انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2015-09-21 04:22 PM)garin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-09-21 03:27 PM)bikhyal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.به دلیل ممنوع بودن شکار تا 3 سال دیگر .پروانه شکار به کسی داده نمیشود.

منبعتون چیه؟؟؟؟

سلام.یکی از دوستام توی محیط زیست کار میکنه گفته مجوز صید ماهی هست ولی پرنده و غیره تا سه سال دیگه.البته من کلا تا حالا مجوز شکار چهارپایان رو ندیدم.
(2015-09-23 05:09 PM)Gestapo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چون چارپای خوردنی تو ایران گیر نمیاد زیاد بسا بدبختی بکشی بری کوه یه کل یا قوچ بزنی ولی اونا که خطر تحدیدشون میکنه مجوز کشتن همچیو دارن مثه اونا که مزرعه دارن و ا.نا که خونشون جای پرتی هست توی ایران انسان اجازه داره با اسلحه خودش حتی ادمم بکشه ولی در این صورت که دزد اومده باشه خونشون یا اینکه توسط کسی مورد تحدید مرگ قرار بگیرن یا اینکه جنگ بیوفته و سربازان نظامی به خانه حمله کنند.پس اسلحتون رو دست کم و فقط برای شکار نگیرید خیلی کارایی های امنیتی دیگه هم دارهKhansariha (256)

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.اولا دوستان گرانقدر و گرامي* اينجا تايپك شكار كبك است و متاسفانه در پرسيدن يك سوال يا ارسالها همون سوال كننده اولي(ارسال كننده اولين ارسال غير مرتبط)مقصر است و خب ادامه ارسالها پاسخ بلااجبار است.حتي ارسالهاي مديران و همكاران انجمن(قابل توجه مديران گرامي).در وهله دوم Gestapo گرامي در مورد بخش آخر پيام شما-كاملا مخالف نظر شما هستم.اكثر كساني هم كه اعدام شدن و از جمله محيط بانان گرامي همين فكر رو ميكردن.نه قربون شكلت قاعده كار اينجوري نيست.مگه ديگه خيلي گوشه مسئله باز باشه كه اعدامت نكنن.يعني اجبار دفاع از خود يا ناموس=اون هم فقط از طريق شليك(1-تير هوايي.2-زخمي كردن عمدي و در مرحله آخر=قتل عمد-كه تا دفع شر يا توقف عمل مجرمانه با مرحله قبلي امكان پذير باشه*شماحق استفاده از مورد بعدي رو نداريد قانونا) ميسر باشه و نيز عدم دفاع منجر به حادثه غير قابل جبران بشه.غير قابل جبران بودن هم بنابر تشخيص قاضي است.قضيه جنگ يا اشرار مسلح هم كه ديگه مشخص است كه اصلا ربطي به مسائل روزمره نداره.بالاغيرتا با اطلاعات ناقص موجب بدبختي 1 يا 2تا خانواده نشيد.Khansariha (8)Khansariha (256)
هرکس از این صدا چیزی میدونه توضیح بده دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ناراحتم با این همه شکارچی با تجربه چرا هیچکی چیزی نمیگهKhansariha (367)
(2015-09-26 05:47 PM)sab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هرکس از این صدا چیزی میدونه توضیح بده دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
دوست عزیز این صدا بیشتر به صدای اعلام هشدار میخوره که کبک ترسیده یا چیز غیرعادی دیده .
دوستان برای من بارها پیش اومده که وقتی بالای تپه دنبال کبک میگردم حیوان اگر ارتفاعش از من پایین تر باشه به پروار در نمیاد و مخفی میشه و واقعا تشخیص خیلی خیلی سخته حتی در فاصله پنج متری هم پرواز نمیکنه وای اگر احساس کنه بهش توجه میکنین یا به سمتش حرکت میکنین
یا حتی بهش نگاه میکنین میفهمه که جاش لورفته و پرواز میکنه
خیلی حیونه باهوشیه
سلام
بسته به شرایط رفتار کبک خیلی متفاوت است. کبکی که زخمی می شود و می رود تا جایی که توان دارد و اگر بتواند تا جایی که از چشم دور شود و مثلا پشت مانعی مثل تپه مقابل پرواز می کند. وقتی هم به زمین می نشیند در اولین فرصت خوب پنهان می شود و پیدا کردنش تقریبا ناممکن است. باید خیلی نزدیکش بشویم و حتما بداند دیده شده که دوباره پرواز کند وگرنه اصلا تکان نمی خورد. کسانی که سگ شکاری دارند اینجا صاحب مزیتی بزرگند. من گاهی بیش از نیم ساعت دنبال کبک زخمی گشته ام. البته فقط زمانیکه محل فرود کبک را ببینیم فایده دارد و در غیر اینصورت معمولا گشتن بیفایده است. یک بار کبکی را زدم و در آخر فاصله تیر رس بود. به همین خاطر بعد از افتادن مسافتی را دوید و غیبش زد. من بالادست بودم و زیر بوته ها را نمی دیدم. وقتی رسیدم حدود یک ربع دنبال کبک گشتم و داشتم ناامید می شدم. حتی از آخرین جایی که کبک افتاد ردش را گرفتم ولی رد نامشخص بود. بالاخره کنار یک بوته دو پر کبک دیدم. وقتی خم شدم دیدم نوک دم کبک از زیر بوته گون معلوم است و کبک را گرفتم. این داستان و امثال آن بارها برایم اتفاق افتاده.
موفق باشیدKhansariha (256)
رفتار کبک همینه؛به استتار شگفت انگیزش معروفه. فاصله مرگ و زندگیش همین استتاره. جلو پات میفته و نمیتونی ببینیش؛فقط کافیه یه نگاه به طرف دیگه بندازی و پیدا کردنش میشه دردسر. تیراندازی در فاصله معقول و با اطمینان بهترین کاره که معمولا نمیشه انجامش داد یعنی نه که نمیشه فقط فرصت فکر کردن زیاد نمیده. من سه سال پیش کبک زدم و نتونستم پیداش کنم و در راه برگشت دوباره گشتیم و با کمال خوش شانسی پیدا شد.
جای دوستان خالی امروز بعد از 2 ساعت کوهنوردی و نیم ساعت استراحت و یه چای توپ رفتیم چرخیدم واقعا میگم .جدی میگم جای تک تک دوستان خالی انقدر کبک دیدیم تو عمرم اصلا فکرشم نمیکردم انقدر

کبک تویه یه منطقه اونم یه جای خوب راحت پیدا کنم

اصلا کاری بهشون نداشتیم فقط نیگاشون کردیم Khansariha (219)Khansariha (219)

نامردی اگر فکر کنی کاری کردیم Khansariha (6)Khansariha (230)

اصلا روحم تازه شد به قران حیف 2 تا بال ندارم پر بزنم برم

باهوش تر از کبک به جز بز کوهی چیزی ندیدم.........

ارادت Khansariha (8)یا علی
دوستان پس چی شد کسی نبود یه صدای خوب به همون بده همانطور که میدونید صدا الان هیچ تاثیری نداردKhansariha (8)
لینک مرجع