انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
علی جان تراکم پر هایه کبک تو بالهاش زیاده و واگه از کنار بهش شکیک بشه ممکنه که کمونه کنه و تاثیر نداشته باشه اما قسمت سینه و سر نقطه ضعفشه و میشه با بادیهایه زیر 20 ژول و در فاصله مناسب شکار کرد Khansariha (214)
به به دوستان عزیز

تفاوت ساچمه بادی با شکاری در داغ بودن ان است و پرنده کمتر حالیش میشود و در ضمن ساچمه بادی شوک ان بیشتر از ساچمه شکاری است ولی نفوذ پذیری و برد و شکاری بیشتر است مثال

ساچمه شماره 1 را هم بردارید از ساچمه 5.5 کوچکتر وکلا ساچمه گرد دارای شوک کمتری است

Khansariha (8)
سلام
شكار كبك با تفنگ بادي كار سختيه و احتياج به صبر زيادي داره ولي در عوض اگه موفق بشي خيلي مزه ميده . شانس هم بي تاثير نيست و بعضي وقتا موقعيتي پيش مياد كه با 5/4 هم ميشه بزنيش
دوستانی که تجربه شکار رو دارن بگن که بهترین ساعات برای شکار این حیوان چیه؟Khansariha (8)
(2011-09-20 09:15 AM)sohrab30 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستانی که تجربه شکار رو دارن بگن که بهترین ساعات برای شکار این حیوان چیه؟Khansariha (8)
معمولا صبح زود موقع آب خوردن و عصر 1 الي 2 ساعت مانده به غروب.
دوستان گفتم معمولا چه ساعاتی ؟ مثلا 5 صبح یا 4 صبحKhansariha (214)
(2011-09-20 09:20 AM)sohrab30 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان گفتم معمولا چه ساعاتی ؟ مثلا 5 صبح یا 4 صبحKhansariha (214)
ساعت كه نمي شه گفت!!!(از اون سوالا بودا)شما بايد قبل از طلوع آفتاب تو منطقه اي كه انتخاب كردي باشي.
تجربه های من :
استتار خیلی قوی.
حرکت نکردن(کمین کردن)
بقیش رو هم که گفتن دوستان
آقا این پرده که میگن چه جوریه کسی عکسی ازش داره

:(تجربه دیگر معمولا در این تپه ها کلاغ و کلاغ های پا قرمز دیدید که روی تپه هستند بدانید که کبکها هم هستند چون هم زیستی خوبی دارند و ان منطقه هیچ کس نیامده)
من همچین منطقه ای رو بلدم و اتفاقا کبک هم دیدم در اونجا البته چند سال پیش یه چشمه آب دور افتاده و متروک که یه دره داره یه مزرعه کوچولو هست همش و یه باغبون پیر و تا دلت بخواد بد اخلاقKhansariha (290) ما تو شکاف دره کنار مسیر آب میرفتیم بالا اونجا درخت انجیر بود وای چه انجیرایی الان گفتم هوس کردم یه برنامه جور میکنم همین چند روزه میرم عکساش رو میگذارم براتون خدا رو چه دیدی یهو کبک هم زدیمKhansariha (219) یا شکاربانی گرفت ماروKhansariha (290)
قابل توجه دوستانی که از راه رفتن تویه کوه و تپه و دنبال کبک کردن خسته شدن Khansariha (48)
بهترین و تا حدودی موثرترین روش شکار کبک و بعضی پرندگان دیگه اول شناخت محل آبخوری این پرنده است و بعد داشتن یه کومه (دقیقا نمیدونم شما چی بهش میگین)اما ما بهش میگیم کازه یا همون کمینگاه
اگه جا و مسیر کبک رو پیدا کردین از سنگ و خار و گیاهان موجود در همون اطراف مخفیگاه بسازید صبح و ظهر و عصر بیشترین موقع جهت آبخوردن این پرنده است مخصوصا صبح اونوقت با خیال راحتشکار کنید
این کازه یا مخفیگاه منه واس شکار کبک
البته اینو تازه ساختم و هنوز کمی کار داره باید بالاشو با خار کاملا بپوشونم و سوراخهایه محل شلیک رو هم بهتر کنم
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
لینک مرجع