انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
شکسته نفسی میفرمایید آقای کاربخش،شما خودت استادی
بازم شما خوبه هرازگاهی رفتی و یه چندتایی دشت کردی؛ما که امسال اصلا فرصتشو نداشتیم و کلا یکی دوتا تا بیشتر شکار نکردیم!!!
ولی خوب بجای کبک حسابی از کفتر نصیبمون شدKhansariha (266)Khansariha (266):khansariha (266)
(2015-01-15 07:45 PM)huntergun نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی اقا امروز رفتیم کوه.ی صدای کبک که یکی از بچه های سایت گذاشته بود:که من از این صدا استفاده می کنم.خلاصه یکی دوبار پخش کردیم دیدیم خبری نی. بعداز یکم پیاده رویمتوجه شدم صدای کبک میاد .گفتم بزار اینو پخش کنم که بیاد نزدیکتر اقا اینو که گذاشتم انگار برق گرفتشونKhansariha (367)....الفرار.خدا رو خوش میاد خخخخخKhansariha (256)

سلام.دوست گرامی.احتمالا صدای کبک نر بوده....و توی موقعیت نامناسبی ضبط شده بوده..بعد هم صدای کبک معمولا توی فصل خاصی و روی کبکهای همون منطقه و نژاد مشابه جواب میده و مثل هرچیزی باید ضبط کننده صدای کبک هم مطلع باشه که چه صدایی رو و در چه موقعیتی و از چه نوع کبکی باید ضبط کنه(معمولا صداهای توی اینترنت*نژاد اروپایی هستن)...یاحقKhansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
(2015-01-15 12:02 AM)rezakabk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان بنده یکی دوسال قبل دوتا کبک داشتم که ماده تو بهار 20تا 25تا تخم میذاشت ولی روی تخماش نمیخوابید و تخمها بعد. چندوقت خراب میشد!هرکاریم میکردم نمیخوابید که نمیخوابید!یبارم تخمهاشو گذاشتم زیر مرغ ولی بازم باز نشدن و همش خراب شد!
بنظرتون دلیلش چی میتونه باشه!؟

سلام منم قبلا کبک داشتم (2سال پیش) ، نکته جالب اینکه من دیدم این بود که کبک نر تمام مدت روی تخم ها خوابید!! و عجیب تر از اون اینکه وقتی جوجه ها از تخم در اومدن کبک ماده به اونا حمله میکرد و با نوکش محکم میزدتشون 2تارو همینجوری کشت دیگه من جداشون کردم از 23 تا تخم فقط 10-11 تاش جوجه شد و در آخر فقط فک کنم 4 یا 5 تاشون زنده موند ، در مورد دستگاه جوجه کشی و تخم کبک هم تجربمو بگم شاید جالب باشه سال قبل از این 2تا کبک ماده داشتم که تعداد زیادی تخم کردن با توجه به دستور عملی که روی خود دستگاه بود برای تخم کبک عمل کردم و تعداد زیادی جوجه شد ولی متاسفانه چیزی که من نمیدونستم و در دستور عمل دستگاه هم نبود و بعد از اون متوجه شدم این بود که نباید جوجه هارو در کارتن نگهداری کرد چون نوک میزدن به کارتن و تکه های کارتون رو میخوردن که این عامل مرگ تقریبا 100% شد و از تقریبا 30 تا جوجه فقط 2 تا زنده موند ، البته شاید هم به دلیل زیستگاهی بوده ولی یه دوستی که تجربه هم داشت در این زمینه گفت به علت کارتن بوده...
امروز توی یوتیوب داشتم گشتی میزدم که طبق روال رفتم شکار و پرنده که یه فیلم 12 دقیقه دیدم که کبک میزد از تو ماشین پیاده و و و. اقا چنان وسوسه شدم که واویلا. حیف فصل شکار رفت و تفنگها رفتن بخواب. وگر نه. . . . Khansariha (367) خیلی تاثیر داره دیدنش
با سلام خدمت همگی دوستان از سایت شما خیلی خوشم میاد من یه دونه کبک نر دارم از وقتی که جوجه بوده اما اصلان نمیخونه به صدای نر هم واکنش نمیده اکر کسی صدای کبک ماده داره بزاره شاید انم به حرف اومد
(2015-04-28 06:36 PM)sab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت همگی دوستان از سایت شما خیلی خوشم میاد من یه دونه کبک نر دارم از وقتی که جوجه بوده اما اصلان نمیخونه به صدای نر هم واکنش نمیده اکر کسی صدای کبک ماده داره بزاره شاید انم به حرف اومد

سلام دوست عزیز
تا جایی که من اطلاع دارم واسه استفاده از صدا و آواز کبک از کبک ماده استفاده می کنند و کبک نر فقط تو شرایط خاصی مثلا تو فصل تولید مثل و برای جفت یابی و یا برای هدایت گله و... اقدام به خوندن می کنه و تو مواقع دیگه زیاد اهل سروصدا کردن نیست و شما اگه حتی از صدای کبک ماده برای تحریکش استفاده کنی ممکنه جواب نده
پیشنهاد من اینه که شما یه جوجه کبک ماده بخری و بزرگش کنی تا مثل بلبل برات بخونه
یکی از آشناها یه کبک ماده داشت که دائم درحال آواز خوندن بود،جوری که خود صاحبش که بماند،همسایه ها از صداش کلافه شده بودن
Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
سلا سنگ مفت گنجشکم مفت مگر امتحان ضرر داره الان هم فصل جفت یابی است اگر داشتید بگذاریدKhansariha (8)
[attachment=891] واقعان حیف نیست موجودی به این زیبای جونشو گرفت من با کشتن اینها کاملان مخالفم اصلان هیچ حالی نمیده اما با زنده گیری در فصل مناسب موافقم(نگید اصلان شکار کردی یا نه که چندین مرتبه شکار کردم به جز عضاب وجدان هیچی نداشت
(2015-04-29 08:45 AM)sab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلا سنگ مفت گنجشکم مفت مگر امتحان ضرر داره الان هم فصل جفت یابی است اگر داشتید بگذاریدKhansariha (8)
واقعان حیف نیست موجودی به این زیبای جونشو گرفت من با کشتن اینها کاملان مخالفم اصلان هیچ حالی نمیده اما با زنده گیری در فصل مناسب موافقم(نگید اصلان شکار کردی یا نه که چندین مرتبه شکار کردم به جز عضاب وجدان هیچی نداشت

سلام
به قول خودتون سنگ مفت و گنجشک هم مفت،،شما اگه یه جستجو تو گوگل داشته باشین تا دلت بخواد صدای کبک پیدا می کنی و بنده متاسفانه تا تموم شدن فصل تولید مثل از گذاشتن صدای کبک،خصوصا کبک ماده معذورم البته شما و تموم بچه های انجمن گل هستین و فرهنگ شکار کردنو دارین ولی ممکنه کسی پیدا بشه و بخواد از این صدا واسه شکار تو این فصل استفاده کنه و عذاب اخرویش بمونه واسه ما خخخخخخ
فصل تولید مثل که تموم شد شما هرچقدر صدای کبک خواستین بنده در خدمتم
یه مورد دیگه هم اینکه با این روش شما فقط موقعی که صدای کبک ماده رو پخش کنین کبک نر بهش واکنش نشون میده و بعد قطع کردن صدا اونم دیگه نمیخونه(امتحان کردم که میگم)اینم مثل این میمونه که شما صدای کبکو ضبط کرده باشین و بخواین گوش کنین
Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)
ممنون اصلان حواسم نبود- خیلی ممنون از راهنمایی تون خدا رو شکر تو هیچ سایتی صدای کبک ماده نیست
(2015-04-29 05:16 PM)rezakabk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-04-29 08:45 AM)sab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
واقعان حیف نیست موجودی به این زیبای جونشو گرفت من با کشتن اینها کاملان مخالفم اصلان هیچ حالی نمیده اما با زنده گیری در فصل مناسب موافقم(نگید اصلان شکار کردی یا نه که چندین مرتبه شکار کردم به جز عضاب وجدان هیچی نداشت

سلام
به قول خودتون سنگ مفت و گنجشک هم مفت،،شما اگه یه جستجو تو گوگل داشته باشین تا دلت بخواد صدای کبک پیدا می کنی و بنده متاسفانه تا تموم شدن فصل تولید مثل از گذاشتن صدای کبک،خصوصا کبک ماده معذورم البته شما و تموم بچه های انجمن گل هستین و فرهنگ شکار کردنو دارین ولی ممکنه کسی پیدا بشه و بخواد از این صدا واسه شکار تو این فصل استفاده کنه و عذاب اخرویش بمونه واسه ما خخخخخخ
فصل تولید مثل که تموم شد شما هرچقدر صدای کبک خواستین بنده در خدمتم
یه مورد دیگه هم اینکه با این روش شما فقط موقعی که صدای کبک ماده رو پخش کنین کبک نر بهش واکنش نشون میده و بعد قطع کردن صدا اونم دیگه نمیخونه(امتحان کردم که میگم)اینم مثل این میمونه که شما صدای کبکو ضبط کرده باشین و بخواین گوش کنین
Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)
سلام.ای آقا رضا...اگه کسی دنبال شکار باشه که خودش راهش رو بلد هست....صدا و پرده و همه چیز هم یا داره و یا ظرف یکساعت بدست میاره....این مسائل (نذاشتن صدای کبک و طریقه شکار وغیره توسط من و شما و حتی ندادن پروانه شکار توسط دولت)تاثیری نداره...باید بلانسبت*ما باید همگی(از محیط بان و شکارچی بگیر تا اون بچه ای که به پرنده ها با تیرکمان سنگ پرت میکنه)بفهمیم و وجدان داشته باشیم که متاسفانه....تا حیات وحش حفظ بشه.Khansariha (8)Khansariha (256)
لینک مرجع