انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول سوار ساخت روسیه (بایــــــــکال)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام بسیار سپاس از پاسخ کامل جنابعالی
برای روغن حفاظتی همچنان بلاتکلیفم. دوستان راهنمایی کنند.
Khansariha (8)
سلام دوست عزیز
با اجازه اساتید من از روغن چرخ خیاطی بیرنگ استفاده میکنم
کاملا سبک اما فقط چند قطره روی یک پارچه کتانی بریزید و روی سلاح بمالید
Khansariha (8)
انواع روغن در فروشگاها موجوده و هر کسی ی نظری داره. کسانی مثل استادم از روغن چرخ خیاطی استفاده میکنن و بعضی اصلا این روغن قبول نداره. شما اگر دنبال روغن مخصوص نگهداری تفنگ هستین برین داخل ی فروشگاه برند و کاردرست و سفارش بدین تا براتون بیاره. تو تاپیک تمیز کردن و نگهداری سلاح همین انجمن هم چنتا اسم نوشتن. شما سالی یا شایدم بیشتر برا روغنکاری ماشه و اجزا اون سه قطره روغن میخوای و برای تمیز کردن جرم داخل لوله (تکلیفش معلومه) هم بعیده بیشتر از سالی 3مرتبه اقدام کنید و برا نگهداری و دوران خواب تفنگم اگر داشتین روغن برند و مخصوص نبود هم از همون wd40 ی کهنه روغن دار بکشین روش. اما بنظر حقیر شما ی قوطیدبلیو دی 40 و ی قوطی روغن اسلحه از سپاه یا ارتش یا فروشگاهای گمرک تهران تهیه کنید و خیال خودتون راحت کنید. برا سالها کفایت میکنه و دنبال چیز دیگری نرین.
اقا بایکال سواری که دولا دولا نمیشه خخ. Khansariha (256)Khansariha (256)ی پترنی عنایت کنید Khansariha (290)
سلام ممنون از راهنمایی دوستان
روغن چرخ خیاطی اما و اگرهای فراوان دارد.
تا کنون از پارافین مایع استفاده می کردم.
یکی از تعمیرکارها روغن ماشین 30 رو پیشنهاد کرد.
راستش دنبال برند نیستم. یه چیز کاربردی باشه و به قیمت مناسب هر چند که حاضریم پول دولا دولا سوار نشدن!!! رو هم بدیم. لطفا یه اسم بدهید مانند همین تمیزکننده فراگیر جناب مستطاب دبلیو دی 40 .( هرچند که : ویرچوود کجا بود قهقققققققه)
سلام بر دوستان گرامی، همای عزیز همونطور که جناب کاربخش گرامی فرمایش کردند روغن اسلحه چیزی نیست که زود تمام بشه خودم بشخصه از سال 91 یک قوطی 135 میلی لیتری روغن بیرچوود ساخت آمریکا تهیه کردم که یک چهارم آن هم مصرف نشده است وقتی اینقدر هزینه اسلحه کردی حیفه که یک روغن درست و حسابی بهش نمالی! تصویری از این روغن قرار میدم
ارادتمند همه دوستان

[تصویر: 657145.jpg]
با سلام :
هما جان اگر دنبال روغنهای انچنانی و ... هستید ، با گشتی در اینتر نت مارک و برند مربوطه با توضیحات و بعد هم گشتی در بازار میشه بالاخره خود جنس رو پیدا کرد . ولی بطور کلی ، همونطور که عزیزان راهنمایی کردند روغن چرخ خیاطی برای قطعات فلزی و روغنهای گیاهی برای قسمتهای چوبی . البته اینها برای من کمی اما اگر هم داره ....
بطور کلی روغنهای با ویسکوزیته پایین از روغن 10 موتور - چرخ خیاطی - اسپری های روغن wo و هر چیزی که روانساز مناسب باشه برای تفنگ مناسبه . چرب کردن قسمتهای فلزی بیشتر برای نگه داری خوبه ولی برای استفاده باید اول با دستمال پاک بشه . چرا ؟ روغن روی لوله و درزها و ..... بشدت گرد و غبار رو جذب میکنند و این گرد غبار در مرحله بعدی رطوبت رو در خود نگه میدارند و زنگ زدگی از همون نقاط شروع میشه در حالی که آدم فکر میکنه منکه به این خوبی ازش تگه داری کردم !!!!
دوستان از روغن های گیاهی روی قنداق و بچه قنداق استفاده میکنند و جالب اینکه رنگ چوب تیره میشه در خالی که اصولا اون پلی استر یا کیلر که روی چوب میپاشند برای غیر قابل نفوذ کردنشه پس چطوری رنگ چوب برمیگرده و تیره میشه برای من معماست .
در هر صورت شما خودتون قبلا تفنگدار بودید و این حرفها از سوی بنده زیادی است Khansariha (8)
همونطور که کاربخش عزیز اشاره کردند ما کماکان منتظر پترن هستیم . یعنی شیرینی نمیخوای بدی !!!؟؟؟ خخخخخخ
پاینده باشید
سلام. پلی استر و و و روی چوب ی لایه درست میکنه در صورتی که قنداق اسلحه روکش نداره و بصورت لاک الکل رنگ و اماده میشه و برای همین موضوع روغن گیاهی بهش جذب میشه. روغن اضافه که معمولا وسواس درش نقش داره استاد کوهنورد گفتن داستانش. فقط در صورتی که در منطقه مرطوب هستین سعی کنید ی لایه با دستمال روغنی رو تفنگ بکشین(خیلی کم) اونم بیشتر هنگام خواب تفنگ که تو این مناطق نگهداری تفنگ کمی حوصله میطلبه ولی در مناطق خشک نیازی نیست.
سلام بر دوستان عزیز Khansariha (8)
همسایه ها یاری کنید تا من بایکال داری کنم!!!
راستی شاسی بلند هزینه نگهداریش زیاده نه! گرفتار شدیم...
بدم نمی آد یه روغن بی شک و شبه استفاده کنم.( بهمن خان ویرچوود چنده؟)
ممنون از راهنمایی بی شائبه عزیزان.
جدا با مجوز موقت انتظار پترن دارید!؟! می خواهید مرا به عزای کشتی بلد بنشانید! می خواهید همه رشته ها را پنبه کنید!
خداوند به شما صبر دهاد.Khansariha (399)
جناب کاربخش اینجا زیاد هم مرطوب نیست چیزی بین 85 تا 100 درصد باران بهاری هم دست بردار نیست. هوا در راستای کارواش بهترین عملکرد رو داره(قهققققققققققه)
Khansariha (8)
اقا دم خودتون و بایکالتون و کارواشتون گرم. خدااااا رطوبت ب این بالایی ادم نم میکشهKhansariha (172) ولی بایکال بیدی نیست که ب این رطوبتها بلرزهKhansariha (8)Khansariha (48) میترکونهههههههههههههه. و اما بعد ی روغن خوب بگیر و خیال خودتو راحت کن.
سلام بر همگی
امیدوارم حال شما و اسلحه هاتون خوب خوب باشه Khansariha (8)Khansariha (8)
من حقیر چیزی که بلد نیستم به شما منتقل کنم و خیلی چیزها رو از این انجمن یاد گرفتم
مخصوصا از استاد karbakhsh و استاد asman
این عکس از اجزا اسلحست
[تصویر: 1462829115551.jpg]
این عکس ها هم برای تنظیم برای پوکه پران یا پوکه کش
[تصویر: 1462829115622.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته من دیونه ی تفنگ پوکه کش هستم و اولین روز روی پوکه کش تنطیمش کردم شد Khansariha (232)
اما یه چیز میمونه اونم فقط روغنه که آقای هما بحثشو مطرح کردن .
حالا یه سوال از استاد آقای کاربخش دارم :
_ اگر مثلا در طول 1 سال نخواید از تفنگ استفاده کنید بقول شما ( خواب ) واجب هست
تفنگ رو قطعه قطعه کنیم مثل میله ها و فنر های پوکه پران یا چکاننده ها و در کل قطعات داخل گپ رو روغن کاری کنیم
اگه نه هر چند بار شلیک یا هر چند مدت ؟
Khansariha (265)Khansariha (265)
لینک مرجع