انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
هوازنی یعنی شکار کبک و زدن جمعی کبک بسیار بی معرفتیه. اگرم نمیخوای تو پر بزنی حداقل رو زمین ولی دنبالشون باش نه دفک و و و. قبلا هم گفتم دفک و کمین برا زمانه قدیم و وسایل اون موقعه مناسب بوده نه الان. شکم پرنده هم اگه بهد شکار باز نشه گوشت احتمال90% خراب کنه و بد بو نه پرنده هر شکاری باید سریع خالی بشه.
سلام وعرض ادب خدمت دوستان عزیزم ضمنن خیرمقدم عرض میکنم به عزیزان تازه وارد دوستان عزیزم یکی از دغدغه های شکارچیان خصوصا شکارچیان کبک اینکه گاهی اوقات وقتی به کبک شلیک میکنن و کبک میوفته وقتی به محله افتادن کبک میرسن کبک رو پیدا نمیکنن بنده علت گم شدن کبک رو توضیح میدم وروش پیدا کردن کبک رو هم توضیح خاهم دادم اولن وقتی کبک رو گم میکنید اون کبک گم نشده بلکه هنوز زنده بوده ولنگون لنگون خودشو از اون محل دور کرده ومخوی شده پس فکر نکنید که کبک شما گم شده و حالا راه حله پیدا کردن کبکی که گم شده رو خدمتتون اموزش میدم البته با اجازه اساتید بزرگوار دوستان وقتی که به کبک شلیک کردین و ساچمه به هدف خورد وکبک افتاد زمین لطفا چشم از کبک برندارین بادقت به افتادن کبک نگاه کنین وبه محلی که افتاده بادقت نگاه کنید واهسته به سمت کبک افتاده بروید به هیچ عنوان به اطراف نگاه نکنید نگزارید کبکهای دیگه هواس شمارو پرت کنه وقتی رسیدید به محل زمین خوردن کبک اول خوب اون محل رو برگردید اگر پیدا نکردید مرحله دوم بگردید تا رد پرهای ریخته شده را پیدا کنید و پرهای ریخته شده را دنبال کنید تا به کبک برسید درضمن باید بادقت بگردین چون کبک همرنگ محیطه و استاد استتار هستش این بود روش پیدا کردن کبک شکار شده که یکی از مشکلات شکارچیان کبک بود ممنون از توجهتون[HIBISCUS][HIBISCUS][HIBISCUS]

hossin
سلام حسین جان ممنون ازتوضیحات شما کاملادقیق فرمودین کبکی که زخمی میشه یعنی ساچمه کاری بهش نگرفته وپرانچنانی نمی ریزه که بشه ردش ودنبال کرد کبک اینقداستاد مخفی شدن واستتاره وخودشم به کارش ایمان داره که خیلی وقتا اززیرپای شکارچی درمیره ۹۰درصدکبکای زخمی که روبلندی تیری میشن بسمت مخالف شکارچی حرکت میکنن یعنی به سمت شیب مخالف دیگه پیدانمیشن
باسلام
پیدا کردن کبک یه نسخه نداره هزاران راه و دلیل داره
از طرز زمین خوردن کبک میشه فهمید پیدا میشه یا نه
(2016-11-17 03:40 PM)garin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام
پیدا کردن کبک یه نسخه نداره هزاران راه و دلیل داره
از طرز زمین خوردن کبک میشه فهمید پیدا میشه یا نه

دقیقا همینطوره
ما تیهو زدیم که پرواز کرده حدود 200 متر رفته و افتاده و جالب اینکه چنان افتاد که دوباره یمقدار به بالا پرتاب شد و با اینکه چشم برنداشتیم از محل ولی حدود نیم ساعت منطقه رو گشتیم و حیوون رو پیدا نکردیم
البته چند مورد دیگه هم بوده که کبک زدیم و زخمی شده و پیدا نشده
اینجاس که کمبود یه سگ شکاری خوب کاملا حس میشه
درسته. هیچ الگو خاصی نداره و ممکنه هر اتفاقی بیفته. من کبک زدم و با اینکه رو زمین بود و محل زدنش کامل در نظر گرفتیم بعد رفتیم بالا سرش و کلی پر و خون بود و حدود یه متر پایین تر کلی خون بود ولی بعد نیم ساعت وارسی و جستجو سه نفره بصورت بوته به بوته اخرش نبود که نبود. تنها راه فقط خیره شدن به محلشه که اونم گاهی ادم میجنبونهKhansariha (219)
میپرسن چرا ما فشنگ اسداندارد استفاده کردیم ولی لوله اصلحمون ترکیده و یا از سره لوله ترک خورده خدمت شما شکارچیان عزیز عرض کنم لوله اصلحه مانند چشم انسان حساسه گاهی اوقات بنده شکارچیان بی دقت رو میبینم که تو کوه راه میرن و اصلا هواسشون به لوله اصلحه نیست بوته های خار که تو مصیر عبوری هستند ممکنه وارد لوله بشن حتی یک خار کوچک باعث انفجار لوله میشه وقتی موقعه تی اندازی ساچمه بافشار بالا از سر لوله بیرون بیاد مصیرش باید کاملا خالی باشه در غیر اینصورت فشار به دیواره لوله وارد میشه و لول رو میترکونه هنگام راه رفتن تو کوه مراقب لوله تفنگ باشید حتی برف هم وارد لوله بشه خطر سازه خاهشا به عرایض من دقت کنید این مسایل خیلی مهمه به شوخی نگیرید

hossin

تو کوه احتمال لیز خوردن زیاده دوستان حواستون به تفنگ باشه لول اسلحه های ترک زود غر میشه

hossin

(2016-11-17 10:12 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درسته. هیچ الگو خاصی نداره و ممکنه هر اتفاقی بیفته. من کبک زدم و با اینکه رو زمین بود و محل زدنش کامل در نظر گرفتیم بعد رفتیم بالا سرش و کلی پر و خون بود و حدود یه متر پایین تر کلی خون بود ولی بعد نیم ساعت وارسی و جستجو سه نفره بصورت بوته به بوته اخرش نبود که نبود. تنها راه فقط خیره شدن به محلشه که اونم گاهی ادم میجنبونهKhansariha (219)
ساچمه ریز احتمال پیدا کردن کبک رو زیاد میکنه اوایل فصل ۷_۶ و فواصل سرد۵_۴ بهتره

hossin
سلام دوستان گرامى،از آنفلوآنزا پرندگان كسى خبر داره؟؟؟اين خبر چقدر صحت داره؟؟
ممنون ميشم اگه اطلاعى داريد بفرماييد
صحبتش منم شنیدم ولی مثل اینکه زیاد جدی نیست. البته دقیق خبر ندارم. اما در ست بپزین و حسابی مغز پخت کنید حله. از کبابش رد بشین و بیشتر ابگوشتش کنید.
سلام جناب استاد كاربخش،من شنيدم ميگن حتى دستم بهش بزنيم منتقل ميشه!!!نظر شما چيه؟؟
لینک مرجع