انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول سوار ساخت روسیه (بایــــــــکال)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2015-01-24 01:53 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-01-24 11:13 AM)amirsalaramirsalar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان دقت داشته باشند روغن زدن زیاد باعث کثیفی و جمع شدن گردو خاک روی سلاح میشه و نتیجه عکس میده سعی کنید فقط قطعاتی که بیشتر روی هم حرکت می کنند را روغن کاری اونهم خیلی کم انجام بدید.( مثل بین کپ و لول یا قطعات پوکه پران....)
اگه همراه سلاحتون دفترچه گارانتی باشه محلهای روغن کاری رو نشون داده فرضاً یکی از دوستانی که سلاح آکار داشت داخل دفترچه سلاح محلهای روغن کاری را مشخص کرده بود.

باشما موافقم از خیلی ها شنیدم فقط قسمتهای متحرک روغن کاری بشه تازه اونهم نباید بیش از حد باشه و اضافی شو خشک میکنن.اگه قسمت های بیرونی رو روغن کاری میکنین برای تمیزی خوبه ولی باید سریع خشکش کنین کثیف نشه برای فضای بین لولها همونطور که دوستمون اشاره کردند زاج بهتر از روغنه.

آقا سجاد عزیز من در جواب دوستمون که فرموده بودن قسمتهایی ممکنه زاجکاری نشده باشن گفتم میشه اینکارو درصورت داشتن وسواس زیاد انجام داد وگرنه زاج کاری مجدد اصلا نیازی نیست (مخصوصا زاج کاری غیر اصولی که ما با این مواد آشغال داخل بازار میخوایم انجام بدیم و فایده ی چندانی نداره ) / همون روغن کاری بهترین روش معموله...
بنده به شخصه حتی قنداق و بندچرمی اسلحمو هم روغن کاری میکنم! (البته روغن کاری روشهای نامحدود و روغن های مختلف مخصوص زیادی داره......)
درضمن حفاظت از رطوبت هم روشهای بهتر دیگه ای داره که این معایبو هم نداره ! مثل حفاظت کاتدی! (بنده سلاح ساچمه زنی یکی از اقوامو که مازندران زندگی میکنن رو با این روش در برابر رطوبت ایمن کردم و به خوبی جواب داده /البته با اینحال ایشون هنوزم بدلیل وسواس و سلیقه که قبلا اشاره شد روغن کاری معمول رو بصورت اصولی و صحیح انجام مبدن...)
باتشکر.
(2015-01-24 02:49 PM)FMJ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-01-24 01:53 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-01-24 11:13 AM)amirsalaramirsalar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان دقت داشته باشند روغن زدن زیاد باعث کثیفی و جمع شدن گردو خاک روی سلاح میشه و نتیجه عکس میده سعی کنید فقط قطعاتی که بیشتر روی هم حرکت می کنند را روغن کاری اونهم خیلی کم انجام بدید.( مثل بین کپ و لول یا قطعات پوکه پران....)
اگه همراه سلاحتون دفترچه گارانتی باشه محلهای روغن کاری رو نشون داده فرضاً یکی از دوستانی که سلاح آکار داشت داخل دفترچه سلاح محلهای روغن کاری را مشخص کرده بود.

باشما موافقم از خیلی ها شنیدم فقط قسمتهای متحرک روغن کاری بشه تازه اونهم نباید بیش از حد باشه و اضافی شو خشک میکنن.اگه قسمت های بیرونی رو روغن کاری میکنین برای تمیزی خوبه ولی باید سریع خشکش کنین کثیف نشه برای فضای بین لولها همونطور که دوستمون اشاره کردند زاج بهتر از روغنه.

آقا سجاد عزیز من در جواب دوستمون که فرموده بودن قسمتهایی ممکنه زاجکاری نشده باشن گفتم میشه اینکارو درصورت داشتن وسواس زیاد انجام داد وگرنه زاج کاری مجدد اصلا نیازی نیست (مخصوصا زاج کاری غیر اصولی که ما با این مواد آشغال داخل بازار میخوایم انجام بدیم و فایده ی چندانی نداره ) / همون روغن کاری بهترین روش معموله...
بنده به شخصه حتی قنداق و بندچرمی اسلحمو هم روغن کاری میکنم! (البته روغن کاری روشهای نامحدود و روغن های مختلف مخصوص زیادی داره......)
درضمن حفاظت از رطوبت هم روشهای بهتر دیگه ای داره که این معایبو هم نداره ! مثل حفاظت کاتدی! (بنده سلاح ساچمه زنی یکی از اقوامو که مازندران زندگی میکنن رو با این روش در برابر رطوبت ایمن کردم و به خوبی جواب داده /البته با اینحال ایشون هنوزم بدلیل وسواس و سلیقه که قبلا اشاره شد روغن کاری معمول رو بصورت اصولی و صحیح انجام مبدن...)
باتشکر.
ممنون
منظور من هم همون قسمتهاییه که ممکنه زاج نداشته باشه و الا زاج مجدد نه به قول شما لازمه و نه کار ماستKhansariha (8)

(2015-01-24 02:22 PM)سنگک نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سروران گرامی زاج روی زاج بریزیم؟زاج مثلا تهران شیشه ای روی زاج فابریک کارخانه؟امکان نداره زاج اول را هم ازبین ببره؟جان من از این کارها نکنید.فقط اگر در محل شرجی هستید و باران و رطوبت به اسلحه رسید روغن بزنید.و بفرمایش دوستان روغن را هم با پارچه نخی کمی پاک کنید.

در رابطه با فضای بین دولول...دوستان عزیز چیزی مثل گوش پاک کن را بین دولول کنید بعد ببینید چه چیزی بیرون می آید.البته در چیزیهایی که خارج می شود و مقدار آن مسلما بین یک اسلحه مثل براونینگ و برتا و دولولهای سهمیه ای تفاوت هست.نیست؟

سلام جناب سنگک:
نه قسمت هاییو که ممکنه زاج نداشته باشه رو میگم مثل بین جوشها و لوله که البته خودم اینکارو نمیکنم برای کسانی که خیلی حساسن.
فک کنم تو پستهای قبلی بد توضیح داد باعث سو تفاهم شده
به نظرم مقصود هممون یه چیزه فقط هر کدوم تقریبا یه جور میگیم
بنده که به سختی نگاه کردم وسط دو تا لول خیلی کثیف هست.نمیدونم در تمام اسلحه های دولول مابقی جوشکاری در بین دولول برای همیشه باقی میمونه؟یا اینکه بعد از ساخت سلاح با وسیله ای کثیفیها را از بین لولها خارج می کنند؟

دوستان دیگری هم که بایکال دارند می توانند امتحان کنند یا آکار یا ییلدیز .آیا همه این سلاحها بین دولولشان آشغال جوش هست یا تنها اسلحه بنده اینطوری هست.Khansariha (192)
تبنده شاگرد همه ولی شخصا به روغن برای جلو گیری از رطوبت فقط برای زمانی که تفنگ چند وقتی در استراحته اونم نه همه جاش این نظر خودمه و شاید کاملا اشتباه باشه.
آخر کسی از دوستان حد فاصل دو تا لول را نگاه کرد؟یا با گوش پاک کن نمونه برداری کرد.لطفا دولول نو باشه ترک و روس فرقی نداره؟با تشکر فراوان از همه دوستان خوب و نازنینم.Khansariha (48)
دوستان مطلبی را در یک سایت دیدم که درست متوجه نشدم.نوشته بود اگر دو بر آمدگی را نود درجه بچرخانیم اسلحه بایکال از حالت اجکتور خارج میشود.شما میدانید دقیقا چطور؟عکسش را هم در همینجا قرار می دهم.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

لطفا قسمتی که قرمز رنگ کردم را بخونید.

اینهم آدرس یک سایت در رابطه با اسلحه در انگلستان که نظر خوبی نسبت به اسلحه بایکال داره.شاید هم من درست متوجه نشدم ولی تا اونجا که فهمیدم نظرش مثبت هست این هم آدرس سایتش .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سنگك جان ، كاتالوگ تفنگمو پيدا نكردم تا عكس بذارم ازش ، توي كاتالوگ تفنگتون هست ...
پيچي كه توي عكسه رو اگه بحرخونين اجكتور رو غير فعال مي كنه و فقط پوكه رو بيرون مي كشه ...

[تصویر: 14230857301.jpg]

[تصویر: 14230857302.jpg]

حتما بايد هر دو پيچي كه در دو طرف كپ هست رو بپيچونين وگرنه يكيش اجكت مي كنه
اگر اشتباه نکنم این پیچ که علامت خورده نیست و اون پیچها که بعد جدا کردن لول و بچه قنداق نمایان میشن و با نگاه کردن از جلو به کوپ تفنگ که اگر دقت کنید دوتا زایده که روی بچه قنداق هست با اون پیچها. که مورد نظر شماست درگیرن و به راحتی 90 درجه میچرخن و من خودم این روش بارها امتحان کردم و معمولا تفنگم روی فشنگ کشه نه پرون و اگرم به تفنگم برسم عکسم میزارم
دوست عزیز این پیچ نیست دوتا پیچ هست که اگر لول رو جدا
کنید میبینید
سروران گرامی از راهنماییهای شما بینهایت متشکرم.جسارت نباشه در صورت امکان اگر کسی از شما دوستان عملا این کار را انجام داده لطفا با عکس قسمتی که باید 90 درجه چرخاند را نشان بدهد.ممنونKhansariha (8)
لینک مرجع