انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: محیط زیست
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
يه سوالي برام پيش اومده يه جورايي مسخره است ولي ذهنمو به خودش مشغول كرده.
باور كنيد جدي ميگم.اگه مديران ديدن ناجوره حذفش كنن.
سوال:محله ما كنار يه پارك و يه درياچه مصنوعيه.هرسال ما دست پشه ها و مگسها زندگي نداشتيم.ولي امسال اينجوري نيست،خيلي خيلي كم شدن.علتش چيه؟Khansariha (172)
به اين علت اينجا مطرح كردم چون خودم فكر ميكنم مربوط به خشكسالي و كم آبيه.تا نظر دوستان چي باشه؟
به عکس نگاه کنید! پرنده ای در آرزوی صید طعمه، منقارش درون در پلاستیکی یک نوشیدنی گیر کرده است و به دلیل اینکه نتوانسته خودش را نجات دهد از گرسنگی مُرده است.

پرنده ها لکه های نفتی را با دسته ای از ماهی ها اشتباه می گیرند و به میان آن شیرجه می زنند و زمانی که پرها به نفت آلوده شدند آب به هوای موجود در داخل پرها وارد گشته و در نتیجه پرنده خاصیت شناوری خود را از دست داده و در آب غرق می شوند. بسیاری از ماهی ها و آبزیان دیگر تکه های پلاستیک را با غذا اشتباه می گیرند و می بلعند و می میرند و …

وقتی در دامن طبیعت کنسرو می خورید حتماً قوطی های خالی اش را یا زیر سنگ های بزرگ دفن کنید یا با خودتان به شهر برگردانید و در سطل های زباله بریزید، چون برخی از گوشتخواران برای پیدا کردن یک لقمه غذا دست و پوزه شان را در قوطی ها فرو می برند و زخمی می شوند و...

چقدر زمان باید بگذرد تا یاد بگیریم که هر زباله پلاستکی را دور نیندازیم؟..شک نکنید که این پرنده را ما کُشته ایم!
[تصویر: 418760_3015396683585_2099445797_n.jpg]
[تصویر: Oystercatcher12002_thumb.jpg]
یه پیشنهاد دارم.
مثل طرح سرشماری عمومی که یه عده اجیر شدن و کل ایران سرشماری کردن,یه عده رو اجیر کنن و مثلا رودخونه هاو محلهای تفریح روپاکسازی کنن.
چندتا حسن داره
1-خیلی سروصدا میکنه
2-گروههای حامی محیط زیست هم خودشون کمک میکنن
3-مردم میفهمن که محیط زیست اهمیت داره و با شعورهاشون سعی میکنن دیگه اشغال نریزن
4-....
بقیه شو شما بگین.
ضمنا تبلیغات خیلی لازمه.
مرتب از تلویزیون اطلاع رسانی بشه و این وسطا از احادیث و روایات درباره پاکیزگی و محیط زیست و همچنین از قول مورخین درباره ایرانیان قدیم هم گفته بشه:هرودوت میگه ایرانیان بسیار به آب احترام گذاشته و حتی آب دهان خود را در اب نمیریزند.(برعکس الان)
همچنین هرودوت میگه که پارسیان جلوی هم آب دهان را به زمین نمی اندازند.
(2012-08-04 11:29 AM)killer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان منم حدود یک سال پیش داشتم تو یک زمین بیرون شهر راه میرفتم که یک جوجه گنجشک دیدم خیلی کوچولو بود که اگر برش نمیداشتم میمرد خلاصه برداشتمش آوردمش خونه بهش غذا دادم تا حدود 6 تا 7 ماه دیگه بزرگ شد که کاملا اهلی شده بود که میومد سر سفره با ما غذا میخورد.خخخخخ Khansariha (214)
اینم عکسش:
[تصویر: 83187033446415416864.jpg]
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (48)Khansariha (48)

فکر کنم باید این مطلب رو در کتاب گینس بنویسن . چون گنجشک اهلی نمی شه .
به شماتبریک می گم ...
كسي از دوستان مي تونه تفاوت بين اين مناطق رو به طور دقيق مطرح كنه ؟ در كدام يك از مناطق زير مي شود شكار كرد ؟ شرايط شكار در هر كدام از مناطق زير چيست ؟ و ...

1 - منطقه شکارممنوع
2 - پناهگاههای حیات وحش
3 - پارکهای ملی
4 - مناطق حفاظت شده
با سلام دوست عزیز مناطق چهارگانه ای که شما یاداور شدید یکی را از قلم انداختید که انهم اثر طبیعی ملی است ولی منطقه شکار ممنوع جزء چهارگانه محسوب نمیشود و هرکدام تعریف و قوانین خاصی دارند.منطقه شکار ممنوع مکانی است که بعلت کم شدن گونه های قابل شکار محدوده ای را برای 3 الی 5 سال ممنوعه اعلام میکنند و پس از پایان زمان مذکور ازاد میشود ولی مواقعی هم هست که منطقه شکار ممنوع به سبب داشتن گونه های با اهمیت دیگر هیچوقت ازاد نشده و به منطقه حفاظت شده تبدیل میشوند.اثر طبیعی ملی هم همانطور که از نامش پیداست علاوه بر حفظ حیاط وحش پیرامون ان دارای شهرت و ارزش بالایی در کشور و یا در سطح بین المللی محسوب میشوند که بصورت منطقه ممنوعه اعلام میگردند(مانند کوه دماوند و سبلان)مناطق حفاظت شده و پناهگاه حیاط وحش تقریبا از لحاظ قوانین شبیه هم هستند البته منطقه حفاظت شده پس از ارتقا و کسب امتیازات خاص تبدیل به پناه گاه میشوند به صورتیکه گاها در این مناطق پروانه های ویژه هم صادر میشود و در اخر پارکهای ملی هستند که هر گونه ساخت و ساز و شکار و تعلیف و چرای دام،بوته کنی و جاده کشی و حتی ورود غیر مجاز و.... در ان ممنوع است اما دوست گرامی من چیزی که برای شما و بنده و امثال ما مهمه اینه که چون اکثر دوستان فعال در این سایت به نوعی شکارچی هستند نباید دور و بر این مناطق افتابی شوند و در اخر تمام این مواردی که عرض کردم در حد یک قانون نوشته شده است ولی همانطور که اکثر دوستان هم مستحضر هستند خیلی از انواع مناطق یاد شده یکی پس از دیگری در حال نابودی هستند..
(2012-10-25 10:26 AM)berno نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام دوست عزیز مناطق چهارگانه ای که شما یاداور شدید یکی را از قلم انداختید که انهم اثر طبیعی ملی است ولی منطقه شکار ممنوع جزء چهارگانه محسوب نمیشود و هرکدام تعریف و قوانین خاصی دارند.منطقه شکار ممنوع مکانی است که بعلت کم شدن گونه های قابل شکار محدوده ای را برای 3 الی 5 سال ممنوعه اعلام میکنند و پس از پایان زمان مذکور ازاد میشود ولی مواقعی هم هست که منطقه شکار ممنوع به سبب داشتن گونه های با اهمیت دیگر هیچوقت ازاد نشده و به منطقه حفاظت شده تبدیل میشوند.اثر طبیعی ملی هم همانطور که از نامش پیداست علاوه بر حفظ حیاط وحش پیرامون ان دارای شهرت و ارزش بالایی در کشور و یا در سطح بین المللی محسوب میشوند که بصورت منطقه ممنوعه اعلام میگردند(مانند کوه دماوند و سبلان)مناطق حفاظت شده و پناهگاه حیاط وحش تقریبا از لحاظ قوانین شبیه هم هستند البته منطقه حفاظت شده پس از ارتقا و کسب امتیازات خاص تبدیل به پناه گاه میشوند به صورتیکه گاها در این مناطق پروانه های ویژه هم صادر میشود و در اخر پارکهای ملی هستند که هر گونه ساخت و ساز و شکار و تعلیف و چرای دام،بوته کنی و جاده کشی و حتی ورود غیر مجاز و.... در ان ممنوع است اما دوست گرامی من چیزی که برای شما و بنده و امثال ما مهمه اینه که چون اکثر دوستان فعال در این سایت به نوعی شکارچی هستند نباید دور و بر این مناطق افتابی شوند و در اخر تمام این مواردی که عرض کردم در حد یک قانون نوشته شده است ولی همانطور که اکثر دوستان هم مستحضر هستند خیلی از انواع مناطق یاد شده یکی پس از دیگری در حال نابودی هستند..

بسیارتشکر می کنم از berno عزیز که با این دقت و به طور کامل قضیه را تشریح کردند . دوستانی که قصد دارند اطلاعات تکمیلی در این خصوص به همراه اسامی مکان هایی که دراین دسته بندی های چهار گانه قرار دارند را مشاهده کنند پیشنهاد می کنم سری به این آدرس بزنند :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پیشنهاد می کنم دوستانی که قصد دارند برای جلوگیری از رخ داد مسایل قضایی و مشکلات عدیده ناشی از آن اطلاعات کامل و موثقی در خصوص مناطق 4 گانه محیط زیست داشته باشند حتما سری به لینک زیر از وب سایت رسمی سازمان حفاظت محیط زیست بزنند :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
يه sms معنا دار برام اومده بود حيفم اومد شما رو در جريان نذارم.
نوشته بود:فقر فرهنگي يعني اينكه از تميزي و پاكيزگي خارجيا به به وچه چه كنيم و در همون حال اشغالهامون رو بيرون بريزيم.
دوستان چند روز پيش رفتم لب رودخونه در كمال تعجب چيزي بسيار تاسف اور ديدم و اونم اين بود كه كارخونه هاي ماسه شويي ديگه چيزي به اسم رودخونه باقي نزارشتن و به كل طبيعت روخونه رو از بين برده بودن واقعا نميدونم چرا محيط زيست همه سخت گيري هاش مال شكارچي هاست و خيلي جا ها ما رو قاتل و خون ريز ميدونن !!!! ولي واقعا به نظر من قاتل واقعي اينا هستن Khansariha (8)
(2012-10-30 01:17 PM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان چند روز پيش رفتم لب رودخونه در كمال تعجب چيزي بسيار تاسف اور ديدم و اونم اين بود كه كارخونه هاي ماسه شويي ديگه چيزي به اسم رودخونه باقي نزارشتن و به كل طبيعت روخونه رو از بين برده بودن واقعا نميدونم چرا محيط زيست همه سخت گيري هاش مال شكارچي هاست و خيلي جا ها ما رو قاتل و خون ريز ميدونن !!!! ولي واقعا به نظر من قاتل واقعي اينا هستن Khansariha (8)
قاتل واقعی؟!!!
رویال جان قبول دارم که معادن ماسه شوئی طبیعت زیبا را دستکاری میکنند و بعضیهاشون واقعا ضررهای میزنند ولی حکم به قاتل واقعی طبیعت برای همه صدق نمیکنه خخخخخخخخ
من چندسالی از نزدیک با معادن ماسه شوئی سروکار داشتم بطور کلی محدوده فنی یا چهار میخ و سطح لایه (عمق خاک)‌ برای برداشت تعریف و از طرف اداره منابع معدنی کارشناسی و مجوز داده میشه این سطح کاملا متناسب زیست محیط هست چون درست با اولین باران فصل و جاری شدن رودخانه فصلی کاملا برگشت میکنه امیدوارم اون صحنه ای که از برداشت کوپال یا ماسه دیدی جزو این دست بوده باشه .البته امیدوارم Khansariha (8)
لینک مرجع