انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
از آخرین باری که شکار کبک رفتم دو سال میگذره. اونقدر گرفتار شدیم که فرصت نمیشه. . وقتی آدم نظای باشه دیگه اختیارش دست خودش نیست.ان شالله امسال قسمت بشه.Khansariha (256)
(2015-05-05 02:58 AM)AKKR نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من به شخصه با گذاشتن صدا و پرده و يا کومه کاملا مخالفم هيجان ولذت شکار در اينه که به صورت طبيعى دنبال کپک باشى پيدا کنى و شکار کنى پدرم که از شکارچى هاى قديميه هميشه ميگد نبايد به حيوان کلک بزنى بايد مردانه شکارش کني دهه هفتاد که با پدرم به شکار بزرگ ميرفتيم پدرم ميگفت بايد انقدر به شکار نزديک بشى تا حيوان بوى ادمو حس کند بشدت بافاصله زياد مخالف بود.
البته همه اينها نظر شخصيه و هر کس در شکار مرام خاصى دارد

سلام.با نظر شما(در تبعیت از شیوه و مرام شکار پدر)موافقم...یعنی کاملا موافقم...من نظر دوستان رو نمیدونم اما بشخصه از کمین زدن برای شکار(کومه-پرده-صدا-سرچشمه و---)متنفرم...اصلا در شاءن یک شکارچی نیست*اینکارها...نمیگم همش بد است...مثلا شما هیچ اشکالی نداره:برای پیدا کردن محل کبک از پخش صدا استفاده کنی یا در حدود محل آبخور شکار کنی...اما اینکه نیم ساعت و در مواقعی بیشتر بخوابی و کمین کنی(حالا یا سر چشمه و آبخور یا با شیوه پخش کردن صدا)و حیوان رو با یک ترق بکشی واقعا یعنی چی؟.فقط هدف کشتن حیوان است.این شکار نیست*حیوان کشی است و من که لذتی نمیبرم ازش...چون لذت شکار در جستجو-رد زنی-بالا و پایین رفتن-پیدا کردن حیوان-نزدیک شدن بهش بدون ایجاد واکنش-هدفگیری و شلیک(اون هم با دقت و قطعیت سرتیر زدن و نه زخمی کردن)...این بهترین لذت شکار است.Khansariha (8)Khansariha (256)
(2015-05-06 08:44 AM)arashkian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-05 02:58 AM)AKKR نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من به شخصه با گذاشتن صدا و پرده و يا کومه کاملا مخالفم هيجان ولذت شکار در اينه که به صورت طبيعى دنبال کپک باشى پيدا کنى و شکار کنى پدرم که از شکارچى هاى قديميه هميشه ميگد نبايد به حيوان کلک بزنى بايد مردانه شکارش کني دهه هفتاد که با پدرم به شکار بزرگ ميرفتيم پدرم ميگفت بايد انقدر به شکار نزديک بشى تا حيوان بوى ادمو حس کند بشدت بافاصله زياد مخالف بود.
البته همه اينها نظر شخصيه و هر کس در شکار مرام خاصى دارد

سلام.با نظر شما(در تبعیت از شیوه و مرام شکار پدر)موافقم...یعنی کاملا موافقم...من نظر دوستان رو نمیدونم اما بشخصه از کمین زدن برای شکار(کومه-پرده-صدا-سرچشمه و---)متنفرم...اصلا در شاءن یک شکارچی نیست*اینکارها...نمیگم همش بد است...مثلا شما هیچ اشکالی نداره:برای پیدا کردن محل کبک از پخش صدا استفاده کنی یا در حدود محل آبخور شکار کنی...اما اینکه نیم ساعت و در مواقعی بیشتر بخوابی و کمین کنی(حالا یا سر چشمه و آبخور یا با شیوه پخش کردن صدا)و حیوان رو با یک ترق بکشی واقعا یعنی چی؟.فقط هدف کشتن حیوان است.این شکار نیست*حیوان کشی است و من که لذتی نمیبرم ازش...چون لذت شکار در جستجو-رد زنی-بالا و پایین رفتن-پیدا کردن حیوان-نزدیک شدن بهش بدون ایجاد واکنش-هدفگیری و شلیک(اون هم با دقت و قطعیت سرتیر زدن و نه زخمی کردن)...این بهترین لذت شکار است.Khansariha (8)Khansariha (256)

سلام به دوستان
سر این موضوع که کومه و روشهای دیگه خوب هستن یا نه به اندازه کافی تو همین تایپیک بحث شده و من نمیخوام دوباره تکرارشون کنم،فقط میخوام اینو بگم که این روشها هم روشهای شکار کبک هستن و فک نمیکنم اسم حیوان کشی مناسب باشه واسه این روشها؛حیوان کشی وقتیه که آدم بدون دلیل جون یه حیوونو بگیره؛و اینکه شکار با ساچمه زنی دلیل نمیشه که باعث حیوون کشی نشه،شما فرض کن با تفنگ ساچمه زنی و به قول خودتون سرتیر زدن 20 تا کبکو بزنی و فقط ده تاشو استفاده کنی و بقیه رو بندازی دور؛آیا چون با تفنگ ساچمه زنی و سرتیرزدن بوده حیوون کشی محسوب نمیشه!؟
بهرحال بهتره سر این موضوعات بحث نکنیم چون هرکسی این حقو داره که به اون روشی شکار کنه که دوست داره و خوب نیست ما بیایم و بگیم شما حیوون کشی می کنین؛من خودم اصلا شکار با ساچمه زنیو دوست ندارم چون به قول بعضیا داری ساچمه رو به سمت حیوون اسپری میکنی و گمون نکنم زیاد لازم باشه هدف گیری کنی و تو تیراندازی مهارت داشته باشی اگه به کسی که اولین باره داره تفنگ دستش میگیره هم اینجور اسلحه هارو بدی میتونه فقط لولشو به سمت حیوون بگیره و شلیک کنه و بگه من شکارچیم ولی در عین حال اصلا با این روشها و اونایی که ازش استفاده می کنن مخالف نیستم چون هرکی یه جور علاقه و سلیقه ای داره؛پس بهتره در مورد بقیه و روشهاشون قضاوت نکنیم
ببخشید طولانی شد
بنده چاکر همه دوستان هستم،چه اونایی که با ساچمه زنی شکار میکنن چه اونایی که با روش دیگه میرن شکار
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
کبک برای آب خردن معمولا چه مسافتی رو طی میکنه؟؟از کی اجازه هست صدای کبک بزاریمKhansariha (367)
اقا رضا اونقدری هم که شما میگین اسون نیستا.... محض امتحان به یه باشگاه تراپ برو یه تست بده ببین با ساچمه زن چه رکوردی بدست میاری تو شلیکات... بازم ممنون از نظرت
سلام.آقا رضای گرامی.منظور من از شکار کشی:کشتن حیوانات به هر ترفند و قیمتی است...که این واقعا زیبنده اسم شکارچی نیست...چون هیچکدوم از ما لنگ گوشت چهارتا کبک نموندیم که بخوایم به یک حیوان کلک بزنیم و ناجوانمردانه شکارش کنیم.یا مثلا موقع آب خوردن بکشیمش...نمیگم شکار کردن بد است...اصلا بد نیست اما باید به شیوه شیر شکار کرد.(حداقل برای خودمون که باید ارزش قائل باشیم..حالا جدا از حرمت طبیعت و اسم شکارچی)...در مورد ساچمه زنی هم یک قسمتش شانس است(در مصاف منصفانه شکار و شکارچی-برتری آنچنانی نسبت به pcp نداره*مگر در تعداد پرتابه اما باز هم شکارچی باید شکارچی باشه) به نظر شما بهتر نیست که به تعداد لازم شکار کرد.و اگر بدلایلی اشتباها بیشتر شکار کردیم*تعداد اضافه بر نیاز رو رها نکنیم.چه اشکالی داره؟!!.و ضمنا تمام کوششمون باشه که اضافه بر نیازمون و تعداد کثیر شکار نشه...ضمنا اگه از شیوه صحیح شکار انجام بشه*شما نمیتونی در یکروز تعداد بالا شکار کنی...چون بالاخره حیوانات هم عقل-بینایی-شنوایی-بویایی و غریزه احساس خطر دارن...بنظر شما=یکی از دلایل وضعیت طبیعت ایران-همین شیوه های ناصحیح شکار نمیتونه باشه(تعداد کثیر شکار نباید هدف شکارچی باشه).شکار=مصاف شکار و شکارچی و برنده شدن یکی از آنها(که حتما هم نباید همیشه شکارچی باشه).اینجوری تعادل طبیعت هم حفظ میشه....گمانم ما اینجا اومدیم که نظرات همدیگه رو بشنویم و در محیطی دوستانه تبادل نظر کنیم.ضمنا طبیعت فقط متعلق به نسل ما که نیست آقا رضا گل*که هر روشی دوست داریم بکار ببندیم و شکار کنیم....نه وجدانا و شرعا و نه قانونا چنین حقی رو من و شما نداریم...داریم؟.خب با تعریف خودتون توی کومه و کمین بوسیله صدا هم یک بچه 5ساله میتونه شکار کنه که برادر من...پس تجربه و تلاش شکارچی این وسط کجا میره؟!!!!!!.بهرحال نظر من و شما که وحی منزل نیست...پس بهتره روی بعضی روشهامون فکر کنیم...شاید اشتباه باشه*نمیشه؟.مخلص همه دوستان .یاحق و حق نگهدار شماKhansariha (8)Khansariha (256)Khansariha (8)Khansariha (256)
سلام به دوستان
آقا آرش گل ما کوچیک شماییم
بنده عرض کردم سر این موضوع بارها و بارها تو همین تایپیک و جاهای دیگه بحث شده و من نمیخوام دوباره انجامش بدم؛چون من واسه گفته هام دلیلهایی میارم که به نظر خودم درسته ولی شاید در واقع درست نباشه؛به همین صورت شما هم دلایلی واسه حرفاتون میارن که فکر می کنین درسته ولی شاید اینطور نباشه؛پس بهتره این بحثو همینجا ختم کنیم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2015-05-06 06:28 PM)soheilabou نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا رضا اونقدری هم که شما میگین اسون نیستا.... محض امتحان به یه باشگاه تراپ برو یه تست بده ببین با ساچمه زن چه رکوردی بدست میاری تو شلیکات... بازم ممنون از نظرت

با سلام خدمت شما
من منظورم این نبود که به طور قطع و یقین این کار آسونه؛من فقط نظر خودمو عرض کردم،همونطور که شاید خیلی از عزیزان گمان کنند که شکار با سایر روشها آسونه ولی درصورتی که امکان داره خیلی هم سخت تر باشه
Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)
(2015-05-07 12:21 AM)rezakabk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان
آقا آرش گل ما کوچیک شماییم
بنده عرض کردم سر این موضوع بارها و بارها تو همین تایپیک و جاهای دیگه بحث شده و من نمیخوام دوباره انجامش بدم؛چون من واسه گفته هام دلیلهایی میارم که به نظر خودم درسته ولی شاید در واقع درست نباشه؛به همین صورت شما هم دلایلی واسه حرفاتون میارن که فکر می کنین درسته ولی شاید اینطور نباشه؛پس بهتره این بحثو همینجا ختم کنیم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2015-05-06 06:28 PM)soheilabou نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام خدمت شما
من منظورم این نبود که به طور قطع و یقین این کار آسونه؛من فقط نظر خودمو عرض کردم،همونطور که شاید خیلی از عزیزان گمان کنند که شکار با سایر روشها آسونه ولی درصورتی که امکان داره خیلی هم سخت تر باشه
Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)

سلام.آقا رضا*ما بیشتر.من که عرض کردم*شاید نظر من درست نباشه اما جای کمی تامل رو که حداقل داره...نه همشهری*بحث که از اولش هم نبوده-که بخواد تموم بشه...بالاخره یک نظری شما داری-یک نظری من و یک نظری دیگری...باید نظرات مطرح بشه تا شاید ازش یک مطلب جامع و بدرد بخوری در بیاد(انجمن یعنی همین دیگه).Khansariha (8)Khansariha (256)
آخرش تا کی نباید صدای کبک بزاریمKhansariha (367) اول بار که سایت شمارو دیدم خیلی خوشحال شدم که اینطور نحوه شکار به زبان خودمونی میگید ممنونKhansariha (8) اما دوستان اونایی که میگن صدای کبک نزاریم بدونن کسی که قصدش شکار کبک باشه همه چیزرو داره از صداش بگیر تا تفنگ غیر مجازKhansariha (367)
(2015-05-07 06:28 PM)sab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آخرش تا کی نباید صدای کبک بزاریمKhansariha (367) اول بار که سایت شمارو دیدم خیلی خوشحال شدم که اینطور نحوه شکار به زبان خودمونی میگید ممنونKhansariha (8) اما دوستان اونایی که میگن صدای کبک نزاریم بدونن کسی که قصدش شکار کبک باشه همه چیزرو داره از صداش بگیر تا تفنگ غیر مجازKhansariha (367)

سلام دوست گرامی.من که آنچنان مطلع نیستم اما جایی ندیدم که نوشته باشه:داخل تایپک صدای کبک نگذارید...از نظر قانون هم جرم گمان نکنم باشه....حالا شما چه عجله و اصراری داری*صدای کبک بذاری...حالا کمی صبر کن...والا.Khansariha (8)Khansariha (256)
ضمنا---شما یک پیام به یکی از مدیران یا همکاران انجمن بفرست*سوال کن.چون این دوستان*بیشتر مطلع هستند.Khansariha (8)
لینک مرجع