انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2013-07-01 01:22 PM)kenway نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام میخواستم بدونم تو کوه سهند کبک پیدا میشه ؟

سلام
باید باشه ولی مطمئن نیستمKhansariha (214)
سلام دوستان واسه شکار کبک چه مقدار قدرت لازمه (به واحد ژول) فاصله هم 30 یا 40 متر؟؟؟ فاصله 50 یا 60 متر چطور؟؟؟
با تشکر فراوان
سلام و درود Khansariha (8)
بستگي داره ساچمه كجا بخوره . اگر سر كبك باشه با حداقل 4 ژول ميشه از پا درش آورد ولي اگر بدن كبك باشه با توجه به تراكم پرهاي كبك خوب مسلما قدرت بيشتري رو نياز هست .Khansariha (8)
با سلام به همه دوستان واساتید
اگر یکی از اساتید روی عکس کبک منطقه کیل زون این پرنده رو نشون بده خیلی ممنون میشم . آخه زدن سر کبک از فواصل دور برای ما تازه کارها به خاطر هیجان دیدن کبک و لرزش دست در اون لحظه خیلی سخته . کجا رو هدف بگیریم که تقریبا شکارش حتمی بشه. باتشکر
البته من استاد نیستم.خودم تازه کارم. همه پرنده ها همین منطقه کیل زونشونه. تو قسمت عقب و دم و شکم تیراندازی بشه احتمال فرار شکار زیاده ولی قسمت قلب و ریه و چینه دان پرنده حساسه
[تصویر: 13743354191.jpg]
دوستان تا حالا کسی از دستگاه صدای کبک استفاده کرده؟تاثیر داره؟
من از صدای کبک استفاده کردم ولی نتیجه جالبی نگرفتم ولی بازهم شاید بعضی از دوستان نتیجه گرفته باشند
من چند بار استفاده کردم از صدای کبک خوب جواب میده وقتی صدای کبکو گذاشتم دسته جمعی کبکای که نمیدیدمشون تو کوه شروع به خوندن کردن. گوشی روشن کرده بودم گذاشته بودم تو جیبم یهو دیدم از بالا سرم یه چیزی این جت رد شد بیچاره شاهینه منو با کبک اشتباه گرفته بود دیده بود صدا از سمت من میاد پرواز کرده بون تو دره که دید منم. یه بارم تو کوه گذاشتم یه عقاب دست از سرمون ور نمیداشت.
استفاده از صدای کبک بیشتر برای فصل جفت گیری جواب میده.

صدای کبک هم باید صدای ماده کبک باشد.
لذت شکار کبک به اینه که دنبالش بگردی وفرصت پرواز بهش بدی. لذت شکار کبک به اینه که انو تو هوا بزنی
لینک مرجع