انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: محیط زیست
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام خدمت دوستان گرامی:بنده پستهای جدید در مورد شکار کلاغ،باشگاه تیراندازی،شکارچیان خارجی و ایرانی و شکار پلنگ و خرس را مطالعه کردم...عزیزان مشکل یکی دوتا نیست اقا رضا فرمودند دوستان خودشان را در باشگاه محک بزنند تا ببینند چند مرده حلاجند،به نظر بنده در همه شهرها و روستاها و حتی استانها همچین امکاناتی فراهم نیست که علاقه مندان بتوانند استفاده کنندیا از لحاظ مالی بتوانند از پس مخارج ان برایند.اما با نظر شما و فواد عزیز موافقم چرا که بعضی از دوستان اول جانداری را از بین میبرند بعد عکس ان را در سایت میگذارند و از دوستان میخواهند که اسم اون بدبخت را بگویند و موارد شبیه ان..خیلی از مردم اطلاعات جامعی از وسیله ای که از ان استفاده میکنند را ندارتد مثلا چند درصد ازسلاحی که استفاده میکنند میدانند تا چه فاصله ای میتوان تیر اندازی با اطمینان کرد یا کدام حیوان قابل شکار یا حتی فصل شکار چه موقع هست یا چند در صد به اینترنت و سایتهای اینچنینی دسترسی دارند که بتوانند اطلاعات مورد نیازشان را کسب کنند...در مورد شکار کلاغ یا هر جانوری که زیانکار شناخته شود (البته از نظر سازمان مربوطه)طبق قوانین 20 در صد گونه مورد نظر در ان منطقه باید از بین برود ولی باز هم این کار تحت نظر سازمانهای مربوطه انجام میشود و این امر در اکثر کشورها انجام میشود البته پس از یک تحقیق جامع و توسط دولت یا به صورت برگزاری مسابقه و اهدای جایزه این کار انجام میشود...مورد بعدی اینه که مقوله شکار در اکثر کشورها به عنوان یک امر اسپورت یا یک واقعیت انکار ناپذیر پذیرفته شده ولی برای ان قوانین خاصی وضع شده و طبق ان قوانین همانطور که در فیلمها و عکسها مشهود است به شکار انواع و اقسام گونه ها پرداخته میشود ولی حتما این کار باسرشماری و امار دقیق انجام میشود..محیط زیست با وجود اهمیتش در ایران خیلی جدی گرفته نمیشود که ان هم دلایل زیادی مثل سو مدیریت،که به عنوان مثال میتوان به کشیدن جاده ها در مناطق تحت حمایت محیط زیست اشاره کرد که اگر یک حساب سرانگشتی کنیم ضرر ان در دراز مدت بیش از سود ان است و اگر 100 نفر شکارچی جمع شوند نمیتوانند همچین ضرری را به یک منطقه وارد کنند و همین تخریب زیستگاههاست که عمدتا باعث به هم خوردن اکو سیستم یک منطقه شده و به طبع کم شدن حیوانات قابل شکار برای وحوش یک منطقه و به دنبال ان حمله حیوانات گوشتخوار به دامهای اهلی شده و در نهایت از بین رفتن حیواناتی مثل گرگ و کفتار و غیره میشود.مورد بعدی تصاحب مراتع توسط اهالی و احداث باغ و مزارع و تغییر کاربری ان است که در مناطقی مثل اذربایجان یا مناطق مشابه ان در زمانی که خرسها بچه دارند یا هنگام پاییز و قبل از خواب زمستانه و مهاجرتشان به مناطق امن برای سیر کردن خود( به خاطر کوچک شدن مناطق و چرای بیش از حد دام) به باغهای مردم که عموما حصاری ندارند روی اورده و باعث خسارت به باغات میشوند و به همین دلیل سالیانه تعدادی از انها از بین میروند واین از نظر من و شما کار بسیار زشتیست اما از نظر فرد زیان دیده کاری عادی تلقی میشود و اگر چاره کلی از طرف سازمانهای مربوطه و همکاری مردم انجام نشود معلوم نیست چه بر سر طبیعت ایران خواهد امد..مناطقی مثل دریاچه ارومیه-تالاب گاوخونی -پریشان-بختگان -انزلی و جنگلهای شمال -جنگل ابر-پارک های ملی کویری به سبب احداث چاه نفت و خیلی از موارد شبیه ان نمونه هایی از نبود یک مدیریت چه در جاده سازی و احداث سد و به اصطلاح ابخیزداری هستند....[/size] ببخشید کمی جسته گریخته وطولانی شد ...به امید روزی که شاهد ترقی ایران در همه زمینه ها باشیم..
با سلام بحثی را میخوام شروع کنم که شاید جنجالی باشه ولی امیدوارم دوستان با متانت و منطق جواب بدهند...

اول این وبلاگ را ببینید!!

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حالا این عکس

[تصویر: resized-3ad0746de34f7d90675ca056999f03a8.jpg]

توی سایت های اجتماعی این عکس بطور گسترده پخش شده و عنوان مطلب هم اینه!

تصویری که شکارچی ها را رسواتر از پیش می کندKhansariha (226)
در این سالها و پس از افزایش حساسیت شهروندان نسبت به حیات وحش، شکارچی ها (شکارکش) ها همواره به دنبال توجیه رفتار خود بوده اند. از مهمترین توجیهات آنها اینست که حیوانات مسن را که قابلیت زاد و ولد ندارند و بیمار هستند را شکار می کنند تا از این طریق امکان رشد را برای دیگر حیوانات جوان فراهم کنند و یا اینکه اصرار دارند که هیچگاه در فصل زاد و ولد به شکار نمی روند و حیوانات آبستن را شکار نمی کنند.
هر چند که همه ی اینها توجیه است و هیچ کدام از این حرفها منطق زیستی ندارد و در حال حاضر و با وضعیت فعلی زیستگاههای ایران، شکار هر گونه حیوانی (حتی حیوان ناتوان و بیمار) غیر قابل توجیه است ولی تصاویری نظیر این، شکارکش ها را رسوا تر از پیش می کند و دروغگویی آنها را بیش از پیش آشکار می کند.
نگاه کنید به آن دو جنینی که متولد نشده، شکار شکارکش ها شده اند...

[تصویر: resized-f4432ae264c5a62f1e909bddb622a4c4.jpg]

کامنت ها را واستون کپی کردم...لطفا با دقت بخوانید! مطالب جالب را بلد کردم!

Mahgooneh Valikhani حالمون و گرفتی اساسا" :((((((((((((( اون دوتا فینگیلیییییییی بمیرممممممممممم :((((((((((((((((((((((
21‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 3

Parvin Chegini خدایا، انگار خاک کم آوردی یه سری آدما رو با لجن ماست مالی کردیا...!
21‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 11

Mahgooneh Valikhani وایییییی نه :((((((((((((( بمیرممممم من :(((( خدا نگذره ازشون
بشکنه دست همه ی شکارچیان قاتل
!
چقدر معصومن عزیزم :(((
21‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 1

Elham Nasr kheili jalabe ke man ham daghighan emrooz ba in ax bar khord kardam, dar hali ke oonjoor ke khoondam ghazie male 2mahe pishe...
21‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 1

Fariborz Heidari همه شون لجن هستند.... شکارچی و شکارکش نداره... یه مشت پولدار بی درد افسار گسیخته...
21‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 4

Sepehr Salimi Elham Nasr من از روی لینکی که شما گذاشته بودید اینو دیدم... این عکسها مال سال 89 است ولی من تا حالا ندیده بودم در نت بازتاب زیادی داشته باشه و اصلن فرقی هم نمی کنه، جنایت جنایت است ...
21‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 4

Elham Nasr be har hal man ke ta chand daghighe halam ja nemioomad, asan tasavoresh baram momken nist....
20‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 1

Davoud Fadakar زیستگاه های کل و بز تکه تکه شده اند و جمعیت آنها روزبروز کمتر میشه و این جنایت امروز خیانت به نسل آینده است!!در لینک عکس ها، در عکس اول پلاک نیسان دولتیه؟؟؟!!

Ghazaleh Eft چطور میشه یه جاندار رو درید؟؟؟!!! مگه میشه؟ :|
20‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 3

Sherry Azimi Vaghean halam az in Shekarchi hayeh bi sefat beham mikhoreh ..........
20‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 2

Iman Rahmatizadeh :((((

Alireza Razavi یکی نیست عکسهایی از این دست و که سند جنایت این قاتلین هست و جمع کنه به نماینده ها بده تا جلو شکار و قانونی بگیرن ؟؟؟؟ والا هر چند تا کامنت و بد و بیراه که نثار این جانیان بشه فرقی در اصل موضوع نمیکنه .

Alireza Razavi چه جسنی داره و چه سودی نسیب اون جانی ( شکارچی) از کشتن این چهار حیوون بی پناه بردن ؟؟ کسی میتونه بگه ؟؟ چرا خانواده های این قاتل ها از کار اعضا خانواده شون جلوگیری نمیکنن ؟؟

Erfan Delfani ina haroomzadan
20‏ ساعت پیش · خوشم آمد
Mahnaz Irani اینا از حیوون کمترن ...
19‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 1

Mohammad Ali A شکارچی = شکارکش = شکار دزد... شکار خور .... = بی همه چیز = بیمار روانی با عقده حقارت
19‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 5

Alireza Mehrabadi الهی بمیرم . خدا لعنت کنه هرچی شکارچی رو زمینه :( آخه مگه انسان نیستند مثل ما قلب ندارن . . . اه
19‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 2

Saeid Dehghan شکارچی ، شکار کش ، بی پدر و مادر ، حرامزاده ، سادیستی ، بی همه چیز ، قاتل ، جانی ، روانی ، فحشهای مربوط به مادر و خواهر رو آهسته میگم که خانواده نشنوه اما اونی که میگه کشتن یک حیوون بدبخت مسن کمک به طبیعته بره ننه باباشو بکشه بعد هم خودشو دار بزنه که بهترین کمک به طبیعته. مادر همتونو....
19‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 6

Soheil Soltani لعنت به شکارچیان نامرد:((
19‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 5

Danial Javidi دوستان عزیز این صحنه دل هر انسانی رو به درد میاره... اما فراموش نکنید ادمها و شکارچیان معمولی نمی تونند به این راحتی مجوز شکار بگیرند... مگر اینکه به مراکز...........

Siavash Hsh Shit !

Sepide Alvr ei khodaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:(
18‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 2

Setareh B چه طور میشه گرفتن جان یه موجود زنده ی دیگه رو تفریح تلقی کرد و بدتر از اون اسمشو ورزش(!!) شکار گذاشت ؟ خائنانه تر از اون افرادی هستند که به اسم فعال محیط زیست و طبیعت دوست به شکار می روند !!
18‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 4

Mahsa Mousavi yani khake alam bar sare shekarchi jama'at.vaghan moteasefam ...
18‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 3

Shirin Heydarian شرم بر چنین کسانی .
18‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 4

Amir Mirrahimi ای بی انصاف تو چطوری این دنیا رو ترک میکنی؟ هیچ فکر کردی؟ گمان میکنی هرگز پس نمیدی؟ به زندگی شکارچی های دیگه نگاه کردی؟ خودت خانواده داری؟ سلامت عزیزانت برات مهم هست؟ پس مراقب و آگاه باش بی معرفت...!!!
18‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 5

Serious Percussion . .
18‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 1

Arash Yekdaneh متاسفم که تو سرزمین من چنین اتفاقاتی میوفته ;(
17‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 5

Ahmad Bahri چيزي جز اينها از شكارچي انتظاري نيست.من از نزديك با همشون سروكله زدم.شكارچي يعني دروغگو،يعني جاني.
17‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 4

Farzaneh Shervin حالم بد شد .... ما دیگه آدم نیستیم و شدیم یه حیوون وحشی و درنده !
17‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 2

Alireza JJ هزاران دلیل وجود داره برای اینکه بشه ثابت کرد که : انسان گوشتخوار نیست و باید از گیاه و میوه و غیره تغذیه کنه . چه حیوانات اهلی و چه حیوانات غیر اهلی ، هیچ کدام برای خورده شدن توسط انسان آفریده نشده اند . بیایید و با کمی فکر کردن ، این عادت بد گوشتخواری را کنار بذاریم .
17‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 4

Mahshid Parsi حداقل الان درد نکشیدن طفلیا. شاید اگه به دنیا می اومدن با گلوله یکی از این انسان نماها کشته می شدن.

Fazel Naraghi جناب سلیمی گرامی، من سعادت ندارم جز دوستان شما باشم، و این تصویر شنیع و جنایتکارانه هم تو صفحه شخصی شماس، دودل بودم که حق دارم نظر بگذارم یا نه، بالاخره دل به دریا زدم و خواستم مطالبی رو عرض کنم:
چرا در این مطلب خلط مبحث کردید دوست عزیز؟ شکارچی با شکارکش فرق داره، چرا از هر دو واژه بصورت هم معنی استفاده کردید؟ اگر استدلال ما اینجوری باشه، پس کسی حق رانندگی هم نداره چون بعضیها با خلافکاری در رانندگی باعث مرگ و میر انسانها میشوند،آیا اینهمه فیلم از خلافهای مرگبار رانندگی باعث «رسوایی» رانندگان قانون پذیر میشه؟ این عکس یک شکار کش جانی رو نشون میده، ولی چه ارتباطی بین چنین خلافکار جانی هست با کسی که قانونی و با جواز و به همراه شکاربان به شکار تروفه (نر پیر از کار افتاده) میره؟ درضمن شکار تروفه «توجیه» نیست، بصورت حقیقی باعث افزایش زادآوری گله بوسیله نرهای جوانتر و البته تنوع ژنتیکی بیشتر میشه، لطفا با تعصب بحث نکنیم، سپاسگزارم
17‏ ساعت پیش · خوشم نیامد · 1

Alireza JJ 1 . دندان های انسان جهت بریدن و خوردن گوشت ساخته نشده اند - 2 . سیستم فک و دهان انسان به مانند نشخوار کنندگان صرفا جهت خوردن میوه ها و سبزیجات و امثال آنها میباشد ( گوشتخواران دندان آسیاب نداشته و گوشت را پاره کرده و میبلعند ) - 3 . معده انسان در هضم و جذب گوشت بسیار ضعیف بوده و تنها 8% از مواد معدنی و عالی گوشت را میتواند جذب کند و همچنین معده آنزیم مربوط به فرایند هضم و جذب گوشت را در اختیار انسان نمیگذارد و باعث به وجود آمدن بسیاری از بیماری ها میشود - 4 . طول روده کوچک حدود 5 - 6 متر است ، در صورتی که طول روده گوشتخواران بسیار کوتاهتر میباشد و این به منظور دفع سریع گوشت از بدن جانداران گوشتخوار میباشد ( به دلیل اینکه در صورت دفع نشدن سریع ضایعات گوشت از بدن ، میتواند باعث به وجود آمدن بیماری های زیادی شود )

Fazel Naraghi جناب علیرضا، اطلاعات شما صحیح نیست، انسان همه چیز خوار و دارای غریزه شکار هستش، مجددا مطالعه بفرمایید، ممنون
17‏ ساعت پیش · خوشم نیامد · 1

Sepehr Salimi جناب نراقی،
با احترام، اتفاقن من از این جهت این تیتر را انتخاب کردم و نوشتم که باعث رسوایی بیشتر شکارچیان می شود چون بیش از پیش ثابت می شود ادعاهایشان دروغ است.
به قول شما این یک عمل جنایتکارانه است اما شما از کجا می دانید اینها توسط به قول شما شکارچیان مجوز دار انجام نشده؟؟!!
مگر وقتی کسی تفنگ در دست میگیره و وارد منطقه ای میشه که هیچ کسی نیست براش فرقی هم می کنه چی شکار کنه؟ مهم شکار کردن است و ارضای حس شیطانی شکار است. حالا حتی اگر حیوانی علفخوار پیدا نکرد، گرگ و روباه یا هر جاندار دیگری را می کشد ...
از همه مهمتر اینکه این حرفها در حال حاضر توجیهی بیش نیست! در این روزها که اوضاع زیستگاهها به شدت خراب است و هجوم صنایع و خشکسالی و .... عرصه را بیش از پیش تنگ کرده است دیگر توجیهاتی مثل «تروفه» بیش از هر زمانی مسخره و ساده انگارانه به نظر می رسد .. آن تروفه اگر ناتوان و بیمار هم باشد باید خوراک گوشتخوارانی نظیر یوز و پلنگ شود نه اینکه شکار یک مشت آدم شکم سیر بی درد....

خودمان را گول نزنیم. وجدانمان را گول نزنیم.... شکارچی و شکارکش و شکار دزد و ... همه یکی است. همه کارشان نابودی حیات وحش ایران است. حالا یکی با مجوز یکی بی مجوز ...
16‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 6

Fazel Naraghi مطلقا چنین نیست، پیش داوری میفرمایید، مگه حتما باید ناظری بالای سر انسان باشه؟ فرق فرد قانون پذیر و قانون گریز در همینه دوست من، شاید شما خودتون اگر افسر نباشه تو اتوبان لایی بکشید و خیابون یکطرفه رو هم برید، ولی حق ندارید همه افراد رو قیاس به نفس کنید، شکارچیهای قانونی بسیا بسیار قانون پذیرند، بدون شناخت بهتره که اتهام نزنیم، و درمورد مجوز داشتن این شکارکش، به اطلاع شما میرسونم که شکار در فصل زاد و ولد و شکار حیوان ماده مطلقا غیر قانونی هستش،و مجوزی براش صادر نمیشه، پس این فرد مجوز شکار این حیوانات رو نداشته، این استدلالها مطلقا توجیه نیست، اما آرمان انگاری شدید برخی دوستان متاسفانه اجازه دوری گزیدن از شعار رو نمیده، شکار حس شیطانی نیست، یک غریزه انسانیه و مثل سایر غرایز باید قانونمند بشه و با افراطکاران برخورد بشه، با ممنوع کردن و اهانت هیچ چیز حل نمیشه، شاد و پیروز باشید
16‏ ساعت پیش · خوشم نیامد · 1

Mona Gholami کی این عکس رو گرفته؟ یعنی خودِ شکارچی ها گرفتن...؟؟؟ آخه تا کی باید این صحنه ها رو ببینیم...اصلا زبونم بند اومده..:(((
16‏ ساعت پیش · خوشم آمد

Saeid Dehghan آقای نراقی عزیز: 1- شکار کش کسی است که حیوانی را شکار میکند و میکشد و از بین میبرد آیا شکارچی حیوانی را زنده میکند و یا کار دیگری انجام میدهد؟ به نظر شما آیا بازی با الفاظ مرهم درد نابودی حیات وحش ماست؟ میشه بفرمائید معادل انگلیسی دو واژه شکار کش و شکارچی چی میشه که منهم بیشتر روشن بشم؟ 2- ما که هر چی عکس و مطلب در مورد شکار گذاشتیم و زشتی ماجرا آشکار شد دوستانی چون شما اومدن گفتن اینها شکار کش هستن و نه شکارچی. میشه لطف کنید چند تا شکارچی برای ما معرفی کنید تا چشممون به جمال این موجودات دوست داشتنی روشن بشه؟ 3- آیا این قانونی که به شکارچی ها و نه شکار کش ها!!! مجوز میده همون قانونی نیست که از وسط پارک ملی یک کشور جاده رد میکنه؟ در نزدیکی تالاب پالایشگاه میزنه؟ در دل جنگل کارخانه گچ و سیمان میزنه؟ جنگل ها رو نابود میکنه؟ کدوم قانون؟ قانون پول و رشوه و زیر میزی و سیبیل چرب کردن؟ 4- شکار تروفه : نر پیر از کار افتاده!!! اصطلاحی که امروزه همه دوستان شکار دوست بهش استناد میکنن، شما آیا فقط به قصد افزایش جمعیت میرید اون نر مسن رو میزنید؟ آیا جسدش رو میزارید همونجا بمونه که اونایی که از این حیوون تو چرخه طبیعت تغذیه میکنن بیان شکمشون رو سیر کنن یا میبرید تو فریزر خونه؟ قبل از این که با این توجیه حیوان مسن پیر رو از بین ببریم آیا طبیعت چلاق بود که بدونه چیکار کنه که در چند دهه قبل جمعیت همین گله ها در کوه و تپه بی شمار بود پس اون موقع امدادهای غیبی حیوان پیر مسن رو از بین میبرد؟ دیگه اینکه حیوان پیر از کار افتاده اگر خوراک حیوان گوشتخوار نشه آیا اون حیوون گوشتخوار مجازه بیاد تو روستا یا نزدیک شهر دام روستایی و عشایر یا حتی خود انسانها رو تهدید کنه یا اونم مستحق نابودیه چون به حریم امن ما تجاوز کرده؟ جالبتر از اون چیزی که شما اشاره نکردید اینه که تعدادی از شکارچیان و نه شکار کش ها!!! میفرماینند یکی دیگر از بهانه های شکار بروز بیماری در بین گله است!!! مضحک تر از این بهانه چیزی نشنیدم چون این عقل کل ها یا چیزی از علم دامپزشمی نمیدونن یا اینکه تو خانواده خودشون هم به محض اینکه یکی پیر و ناتوان و مریض شد زود با یه قرص سانور راحتش میکنن چون هم پیره هم از کار افتاده است و هم مریض. زیاده جسارت است ببخشید اگر گاهی لحنم تند شد.
16‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 2

Saeid Dehghan آیا کسی که بلیط باغ وحش میگیره و میره تو و از حیوونها بازدید میکنه آیا مجازه مثلا یک پر از طاووس بکنه بگه چون پولشو دادم پس حق دارم این پر رو بکنم و برا خودم داشته باشم؟ جالبه حرف از اهانت میزنید در حالیکه یک انسان این حق رو به خودش میده تا از قانونی که نمیدونم کجا تدوین شده و با توجه به چه شرایطی و مربوط به چه سالی هست یک هزینه ای پرداخت کنه و بعد بره حیوونی رو که نه تنها متعلق به این کشور که بلکه متعلق به این کره خاکی است از بین ببره فقط با این توجیه که یه کاغذ پاره دارم که به من اجازه میده یک حیوون رو از بین ببرم. آقای نراقی بزرگوار شکارچی و شکارکش تیغه دوم قیچی هست که داره حیات وحش این کشور رو نابود میکنه تیغه اولشم که همین دولت فخیمه است. ضمنا شما توقع دارید دوستانی که میان اینجا این مصیبت رو میبینن فحش ندن؟ فکر نمیکنید کمی سطح توقع بالاست ؟
16‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 1

Fazel Naraghi البته غیر مودبانه بودن لحن افراد آرمان انگار عجیب نیست، ولی از انسانهای شریفی که با لفظ «موجودات» نام بردید چند نفر رو معرفی میکنم ببینم اصلا در حد خدمات این افراد شکارچی به محیط زیست ایران هستید یا صرفا زیر کولر نشستید و شعار میدید، دو نام برای شما کافیست: مرحوم اسکندر فیروز، و جناب محمدعلی اینانلو، برید و خدماتشون رو به محیط زیست بخونید تا بیشتر بدونید، بدرود
16‏ ساعت پیش · خوشم آمد

Lone Wolf بحث با شکارچیها درست مثل اینه که با یک قاتل روانپریش وقتتون رو تلف کنید! اگه اونها میتونستن درکی از علم و منطق داشته باشن که سرگرمیشون نمیشد کشتار وحشیانه و ارضا تمایلات سادیستیکشون با خون و دل و روده و جنین چند هفته ای حیوانات بی دفاع!
16‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 4

Saeid Dehghan چه لحن زیبایی دارید، تحقیر طرف مقابل با عباراتی آشنا چون = تو که پشت سیستمت نشستی ، تو که زیر کولر نشستی، خوشحال شدم از آشنائیت حتما شما الان تو بیابون تو چادر نشستی و داری با کبوتر نامه بر این کامنتها رو تو فیس بوک منتشر میکنی. بگذریم حق میدم عصبانیتت طبیعیه چون تو اقلیتی. ضمن اونکه جواب سئوالاتمو ندادی حواله دادی به امثال فیروز و اینانلو. ادعا میکنی که فیروز رو میشناسی و اینانلو رو هم. خوبه ،در مورد فیروز هم که احتمالا میدونی که وقتی فهمید چه گندی زده به طبیعت در صدد جبرانش براومد تفنگ رو گذاشت رو تاقچه و دوربین و کاغذ و قلم برداشت تا یک کم جبران کنه اون خسارتی رو که زده و حقیقتا هم خوب جبران کرد چون پشت کرد به اون چیزی که امثال شما شکار می نامند اما اینانلو ، مردی که با ماشین شاسی بلندش با مجوزهایی که داره رو گل و بوته و خاک این کشور گاز میده کبک میزنه و کنار دریاچه و رودخونه از همون جوجه کبک متادر مرده فیلم میگیره و میده به خورد ملت.

Fazel Naraghi البته از لحن شما و فرد قبل از شما کاملا مشخصه که اونی که عصبانیه منم، کاملا مشخصه
16‏ ساعت پیش · خوشم نیامد · 1

Saeid Dehghan اگر اینانلو در عمرش یه حرف حساب زده باشه اینه : شکار بچه فوک ها، اقدامی سادیستی است

اینانلو در مورد شکار بچه فوک ها در نروژ و کانادا با اسم توریسم شکار، این موضوع را به شدت رد می کند و می گوید: «این ماجرا هیچ ربطی به توریسم شکار ندارد، این حیوان آزاری است و اگر کسی مجوز چنین کشتاری صادر کند، سادیسم دارد و کسی که این دعوت را پاسخ می دهد و اقدام به این کار می کند، سادیسم مضاعف دارد.» البته گویا چون از اونجا چیزی نمیماسه اونجا سادیستیه و اینجا توریسم شکار!!! تف بر آدم دو رو و ریا کار. جواب سئوالام رو ندادی آقای نراقی؟

Sepehr Salimi آقای نراقی، برادر من آقای اسکندر فیروز چه ربطی دارند به محمدعلی اینانلوی شکارچی؟!!
البته قطعن در مورد [b]اسکندر فیروز
دیگری صحبت می کنید، چون آن اسکندر فیروزی که به محیط زیست ایران خدمت کرد و عده ای او را پدر سازمان محیط زیست ایران می دانند همچنان در قید حیات هستند !!
16‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 3[/b]

Atena Farjad آقاي فاضل شما كه دلايل آقاي عليرضا را ناصحيح مي دانيد از غرايز طبيعي انسان شكارچي البته بدون اسلحه و ابزار چند مورد ميشه مثال بزنيد؟

Fazel Naraghi خوب عمرشون دراز باد، من گمان کردم مرحوم شدن، ولی بهرحال هیچگاه از شکار ابراز انزجار نکردن و خودشون هم شکارچی بودن
16‏ ساعت پیش · خوشم آمد

Fazel Naraghi سرکار خانم آتنا، شمارو ارجاع میدم به رفتار شکار انسانهای اولیه، با یک جستجوی ساده پاسختون رو میگیرید، به دوران غار نشینی انسان اولیه مراجعه کنید، نام علمی انسان هم هست:Homo sapiens
16‏ ساعت پیش · خوشم آمد

Mohammad Ali A آقای فاضل نراقی در مورد من که باید بهتون بگم که تازه خیلی جلوی خودم را گرفتم
من اگر مگس بره تو دهانم قورتش میدم ولی شکارچی جماعت را تف میکنم بیرون، اصلا ارزشی برام ندارن آن هم وضعیت امروز طبیعت ایران که به هر قیمتی برای ارضا احساسات ناهنجا...ادامه ...
16‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 5

Saeid Dehghan آقای نراقی بزرگوار که نمیدونی اسکندر فیروز زنده است یا مرحوم شده لطفا اگر اهل کتابی کتاب رو بذار جلوت و این صفحه رو بخون خط اول پیشگفتار کتاب حیات وحش ایران نوشته اسکندر فیروز: سه دهه پیش تفنگهای شکاری را به گوشه ای افکندم و دوربینهای عکاسی را بر دوش نهادم تا حیوانات وحشی ،چشم اندازها و شگفتیهای طبیعت را هدف قرار دهم....
16‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 2

Fazel Naraghi جناب سپهر سلیمی گرامی، شما از حیطه ادب خارج نشدید، متشکرم، ولی این دوستان همفکرتون متاسفانه چنین نیستن، من از بحث استدلالی استقبال میکنم ولی با بد دهنی و به قول خودشون «لمپنی» سنخیتی ندارم، چجور صلاح میدونید؟ بحث ادامه پیدا کنه با ادب، یا همینجا خاتمه بدیم؟ بهرحال صفحه صفحه شماست
16‏ ساعت پیش · خوشم آمد

Saeid Dehghan بابا طرف حالا دو تا اسم به ذهنش رسید همو سافینس رو هم رفت تو ویکی پدیا سرچ کرد اومد کپی پیست کرد اینقدر اذیتش نکنین شما ها همتون زیر کولر نشستین و بچه پر روئین!!!!

Saeid Dehghan آقای نراقی من محترمانه ازتون چند تا سئوال پرسیدم جوابام چی شد؟
16‏ ساعت پیش · خوشم آمد

Atena Farjad آقاي فاضل هيچ نيازي جستجو نيست مسئله خيلي روشنه ! ممكنه هنوز هم در جاهايي از كره زمين بطور مثال در قسمت هايي از قطب مردم بومي براي فقط زنده ماندن اقدام به شكار حيوانات كنند .آيا اين دليلي ميشه براي اينكه شماي باصطلاح متمدن تفنگ دست بگيريد و به شكار حيوانات بپردازيد؟ تازه اين شد دليل شكارچي بودن انسان؟شكارچيان طبيعي زمين نيازي به ابزار ندارند،دارند؟

Saeid Dehghan شما هنوز در دوران غار نشینی به سر میبرید بزرگوار؟ تشریف بیارید با ما زیر کولر پشت سیستم زندگی کنید!!!
15‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 2

Saeid Dehghan اگه الگوی شما اینانلو است که واقعا متاسفم برای اون دامپزشکی که از اینانلو خط بگیره!!!
15‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 3

Fazel Naraghi سرکار خانم آتنا، شکار یک غریزه انسانیه، از طرفی هم انسان با خرد راه ارضای غرایزش رو هموار میکنه، اما بله، من میپذیرم که نباید بگذاریم لجام گسیخته غریزه شکار رو ارضا کرد، ما بخاطر خردمون از تفنگ استفاده میکنیم چون تونستیم اختراعش کنیم و کارمون رو راحتتر کنیم، اما دقیقا همین خرد هم میگه حالا که راه ارضا رو هموار کردیم باید جلوی افراط رو هم بگیریم، مهم وسیله نیست، مهم نحوه استفاده از وسیله است
15‏ ساعت پیش · خوشم نیامد · 1

Atena Farjad شما از غريزه اي صحبت ميكنيد كه هيچ منطقي براي اثباتش نداريد . زندگي پس از تولد يك حيوان شكارگر مث شير با انسان يكي ست؟آيا همان غرايز و يا حتي بخشي از آن غرايز در انسان نيز وجود دارد؟به طور حتم خير.

Saeid Dehghan امید به هدایت تمام نا اهلان. شب خوش . ما که جوابی برا سئوالاتمون ندیدیم. 3-0 به نفع ضد شکار کش ها شکار چی ها و مرگ آفرینان حیات وحش.
15‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 1

Sara Dabiran جنایت وحشتناکی است.

Fazel Naraghi سرکار خانم آتنا،در انسان به شدت گربه سانان و سگ سانان نیست ولی به اندازه سایر نخستیها هست، نزدیکترین گونه به انسان شامپازه است (با بیش از ۹۹٪ تشابه ژنتیکی)، برای بررسی غرایز خالص انسان بهترین گونه هستش، چون شبیه ماست منهای خرد در حد ما، جال...ادامه ...
15‏ ساعت پیش · خوشم آمد

Lone Wolf بر اساس مطالعات آنتروپولوژیست مشهور Jane Goodall ، شکارگری و گوشتخواری شامپانزه ها اصلا ربطی به "نیاز فیزیولوژیک" به گوشت نداره! شکارگری شامپانزه ها ریشه رفتاری و برتری جویانه به سایر نحستی هایی داره که قلمروهاشون رو باهاشون شریک هستن؛ مثل ...ادامه ...
15‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 4

Atena Farjad نزديكترين گونه در طبيعت به انسان دسته اي از ميمون هاي ميوه خوار هستند كه 97 درصد شبيه انسان هستند،ميوه خوار نه گوشت خوار ! البته ممكنه گاهي وقت ها حشره بخورند و همونطوري كه دوست عزيز ولف اشاره كردند گوشت و حشره هم بخورند براي اينكه به قول شما خرد و تعقلشون از انسان پايين تره..!آيا هركسي كه مخالف نظر شما چيزي بگويد شما آنرا به آرمان انگاري متهم مي كنيد ؟بهتر نيست كمي به ناگفته ها گوش دهيد ؟

Fazel Naraghi مزید اطلاع شما شامپانزه ها فقط میمونهای دیگر رو شکار نمیکنن، پرندگان رو هم شکار میکنن، شما هم بهتره با ادب صحبت کنید، چون «توان» دیگری جز بحث مودبانه ندارید، با تمسخر و هتاکی نمیتونید من و سایر شکارچیان قانونی رو از استفاده از این «حق» غریزی و قانونیمون باز بدارید، بهترین سلاح شما و نهایت توان شما بحث مودبانه است، دوستانه توصیه میکنم تا وقتی که زوری بیش از این ندارید خودتون رو خلع سلاح نکنید جناب وولف

Fazel Naraghi نه خانم آتنا، منبع شما اشتباهه، نزدیکترین گونه شامپانزه است با بیش از ۹۹٪ تشابه ژنتیکی، لطفا مجددا مطالعه بفرمایید (این عرض من رو حمل بر بی ادبی نکنید، تو بحث منطقی طرفین حق دارند که اشتباهات رو به همدیگر گوشزد کنند)

Lone Wolf داریم دقیقا میرسیم به جا
یی که همیشه در بحث با شکارچیها میرسیم :D
: نشان دادن چهره واقعی...
حق غریزی شماها فقط بازپروری طولانی مدت و گاهی مادام العمر دور از هر نوع موجود زنده ایه!

Fazel Naraghi من هم از شما سپاسگزارم جناب وولف که چهره واقعی و ادب یک آرمان انگار شعار زده رو به بهترین شکل ممکن و در علن به نمایش گذاشتین، بدرود

Atena Farjad شما منبع اون 99 درصدتون رو مشخص كنيد و بعد از سايت telegraph.co.uk همون بالا 97 تايپ كنيد براتون مياره منبع بنده رو(ببخشيد كه بنده هم اشتباه شما گوشزد ميكنم،حمل بر بي ادبي نباشه)

Saeid Dehghan جناب وولف بزرگوار شما رو ارجاع میدم به همون چند تا کامنت بالاتر که به من توصیه کرده بودید. میدونید چیه؟ این بشر راست میگه ما که متاسفانه در ذات و غریزمون مرگ آفرینی و نابود کردن نیست . نهایت توان ما هم در قبال یه انسان سادیستی اسلحه به دستِ...ادامه ...

Fazel Naraghi نه خانم، این منبع معتبر نیست، شما به هر کتاب جانور شناسی که دوست دارین مراجعه کنید، نزدیکترین گونه به انسان بدون شک (البته تا تحقیقاتی که نقیض این مطلب رو نشون بده) شامپانزه هستش، تشابه گونه ها به نوعی پایان نامه خود من بوده، به این سایتها اعتماد نکنید، کتب مرجع رو مطالعه کنید

Lone Wolf میدونی مشکل اینه که آزادانه هر چرت و پرتی رو با عنوان مدرک و دلیل عرضه میکنن که فقط به درد ذهن بیمار خودشون میخوره... فقط جهت اطلاع خواننده های دیگه کامنت گذاشتم.
خب وقتی تغذیه شامپانزه الگوی تغذیه شونه برن گوشت آدم هم بخورن دیگه ...مشکلی داره واسشون؟؟ کشتن مگه کشتن نیست؟!!
15‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 4

Saeid Dehghan به نظر شما یک کم عجیب نیست یک دامپزشک شکارچی بشه؟ این تضاد و تناقض روح طرف رو خط خطی نمیکنه؟

Atena Farjad خيلي جالبه،نه منبعی ارائه ميديد و نه چيزي ،به منابع ارائه شده هم ايراد ميگيريد.عجب بحثي داريم ما !!!

Fazel Naraghi حق با شماست خانم، پس به این کتاب رجوع کنید:Describing Species
البته خیلی وقت پیش خوندم و صفحه اش یادم نیست، درضمن بخاطر بی ادبی و هتاکی همفکرانتون، و از اونجا که مثل این دوستان بی ادب و لمپن نیستم، این آخرین پاسخ من خواهد بود، مگر اینکه این افراد این بی ادبی رو کنار بگذارند، میبخشید، ولی در جو مسموم جایی برای بحث منطقی نیست
14‏ ساعت پیش · خوشم آمد

Santor Irani man
14‏ ساعت پیش · خوشم آمد

Santor Irani say mikonam dige hichvaqt be aslahe ba in niyat dast nazanam
14‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 1

Saeid Dehghan این شب جمعه ای چه ناله و نفرینی که نثار زنده و مرده شکارکش جماعت نشد. خداوندا قبول بفرما و شر این موجودات رو از سر حیوانات کم کن.
14‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 3

Atena Farjad در بحث هاي آنلاين بايد منبع آنلاين ارائه بدي جناب ،در ضمن من الان عكس پروفايل شما رو ديدم،شما اسلحه دست گرفتي و از آرمان انگاري طرف مقابل صحبت ميكني و از شكارتون حمايت مي كنيد؟جل الخالق !

Fazel Naraghi ببخشید، ولی همونطور که گفتم پاسخی نمیدم خانم آتنا، بجای بحث با من به دوستان همفکرتون ادب بحث و صحبت و دوری از هتاکی و لمپن منشی رو یاد بدید، سپاسگزارم
14‏ ساعت پیش · خوشم آم
د

Saeid Dehghan میازار موری که دانه کش است ... که جان دارد و جان شیرین خوش است. اگر بفهمن بعضیا.

Atena Farjad البته به نظرم اگر جسارت نشه پاسخي هم ندارين.

Saeid Dehghan آقای نراقی عزیز: 1- شکار کش کسی است که حیوانی را شکار میکند و میکشد و از بین میبرد آیا شکارچی حیوانی را زنده میکند و یا کار دیگری انجام میدهد؟ به نظر شما آیا بازی با الفاظ مرهم درد نابودی حیات وحش ماست؟ میشه بفرمائید معادل انگلیسی دو واژه ش...ادامه ...

Saeid Dehghan میگم شاید ندیدی که جواب ندادی اگر جوابی داری بده.

Fazel Naraghi خانم عزیز، با بچه دو ساله طرف نیستین که با این روشها عصبانی بشه و به بحث ادامه بده، عرض کردم، ابتدا شما رو با همفکرانتون تنها میذارم تا ادب و اخلاق بهشون یاد بدید، بعد از اون بنده درخدمت شما هستم (البته این رو هم بگم، که با وجود اختلاف نظری که داریم، از شیوه بحث با نزاکت و درعین حال جدی و بیرحمانه شما سپاسگزارم، این روش روش صحیح مباحثه است)
14‏ ساعت پیش · خوشم آمد

Saeid Dehghan لئو تولستوی انسانشناس، فیلسوف و نویسندۀ روسی : "از حیوانکشی تا آدمکشی و از حیوان آزاری تا انسان آزاری تنها یک قدم فاصله است."
و همچنین: "تا زمانی که کشتارگاهها وجود دارند، میدانهای جنگ وجود خواهند داشت."
این وظیفۀ انسانی ماست که بدون قائل ش...ادامه ...
13‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 2

Saeid Dehghan من قويا احساس مي كنم كه پيشرفت معنوي
درمرحله اي ايجاب مي كند كه از كشتن جانداران ديگر براي ارضاي نيازهاي تني خود دست برداريم .
ماهاتما گاندي

Saeid Dehghan حالا دوستان خودشون قضاوت کنن کی با ادبه کی بی ادب؟ کی منطقیه و کی غیر منطقی؟ کی با دلیل و منطق به سئوال ها جواب داد و کی منفعلانه صحنه رو ترک کرد؟

Atena Farjad با نزاكت،،،،،جدي،،،،، بيرحمانه !!!!!
13‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 3

Farzad Ghary =(((((
13‏ ساعت پیش · خوشم آمد

Saeid Dehghan وقتی انسان ببری را بكشد، نامش را تمرین مردانگی می گذارند. ولی وقتی ببری انسان را... بدرد، نام این كار را توحش و آدمخواری می نهند؛ تفاوت جنایت و عدالت هم در قاموس بشر از این بیشتر نیست.

" جرج برنارد شاو "
13‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 3

Lone Wolf یه قاتل همیشه یک قاتله! ... وقتی دست به جنایت میزنی، بازدارندگی اخلاقی تو در برابر جنایت شکسته و نابود شده... شکارچی جماعت جنایت رو با کشتار حیوانات شروع میکنن : ظاهرا قانونیه و براش پول پرداخت کردن!! ... با گذشت زمان به همین راحتی هم میتون...ادامه ...
12‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 2

Bahram Baradaran dislike
12‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 1

Iman Keshavarz kesafata
12‏ ساعت پیش · خوشم آمد · 2

دوستداران محیط زیست نطنز baese taassofe..
11 ساعت پیش · خوشم آمد · 1

Mitali Rosalin very sad...
5 ساعت پیش · خوشم آمد

Arash Kaman Hata heyvonaye vahshi ham in karo nemikonan :((
حدود یک ساعت پیش · خوشم آمد

توی بحث کردن ها من از صحبت های اقای نراقی خوشم اومد..ایشون دامپزشک هستن و با دید نسبتا بازی بحث میکنند در حالیکه خودشون شکارچی هم هستند....من فقط تاسف میخورم از این قبیل شکارها....

قضاوت با شماKhansariha (8)
تنها کسی که بیش از محیط بان به فکر محیط زیست هست شکارچی واقعیه.
شکارچی بودن مرام لوتی گری میخواد.اونی که شکارچی نه جنس ماده را شکار میکنه و نه شب میره شکار وقتی پرنده ها خوابن شکارشون میکنه نه سر چشمه ها کبک و تیهوی تشنه را میزنه و .....
اگه کسی اینجوریه شکار کش هست نه شکارچی.
فکر نکنید من از کسایی هستم که مخالف شمارم و بگم گناه داره و ...
تا یادم هست شکار میکردم و حتی بدون پروانه.
حدود 17 سال هست مرتب میرم شکار.توی عمرم شاید هزارن تیهو زده باشم اما فقط دو تا ماده.یکی توی هوا به اشتباه و یکی هم اصلا"ندیدم یه جا به یه نر تیر انداختم چند متر بالاتر یه ماده بود به اونم خورده بود.
در کل با شمار بز و پازن و قوچ و میش مخالفم و حتی با اسلحه تا فاصله کمتر از 50 متر هم نزدیک شدم اما فقط عکس گرفتم.در صورتی که اگه میخواستم شکارش 100% بود.
قبلا"زمان نوجوانی شب هم شکار کفتر و گنجشک زیاد میرفتم اما خدا جوری حالیم کرد این روشش نیست که حتی اگر دوستانم بخوان شب برن هم همراهشون نمیرم چه برشه به شکار و ...
شکارچی مرامش مردانه است و سر آب کومه زدن و شب توی خواب خفت گیر کردن نشان مردی نیست.
دنبال جنگ برابر باشید تا خودتون هم از شکارتون لذت ببرید.خدا هم بیشتر هواتون را داره.
دوستان فکر میکنید کسی که میره شکار مثلا" یه کبوتر چاهی میبینه نشسته فاصله 10 متریش زل زده تو چشاش بهش شلیک میکنی اون شکارچیه.
یا اون کبوتری که در نانوایی زیر پات فاصله 1 متریت چینه میکنه و به انسان عادت کرده و بدون ترس از آدم نشسته روی بام خونه میزنه شکارچیه.
شکار یعنی نبرد برابر.
دوستان اگر واقعا" شکارچی هستید و میخواهید همیشه شکارچی بمونید که وقتی پیر شدید از خودتون شرمتون نیاد و سربلند باشید به چیزایی که نوشتم کفی فکر کنید.
شکارچب بیش از همه از طبیعت سود و لذت میبره پس باید بیش از همه مراقبش باشه.
بعد از شکار هم زباله های غیر قابل جذب را برگردونید.
یا علی
دکتر جان بعضی از بچه های این سایت از این عکس خیلی خاطره دارند.البته این عکس مال حداقل 2 سال پیش باید باشه.
خوشحال شدم که شما این عکس اینجا قرار دادید نه به جهت دلخراشی و حیوان صفت بودن شکارکشی که این 4 حیوان کشته ،به جهت دید متفاوت افراد متعهد و معتقد با افراد ظاهر بین و به اصطلاح روشنفکر.
اگر خواستید میتونم در خصوصی توضیحات تکمیلی خدمتتون ارائه بدمKhansariha (8)

خوب من فکر میکنم هیمن آقای نراقی جواب های خوبی دادند و دیگه احتیاجی به بحث کردن نیست.
بنده معتقدم شکارچی های حرفه ای خیلی خیلی بیشتر از محیط بان ها دلشون به حال طبیعت میسوزه و با طبیعت همراه هستند چرا که یه شکار چی واقعی هیچ وقت با شکار کش همراه نمیشه اما گاهی اوقات دیدم که بعضی از محیط بان هایی که تعهد آنچنانی به کارشون ندارند با بعضی شکار کش ها همراه میشن البته 99% برادارن زحمت کش و جان بر کف محیط زیست انسان های شریف و مخلصی هستند .Khansariha (8)

باز هم تاسف خودم از این صحنه دلخراش و از اون بیشتر به جهت خراب کردن اسم شکارچی ابراز میکنم.
باشد که فرهنگ شکار و محیط زیست اینقدرد ر جامعه ما اشاعه پیدا کنه که دیگر شاهد چنین صحنه های دلخراشی نباشیم.هر چند معتقدم تعداد این شکار کش ها خیلی کم می باشد اما کارهای کثیفشون زیاد به چشم میادKhansariha (8)
یا علی مدد
متاسفانه بعد از دوسال این تصاویر و خاطره های اون روزها (بحثها و جدرهای سنگین)‌ دوباره برام زنده شد Khansariha (226)
ولی یک نکته از بین گفته ها و کامنتها
اون شخص یا اشخاصی که میگه شکارچی با شکارکش یکیه !!!! از یک واقعیت داره فرار میکنه شکارچی ذاتا قانون گراست و هیچ موقع در فصل زاده ولد شکار نمیکنه و در واقع هیچ مجوز قانونی هم طی این مدت صادر نمیشه ولی شکارکش روز و شب و فصل و قانون سرش نمیشه و سادیسم کشتن داره. Khansariha (214)
دوستان بارها و بارها در مورد فرق شکارچی و شکارکش و ... صحبت شده. همه می دونین که من هم مخالف شکار به روش قانونی و اصولی نیستم. ولی مسئله ای که اینروزا واقعا آزارم میده اینه که آیا واقعا حیات وحش امروز ایران تحمل ادامه شکار چه قانونی چه غیرقانونی داره؟ خودمون رو گول نزنیم و فورا هم جبهه نگیریم که ما قانونمندیم و مطلع و... من واقعا می خوام بدونم الان وضع محیط زیست ایران به صورتی هست که شکار توجیهی داشته باشه؟ یادمون باشه داریم در مورد یه چرخه صحبت می کنیم که به شدت اوضاع وخیمی داره و شاید همون حیوون پیر تروفه بتونه چند صباحی یه جانور شکارچی راس هرم رو نگه داره. شاید لازم باشه کلا در مورد شکار در ایران فعلا بازنگری جدی صورت بگیره.
با سلام.دوستان منظور از شكار قانونمند در ايران فقط شكار پرنده هست و فكر نكنم در كشور ما ديگه به اون صورت چهارپايي زندگي بكنه كه بشه به صورت قانوني شكارش كرد.در ضمن دوستان همين شكار كش ها اسم شكارچي هاي واقعي رو بد كردند شما هر جايي بري بگي كه شكارچي هستم ميگن چطور دلت مياد يه حيوان بي گناهو بكشي انگار مي خواي ادم بكشي.در ضمن بحث شكار در تمام اديان الهي اومده و جز يكي از بهترين ورزشها و تفريها هست.شرمنده پرحرفي كردم
هر دم از این باغ بری میرسد،،با سلام دوستان گرامی :بحث شکار چی و شکار کش قصه امروز و دیروز نیست و به همین چند عکس ختم نشده و نخواهد شد ولی ریشه اش در کجاست؟ایا به اظهار نظر هر کس از عوامی که اهل نظر هم نیستند میتوان اکتفا کرد یا تصمیمی گرفت؟کسانی که تا به حال خاک بیابان روی کفششان ننشسته میتوانند در این مورد اظهار نظر کنند؟شکی در دلخراش بودن و قبیح بودن این کارها نیست ولی علت کجاست؟ایا تمام کسانی که راننده هستند یکسانند و به قانون احترام میگذارند پس علت این همه تصادف به خاطر چیست؟از نظر ظاهر همه انها راننده هستند ولی در باطن اینگونه نیست...تمام کسانی که سلاح دارند همگی در ظاهر شبیه هم هستند و به انها شکارچی میگویند(به اصطلاح)اما ایا در عمل شباهتی به هم دارند؟شکارچی با وجود صرف هزینه زیاد اعم از خودرو مخصوص و سلاح و خیلی مسایل دیگر ایا نیازی به این جنایت دارد ان هم شکار چهار پا همانند کل و قوچ که تعداد قابل ملاحظه ای از ان باقی نمانده است..بسیاری از این گونه حوادث توسط اشخاصی انجام میشود که عمدتا دارای فقر فرهنگی و مالی هستند و به مقوله شکار به عنوان یک منبع در امد و تهیه گوشت نگاه میکنند و برای انجام این کار هیچگونه بهایی را پرداخت نمیکنند و اکثرا با سلاحهای جنگی و غیر مجاز که به بهای پایینی تهیه میکنند مبادرت به شکار میکنند و ایا میتوان با نبود شغل،دوری راهها و خشک سالی و عدم حمایت های انچنانی از تولید کنندگان روستایی ایا میتوان انتظاری بیش از این داشت؟سوء مدیریتها،تصمیمات کارشناسی نشده در زمینه های زیست محیطی یا بعضا نبود دانش کافی و مرتبط با این رشته،فقر مالی و فرهنگی و اموزشی همه و همه باعث پیدایش چنین حوادثی میگردند..طبیعت رنجور ایران دیگر جای تصمیمات نادرست و ازمون و خطا نیست..یکی از بهترین راهها به نظر بنده استفاده کردن از تجربیات اشخاص و حتی کشورهایی هست که از لحاظ زیست محیطی در درجات بالایی هستند.پس با فحش و ناسزا گویی و یکی دانستن تمام افرادی که در زمینه ای فعالیت میکنند کار به جایی نخواهد رسید و باید به این نکته توجه کرد که شکار قانونی در اکثر کشورها یک امر پذیرفته شده است.. اگر با این اشخاصی که این چنین ناسزا میگویند اگر یک روز به عنوان گردشگر به طبیعت بروید خواهید دید خیلی از انها بلایی بر سر طبیعت می اورند که هیچ شکار چی واقعی این کار را نمیکند که بعنوان مثال اتش سوزی ها در مراتع و وجود زباله نمونه هایی از حاصل این گونه اشخاص به اصطلاح متمدن طبیعت گرد است.روی صحبتم با بعضی از دوستان هم هست که مثلا روباه و کفتاری را را میکشند که مثلا به چوپانی کمک کنند ولی گویی غافل از انند که بعضی از همین چوپانان سالانه صدها تخم کبک ،بچه روباه ،شغال ،کفتار،یوز و غیره را از روی جهل از بین میبرند پس بدانید برای چه کسی دل میسوزانید از دوستان و اساتید خودم به خاطر پرحرفی عذر خواهی میکنم و در اخر قطعه شعری را تقدیم به دوستان ناسزا گو میکنم انهایی که همه را با هم یکسان میکنند ،درست یا غلط بنده را عفو بفرمایید(گر می نخوری طعنه مزن مستانرا......صد کار کنی که می غلام است ان را)[/size]
berno جان تا حدودی باهات موافقم وتا حدودی نه.به نظر من مسئله شکار نابه جا یا شکار کشی بیش از این که به مسئله ای مانند فقر برگرده به فرهنگ بر میگرده اگه مسئله فقر اینقدر حاد باشه که بعضیها صرفا به خاطر تهیه گوشت به شکار غیر مجاز بپردازن پس در کشورهای افریقایی نباید هیچ گونه چهارپایی زندگی کنه.البته منکر نبود مدیریت صحیح و اقدامات کارشناسی نشده نمیباشم.ولی انشالله با فرهنگسازی صحیح در این زمینه خیلی از مشکلات حل میشه واقعا تو زمینه ی فرهنگ خیلی بیش از این حرفا باید کار بشه در تمام زمینه هاKhansariha (8)
بنده کوچیک یکایک دوستان هستم ... برادر بنده به عینه با این قضیه برخورد کردم (طی سفرهایی که به بعضی مناطق داشتم)که کسانی به دلایل مختلف از این راه قسمتی از مخارج زندگی را تامین میکنند و در موردی که فرمودید تا انجا که بنده اطلاع دارم در افریقا هم به خاطر قاچاق اج و شاخ کرگدن و خیلی از مسایل سالانه تعدادی از شکارچیان و محیط بانان از بین میروند و مورد بعدی در ان مناطق از طرف سازمانهای جهانی شدیدا به خاطر انکه جزو بهترین زیستگاههای دنیا هستند محافظت و از لحاظ مالی و استانداردهای جهانی(از نظر تجهیزات و تعداد محیط بانان)ساپورت میشوند ولی با این وجود مسایل گفته شده فقط تجربه شخصی بنده بود و حتما دوستان با تجربه من نکاتی را گوشزد خواهند کرد که اشخاصی مثل بنده پند خواهیم گرفت و حالا حالا ها باید در محضر دوستان درس پس بدهیم (دوستدار شما سعید)
لینک مرجع