انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2016-12-04 11:40 PM)آرش٩٣ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام جناب استاد كاربخش،من شنيدم ميگن حتى دستم بهش بزنيم منتقل ميشه!!!نظر شما چيه؟؟
نه در این حد . فکر نکنم از راه پوستی منتقل بشه Khansariha (399)
تو طرفای ما پارسال که شکار می رفتیم صبح زود دو تا کبک وسط راه دیدم که مرده بودند این ور اون ور کردم دیدم صورتشون سیاه شده چند تا از دوستان هم می گفتن تو فصل بهار که رفته بودند کوه برای گردش می گفتند کبک بی چاره روی تخم هاش مرده بود وچند شکارچی امثال اینا می گفت حتی روستاییان هم که می گفتند هر سال چند تا می گیریم می بریم نگهشون می داریم می گفت دوتا گرفته بودیم تو حیاط دوروز نکشید فوت کردند
حالا مردن دوتا کبک تو ی منطقه نمیتونه ملاک باشه. بسیاری از بیماریها میتونن باعث بشن که همه گیر نیستن و ممکنه چند وقتی ی طرف الوده کنن ولی اینکه چیزی بطور رسمی و همگانی پخش بشه و تلفات بگیره من چیز جدی ندیدم. فقط در حد پراکنده. از طریق تماس جلدی و و و نمیتونه انتقال پیدا کنه(اما غیر ممکن نیست) بیشتر از راه خوراک که اونم راه داره. یه وسواس کوچیک میتونه کمک کنه اونم بعد شکار ی وارسی جزیی که راحته و همه ماها کبک یا تیهو سالم میشناسیم.
ابگوشتش خشمزه هسته برا دود و دم کبابم چنتا بال مرغ ببرین با خودتون. خخخ
سلام شاید باور نکنید امروز ی چیزی دیدم .........کبک نر دنبال کبک ماده کرد و جفت گیری کردن .....اصلا امکان نداره این وقت فصل... Khansariha (108)
سلام دوست عزیز
درست دیدید. من هم نشانه های رفتار بهاری را در جانوران مختلف دیده ام. هوا بدجور گرم و بی برف و باران است. اگر اینطور ادامه پیدا کند درختان هم می شکفند و سرما محصولشان را نابود می کند. خشکسالی هم بقیه را نابود میکند. گیاه و جانورKhansariha (367)
خدا کند برف و باران ببارد.
موفق باشیدKhansariha (8)
با این اوضاع چی سر جاشه که این کار باشه. !!!!!!Khansariha (226)Khansariha (226)
من دو سه هفته پیش یه خوتکا زدم که تو شکمش تخم داشت نمی دونم این چه وضعیتی است نظام طبیعت بهم خوده درضمن طرفای ما روی زمین برف زیاد است و هوا هم خیلی سرده این وضعیت واقعا عجیبه فکرکنم اول اداره محیط زیست با ما شکارچی ها لج کرده بود حالا هم این پرندگان حالا به جای اداره محیط زیست این حیوانات با کارهاشون جلوی شکارچی ها ،اشک شکارچی ها رو در می آورند و می خواهند شکار رو ممنوع کنند شکارچی های بی چاره
(2017-01-12 01:16 PM)sab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام شاید باور نکنید امروز ی چیزی دیدم .........کبک نر دنبال کبک ماده کرد و جفت گیری کردن .....اصلا امکان نداره این وقت فصل... Khansariha (108)
با سلام :
اوه -اوه -اوه اوضاع تو طبیعت هم منکراتی شده !!!! خخخخخخخخخخخ
آقا میرفتید جلو تذکر میدادید Khansariha (219)
ولی گذشته از شوخی ، همه چی قاطی پاتی شده من خودم تو برج چهار امسال جوجه خیلی از پرنده ها رو دیدم که داشتن پرواز میکردن ........یعنی از آب و گل درامده و تقریبا مستقل .
والا نمیدونم هرکسی با توجه به منطقه اش باید خودش تصمیم بگیره
موفق باشید
سلام محمدجان احتمالا بارداری خوتکا ناخواسته بوده خوب شدشمازدیش وگرنه بعدازمشخص شدن جواب سونوگرافی خودکشی میکرد،
سلام بچه ها
امیدوارم کسی تو این فصل شکار نکنه چون این فصل پرنده ها در حال جفت گیری و زاد و ولد هستند و خدارا خوش نمیاد که شمارشون کرد
متاسفانه بعضی از افراد هستند که داخل این فصل میرن شکار کبک و تیهو که جای تاسف داره
در این نوع شکار پرنده را با دم اسب میگیرند!
دم اسب را به حلقه تبدیل میکنند و سپس روی هر سر نخ یک میخ میبندند و میزنند تو زمین بعدش هم همه راه رو میبننده و فقط راه تله بازه و پشت تله صدای کبک ماده میگذارند و جفت مخالف بیچاره فک میکنه یک کبک ماده داره آواز میخونه
وقتی بعد میخواد رد بشه میبینه که راه بسته شده و مجبور میشه از راه تله بره و سرش میره توی نخ ها و نخ ها جمع میشن هرچی پرنده بیشتر دست و پا بزنه بیشتر گیر میکنه
این نوع شکار یعنی = نسل کشی
لینک مرجع