انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام بر دوستان قدیمی و جدیدا که من اشنایی ندارم . سوال من این است که من با سلاح اکار برای شکار کبک اکثرا رو زمین شانسی ندارم تیر بهش می خوره ولی بلند می شه و تیر دوم خشکش می زنه تو هوا ... من هفته پیش چهار بار شانس تیر اندازی داشتم سه بار رو زمین تیر زدم کبک به سمت سر بالا یی حرکت می کرد تیر اول یا می خورد یا نه ولی تیر دوم شانس بیشتری داره دلیلش چیه اکثرا رو زمین چه کبک در حال حرکت چه ایستاده برخوردش کمه ؟؟

Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام برادر اصولا دولولهای رویهم مسابقاتی ساخته شده و حتی چوک فولشون هم جمع زن واقعی نیست و تقریبا هر دو لول ساچمه زود باز میشه تا بتونه بشقاب رو روی هوا بزنه حتی شما اگه با دولول پرازی مدل 2020 هم بری شکار همین مورد رو داره چون اصلا ساختار این سلاحها برای زدن اهداف پروازیه و لولها به اصطلاح پخش زن هستند. البته این ایراد نیست . ایراد از ماست که سلاح ورزشی میخریم جای شکاری استفاده میکنیم. اینکه جنابعالی تیر دوم رو بهتر میزنی هم دلیلش همینه چون پرنده تو هوا پراش بازه حتی یک ساچمه هم بهش بگیره سقوط میکنه.
حالا اگه شما با سلاحهای شکاری قدیم که لولشون 76 به بالا و فول چوکن بری شکار کبک به راحتی تا 70 متر هم کبک رو روی زمین فریز میکنه. چرا چون کل لول یعنی از ابتدای چنبر تا سر لول بتدریج تنگ میشه و میتونه ساچمه ها تا فواصل دور بحالت جمع حرکت بده. اما سلاح جنابعالی و امثال اون کل لول سیلندره فقط حدود 3 الی 4 سانت اول لول فول میشه که تازه اونهم کمتر از فول چوک های سر خوده. فرض مثال فول چوک شما 17.5 در صورتیکه مثلا فول چوک قدیمی یک تک لول با لول 76 استیونس 17.2 .
موفق و پیروز باشید
(2020-12-18 08:26 PM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر دوستان قدیمی و جدیدا که من اشنایی ندارم . سوال من این است که من با سلاح اکار برای شکار کبک اکثرا رو زمین شانسی ندارم تیر بهش می خوره ولی بلند می شه و تیر دوم خشکش می زنه تو هوا ... من هفته پیش چهار بار شانس تیر اندازی داشتم سه بار رو زمین تیر زدم کبک به سمت سر بالا یی حرکت می کرد تیر اول یا می خورد یا نه ولی تیر دوم شانس بیشتری داره دلیلش چیه اکثرا رو زمین چه کبک در حال حرکت چه ایستاده برخوردش کمه ؟؟

از چه شماره چوکهایی داری استفاده میکنی برای شلیک اول و دومتون
(2020-12-19 01:55 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-12-18 08:26 PM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

sسلام عزیز دل قربونت برم که جوابم رو می دید . چوک چهار خط اکسترنال برای شلیک اولم که پرنده نزدیکتر ه با شماره 5 شاهین و چوک یک خط کوتاه خود سلاح برای شلیک دوم با ساچمه شماره 3 یا 4 شاهین استفاده می کنم . ولی راستش رو بگم من گیج شدم با این چوک ها
کلا دوستانی که با من میان شکار منو دست میندازن که این رو زمین بلد نیست بزنه به شوخی
(2020-12-20 02:45 AM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-12-19 01:55 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

sسلام عزیز دل قربونت برم که جوابم رو می دید . چوک چهار خط اکسترنال برای شلیک اولم که پرنده نزدیکتر ه با شماره 5 شاهین و چوک یک خط کوتاه خود سلاح برای شلیک دوم با ساچمه شماره 3 یا 4 شاهین استفاده می کنم . ولی راستش رو بگم من گیج شدم با این چوک ها
کلا دوستانی که با من میان شکار منو دست میندازن که این رو زمین بلد نیست بزنه به شوخی

بیبین دوست گرامی پرنده که میپره و شما با چوک ۱ خوب میزنی تو شلیک دوم یعتی همه چیز تون فاصله اوکی هستش..وقتی هم که داره راه میره در واقع نزدیک تر هستش و با چوک باز تر باید بزنی ولی شما چوک ۴ استفاده میکنی و میگی نمیخوره بنظر من شما برای شلیک اولتون چوک ۳ ببندین بهتره احتمالا تو اون فاصله ساچمه ها با چوک ۴ پخش میزنه اول چوک ۳ رو امتحان کن با همون یک که عالی میزنیبعد ببین چی نشون میده
فاصله بین چوکاتون زیاده ۱ و ۴ خیلی فاصله داره شماکه با چوک ۱ خوب نتیچه گرفتی برای شلیک اولتونم از ۳ یا ۲ استفاده بکن مطمعنم بهتر میشه
سلام،Khansariha (8)به نظر منم فرمایش آقا سینا کاملا صحیحه،برای هدف ثابت چوک باز بی معنی میشه،شما 1و2 ببند.چوک 1 هدف ثابت یا رو زمین و چوک 2 واسه هوازنی.
فشنگ هم یا هر دولول یکسان بزار یا پس تیر یک شماره درشت تر.Khansariha (8)
سلام بر همه گی
یه لطف کنن اساتید بگن فصل ش... کی هست و کی این کار درست نیست
و من ی که فقط یه اسلحه خریدم وقت و بی وقت نباس تیر در کنم و سلب آرامش از محیط زیست کنم
دوستان شرمنده واقعا نمی‌دونم
لطفا راهنمایی کنید
سلام
پستهاي نامرتبط حذف گرديد.

لازم به توضيح مجدد به دوست عزيزمون هست كه ارسال همينگونه تجربيات برخي دوستان بدون ملاحضات قوانين باعث شد كه مديران انجمن بارها براي پاسخ به پليس فتا خوانده بشن پس لازم هست كه دوستان رعايت بيشتري براي ارسال پستها داشته باشن و اگر هم امكان پيروي و تبعيت از قوانين انجمن رو ندارن ما كسي را مجبور به حضور در اين انجمن نكرديم ميتونن در انجمنهاي ديگري كه قوانين مطابق ميل آنها دارند فعاليت داشته باشن و انتظار داريم كه دوستان در صورت حضور و فعاليت در اين انجمن به قوانين پايبند باشند
به هرحال ما تشکر رو میزنیم آقا اسمائیل!!!
من که برا شکار کبک همیشه چوک نیم و فول میبندم مثا تفنگهای چوک ثابت. و سعی میکنم با فاصله تیر اندازی بیشتر، چوک فول بکار ببرم. رو زمین که راحتم و اگر فاصله کم باشه حاشیه زنی جواب میده و تو پرم که یه پر بهش وقت میدم تا بزنه.
لینک مرجع