزریق بدنش واکنش داد و تشنج کرد .خلاصه جاتون جالی طرف هممون رو انداخت تو طویله درم بست گفت گاومو کشتید منم اینقد نگه تون میدارم تا......... خلاصه به وساطت یکی از شیوخ محل جستیم و به خیر گذشت. حالا عدم اگاهی از شرایط علمی و عرفی باعث این مسئله بوده و گر نه اون بنده خدا که در خوب بودنش شکی نیست.

ای کاش همون طور که نهضت سواد اموزی در کشورمون جدي تلقی میشه .دولت اموزش محیط زيست و نگهداری اون رو مورد توجه قرار بده .چرا که بهر حال این عزیزان تماس بیشتری با محیط زیست دارن.بر کسی پوشیده نیست که این عزیزان سرمایه های ملی کشورمون هستند.و سالهای سال ضامن یکپارچگی میهن بودند.

در کل عزیزان بدونید تا اموزش نباشه و فرهنگ سازی در مورد محیط زيست نشه با هیچ گونه محدوديتی و ابزار و امکانات و توان مالی نميشه این پدیده شوم رو مهار کرد .
وگر نه ایرانی بارها و بارها شکوه تمدنش رو به رخ دنیا کشیده و این جور مسائل نمیتواند چهره فرهنگ ما رو تاریک کنه و دستاويزی برای غربیها بشهKhansariha (256)
كاملا درسته.
مساله آموزش خيلي مهمه و چون به محيط زيست در ايران اهميت در خورش رو نميدن اينطور ميشه. خيلي از روستائيان و عشاير در جريان اين مسائل حفظ محيط زيست نيستند و بايد با برنامه هاي مختلف آموزشي از صدا و سيما اهميت مساله براي همه روشن بشه. من خودم يه نفر عشاير رو ديدم كه ميگفت تو رودخانه با مرگ ماهي تونسته ماهيهاي خيلي بزرگي رو بگيره. براش حسابي توضيح دادم كه اينكار خيلي اشتباهه و باعث ميشه خيلي از موجودات رودخانه از بين برند.
به نظر بنده دوستانی مثل آقایان شکارگر و باقری که علاوه بر آشنایی با شکار و محیط زیست با مستند سازی هم آشنایی کامل دارن میتونن قبول زحمت کرده پیگیر این مسئله از مدیران صدا وسیما باشن که چرا برنامه های آموزشی در مورد محیط زیست وحیات وحش ایران سهمش این قدر نا چیزه. البته اگه گوش شنوا تو سازمان پیدا بشه. الان خود من مستند پرندگان جزایر اقیانوس آرام رو شاید 5 بار شاهد پخشش بودم ولی دریغ از یه مستند خوب ایرانی...در حالی که ما شخصیتهایی مثل آقای اینانلو و دکتر کهرم رو داریم.چند سال پیش یه مستندی در مورد یوز ایرانی نشون می دادن که دریغ از یک یوز در محیط طبیعی!همش یا یوز آفریقایی بود یا اون یوز پلنگی که تو اسارت بود (فکر کنم همون مارینای مرحوم! بود). این یعنی کسی تمایلی به سرمایه گذاری روی مستند ایرانی نداره وبه تبع اون آموزش...
درود
از شکارچیان خرس یکیشون دستگیر شده که طرف معلم پرورشی هست (کی قرار به بچه های مردم درس بدن) که بعد از دست گیری با وسیقه آزاد شده و نفر دوم فراری هستند (که فکر نکنم پیدا بشه)
(2011-09-17 05:36 PM)sorena نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
از شکارچیان خرس یکیشون دستگیر شده که طرف معلم پرورشی هست (کی قرار به بچه های مردم درس بدن) که بعد از دست گیری با وسیقه آزاد شده و نفر دوم فراری هستند (که فکر نکنم پیدا بشه)
بدتر این که بر اساس شنیده ها یکی از مسئولین محلی برای تخفیف مجازات این کثافت پادر میانی کرده!دوستان اگه خبر موثقی دارن اطلاع رسانی کنن.
من يه طرحهايي براي محيط زيست دارم.
كدومتون ميتونيد اين طرحهارو به صحن مجلس ببريد و حداقل مطرح كنن.
نظر من اينه كه به محيط زيست و منابع طبيعي هم سرباز بدهند.بعد، از اين سربازها براي كارهاي مختلفي استفاده بكنند،مثلا براي هرس درختان،لايروبي رودخانه ها ،تميزي اماكني كه مردم براي تفريح ميرن وزباله هاشون رو جا ميذارن و يا حاشيه جاده ها كه هيچ كس مسوليتشو قبول نميكنه.وهزاران كار ديگه كه بايد براي محيط زيستمون انجام بديم ومن چون رشته ام نيست اطلاع ندارم.
يه كاري كه بايد انجام بشه ومنو خيلي اذيت ميكنه وقتي ميبينم،رود خونه هاي پرآبي كه قبلا بوده حالا آبشون كم شده وجداي كم آبيشون پر از شاخه وبرگ درختان و ات واشغال شده.
يه همت عمومي ميخواد يه يا علي
لینک مرجع