انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: محیط زیست
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
امیدوارم که تا نسل حیوانات طبیعتمون منقرض نشدن هرچه زودتر ی فکری کرده بشه.وگرنه بعد از افتادن این اتفاق غصه خوردن هیچ فایده ای ندارهKhansariha (290)
طرح تکثیر یوزپلنگ ایرانی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-06-06 10:32 PM)saeedaria نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-06-06 10:22 PM)key نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
زدن اون پرنده ها که مسلمه کار اشتباهی بوده ولی رفتار مردم عوام همیشه احساسیه . غیر این نیست . اینها یه بار برن کشتار گاه ببینن گاو و مرغ و چطور میکشن صد رحمت میفرستن به تفنگ شکاری . ولشون کنید . من خودم خیلی غلاقه به شکار ندارم ولی نفس شکار رو هیچوقت زیر سوال نبردم . اینها برن گیاه خواری پیشه کنن از همه بهتره . تفنگ بادی مصیبته ولی رد شدن جاده از وسط پارک جنگلی گلستان که مصیبت نیست ؟؟؟؟ مشکل اینها نیست مشکل اینه که جمعیت بشر مثل ویروس اینقدر زیاد شده که تمام منابع روی کره زمین رو داره میخوره . آخه 7 میلیارد چه خبره ؟ یک و نیم میلیارد تو چین یک و دویست میلیارد تو هند یعنی حدود دو میلیارد و هفتصد میلیون نفر از جمعیت جهان تو این 2 تا کشوره . بابا پدرتون خوب مادرتون خوب به ولله کره زمین دیگه منابعش کشش نداره . ماشالله هیچکس هم که دیگری رو قبول نداره . همش هم سر منابع میزنیم تو سر همدیگه . آقاجان آدمیزاد زیاده با این سرعت تکثیر خودمون دنیای خودمون رو به گند کشیدیم کی رو داریم گول میزنیم ؟

برادر من فرمايشات شما كاملا متينه اما برخي از اين افزايش نسلها ريشه سياسي داره كه دست من و شما نيست.فقط از تبعاتش لذت ميبريم و اونايي كه با اين اوضاع مشكل ندارن خوش بحالشون هست.
بنابراين قبل از اينكه افزايش آدمها و از بين بردن منابع رو زير سوال ببريم بايد عملكرد حال و حاضر آدمها و زياده خواهيهاشون رو نكوهش كنيم كه باعث چنين اوضاعي شده.

اتفاقا دقیقا باید همین جمعیت وحشتناک بشر و مشکل منابع رو زیر سوال ببریم . اینهمه مصرف سوخت در دنیا و گازهای گلخانه ای و صد تا مشکل دیگه تو محیط زیست ما خیلی مهمتر از 4 تا دونه کفتر چاهی هستش . حالا چه ریشه اش سیاسی باشه چه فقر فرهنگی یا هر چیز دیگه .
(2014-06-07 09:22 AM)key نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-06-06 10:32 PM)saeedaria نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-06-06 10:22 PM)key نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
زدن اون پرنده ها که مسلمه کار اشتباهی بوده ولی رفتار مردم عوام همیشه احساسیه . غیر این نیست . اینها یه بار برن کشتار گاه ببینن گاو و مرغ و چطور میکشن صد رحمت میفرستن به تفنگ شکاری . ولشون کنید . من خودم خیلی غلاقه به شکار ندارم ولی نفس شکار رو هیچوقت زیر سوال نبردم . اینها برن گیاه خواری پیشه کنن از همه بهتره . تفنگ بادی مصیبته ولی رد شدن جاده از وسط پارک جنگلی گلستان که مصیبت نیست ؟؟؟؟ مشکل اینها نیست مشکل اینه که جمعیت بشر مثل ویروس اینقدر زیاد شده که تمام منابع روی کره زمین رو داره میخوره . آخه 7 میلیارد چه خبره ؟ یک و نیم میلیارد تو چین یک و دویست میلیارد تو هند یعنی حدود دو میلیارد و هفتصد میلیون نفر از جمعیت جهان تو این 2 تا کشوره . بابا پدرتون خوب مادرتون خوب به ولله کره زمین دیگه منابعش کشش نداره . ماشالله هیچکس هم که دیگری رو قبول نداره . همش هم سر منابع میزنیم تو سر همدیگه . آقاجان آدمیزاد زیاده با این سرعت تکثیر خودمون دنیای خودمون رو به گند کشیدیم کی رو داریم گول میزنیم ؟

برادر من فرمايشات شما كاملا متينه اما برخي از اين افزايش نسلها ريشه سياسي داره كه دست من و شما نيست.فقط از تبعاتش لذت ميبريم و اونايي كه با اين اوضاع مشكل ندارن خوش بحالشون هست.
بنابراين قبل از اينكه افزايش آدمها و از بين بردن منابع رو زير سوال ببريم بايد عملكرد حال و حاضر آدمها و زياده خواهيهاشون رو نكوهش كنيم كه باعث چنين اوضاعي شده.

اتفاقا دقیقا باید همین جمعیت وحشتناک بشر و مشکل منابع رو زیر سوال ببریم . اینهمه مصرف سوخت در دنیا و گازهای گلخانه ای و صد تا مشکل دیگه تو محیط زیست ما خیلی مهمتر از 4 تا دونه کفتر چاهی هستش . حالا چه ریشه اش سیاسی باشه چه فقر فرهنگی یا هر چیز دیگه .

با سلامKhansariha (8)
واقعا آدم از دیدن و شنیدن همچین صحبتهایی قلبش به درد میاد!Khansariha (226)متاسفانه در خیلی از مواقع و تو هر صنفی یه کار خوب هم بخواد صورت بگیره انقدر افراط و تفریط میشه که اون کار از میسر اصلی خودش منحرف میشه و متاسفانه و متاسفانه هیچوقت به یه نتیجه معقول نخواهد رسید.
من نمیگم کار محیط زیست در رابطه با شکار این پرنده ها درست بوده یا اشتباه ولی به اعتقاد من محیط زیست میتونه بجای برخوردهای اینچنینی با همچین مواردی با برنامه هایی(که مسلما کار آسانی نخواهد بود)کاربردی فرهنگ محیط زیست رو در بین مردم جا بندازه به نظر من این کار هرچقدر هم سخت و مشکل باشه خیلی بهتر از این خواهد بود که مردم را از شکار منع کنند.اگر همچین اقداماتی صورت پذیرد دیگر هیچوقت مردم شکارچی و شکارکش را به یک چشم نخواهند دید.به اعتقاد من محیط زیست میتونه با سرمایه گذاری و دعوت به همکاری چند تن از مستند سازان خوب کشور و ساختن مستنداتی اقدامات خوب و شایسته و موثری در این راستا خواهند داشت.بازهم میگم که این کار کار آسانی نخواهد بود و نیازمند تلاش زیاد و مخلصانه خواهد بود...
یک تذکر به دوست گرامی (yoli) بدم که اینجا جای بحث و نشان دادن کشمکشهای سیاسی روزنامه ها و دو ریال کاسبی بیشتر اونها نیست لطفا رعایت کنید . ممنون میشویم
دوستان لطفا به عنوان سایت عنایت کنید شما اگر حرفی دارید برید جای دیگری بزنید مبحث شما به هیچ عنوان به عنوان سایت نمیخوره . اجازه بدید ما علاقمندان سلاح بتوانیم از تجربه ییشکسوتان استفاده کنیم
دوستان پست حذف شد....باتشکر
(2014-06-15 06:52 PM)yoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان پست حذف شد....باتشکر
ممنون از شما دوست عزیز Khansariha (8)
یک توضیح هم عرض کنم
درسته که بحث آلایندگی به محیط زیست هم مربوطه ولی این کشمکش تبلیغ بنزین وارداتی و هوای آلوده قطعا برای هر طرف این دعوا (مخالفین و موافقین واردات بنزین) حتما منافعی هم داره که ما نمیخواهیم وارد این بحثها شویم مثلا الان این خبر امروز ((دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)) تو روزنامه ها اومده ولی چون احتمال میدیم این بحثها سر درازی داشته باشد و جوجه ها را باید آخر پائیز درست وقتی که وارونگیهای هوا در منطقه پیدا میشود شمرد اونوقت بهتر میشود قضاوت کرد . Khansariha (214)
سال قبل که با دوستان برای کندن تمشک رفتیم کوههای روستای چماچا در منطقه لاکان رشت با چند نفر از روستاییها برخورد کردیم که داشتن سیم خاردارهایی رو که اونجا بود رو جمع میکردن.وقتی دلیل رو پرسیدیم گفتن که بعد از چندین سال دعوا با منابع طبیعی دادگاه حکم تخلیه داده. ما هم خوشحال شدیم که دارن برای حفظ طبیعت یه کارهایی میکنن. ولی امروز که دوباره رفتیم همونجا با این مناظر مواجه شدیم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ظاهرا منابع طبیعی بعد از بیرون کردن روستاییها اینجا رو فروخته و حالا قراره که توش ویلا سازی بشه
آتشی که در غیاب بالگرد به جان جنگلهای فارس می افتد/ 100 هکتار جنگل طعمه حریق شد

شیراز - خبرگزاری مهر: فقدان بالگرد اطفای حریق باعث شده آتشی که به جان جنگلهای فارس می افتد تا ساعتها ادامه یافته و یکی یکی درختان ارزشمند را نابود کند.

مشاهده همزمان ۳ یوزپلنگ آسیایی در منطقه بافق بعد از2 سال/ اکتشافات معدن بافق را تهدید می کند

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران سید جلال موسوی رئیس اداره محیط زیست شهرستان بافق گفت: هفته گذشته محیط بانان شهرستان بافق حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع آریز حوالی غروب آفتاب ۳ یوزپلنگ آسیایی را از فاصله نسبتا دور مشاهده نمودند اما به دلیل فاصله نسبتا دور موفق به تصویربرداری از یوزها نشدیم.

وی گفت: از آخرین زمانی که ۳ یوزپلنگ بصورت همزمان در این منطقه مشاهده شده بیش از ۲ سال می گذرد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان بافق افزود:منطقه شکار ممنوع آریز با توجه به توپوگرافی و همچنین وجود جمعیت مناسب از طعمه های یوزپلنگ شامل کل و بز، قوچ و میش، جبیر و خرگوش یکی از زیستگاه های مناسب و مستعد برای زیست این گونه می باشد.

شایان ذکر است: با توجه به قرار گرفتن آریز مابین منطقه حفاظت شده کوه بافق و پناهگاه حیات وحش دره انجیر که هردو از زیستگاه های اصلی یوزپلنگ آسیایی به شمار میروند، منطقه شکار ممنوع آریز بافق نقش بسیار مهمی بعنوان کریدور مهاجرتی یوزپلنگ مابین مناطق مذکور ایفا میکند.

از مهمترین مشکلات و تعارضات منطقه آریز روند رو به گسترش اکتشاف و بهره برداری از معادن می باشد.

با وجود اهمیت بالای منطقه شکار ممنوع آریز در حفاظت از آخرین بازماندگان یوزپلنگ آسیایی، تلاش ها و پیگیری ها جهت ارتقاء این منطقه به یکی از مناطق چهارگانه محیط زیست بدلیل وجود همین ذخایر معدنی تاکنون بی نتیجه مانده است.

حالا معدن نابود گر یا شکارچی ؟
لینک مرجع