انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
بله تاثیر داره100%.چن روز پیش رفتم کوه کلی گشتم ولی چیزی پیدا نکردم.توی کوه ی غار یا اشگفت خودمون بود که رفتم اونجا (ساعت2بعدازظهر)ی کم خستگیم در رفت.خلاصه ی گوشه ی غار قایم شدم ی5 دیقه ای با گوشی صدای کبک گذاشتم.بعدش متوجه شدم 2-3تایی نزدیکن ودارن میخونن.که اروم رفتم بیرون که 2تا شون از ی طرف در رفتن البته دور بودن ی لحظه ناامید شدم که دیدم یکی از10-15 متریم بلند شد که خلاصه شکارش کردمKhansariha (219)
البته ی چیزه دیگه هم بگم بلکه کمکی کرده باشم هرچند دوستان هرکدوم اساتیدی بنام هستند. اکثرا"توی روز هایی که برف کوه رو پوشونده کبک جاهایی میشینه که افتاب گیر باشه ینی جاهایی که برفش رفته(صخره ها)وافتاب مستقیم میتابه بهش
Khansariha (8)
یعنی توی این فصل هم به صدا واکنش نشون میدن؟!
بله.دوست عزیز.کبک ها بیشتر گروهی اند.وتمایل دارن باهم باشن.قابل توجه اینه که وقتی صدا رو پخش میکنی <کبکهایی به اون حوالی میان که تار بودن و به هر دلیلی (شکارچی)از گروه جدا شدن
دوستان خیلی ایده خوبی هست.
امکان داره دوستانی که صدای کبک استفاده و جواب گرفتن همون صدا رو برای اعضا قرار بدن تا همه استفاده کنیم؟
سلام قیمت اسپیکرش ۷۵ هزاره که ۳ ساعت صدای کپک نر میدد خیلی مواسر هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان اینم صدای کبک هست که میتونید روی رم بریزید و با اسپیکر پخش کنید یا با همون گوشی پخش کنید.
این هم بگم که واقعا برای جمع کردن کبک ها و سر شماری(به قول اقا محمد خخخخخ) موثره.
موفق باشیدKhansariha (8)
(2014-12-16 10:02 PM)Zbaurl=http://uplod.ir/7e3rjkmd55t5/chukar_sound.mp3.htm' نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دانلود صدای کبک[/url]
دوستان اینم صدای کبک هست که میتونید روی رم بریزید و با اسپیکر پخش کنید یا با همون گوشی پخش کنید.
این هم بگم که واقعا برای جمع کردن کبک ها و سر شماری(به قول اقا محمد خخخخخ) موثره.
موفق باشیدKhansariha (8)

مرسی
فقط جناب zba این صدای کبک ماده هست یا نر ؟ و آیا خودتون باهاش جواب گرفتین؟
بازهم تشکر
مثل این که من اشتباه می کردم لینک درسته.
خواهش میکنم.Khansariha (8)
صدای کبک نر هست.
بله من همیشه با همین صدا کبکها رو جمع میکنم.
موفق باشید
با سلام
در مورد صدای کبک عرض کنم که هر صدایی از کبکو نمیشه در هر فصلی از سال برای جمع کردن کبکا استفاده کرد مثلا در فصل بهار و موقع جفت گیری کبکها بیشتر از صدای کبک ماده استفاده میشه و تو فصل تابستون از صدای کبک نر و اینم بگم که هر صدایی باعث جلب کبک نمیشه و خیلی از موارد صداهای ضبط شده بلافاصله بعد از پخش باعث ترس و فرار کبکها میشه،مثلا من خودم هفت هشت تا صدای کبک دارم که سه چهارتاشو هروقت پخش میکنم کبکا از محل متواری میشن!!و تو فصل پاییز و خصوصا زمستان صدای کبک زیاد نمیتونه تو جلب کبکها موثر باشه مگه اینکه از گله جدا افتاده باشن و بهترین موقع استفاده هم فصل جفت گیریه که مسلما کار ناجوانمردانه ایه
دوستان پیشنهاد می کنم خودتون برین دنبال کبک نه اینکه با صدا اونارو دور خودتون جمع کنین چون در این صورت دیگه نمیشه اسمشو گذاشت شکار و لذتی هم نداره
من خودمم هروقت بخوام کبکهارو تو شکارگاه خودم از دست شکارچیای غیرقانونی فراری بدم صدا پخش میکنم تا کبکها در برن خخخخخخخ
من این صدارو امتحان کردم.
باید بگم که باعث فرار کبکها نمیشه.
من به هیچ وجه توی فصل بهار و موقع جفت گیری پرندگان به شکارشون نرفتم و هیچ تجربه ای هم در این مورد ندارم.......
این صدا شبیه صدای کبک لیدر هست احتمالا که وقتی که کبکها فرار میکنن و ما پخشش میکنیم کبکها با اطمینان جمع میشن.
Khansariha (8)
لینک مرجع