انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول سوار ساخت روسیه (بایــــــــکال)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
مبارکتون باشه فوق العاده زیباست
در مورد روغن برای سطح فلزی که همون روغنی دارید خوبه و البته روغن یخچال روغنی که داخل موتور یخچال ها استفاده میشه خوبه من اونو استفاده میکنم
ولی برای قنداق و بچه قنداق یمقدار روغن زیتون میزنم
حتما یه کفش قنداق برای اسلحه بخرید چک کنید ببینید اندازه قنداق براتون مناسب هست بعد اینکارو کنید
قنداق برای من کوتاه بود اوایل یمقدار تو شلیک های ناگهانی انگشت وسطی به محافظ ماشه برخورد میکرد که درد زیادی داره و ورم میکنه
کفش قنداق از خط و خش هایی که احتمال داره تو ماشین پیش بیاد جلوگیری میکنه
با سلام خدمت دوستان عزیز بنده همانطور که عرض کردم چند ماه پیش یک دو لول رویهم بایکال آکبند خربداری کردم چند باری باهاش تیراندازی کردم یه چند هفته هم باهاش شکار کبک رفتم از نظر تیراندازی هیچ مشکلی نداره اما هفته قبل بعد شکار رفتم لول رو تمیز کنم دیدم جوش بین دو لول دقیقا سر لول اگه دقت کرده باشید بین دولول جوش وجود داره و دو طرف لول دو تا تسمه قرار گرفته که تا ابتدای چمبر این تسمه ها ادامه داره . خوب که دقت کردم دیدم جوش یک طرف به میزان خیلی کمی شکسته شده و به اصطلاح جوش سر دو لول بینش از هم باز شده ولی خیلی جزییه اما وقتی تسمه سر لول را فشار میدی و ول میکنی مشخصه بسیار جزیی شل شده و تقریبا این شل شدگی جزیی تا دو سانتی از سر لول احساس میشه انشااله که تونسته باشم مطلب رو درست بیان کنم. با آقای آذر شهاب حاج احمد در تهران تماس گرفتم گفت چند تا تیر زدی گفتم حدود 100 تا گفت اگه تسمه میخاسته باز بشه تا الاآن باز میشده و احتمالا همین شکل میمونه جالب اینجاست میگفت از هر 1000 تا سلاحی که از کارخونه میاد یکیش اینطور در میاد و دلیلش اینه که موقع جوش دادن تسمه ها زیر لول کاملا تمیز نبوده و خوب جوش نخورده و باعث جدا شدن و شکستن جوش سر لول شده و گفت اگه باز بشه باید بیاری هر سه تسمه رو باز کنم دوباره تمیز بشه و جوش بخوره و زاج و رنگ بشه و حدود 3 میلیون هم هزینه داره حالا چند تا سوال دارم از دوستان :

1- اول اینکه من آخر شانسم اگه یه شهاب سنگ از آسمون بیاد پایین تو کره زمین فقط تو سر من میخوره اینهمه وسواس داشتم که تفنگ آکبند بخرم این هم سر من اومد
2- آیا از دوستان کسی هست یا دیده که این مشکل رو داشته باشه
3- بنظر دوستان به مرور زمان تسمه شل و باز میشه یا همین طور میمونه
4- به نظر شما چکار کنم بدم درست کنم یا راه حل بهتری و کم هزینه تری هم دارهKhansariha (8)
(2019-09-25 08:27 AM)amirsalaramirsalar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز بنده همانطور که عرض کردم چند ماه پیش یک دو لول رویهم بایکال آکبند خربداری کردم چند باری باهاش تیراندازی کردم یه چند هفته هم باهاش شکار کبک رفتم از نظر تیراندازی هیچ مشکلی نداره اما هفته قبل بعد شکار رفتم لول رو تمیز کنم دیدم جوش بین دو لول دقیقا سر لول اگه دقت کرده باشید بین دولول جوش وجود داره و دو طرف لول دو تا تسمه قرار گرفته که تا ابتدای چمبر این تسمه ها ادامه داره . خوب که دقت کردم دیدم جوش یک طرف به میزان خیلی کمی شکسته شده و به اصطلاح جوش سر دو لول بینش از هم باز شده ولی خیلی جزییه اما وقتی تسمه سر لول را فشار میدی و ول میکنی مشخصه بسیار جزیی شل شده و تقریبا این شل شدگی جزیی تا دو سانتی از سر لول احساس میشه انشااله که تونسته باشم مطلب رو درست بیان کنم. با آقای آذر شهاب حاج احمد در تهران تماس گرفتم گفت چند تا تیر زدی گفتم حدود 100 تا گفت اگه تسمه میخاسته باز بشه تا الاآن باز میشده و احتمالا همین شکل میمونه جالب اینجاست میگفت از هر 1000 تا سلاحی که از کارخونه میاد یکیش اینطور در میاد و دلیلش اینه که موقع جوش دادن تسمه ها زیر لول کاملا تمیز نبوده و خوب جوش نخورده و باعث جدا شدن و شکستن جوش سر لول شده و گفت اگه باز بشه باید بیاری هر سه تسمه رو باز کنم دوباره تمیز بشه و جوش بخوره و زاج و رنگ بشه و حدود 3 میلیون هم هزینه داره حالا چند تا سوال دارم از دوستان :

1- اول اینکه من آخر شانسم اگه یه شهاب سنگ از آسمون بیاد پایین تو کره زمین فقط تو سر من میخوره اینهمه وسواس داشتم که تفنگ آکبند بخرم این هم سر من اومد
4- به نظر شما چکار کنم بدم درست کنم یا راه حل بهتری و کم هزینه تری هم دارهKhansariha (8)

سلام دوست عزیز
اگه امکانش هست چند تا عکس از زوایای مختلف ازش بذارید
متاسفانه امکانش برام نیست و شکستگی خیلی جزییه و مطمانن تو عکس خوب نشون نمیده چون با موبایل عکس گرفتم و تو تلگرام فرستادم اصلا دید نداره
بله منم از این مورد دیدم تا حالا

دولول بغل بایکال کپ سفید دوماشه
دولول سوار اکار
دولول سوار شاهین

هر سه تاشون همین مشکلو داشتن و جالب اینجاس هنوز 50 تیر باهاشون شلیک نشده بود
چهارپاره و اسلاگ ک اصلا

ولی هزینه تعمیرو خیییییییییلی بالا گفتن
تعمیر کارا دیدن اسلحه گرون شده دارن سواستفاده میکنن
چون کسی ن حق انتخاب داره و ن توان داره گران تر بخره تازه اگرم گران تر بخره تا 3 سال نمیتونه بفروشه

بزاریم کارو کنار بریم پی زندگیمون
آخه 30 میلیون پول بدی بعدم 3 میلیون بیوفته رو دستت
این چه عشق بازیه آخه همش ضرره

ن شما بلکه 90 درصد عشاق سلاح و شکار همین مشکلو دارن
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2019-09-25 08:27 AM)amirsalaramirsalar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام

سال ساخت میلادی سلاحتون چه سالیه؟ دو رقم اول شماره بدنه سلاح یا زیر کپ هم حک شده مثلا با ده شروع بشه یا زیر کپ 10 حک شده باشه میشه 2010

[تصویر: dz1i_۲۰۱۹۰۹۲۳_۱۰۱۷۵۵.jpg]
(2019-09-28 12:04 AM)Diana52 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام

سال ساخت میلادی سلاحتون چه سالیه؟ دو رقم اول شماره بدنه سلاح یا زیر کپ هم حک شده مثلا با ده شروع بشه یا زیر کپ 10 حک شده باشه میشه 2010

[تصویر: dz1i_۲۰۱۹۰۹۲۳_۱۰۱۷۵۵.jpg]

با سلام چشم امشب ببینم عدد رو قرار میدم
سلام سال سخت سلاح 11 ثبت شده
(2019-10-03 09:32 AM)amirsalaramirsalar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام سال سخت سلاح 11 ثبت شده

سلام

به نظرم تولیدات بایکال هر چی جدیدتره مقداری از کیفیت کمتر شده یا شایدم مورد شما به قول جناب آذر شهاب جز درصد کمی هست که ممکنه برای هر سلاحی به وجود بیاد. من توی همون عکسی که بالا گزاشتم اسلحه ها رو تک تک چک کردم و نمیدونم چرا به نظرم اومد اونی که مثلا تولید 2003 هست با کیفیت تر از 2008 یا 2009 هست. یه ویدیو توی یوتوب دیدم از یه متخصص سلاح که به بررسی اسلحه های مختلف میپردازه و یه دو لول سوار بایکال قدیمی در مقایسه با دوتا برند دیگه بررسی میکرد فوق العاده با کیفیت بود و البته برا زمان اتحاد جماهیر شوروی بود و زیرش MADE IN USSR خورده بود. حتی برندای آلمانی مثل دیانا توی تاپیک سلاح های بادی دیدم دوستان اشاره کرده بودن مگنوم 350 های جدید بعضیاش جای قرار گیری ساچمه دقیقا گرد نیست توی لول در حالی که من برای خودمو چک کردم تولید 2008 هست کیفیتش عالیه. دو لول سوار منم 2011 هست اگر نیازی به عکس بود از قسمتهای مربوطه میتونم براتون قرار بدم. سلاح شما 27EM-1c دوماشست یا تک ماشه؟
ممنون دوست عزیز سلاحم تک ماشه است بنظر شما آیا بدون باز کردن تسمه ها میشه سر لول رو جوش داد. چون یکی از تعمیرکارها میگفت حتی المقدور سعی کن تسمه ها باز نشه چون جوش دادن ما با جوش دادن کارخونه فرق میکنه م ممکنه موقع جوش دادن لول تاب برداره. البته اون شکستگی سر لول همون طور مونده و دیگه بیشتر نشده حالا انشااله که همون طور بمونه و باز نشه
لینک مرجع