انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی سلاح دولول سوار ساخت روسیه (بایــــــــکال)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
اخه محدوده جوش و روغن کاری! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !!!!!!!!!!!!!!! ! Khansariha (290)
خیلی جالب هست پس اگر رطوبت به قسمت خالی بین دولول نفوذ کرد چکار می کنید؟اگر جوش هست نمیKhansariha (219)تونه زنگ بزنه؟

تازه ممکن نیست بعلت همین جوش کمی از محافظ لول از بین رفته باشه؟
خیر زاج خودش کارش انجام میده و تازه اگرم لول اسلحه بخاطر هر زنگ زدگی مشکل بیاره و زود از کار بیفته دیگه واویلا و روغن زدن به خاک گرفتگیش نمیارزه. من فکر نمیکنم لازم باشه شایدم اشتباه کنم. اساتید در صورت نیاز بهتر نظر میدن. یاعلی
جناب karbakhsh عزیز یعنی تمام قسمتهای فلزی سلاح برای محافظت روغن می خواهد غیر از بین دولول که درست دیده هم نمیشود؟
همه دوستان درست میگنKhansariha (8)/ روغن کاری اهداف و علل مختلفی داره که از این علل میشه به محافظت فلز دربرابر رطوبت اشاره کرد/ از معایبشم جذب غبار و گرد و خاکه/ ولی باید دید که اولویت و اضطرار خواست مطلوب ما چیه ! / در بعضی مناطق که درصد رطوبت هوا بالاست اولویت حفاظت از زنگ زدگی با هر وسیله ممکنه و مطمینا طرف پی معایبشم به تنش میماله و هر چندوقت یکبار گردگیری و روغن کاری مجدد انجام میده.../ بعضی مناطق خب نیازی نیست و همون زاج فلز از اکسید شدن جلوگیری میکنه.../بعضی وقتا حتی روغن کاری بدلیل مواد نامناسب مورد استفاده باعث ازبین رفتن زاج میشه و ....
همه ی اینا به وسواس صاحب اسلحه_کیفیت جنس قطعات سلاح_محیط و شرایط ممکن نگهداری سلاح توسط صاحبش_ روشهای سلیقه ای تنظیف و نگهداری_مواد مورد استفاده جهت تنظیف و روغن کاری و ..... بستگی داره.
باتشکر
جناب FMJ به عقیده شما در اسلحه دولول قسمت بین دولول که جوشکاری هم شده باید روغنکاری بشه؟در اسلحه بایکال که خود لول هم زاج خیلی قوی نخورده آیا قسمت جوشکاری شده که احتمالا به دلیل دور از دست بودن (حتی سازنده اسلحه) مواد زائد جوشکاری مانده و همین مواد می توانند عامل جذب رطوبت باشند روغنکاری لازم هست؟
سنگک عزیز نظر کلی رو که گفتم...
درمورد این قسمتی که میفرمایید اگه زه نداشته باشه و شیار اتصال معلوم باشه مشکلی نیست هر جور سلیقه و شرایط و ... طلب میکنه عمل میکنیم.
اگه زه مانع دسترسی به این قسمت باشه بازم شرایطی که گفتم در عملکرد ما تاثیر میذاره / مثلا اگه مازندران باشم یک مقدار روغن و جرم گیر اسپری میکنم تا بره زیر زه و قسمت هایی که در دید نیست هم محافظت بشه / اگه بخوام وسواس بخرج بدم اول زیرشو تمیز و چربی زدایی میکنم _یه مقدار محلول زاج با سرنگ میریزم زیر زه و با این روش قسمتهایی که ممکنه زاجکاری نشده باشه رو زاج کاری میکنم_بعد از خشک شدن محلول زاج وگذشت حدود نیم ساعت اونوقت یکم روغن کاری میکنم/ اگرم روی گرد و خاک و کثیفی بعداز روغن کاری حساس باشم فقط همون زاج کاری رو انجام میدم و بس.
ولی بازم میگم مهمه که دولولم چی باشه و چه کیفیتی داشته باشه/ البته اینایی که گفتم در مورد بایکال هم صدق میکنه...
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.
قربان شما.
دوستان دقت داشته باشند روغن زدن زیاد باعث کثیفی و جمع شدن گردو خاک روی سلاح میشه و نتیجه عکس میده سعی کنید فقط قطعاتی که بیشتر روی هم حرکت می کنند را روغن کاری اونهم خیلی کم انجام بدید.( مثل بین کپ و لول یا قطعات پوکه پران....)
اگه همراه سلاحتون دفترچه گارانتی باشه محلهای روغن کاری رو نشون داده فرضاً یکی از دوستانی که سلاح آکار داشت داخل دفترچه سلاح محلهای روغن کاری را مشخص کرده بود.
(2015-01-24 11:13 AM)amirsalaramirsalar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان دقت داشته باشند روغن زدن زیاد باعث کثیفی و جمع شدن گردو خاک روی سلاح میشه و نتیجه عکس میده سعی کنید فقط قطعاتی که بیشتر روی هم حرکت می کنند را روغن کاری اونهم خیلی کم انجام بدید.( مثل بین کپ و لول یا قطعات پوکه پران....)
اگه همراه سلاحتون دفترچه گارانتی باشه محلهای روغن کاری رو نشون داده فرضاً یکی از دوستانی که سلاح آکار داشت داخل دفترچه سلاح محلهای روغن کاری را مشخص کرده بود.

باشما موافقم از خیلی ها شنیدم فقط قسمتهای متحرک روغن کاری بشه تازه اونهم نباید بیش از حد باشه و اضافی شو خشک میکنن.اگه قسمت های بیرونی رو روغن کاری میکنین برای تمیزی خوبه ولی باید سریع خشکش کنین کثیف نشه برای فضای بین لولها همونطور که دوستمون اشاره کردند زاج بهتر از روغنه.
سروران گرامی زاج روی زاج بریزیم؟زاج مثلا تهران شیشه ای روی زاج فابریک کارخانه؟امکان نداره زاج اول را هم ازبین ببره؟جان من از این کارها نکنید.فقط اگر در محل شرجی هستید و باران و رطوبت به اسلحه رسید روغن بزنید.و بفرمایش دوستان روغن را هم با پارچه نخی کمی پاک کنید.

در رابطه با فضای بین دولول...دوستان عزیز چیزی مثل گوش پاک کن را بین دولول کنید بعد ببینید چه چیزی بیرون می آید.البته در چیزیهایی که خارج می شود و مقدار آن مسلما بین یک اسلحه مثل براونینگ و برتا و دولولهای سهمیه ای تفاوت هست.نیست؟
لینک مرجع