انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: محیط زیست
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
واو این از اوناستا
دوست افراطی من تمایل و علاقه ای به شکار ندارم دلیل نمیشه کار ناشایستی باشه میدونی چند تا مرغ و خروس و ماهی تا حالا میل کردی؟؟؟ اگه واقعا میخای خیالت راحت باشه هیچ خونی برات ریخته نمیشه میتونی اصلا توی این دنیا نباشی چون شما چه خودت یه مرغ رو بکشی و چه بری رستوران یه مرغ سوخاری سفارش بدی فرقی نداره یه مرغو کشتی!!! یه سوال شخصی آیا اینقده به عقایدت پایبندی که گیاه خوار باشی؟؟؟

و زیاد به جنبه شیک آدما با یه کت و شلوار و کراوات توجه نکن اگه بخواهیم خیلی به قول شما باز نگاه کنیم میفهمیم که با زندگی خودمون حق زندگی رو از چند موجود گرفتیم یا همین آدمای مهربون جنگ که بشه چه تور همدیگه رو سنگدلانه میکشند من فکر میکنم که کلا اشتباه شما از اینجا هست که فکر میکنید دنیا مثل کارتونایی هست که برا خوردسالان پخش میشه خانوم مرغه آقا خرسه یا اینکه موجودات بینش و درک انسانی دارند خخخخخخخ
خودم هم از حرفام خندم میگیره بیخیال مایل به بحث بیشتری میتونیم توی یه محیط دیگه ادامه بدیمKhansariha (8)
(2012-01-18 05:50 PM)hamedsfd نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ به دو سوالم خیلی راحت تر از این حرفاست ، شما و بقیه مجبور به پاسخ دادن به سوال من نیستین.من به دنبال نظر سنجی نیستم آدم احساساتی هم نیستم اگه نظر دیگران برام مهم نبود ازشون خواهش نمی کردم نظر بدن ، اهل تمکین هم نیستم همینطور که در این سایت عضو شدم به همین راحتی از همه تشکر میکنم و خارج میشم! در مورد قوانین هم مشکلی نیست میتونیم به موازات قانون به هدفمون برسیم.
من مهندس عمران ـ سازه هستم در این زمینه خوشحال میشم نظر فنی بدم در زمینه های دیگه کارشناس نیستم خواهان ادامه بحث نه با شما و نه با شخص دیگری نیستم
در این جا برای سومین بار اعلام میکنم اگر مایلید به دو سوال زبر پاسخ دهید:
1- ادامه تاپیک تصاویر شکار به همین شکل درسته یا نه؟
2- اگر پاسخ شما به سوال 1 بله هست که هیچ اگه نه باید چکار کنیم؟
خواهش میکنم صریح و واضح پاسخ بدید و از طفره رفتن بپرهیزید
با تشکر
آقا حامد عزیز سلام
اول بگم که خوش آمدید واز آشنائی با شما خرسندیم .
اما در خصوص مباحث اخیر شما با دوستان و نکته مورد نطر شما
باید بگم که من خودم جزو مخالفین شکار هستم و تا حدودی هرنوع شکاری (مخصوصا غیر کنترلی ) را آسیبی به محیط زیست میدونم ولی تا الان کسی از من حرفی شنیده یا کسی را رنجوندم ؟ کافیه پست اخیر منو توی دو صفحه قبل ببینی بنظرم سعی کردم با ظرافت اهمیت حفظ انواع زیستگاه جانوری و پرندگان را برای دوستان و علاقمندان به حفظ محیط زیست با معرفی نمونه های بازگو و یادآوری کنم .
یک خاطره هم بگم در بعضی از سفرهای که داشتم (چندین بار سفر به عراق داشتم ) صحنه های بسیار جالبی از ازدهام پرندگان روی سیمها و دکلها میدیدم و جالبه که بدونید توی خیلی از نخلستانهاش و حاشیه شهرها پر از قمری و کبوتر جنگلی و پرنده های دیگه هست که مرتب بچشم میاد البته خانه های پر از کبوتر هم امریست عادی ولی همیشه از تو ماشین که این کبوترهای جنگلی را نگاه میکنم میگم جای بعضی از دوستان خودم اینجا خالیه خخخخخخ ولی بعد کمی به ته دلم که رجوع میکنم میگم اگر به تعدادی که توی ایران دست خیلیها مثلا تفنگهای بادی هست اگر اینجا هم بود الان چنین تصاویر زیبائی از این کبوترها و تجمعاتشون نمیدیدم Khansariha (214)

همانطور که دوستان هم گفتند همه موضوع و بحث سر لحن و گفتار شما هست و نه سر عقیده و مخالفت شما با شکار؟! حتی این موضوع اخیر شما هم منو یاد این جمله اونوریها میاندازد که یا با مائید یا علیه ما ؟!!! یعنی راه سومی نیست.
ولی بنظر من خیلی ساده میتونه این موضوع اخیر شما نظر سنجی بشه و نه اینکه همینجا تمام اعضا بیان پست بزارند و اعلام نظر کنند البته باز طبیعی هست اینطوری پستهای بی ربط و مشاجره هم پیش میاد که نه مناسب تاپیک هست و نه راه صحیحی برای اعلام نظر دوستان .
من بشخصه یکی از بهترین راه را برای جا انداختن در اذهان همین مباحث و گفتگوی طرفهای موافق و مخالف میدونم (با احترام متقابل)
در آخر بگم که همین نظرات بخودی خود خیلی به آگاهی و ادراک مخاطبان مخصوصا نسلهای جوان و علاقمند به تیراندازی و یا شکار کمک میکند و این شنوندگان و مخاطبان محترم هستند که بر مسند قضاوت مینشینند و عملکردها را میبینند و شاید بهتر از ما هم درک و مراقبت کنند. Khansariha (256)
نمی خوام بحث رو ادامه بدم ولی فکر میکنم نکاتی هست که باید مورد توجه دوست جدیدمون قرار بگیره.دوست عزیز اگه شما به پروفایل کاربری خودتون مراجعه کنین و یه نگاهی به تاریخ عضویت و مدت زمان آنلاین تون کنید حتما می پذیرید(امیدوارم) که در این زمان محدود شما نمی تونستید شناخت کافی و درستی از اعضا محترم سایت داشته باشید و متاسفانه زود قضاوت کردید.ای کاش بیشتر حوصله به خرج میدادید تا میتونستید قضاوت عادلانه تری داشته باشید.شما میفرمایید که اگه این سایت خوب نبود عضو نمی شدم.شما چطور در این مدت زمان کم به این نتیجه رسید؟چون در این مدت شما بیشتر وقتتون رو تو این تاپیک صرف کردیدید و احتمالا حتی عنوان خیلی از تاپیکها رو هم مطالعه نکردید.من جز اولین کسانی بودم که افتخار شاگردی دوستان عزیز رو پیدا کردم ولی هنوز وقت نکردم خیلی از مطالبش رو بخونم.منم مثل شما ممکنه با یه سری مباحث مطرح شده توی سایت مشکل داشته باشم ولی به خودم اجازه بی احترامی به دیگران رو نمیدم.جایی دیگه فرمودید مهندس عمران ـ سازه هستید.ای کاش سن خودتون رو هم میگفتید تا قضاوت منصفانه تری راجب شما داشته باشیم.دوست عزیز منم مهندسی برق_قدرت خوندم و 37 سال از خدا عمر گرفتم.حتما یه سر به تاپیک معرفی اعضا بزنید و ببینید که اینجا دوستانی با مدرک تحصیلی بالاتر از من وشما تشریف دارن(مخلص و کوچیک بقیه دوستان هم هستم).از این لحاظ عرض کردم که امثال من و شما باید با حساب و کتاب بیشتر و سنجیده تر عمل کنیم.اگه ما به خودمون اجازه همچون رفتاری رو بدیم پس از خیلی ها نباید انتظاری داشت.یادش بخیر وقتی تو صف نانوایی به احترام یه بزرگتر کنار میرفتیم،توی خط واحد به احترام یه بزرگتر از روی صندلی بلند میشدیم،وقتی از دور یه بزرگتر رو میدیدیم که چیز سنگینی دست اونه بی اختیار و به سرعت خودمون رو بهش میرسوندیم و تا دم در خونه واسش میبردیم و ... .دوست عزیز میدونید توی سایت بزرگوارانی هستند که ممکنه سن بچه هاشون بیشتر از من و شما باشه.ما ایرانی هستیم و به فرهنگ غنی خودمون می بالیم.انصافا دیدن بی احترامی این دوره و زمونه کوچیکترها به بزرگترها هم همین قدر احساسات من و شما رو برانگیخته میکنه؟حرف شما و همفکرانتان هر چند حق،بیان آن بدین گونه جواب مثبت که هیچ،نتیجه عکس رو در بر داره.شما که میفرمایید اهل تمکین هم نیستم چطور انتظار دارید دیگران از شما تمکین کنن؟دوست من متاسفانه ادبیات شما در پست اولتون زیبا نبود و در پستهای بعدی هم عباراتی رو بیان کردید که زیبنده امثال من و شما نیست.هنوز هم با بیان جملاتی مثل شمشیرو از رو بستن همون حالت تهاجمی رو دارید ادامه میدید و ممکنه دوباره دوستان رو وادار به واکنش کنید.عزیز من مگه اینجا میدون جنگنه؟اگه واقعا هدف و نیت شما خیره روشتون رو عوض کنید. شما فکر کردید که تمام شکارچیهای دنیا(یا ایران)توی این سایت جمع شدن و کمر به نابودی حیات وحش بستن که میخواید با اصلاح اونها همه چیز درست بشه.دوست عزیز هر چیزی راه و روش اصولی خودشو داره و باید از سطحی نگری پرهیز کرد.شاید من اولین کسی بودم که اولین پست شما رو خوندم ولی نخواستم زود جواب شما رو بدم مبادا از دایره ادب و عدالت خارج شم.امیدوارم همه ما بتونیم آستانه تحمل خودمون رو بالا ببریم و با بیان دیدگاهها و نظراتمون(به شرط پایبندی به مسائل اخلاقی)از تحمیل عقایدمون و همسو نمودن دیگران با خود به هر قیمتی اجتناب کنیم و از اظهار نظرهای تند و شتابزده که نتیجه ای جز تنش و ناراحتی رو به دنبال نداره خودداری کنیم.انشالله رسم ادب و احترام رو بجا اورده باشم.مخلص همه دوستان گل هستم.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دوست عزیز hamedsfd
کاری که شما میخواین انجام بشه یک کار فرهنگی سنگین رو میطلبه که این کار فرهنگی طولانی مدت جواب میده و باید در بستری ارام پیش بره نه جنگ و جدال و به مبارزه طلبی.چرا که این خط مشی بیشتر از اینکه منطق افراد رو در جهت مثبت بکار بگیره،در صدد توجیه بر میاد و این توجیه به جایی میرسه که به عناد تبدیل میشه.
قبلا گفتم بهترین حرف رو اگر به شکل نامناسبی مطرح کنید نتیجه عکس خواهید گرفت
اینکه بخواهید یک اشتباه رایج رو اصلاح کنید باید صبر کنید و آهسته آهسته و معقول عمل کنید.مادامی که با این فلسفه بیاد جلو که "من امروز اومدم تکلیف این قضیه رو روشن کنم و همه باید با من همساز بشن چون من از این تاپیک خوشم نمیاد" بدونید در یک محیط اجتماعی اینطور برخورد کردن سودی جز زیادن نداره.
فراموش نکنید اگر میخواین یک قضیه رو از بیخ و بن نابود کنید ازش در جمع بد دفاع کنید تا خود به خود نابود بشه و به حاشیه اهمیت بره. قطعا این رو نمیخواین
من دوستان زیادی رو میشناسم تو این انجمن که از شکار متنفر هستن اما حرفاشون رو بسیار ملایم و پخته و اون هم هر ازگاهی بیان میکنن که تاثیر زیادی داره
به نظرم بد نیست یه تاپیک مخصوص طرفداران و حامیان محیط زیست داشته باشیم که از اون طریق در وهله اول به اشاعه فرهنگ صحیح شکار و حفظ محیط زیست پرداخته بشه و بعد که مبانی کار درست شد اگر فضای عمومی مساعد بود در ذم شکار بی رویه و احتمالا اصل شکار به بحث منطقی و بدور از توهین پرداخته بشه
با سلام
تا حالا ترجیح میدادم به صحبت های دوستان گوش بدم و واقعا استفاده هم کردم، از اونجا که دیدم بعضی از دوستان محبت داشتن و اسم منو این وسط آوردن بد نیست یه درد دل کوچیکی بکنم.
همه ما میدونیم که شکار تا دلتون بخواد در تمام دنیا مخالف و انتیست داره. ولی خوشحالم که بگم چندین برابر این تعداد موافق و علاقمند داره. من به شخصه سالهاست که رو این مسئله و درستی و اشتباه بودنش فکر کردم و به کرات با مخالفای شکار بحث کردم....ولی چه سود!!!! هیچ کدوم قانع نشدیم
دوستای عزیزم، سالی که دیپلم گرفتم چندین تفنگ بادی داشتم و با این تفکر که پرنده های دور و بر خونمون لایتنهایی اند هر چی دلم میخواست میزدم. تصادفا یه مجله شکار و طبیعت به دستم رسید و با مفاهیم جدیدی در عرصه شکار و شکارگری و مقوله نوپای محیط زیست آشنا شدم و رفتارم در ارتباط با تفنگ و تیراندازی اصلاح شد...با اینکه اصلا تو حال و هوای درس نبودم ولی به عشق شکار و تفنگ همت کردم و دانشگاه قبول شدم، اونم در رشته دلخواهم و تا فوق لیسانس که بیش از اون در ایران امکان ادامه تحصیلش نیست ادامه دادم. بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی عضو هیئت علمی دانشگاه شدم ( به علت فقر شدید استاد در گرایش اکولوژی حیات وحش امکان جذب بیش از سایر رشته هاست ) و تا الان که در خدمت شما هستم 10 ساله که به شغل مقدس معلمی در دانشگاه مشغولم..
باور بفرمایید بعد از این همه سال درگیری با مقوله محیط زیست و تلاش برای تعلیم و تعلم میتونم با هزار استناد علمی برای اهل فن ثابت کنم که شکار قانونمند و تحت مدیریت نه تنها هیچ آسیبی به حیات وحش وارد نمیکنه که بسیار هم لازم و قابل بررسیه..
تنها و تنها تصمیم گیری های احساسیه که میتونه اونو منفی و سبعانه معرفی کنه...وقتی هم که بحث به دیدگاه های احساسی کشیده میشه دیگه استنادهای علمی جایگاهی نداره و به نظر من ختم کلام واجب تره
برادر مخالف شکار من...اگه کشتن بده چرا ما با شدت و حدت داریم موش های فاضلاب و تو تهران از بین میبریم؟؟ مگه موش جون نداره؟ مگه موش مخلوق خداوندی نیست؟؟ صرف اینکه اومده تو شهر ما حکم مرگش باید صادر بشه؟؟ مرد عملی، برو شهرداری های مختلف تهران به این عمل اعتراض کن
اگه کشتن بده، یه سر در روز عید سعید قربان برو تو یکی از شهرهای مقدس مذهبی... دل دیدنشو داری؟؟ یا فقط رفیق نیمه راه برای سرو خورشت قیمه شب عیدی؟
اگه کشتن بده، یه سر برو کشتارگاه بزرگ تهران ببین دامهای زبون بسته قبل از لحظه ذبح قیافشون چطوریه.. دل دیدنشو داری؟؟ یا پایه کباب برگ تو رستورانی فقط؟
اگه کشتن بده، برو شهرداری بپرس با سگ ها و گربه های شهری چه کار میکنن؟؟
نه عزیز من، از دید شما مخالفا سوسک بده چون چندشم میشه ولی آهو خوبه چون چشماش قشنگه
موش بده چون مریضم میکنه ولی بلبل خوبه چون برام آواز میخونه
این بده....اون خوبه.... و الی ماشاللللله. از دید شما دوستداران طبیعت و محیط زیست که تا حالا به خودتون زحمت ندادین 2 تا کتاب اکولوژی بخونین و روابط پیچیده بین گونه های مختلف و مطالعه کنین، فقط و فقط احساسه که حکفرمایی میکنه و به نظر حقیر تا وقتی که کسی زحمت شناخت طبیعت و تو دل طبیعت به خودش نداده و فقط به راز بقا و مستندهای تلویزیونی قناعت کنه و تا وقتی که دائره المعارف ذهنیش از گونه های جانوری و حیات وحش خلاصه شده به ده پانزده تا اسم و از شناسایی و تمییز این تنوع بی نظیر عاجزه، بهتره قضوت های عجولانه نکنه و از زدن برچسب های خوب و بد به هرچیزی که به مذاق شخصیش خوش نمیاد جلوگیری کنه
حرف زیاده و مجال کوتاه
یا حقKhansariha (8)
اگه بخوايم بيشتر موشكافي كنيم بايد گفت:
چرا از حشره كش استفاده ميكنيم؟؟چرا اجازه نميديم پشه با خيال راحت خونمون رو بمكه؟چرا اجازه نميديم مگس روي شيريني و غذا بشينه؟چرا نميزاريم سوسك تو آشپزخونه زندگي كنه ؟؟مگه اينا جزو جانداران نيستن؟
ذبح شتر رو كليپهاشونو كسي ديده؟؟
جهت اطلاع دوستان توي كشور سوئد سالانه 40 هزار تن گوشت گوزن شمالي يا همون كاريبو توليد ميشه در صورتي كه سوئد جزو برترين كشورهاي دنياست لااقل در زمينه حفاظت محيط زيست حرفاي زيادي براي گفتن داره جايي كه ولوو بايد خودروهاشو براي تست تصادف با گوزن شمالي هم تطبيق داده باشه!!!!
از اونطرف ما دود اگزوز ماشيناي ايراني كه دودشون شبيه لكوموتيوهاي دوره جرج استيونسونه رو مخرب محيط زيست نميدونيم كه خودش بدترين خسارت رو به محيط زيست داره ميزنه!!جالبه
آقا بهنام و آقا جلال خیلی کامل و دقیق توضیح دادن که بطور کل و در مجموع میشه
" یا رومیه رومی و یا زنگیه زنگی " ......... کدومش ؟؟؟
به نظر من هم گاهی شکار لازم هست.و حتما دوستان قبول میکنند که همیشه شکار کار بدی نیست و خیلی اوقات هم لازم هست مثلا شکار و دفع موجودات موذی یا مثلا کسی که برای گذران زندگی شکار میکنه و مثلا گاهی برای حفظ گونه ای باید با گونه ای دیگر از جانوران مقابله بشه که استاد شکارگر بهتر میتونن توضیح بدن.تمام این ها درست ولی چیزی که بیشتر به نظر من باید روش بحث بشه اهداف و نحوه ی شکاری هست که اعضای سایت و خودمون انجام میدیم هست.باید ببینیم اهداف ما از شکار چیه ایا ما داریم با شکار نون در میاریم یا مثلا دفع افات میکنیم یا برای تصحیح زنجیره ی غذایی و برگردوندن اون به حالت نرمال شکار میکنیم؟و ایا به دست اوردن گوشت شکار با کشتن اون ارزش داره یا نه؟
اگر ما نمیتونیم الودگی های محیطی رو برطرف کنیم و مانع از بین رفتن محیط حیوانات بشیم لااقل میتونیم با نحوه ی صحیح شکار به محیط زیست کمک کنیم.
به نظر من بهتر هست که چرایی شکار اعضا برای ما روشن بشه و روی اون بحث کارشناسی بشه تا بهتر بشه نتیجه گیری کردKhansariha (8)
جناب severus snape
درست فهمیدی من از اونام بدجووووووور!
کاری که باعث کاهش تعداد یک موجود زنده بشه حتی به تعداد کم پس از مدتی موجب انقراض اون موجود میشه اگه در گذشته مثل شما فکر نمی کردن الان حیات وحش بهتری داشتیم و اگه طرز فکر شما ادامه پیدا کنه در آینده حیات وحش کمتری خواهیم داشت. خوردن گوشت حیوانات پرورشی نتنها موجب کاهش تعدادشون نمیشه بلکه هر روز بیشتر میشن.
جناب ALIANA-54-T06
من هم از آشنایی با شما خوشحالم
چرا باید خودمون رو با عراق مقایسه کنیم ؟کاری بکن دنیا خودش رو با ما مقایسه کنه؟قبلا هم گفتم حرف بیفایده نگفتنش بهتره ، اگه مخالف ترویج کشتن حیوانات هستی یا عمل کن یا بیهوده زیبا سخن مگو.چرا نظر سنجی کنیم؟مگه میخوایم گروهی کاری کنیم؟اینجا یه گروه حیوان میکشن و برای خودشون تاپیک دارن! منم دنبال یه گروه هم فکر خودم و هدفی که قبلا توضیح دادم هستم !
جناب مهرداد
دوست عزیز ای کاش مطالب منو با دقت بیشتری می خوندی من نمی خوام کسی رو بد جلوه بدم و یا قضاوتی در باره کسی داشته باشم اصلا من کاری با کسی ندارم
مگه برای شما فرقی میکنه من چند سالمه؟برای من فرقی نمیکنه شما چند سالتونه ! احترام هر انسانی واجبه و هر انسانی جایز الخطاست چه بزرگ چه کوچک!
امید وارم شما با تمام تعاریفی که از خود کردید پاسخی هم به طور صریح به دو سوال من بدید تا معنی عدالت از دید شما رو بهتر متوجه بشم.
جنابsaeedaria
هر چیزی آغازی داره اصلاح رو باید از خود شروع کرد و به دیگران انتقال داد تاپیک عکس های شکار این سایت میتونه الگویی باشه برای تاپیکهای مشابه سایت های دیگه
پس چه بهتر که الگوی خوبی باشه تا بد. این اصلا جمله من نیست{{{من امروز اومدم تکلیف این قضیه رو روشن کنم و همه باید با من همساز بشن چون من از این تاپیک خوشم نمیاد}}} اگه در اینجا تعدادی هم فکر خودم پیدا بشه و به سوالاتم پاسخ داده بشه اون وقت یه راه حل به قول شما منطقی پیدا می کنیم و باز به قول شما آرام آرام پیش میریم نگران نباشید!اگه کسی بهم توهین نکنه جوابشو نمیدم از این بابت هم خیالت راحت!
جناب شکارگر
عضو محترم هیئت علمی دانشگاه کشتنی که به کم شدن تعداد جاندار منجر بشه بده نه حیوانات پرورشی . نه حیوانات مضر ، موزی و آفت. از کجا فهمیدی نظر من در باره سوسک و آهو چیه؟ شما استادین جسارت نباشه حتما به نقش مفید و لازم سوسک در محیط زیست بهتر از من واقف هستید اگه سوسک به زندگی انسان ها وارد بشه و عامل انتقال بیماری بشن باید از بین برن همین طور موش و مابقی مطالبی که اشاره کردید. بی صبرانه منتظر پاسخ صریح شما به سوالاتم هستم.
جنابcraftsman
حق با شماست 40 هزار تن گوشت گوزن شمالي يا همون كاريبو توليد ميشه در صورتي كه سوئد جزو برترين كشورهاي دنياست.
مطمئن باشید تعداد گوزن هاشون هیچ وقت از اینی که هست کمتر نمیشه چون پرورششون میدن حالا یا با دخالت مستقیم یا غیر مستقیم. در مورد دود ماشین هم حق با شماست اگه راه کار عملی به ذهنتون رسید من همکاری میکنم.
جناب abbasi
با شما موافقم یا رومی یا زنگی به سوالم پاسخ دهید
جالب شده ها میبینم که ادامه این بحث باعث میشه کمی از این دریای معلوماتتون نم پس بدین خخخخخخخخ
کلی چیز یاد گرفتیم میخوای آتیش بحث رو روش بنزین بریزیم تا از پرتوی بار علمیش استفاده کنیم خخخخخخخ
لینک مرجع