انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: محیط زیست
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
در رابطه با سوال دوست عزيزم كه در مورد رها سازى گرگ فرمودن من با فرمانده يگان محيط زيست استان مركزى صحبت كردم و ايشان گفتن كه چنين كارى انجام نشده و اگرم حمله اى صورت گرفته ميتونن با محيط زيست اون منطقه گزارش بدن تا خودشون پيگير باشن
(2015-02-16 05:03 PM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در رابطه با سوال دوست عزيزم كه در مورد رها سازى گرگ فرمودن من با فرمانده يگان محيط زيست استان مركزى صحبت كردم و ايشان گفتن كه چنين كارى انجام نشده و اگرم حمله اى صورت گرفته ميتونن با محيط زيست اون منطقه گزارش بدن تا خودشون پيگير باشن

ممنون از باراکودای عزیز بخاطر اطلاع رسانی مفیدشون.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دوستان در هیچ کجای ایران حداقل از 3 سال پیش باینطرف هیچ گونه فعالیتی مبنی بر رهاسازی گونه های جانوری مختلف در طبیعت بدلایل بقول خودشون "کارشناسی!" صورت نگرفته... / البته واقعیتش گندکاریهای بدون کارشناسی ای بوده که قبلا انجام شده و مشابه اتفاقاتی که دوستان فرمودن رو سبب شده /حتی در بعضی مناطق اتفاقات بدی افتاده بهمین خاطر این مسوولین باهمت و دلسوز عطای این کارو به لقایش بخشیدن و به کل این پروژه ها رو به بهانه های الکی تعطیل کردن...
نمونه ش ببر سیبری بود که بیچاره به طبیعت و رهاسازی هم نرسید و در اسارت تلف شد ...
یا حماقت یک مسوول رده پایین شهرستان در یکی از شهرهای ایران که چند گرگ و خرس و گراز که چندین سال در باغ وحشی بطور غیرقانونی نگهداری میشدند رو پس از مصادره در طبیعت رهاسازی کرد و مشکلاتی در شهر و روستاهای اطراف بوجود آورد و خبرشو حتی اعلام نکردن...
یا نمونه ی دیگه ش محل نگهداری و پرورش قوچ در حوالی شهر خودمون که یکی اومد شکارشون کرد و برد و نوش جان کرد...
آخه یکی نیست بگه بابا شما همونی که هست رو حفاظت کنین تکثیر و رهاسازی پیش کش ! طبیعت اگه آسیب نبینه و زیست گاه سرجاش باقی بمونه خودشو مرمت میکنه نیازی به زحمات بی وقفه ی شما کارشناسااااااااااان نیست ....!!!!!!
باتشکر.Khansariha (256)
تو ابهر هم چند سال پيش به بهانه زياد شدن موش و خرگوش و خلاصه انواع آفت هاي كشاورزي ميان گرگ تو مناطق كشاورزي ول ميكنن. زمستون يه بنده خدايي با زنش حول و حوش ساعت 11 شب از مهموني ميان بيرون پياده برن هنوز 20-30 متر بيشتر نرفته بودن كه يه دفعه يه گرگ ميپره بهشون . من تو كار شوهره موندم كه يه دفعه چادر زنشو ميكشه از سرش ميندازه رو گرگ و زنش رو فراري ميده سمت خونه اي كه ازش اومدن بيرون و خودش هم مثل موشك از نرده هاي بانك ميره بالا و گرگه هم تو چادر هي به خودش ميپيچيده. خلاصه داد و فرياد و ملت ميريزن تو كوچه و خيابون و گرگه هم جونشو ميگيره بغلش الفرار . ولي گرگش هم بيچاره فقط اسمش گرگ بود و گرنه حتما يه بلايي سرشون مياورد.
با سلام.

کشور ما تقریبا میشه گفت کشور خشک و کم ابیه و پوشش جنگلی کمی داره و اگر درصد بگیریم شاید کمتر از 5 درصد کل مساحت کشور را در بر نمیگیره
جنگلهای زاگرس اگر باقی مانده باشند در وضعیت بحران قرار دارند جنگلهای شمال هم وضعیت خوبی ندارند و در شرایط کاملا بحرانی قرار دارند و همیشه هم موجب تعرض قرار میگیرند از ریختن زباله یک شهر در دل جنگل گرفته تا قطع با مجوز درختان به صورت انبوه توسط دولت ساختن راه و جاده و استخراج معدن و.....
جالب اینجاست که همه هم به این باورند که کارشون تخریبی به جنگلها وارد نمیکنه و باور دارند و میخواهند باور داشته باشند چون سود و نفع انها در کارهای هست که دارند انجام میدهند
من یک سوال میپرسم چرا جنگلها کشور که برای تمامی مردم هست باید توسط عده ای با مجوزهای قانونی و قطع و منافع اون هم تو جیب اشخاص که در این کار هستند بره من کاری به منافع ندارم چشم طمع هم به منافع اونها هم ندارم مگر چند تا درخت و چقدر جنگل مونده همه جنگلها را جاده کشیدند برای قطع درختان
ایا پیکان محیط زیست فقط یاید سمت شکارچیان باشه تا یک حرفی از محیط زیست میشه انگشت اتهام به سمت این جمعیت گرفته بشه
سرکار خانم ابتکار ایا شما و سازمان مربوط شما هیچ اقدامی در رابطه تخریب جنگلها و مراتع و عرصه های طبیعی نهر ها و رودخانه ها سواحل و هر انچه که به شما ربط داره انجام داده اید و یا به شما ربطی نداره و به سازمان جنگلها و مراتع ربط داره و اینها جز محیط زیست نیست و یا فقط محیط زیست رو تو شکار و شکارچی خلاصه کردید
تو پارک ملی خجیر دقیقا وسط اون شهرک ساختند به دو قسمت تقسیم کردند شما ندیدید تو جنگل گلستان اون وظعیت هست شما نمیدونید تو بعضی از مناطق حفاظت شده شکار فروشی میشه شما نمیدونید جنگلها را نابود کردند از داخل جنگل خوره افتاده شما نمیدونید و.....
خلاصه میکنم چند ماه پیش رفتم جایی بگردم تو جنگل دیدم دیگه چیزی باقی نمونده تراکم اون انقدر کم شده که دیکه تا ته اونو میشه دید همه جا جاده کشیدند درختهای چند صد ساله را قطع کردند خلاصه همه چیز را نابود کردند البته ما که بی سواذیم دیپلم نهضت داریم احتمالا دلیلی داره کارشناسان سازمان منابع طبیعی و محیط زیست علتشو میدونند و برای اینکه ریا نشه به ما نمیگن و یا شاید سرکار خانوم ابتکار بهشون گفته به ما نگن
اینم چند عکس که براتون میزارم از دل جنگلهای بکر مازنداران جای که محل زندگی مرال -شوکا - پنگ ایرانی - خرس - گربه وحشی -گراز و......
که حالا شده محل زندگی بلدوزر - اره موتوری -تیمبر جک -کامیونهای حمل چوب -موجودات دو پایی مثل من - و قبرستان تنه و لاشه درختانی که یک زمانی استوار بودند و ستونهای یک زیست بوم را تشکیل میدادند
[تصویر: 14249770611.jpeg]
عکس بالا مربوط به جنگلی که زمانی حرکت در اون مشکل بود حالا که به لطف دوستان جاده کشی شده اباد شده کامیون میتونه بیاد بره خلاصه مسیر بازه برای دوستان
[تصویر: 14249770612.jpeg]
عکس بالا نشون دهنده باز کردن افق دید در جنگله. دوستان کاری کردند که بشه ته جنگلو دید این درختهای لعنتی مانع دید خوب بودند و شما نمیتونستی جنگلو خوب ببینی و دید شما محدود بود
[تصویر: 14249770613.jpeg]

عکس بالا جای بود که یک زمانی درختی برای خودش زندگی میکرد لعنتی انقدر بزرگ بود که اسمون ابی مشخص نبود و مانع دید میشد اینو هم قطعش کردند که دید عمودی خوب بشه البته هنگام افتاده یک 30-40 تا نهال و درختچه اطراف اون بود که تنه درخت افتاد روی اونا دید بازتری حاصل شد به این میگن یک تیر و چند نشون

[تصویر: 14249770614.jpeg]

اینم تنه اون درخته که اوردنش لب جاده اصلی لازم به ذکر دوستان اشتباه نکنند منظور از جاده اصلی جادهای بین شهری و روستای و یا بزرگراه و آزاد راه و... نیست اینجا تعریفها فرق میکنه منظور جاده اصلی جنگلیه حالا یعنی چی یک جاده ای از اول جنگل تا اخرش میکشن شاید طولش به 50-60 و....کیلومتر هم برسه بعد در امتداد این جادها برای رفاه بیشتر و دسترسی بهتر انشعابات فرعی کشیده و از این انشعابات و فرعی هم انشعابات فرعی دیگری کشیده میشه و الی اخر که خدا نکره جای از جنگل نعمت راه و جاده و هیچ درختی و حیاط وحشی از نعمت راه های ارتباطی محرم نباشه
البته یک سری کاستیهای هم هست که انشا الله اونها هم در طی سالهای جاری برطرف میشه یکی از این ایرادات نداشتن تابلو کنار جاده اعم از تابلوهای نشان دهنده سرعت و سبقت و...
یکی دیگش نداشتن اسم برای جادهای فرعیه که متاسفانه باعث سر در گمی دوستان میشه
البته بیشترشون خاکیه حالا مسولین قول دادند که زیر سازی و اسفالت کنند و جاهای که عرض جاده کمه تعرض هم میشه
خلاصه همین بود این هم از وضع اوضاع ما و محیط زیست ما و جنگلهای که شش طبیعت و زیست بوم هستند
انشالله خداوند همه ما را ادم کند .
(2015-03-04 08:39 PM)cordoba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یعنی آدم چقدر میتونه بی فکر و کم عقل باشه ؟؟ Khansariha (367)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام. پس نتيجه مي گيريم كه زحمات بي شايبه سركار خانم دكتر!! ابتكار جواب داده و ممنوعيت شكار داره جواب ميده و بزودي در سطح كشور شاهد انفجار جمعيت انواع حيات وحش خواهيم بود. تا ديگه محيطبانهاي عزيز هم دچار دردسر و خطر نباشن. Khansariha (256)
این کار محض غلطه.اینجوری شکار غیر مجاز به ذهن من و شما هم خطور میکنه.محیط بان خلع سلاح خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخKhansariha (256)
به ولله اگه مردم بومی هرمنطقه (باهرگونه ی شکاری) این چندسال با محیطبانان همکاری کنن و خودشون واسه منطقه ی خودشون شکارممنوع و قرق اعلام کنن و نذارن یه عده عقده ای و درب داغون که فرق اسلحه و چودستی رو تشخیص نمیدن بیان اونجا شکار کنن بعداز دوسه سال ببین اکثر مناطق اگه یه تکون درست و حسابی نخورد!؟
خداوکیلی چندین سال پیش ما واسه روستای پدری خودمون همچین کاری رو انجام دادیم هوبره انقدر زیاد شده بود که هرروز میتونستی ببینیشون! دقیقا همون سالهایی بود که چندتا عرب هی میومدن خوزستان واسه هوبره و جریمه شون میکردن و میرفتن دوباره سروکله شون پیدا میشد!!!!
بابا اصلا فرض کنین محیط زیست و اداره و سازمانی درکار نیست! خودتون منطقه ی خودتونو واسه خودتون و بچه های خودتون حفظ کنین و نذارین این اتفاقات بیفته!!!! بابا همه میگن شمال اینجوریه / شمال اونجوریه/ طرف ما با تور پرنده میگیرن / طرف ما این کارو میکنن و ....... خب اگه میبینین و ناراحتین چرا خودتون جلوشونو نمیگیرین؟؟؟؟!!!!!! والله بخدا هرکس تو منطقه ی خودش حداقل حرفش خریدار داره دیگه !!!! اگه اینطور نباشه واقعا بدا بحال دست به تفنگای اونجور مناطق !!!! که چهارتا بچه سوسول دله دزد بیان قلع و قمح کنن و برن کسی هم صداش درنیاد!!! خداشاهده اگه ما نخوایم منطقمون تیر در بره اگه خود خدا هم بیاد پایین نمیذاریم یک دونه تیر بندازه !!!!!!
دیگه نمیدونم واقعا به چه زبونی بگم؟! از این واضح تر ؟؟!!! خودتون نذارید!!! آقا خودتون نذارید.....!!!!
با تشکر.
(2015-03-05 02:18 PM)maxhunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[خداشاهده اگه ما نخوایم منطقمون تیر در بره اگه خود خدا هم بیاد پایین نمیذاریم یک دونه تیر بندازه !!!!!!

دوست عزیز تجدید نظر کنید لطفا این دیگه هم کفره هم جوگیر شدن آقا رضا
یا علی

آرایه ادبی بود. وگرنه نیت یه چیز دیگست. گاهی باید حرف ها تکان دهند و محرک باشن.
اصل جو گیر شدن یا جو گیر کردن یعنی همین که یه تکانی به مخاطب بده!

با آقا رضا موافقم مردم خودشون باید همت کنن. همین مردم میتونن بریزن تو مناطقی که شکار زیاده و همه رو قتل عام کنن,بدون هیچ ترس از شکاربان و جریمه و... همینا هم میتونن منطقه ی خودشون رو قروق کنن و هچ غریبه ای رو راه ندن. واقعا من بعضی جاها دیدم که مردم نسبت به ورود غریبه ها به زمین هاشون خیلی حساس هستن. برای اینکه به مرور که از غریبه ها جز ضرر ندیدن الان دیگه بهشون بد بین شدن, تقصیری هم ندارن.
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
ببخشيد علي آقا پرهيز حداكثري از شكار بي مورد است دقيقاً يعني چي؟
اسنایپر جان یعنی شکار فقط در صورت نیاز،حالا این نیاز معنی مختلفی داره،
مثلا برای نمونه درمان بعضی بیماریها گوشت گنجشک و کبوتر و بع... لازمه!پس مصرف برای درمان بیماری.
یا اصلا همین اهلی کردن حیوونا و ذبح اونها!برای من همیشه سوال بوده دوستانی که مخالف صددرصد شکار هستند ایا گیاه خوارند؟
همین مرغی که میخورید جوجه بدبخت در عرض چند هفته بدون اینکه مزه ای از زندگیش بچشه بصورت فله ای بدون درک هیچ لذتی از زندگیش با هورمون بزرگ میشه و کشته میشه و ما بصورت بسته بندی میبینیمش،حالا این نباید با حیوونی که تو طبیعت زندگی کرده مزه زندگی رو چشیده و لذت ازادی رو فهمیده فرقی بکنه؟ظلم در حق هرحیوونی محکومه و ظلم تعاریف مختلفی داره!
ظلم میتونه سر بریدن حیوون جلوی همجنسش باشه،ظلم میتونه شکار بی رویه باشه،ظلم میتونه شکار در فصل غیر مجاز باشه،ظلم میتونه نحوه شکار باشه،ظلم میتونه تعداد شکار باشه،میتونه نوع حیوان شکار شده باشه....پس ما نمیتونیم یک چهارچوب خودمون تعریف کنیم و بگیم این درسته و بقیه غلط!
چهارچوب شکار خیلی خیلی بزرگه و هرشخصی میتونه تو هرموقعیتی بسته به دانسته هاش و ندانسته هاش به حیوون و اکو سیستم و خودمون ظلم کنه!نمیتونیم نفی کامل کنیم و فقط باید تلاش کنیم فرهنگ شکار رو بیشتر کنیم،نمیتونیم با اشتباهات خودمون تعداد کلاغهارو زیاد کنیم و بعد اونهارو قتل عام کنیم که به اکوسیستم کمک کنیم!ما هم اکثریت مسلمانیم و کشورمون هم اسلامی هست و حتی در قران هم بحث شکار هست،بحث اسراف هم هست،هرچیزی برحسب نیاز و عدم اسراف صحیح هست،مثلا اگر بحث شکار در قران هست بحث شکم خودرا قبرستان حیوانات نکنید هم هست!یعنی همه چیز برای ما مشخصه و وجدانمون هم با تفر میتونه راه صحیح رو پیدا کنه.
بازم از پرهیز حداکثری از شکار بگم؟وجدان خودمون تمام اینهارو نشون میده،یادم نمیره اوایلی که اسلحه گرفته بودم خودم دوست داشتم هر جنبنده ای رو بزنم ولی خوب کم کم که با شکارچی واقعی و فرهنگ شکار اشنا شدم از شکار چندتا حیوون کوچیک پشیمون شدم،به نظرم بجای نفی شکار فرهنگ شکار رو توضیح بدیم و تشویق کنیم این فرهنگ رو خیلی بهتر جواب میده.Khansariha (8)
لینک مرجع