انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
علی رضا جان من هم امیدوارم که به تازگی ایشون مال قبل از عید بوده باشه.
خدا را شاکرم که این سایت خیلی به افراد کمک کرده تا متوجه قوانین طبیعت و زمان شکار ها بشن.
مطمئنم این دوستان از سر ندانستن اقدام به این کار ها میکنند و اگر می دونستن هیچ وقت راضی به این نمی شدن .
با تشکر از همه عزیزانKhansariha (8)
دوستان الان کبکا تو کدوم منطقه از کوهن؟البته سوء تفاهم نشه یه4تا کبک دارم میخوام ولشون کنم فقط میخوام یه گله کبک پیدا کنم بندازمشون توی اونا
داداش کبک ها این موقع سال دو نوبت میان واسه آب خوردن.یکی صبح زود و یبارم ظهر یا بعد از ظهر.شما میتونی بری نزدیک یه چشمه رهاشون کنی.خودشون دوستاشونو پیدا میکنن.
داداش من که رفته بودم کوه زیر لبه های دارای شیب که سایه هست بودن و صبح هم سر چشمه
(2011-06-20 03:51 PM)amin35190 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله باید با ساچمه زنی شکارش کرد فقط موندم چرا کاری واسه پرورش این وروجک نمیکنن تعدادشون زیاد بشه نامردا خیلی فرزن باید دوپینگ کنیم بریم سراغشون با تفنگ بادی ننه ادم میاد جلو چشش تا شکارش کنه این پرنده نامردوKhansariha (367)Khansariha (290)

دوست عزیز کبک هم پرورش میدن ولی دیگه کبک پرورشی ارزش نداره کبکی خوبه که تو بیابون و طبیعت چریده باشه نه کبک هورمونی
(2011-05-28 07:49 PM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مسیح جان کاملا درست میگن باید فقط صبر داشته باشی
یه راه هم من پیشنهاد میکنم خودم از این روش زیاد استفاده میکنم شاید واسه شما هم جواب بده
اول یه جایه خوب و مسلط به همه جا کمین بگیر جوری که هم به آب و هم به مسیر اشراف داشته باشید بعدشم صبر کنید که کبکها بیاین معمولا کبکها یه سر دسته دارن که از همه جلوتر حرکت میکنه و بعد از طی یه مسیری رویه یه سنگ می ایسته و اطراف رو نگاه میکنه و میخونه شما اون کبک رو نزن و بزار به کارش برسه مطمئنا بعدش میبینین که چند تا کبک دیگه میاین که مثل کبک اولی (سرگروه)هواسشون به همه چی نیست باز هم نزنید تا کاملا به تیر رس برسن اون موقع تاکید میکنم بدون اینکه دیده بشین آخرین کبک رو بزنید اگه فریز شد و مرد که هیچ اگه نمرد دوباره همونو بزنین اما هیچ وقت دنبال کبک نرید اگه کبکها فرار کردند که احتمالش 50 درصده واسه برداشتنه شکارتون نرید اما هواستونم باشه که گمش هم نکنید مطمئنا کبکها دوباره برمیگردن چون شمارو ندیدن پس دلیلی برایه برنگشتن ندارن اونوقت شما میتونید شکارهایه بعدیتونو به همون روش که گفتم انجام بدین
من از این روش تویه صخره ها و کوههایی که امکان حرکت کمتره استفاده میکنم و اتفاقا خوب هم جواب میده
چیزهایی که تاکید دارم اینه که یه جایه مناسب کمین کنید و اصلا تحت هیچ شرایطی خودتونو به کبک نشون ندید
امیدوارم اینبار موفق بشید Khansariha (214)
سلام من این روش شما رو اصلا قبول ندارم چون نهایت نامردیه
شکارچی باید اون چیزی رو که قسمتشه رو هوا بزنه نا با نامردی سر اب کمین کنه وکبک ها رو بزنه من که خودم به این روش اصلا رای مثبت نمیدم چون خودم هر چی کبک می زنم تو هوا میزنم اتفاقا حالش هم بیشتره ولی وقت و فشنگ میبره که باید Khansariha (8)دستت رون بشه و قلق دستت بیاد

(2011-08-21 09:14 AM)fazelliankamal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوست عزيز از قديم گفتن مار هم سر آب خوردن آدمو نمي زنه ، شما پيشنهاد ميدي كه كبك ها را موقع آب خوردن بزنيم ، به نظر من اين روش براي ايران كه ما فقط از طبيعت بهره برداري ميكنيم و هيچگونه كمكي به بازسازي اون نميكنيم بسيار ناجوانمردانه هستش .
اگر چند نفر در مناطق مختلف اين كار را ادامه بدن كه بعد از مدتي كبكي باقي نمي مونه .
با تشكر

سلام فاضل جان منم با نظرت موافقم واقعا اگر دوستانشکارچی هستن باید مردونه شکار بزنن مرسی
Khansariha (8)
(2011-10-22 12:12 PM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قابل توجه دوستانی که از راه رفتن تویه کوه و تپه و دنبال کبک کردن خسته شدن Khansariha (48)
بهترین و تا حدودی موثرترین روش شکار کبک و بعضی پرندگان دیگه اول شناخت محل آبخوری این پرنده است و بعد داشتن یه کومه (دقیقا نمیدونم شما چی بهش میگین)اما ما بهش میگیم کازه یا همون کمینگاه
اگه جا و مسیر کبک رو پیدا کردین از سنگ و خار و گیاهان موجود در همون اطراف مخفیگاه بسازید صبح و ظهر و عصر بیشترین موقع جهت آبخوردن این پرنده است مخصوصا صبح اونوقت با خیال راحتشکار کنید
این کازه یا مخفیگاه منه واس شکار کبک
البته اینو تازه ساختم و هنوز کمی کار داره باید بالاشو با خار کاملا بپوشونم و سوراخهایه محل شلیک رو هم بهتر کنم
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
سلام مهدی جان
اصلا بیا این کاری که می گی موافق نیستم با تشکر
Khansariha (8)
بهترین فصل شکار کبک کیه؟
من با تفنگ بادی شادو گامو یکی دو بار زدمشون و ولی با ساچمه زنی نه امسال ولی تلافی میکنم
اخه برادر من این سواله که شما میکنید !!!!!!

خودتونو به سوالتون دقت کنید ببینید چه نکته ای تو سوالتون هستش
با سلام به دوستان.این راه شکار کبک یا همون کومه در منطقه ما هم هست و من خودم هم یکی دو بار با استفاده از کومه کبک و تیهو شکار کردم اما دوستان واقعا کار ناجوان مردانه ای هست در ضمن بعد از شکار یه حس بدی نسبت به کاری که انجام دادی بهت دست می ده.
دوستان شکارچی سلام
متاسفانه تو جایی که من زندگی میکنم کبک بسیار کمیاب و محزون شده به همین دلیل میتونم قاطع بگم که هیچیک از شکارچیان واقعی که اهل همین منطقه هستند دیگه کبک شکار نمیکنند و بر این عقیده هستن که به محض دیدن کبک شات کنن سمتش البته با دوربین و بجای شکار اون از نگاه کردن بهش لذت ببرن و البته بدون شک ممکنه این کارشون باعث ازدیاد کبک مثل سابق بشه
من از همینجا با ارادت خالصانه به این شکارچیان (نه شکار کشان) ادای احترام میکنم
Khansariha (8)
لینک مرجع