انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2015-01-16 12:27 AM)yahyarav نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-01-15 11:47 PM)AKKR نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان به عقیده من چیزی که تو شکار حال میده راهپیمایی وتعقیب گریز و سختی کشیدنه به خاطر همین سختی های شکار کپک نسبت به پرنده های دیگه هست که شکار کپک را تبدیل به شکاری جزاب و پر هیجان کرده امیدوارم انشالاه سال اینده پروانه بدهند تا تمام شکارچی های قانونمند در کوه بیابان لذت هیجان این شکار را ببرند
الهییییییییییییییی آمییییییییییییین،امیدوارم سال آینده سال خوبی برای شکارچیان قانون مندباشه وکبکهای چاق وچله ای شکارکنندKhansariha (8)Khansariha (8)

سلام. اميدوارم همينطور كه ميگين باشه. ولي تجربه نشون داده تا وقتي خانم ابتكار بر اريكه قدرت تكيه زده از پروانه شكار خبري نيست. Khansariha (367)
درود دوستان... Khansariha (8)
به نظر من مهمترین اصل در زمینه ی شکار کبک با بادی (پی سی پی) رعایت اصل استتار هست و بعد از اون سکوت.
کبک ها بیشتر تیزبین هستن تا تیزگوش!
لباس استتار مناسب با شکارگاه مهمترین اصل هست. و بعد باید در هنگام راه رفتن و تعقیب کبک ها، پاها کاملا در هر قدم از زمین بلند بشن و مواظب خار و خاشاک زیر پاهاتون باشید...
اینها تجربیات اخیر بنده بود در هنگام تعقیب و گریز کبک...
شکارهای خوبی داشته باشید... Khansariha (8)
سلام.
آقا رضاکبک عزیز چیزی که مسلمه تخمهایی که با همه شرایط مطلوب دمایی جوجه نمیشه اولین و مهمترین دلیلش نداشتن نطفه ی کامله! ونداشتن نطفه هم خودش معلول چند علت مختلفه...
حتی ممکنه شاهد جفت گیری هم باشید ولی بازم تخم بدون نطفه باشه...
یکی از سختیهای پرورش کبک وحشی بودن زیاد ذاتشه که معمولا پرنده هایی اینچنینی (اهلی پذیری کم) وقتی در اسارت انسان درمیان دچار استرس فوق العاده زیادی میشن و این امر همه ی سیستم جسمی پرنده رو تحت تاثیر قرار میده واین مساله حتی با گذشت زمان هم به کل ازبین نمیره / پرنده های شکاری هم همینطورن/ کبک در اسارت با کوچکترین تحریک دچار استرس میشه / نور_ صدا _دما _تغذیه _آلودگی و بیماری _محل زندگی _جای خواب _محل جفت گیری _محل تخم گذاری و ..... حتی خیلی موارد که شاید به چشمتون نیاد.. همه و همه در این مساله دخیله.../ حالا شما که الان بگفته ی خودتون کبک ندارید و این مورد مال گذشته ست و اینجوری نمیشه نظر قطعی داد / باید محل نگهداری. تغذیه و همه عواملی که ذکر شد بررسی بشه تا علت اصلی پیدا و رفع شه.
در هر حال نکته ای که میتونم بگم اینه که بعداز بررسی و مهیا کردن همه ی شرایط موجود و بوجود آوردن محل ایده آل و بدور از هرگونه استرس واسه کبک ها
واسه اینکه ازکارتون مطمان بشید و وقتتون هدر نره در هفته ی اول تخمها رو تست نطفه یابی کنید/اگه نطفه داشت و جوجه نشد اونوقت شرایط دمایی و محیطی تخمها باید بررسی بشه/اگه نطفه نداشت دوباره شرایط قبلی میبایست دقیقتر مورد بررسی قرار بگیره...
درضمن نگهداری دیگر حیوانات خانگی در نزدیکی کبک به کل اشتباست.
در هر حال اگه عملا خواستید دوباره اینکارو انجام بدید با ذکر جزییات و عکس و ... درحد توان درخدمتتون هستم .
باتشکر.
(2015-01-16 03:17 PM)FMJ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
آقا رضاکبک عزیز چیزی که مسلمه تخمهایی که با همه شرایط مطلوب دمایی جوجه نمیشه اولین و مهمترین دلیلش نداشتن نطفه ی کامله! ونداشتن نطفه هم خودش معلول چند علت مختلفه...
حتی ممکنه شاهد جفت گیری هم باشید ولی بازم تخم بدون نطفه باشه...
یکی از سختیهای پرورش کبک وحشی بودن زیاد ذاتشه که معمولا پرنده هایی اینچنینی (اهلی پذیری کم) وقتی در اسارت انسان درمیان دچار استرس فوق العاده زیادی میشن و این امر همه ی سیستم جسمی پرنده رو تحت تاثیر قرار میده واین مساله حتی با گذشت زمان هم به کل ازبین نمیره / پرنده های شکاری هم همینطورن/ کبک در اسارت با کوچکترین تحریک دچار استرس میشه / نور_ صدا _دما _تغذیه _آلودگی و بیماری _محل زندگی _جای خواب _محل جفت گیری _محل تخم گذاری و ..... حتی خیلی موارد که شاید به چشمتون نیاد.. همه و همه در این مساله دخیله.../ حالا شما که الان بگفته ی خودتون کبک ندارید و این مورد مال گذشته ست و اینجوری نمیشه نظر قطعی داد / باید محل نگهداری. تغذیه و همه عواملی که ذکر شد بررسی بشه تا علت اصلی پیدا و رفع شه.
در هر حال نکته ای که میتونم بگم اینه که بعداز بررسی و مهیا کردن همه ی شرایط موجود و بوجود آوردن محل ایده آل و بدور از هرگونه استرس واسه کبک ها
واسه اینکه ازکارتون مطمان بشید و وقتتون هدر نره در هفته ی اول تخمها رو تست نطفه یابی کنید/اگه نطفه داشت و جوجه نشد اونوقت شرایط دمایی و محیطی تخمها باید بررسی بشه/اگه نطفه نداشت دوباره شرایط قبلی میبایست دقیقتر مورد بررسی قرار بگیره...
درضمن نگهداری دیگر حیوانات خانگی در نزدیکی کبک به کل اشتباست.
در هر حال اگه عملا خواستید دوباره اینکارو انجام بدید با ذکر جزییات و عکس و ... درحد توان درخدمتتون هستم .
باتشکر.

خیلی خیلی ممنون آقای اف ام جی(ببخشید اسمتونو بلد نیستم)عزیز
من خیلی علاقه دارم که از کبک جوجه بکشم و با چندین کبک مختلف هم امتحان کردم ولی جواب نگرفتم که گمونم دلیلش همون حرف شما باشه که گفتین نطفه ندارن؛چون ینفر دیگه که تو کار پرورش پرنده هاست هم همین حرفو بهم زد
الان حیفم به اون همه تخم میاد که خراب شدن؛البته چندبار از کوه تخم کبک آوردم و گذاشتم زیر کفتر همه باز شدن!!!!!
آقا رضای گل حالا که اینکارو کردی ولی دیگه این کارو نکن/ اگه تمام ضررات زیست محیطی و ... در نظر نگیریم این کار فایده ای واستون نخواهد داشت/ نه که نشه جوجه کشی کرد میشه ولی خیلی با ریسکه / تازه جوجه هاشم که از تخم بیرون میان انقدر فوت و فن داره و حساسه که به دردسرش نمیارزه.../ بهترین راه اینه که ابتدا تشریف ببری یه پرورشگاه کبک و دو تا سه جفت نر و ماده سالم و سرحال ازشون بخری و بیاری خونه و حسابی بهشون برسی....
هم حس نگهداری و تکثیرت ارضا میشه هم با تمرین و آگاهی ایندفعه اصولی یاد می گیری چجوری تکثیرشون کنی/ اینا نگهداریشونم راحت تره و چون چند نسل پشت هم در اسارت تکثیر شدن مقدار زیادی از وحشی بودنشون کم شده / البته تمام اون مسایل مربوط به کبک وحشی رو واسه اینا هم باید رعایت کرد...
حالا اگه دوس داشتی و گرفتی انشالله زنده بودیم با کمک دوستان و اساتید انجمن به جوجه کشی کبک هم میپردازیم که انصافا کار لذت بخش و هیجان انگیزیه..
هیچی مث خوابوندن تخم پرنده و جوجه کشی و دراومدن جوجه ها از تخم حال نمیده...
راستی هم اسمیم!!!
باتشکر
تشکر آقای رضای عزیز
انشالا از بعد عید میزنم تو کار پرورشش ببینم چی میشهKhansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
(2015-01-15 08:24 PM)NEMESIS نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا ما که هر وقت شکار کبک میریم اینجور دردسرهایی نداریم .... شما یه صدا پخش کردی همه فرار کردن ما که تیر به طرفشون هم میزنیم باز چندصد متر اونطرفتر میرسیمشون
فکر کنم شما یکمی انتظارتون زیاده، اگه صدای کبک نشنیده بودین میشد احتمال داد که توی اون منطقه کبک نبوده اما حالا که شنیدین خب باید بهشون میرسیدین نه اینکه توقع داشته باشین با پخش کردن صدا بیاد دورتون حلقه بزنن

سلام به همگی.دوستان .بزگواران.عزیزان اول اینکه کوچیک همه هستیم ونظر همگی برای بنده محترمه .و اینکه دوست عزیز .منم توقع طواف از این بندگان خدا نداشتم.بار اولی هم نیست که به این روش شکار میکنم.ولی همون طور که گفتم تا صدارو میشنیدن از 100متری فرار می کردن.در ضمن توی منطقه ی ما چون شکارچیا زیاد توی این فصل میرن شکار وکبک ها هم به قول دوستان تیری شدن,بعداز شلیک عمرا" در فاصله نزدیک بشینن.خودم هم ی صدای کبک دارم چون خیلی کوتاه بود(30-40ثانیه) ازش استفاده نمی کردم واینو جایگزین کرده بودم که.....بگذریم دیروز توی منطقه ی ما برف اومده بود وصبح که مه بود واصلا حسش نبود خلاصه بعداز ظهر رفتیم و از طریق همون بحث جون کندن وعرق ریختن 2 تا کبک نصیبم شد. موفق وپیروز باشیدKhansariha (8)Khansariha (8)
باسلام
دوستان استفاده از صدا واسه جذب صید مخصوصا پرندگان و بالاخص کبک کار ساده ای نیست و جزییات و موارد زیادی رو میطلبه...
نوع صدای استفاده شده/ منطقه مورد استفاده/ روش شکار/فصل /ساعات مختلف روز/حالات دسته پرندگان موجود در منطقه حین شکار/ عادات متفاوت پرندگان در مواجهه با شکارچی و شکار و ... و .... خیلی جزییاتی که شاید بچشم نیاد...
درضمن همه ی این موارد واسه صدای ضبط شده که مورد استفاده قرار میگیره هم صادقه/ اینکه این صدا مال چه جنسی - درچه منطقه ای -در چه حالت پرندگان - درچه فصلی- درچه ساعتی از شبانه روز -با چه روشی و .... و.... ضبط شده خیلی مهمه!!!
بعنوان مثال طرف میره اواسط بهار واسه هواخوری و لذت از طبیعت بکر یجا کمپ میزنه بعد میبینه به به چه صدای کبک زیبایی میاد ... ضبط میکنه /بعد من میگیرم میبرم یجای دیگه تو فصل شکار ازش استفاده میکنم و .....!!! نتیجه ش کاملا مشخصه!!!
بیخود نیست صداهای جذب صید و ابزارآلات تولیدش در دنیا قیمت قابل توجهی داره....
درهرحال خواستم بگه یه صدا اگه واسه شکار کبک در جایی واسه شکارچی ای قابل استفاده بوده دلیل نمبشه جای دیگه با شرایط دیگه حتما بدرد بخور باشه...
باتشکر.
سلام
دوستانی که میخواین پرورش و جوجه کشی از کبک داشته باشین جهت اطلاع این تاپیک هست کبک در منزل
و اطلاعات خوبی در اون هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همه Khansariha (8)Khansariha (8)

ما هرموقع میریم واسه شکار حتما حداقل یه نفرمون اسپیکر همراش باید باشه ///// نه تنها واسه شکار بلکه هرموقع خستگی در میکنیم از اسپیکرهامون واسه پخش آهنگ استفاده میکنیم و دیگه باطری موبایلمون مصرف نمیشه

خلاصه به نظر بنده یه اسپیکر خوب مخصوصا واسه پیدا کردن محل کبک ضروری هستش و بیشتر موبایلها اونقدر صداشون بلند نیست که تو کوه بپیچه و کبکها اونو بشنون
اینم 2 تا اسپیکر بنده و یه mp3 پلیر که یکی از اسپیکرها فقط وصل میشه به موبایل و mp3 پلیر و اون یکی اسپیکر طرح سیگار هم رادیو داره و هم صدای خیلی بلند و خوبی داره و هم خودم با اضافه کردن یه باطری موبایل nokia که 3/7 ولت هستش تونستم تا 9 ساعت به طور مداوم اسپیکر روشن بذارم و هیچ تغییری هم نکرده ولی قبل از اضافه کردن باطری حدود 3 ساعت کار میکرد /// چیز خوبی هستش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه نکته مهم خدمت دوستان بگم که اون اسپیکر طرح سیگارت ،، داخل بازار فقط حدود 20 تومن قیمتش هستش ولی سایتهایی که من دیدم همین اسپیکر رو میدن 35 تا 40 تومن ///// اگه خواستین بخرین حتما برین داخل بازار که ضرر نکنین

اگه دوستان وسیله صوتی مثل اسپیکر دارن لطف کنن عکسشو بذارن بقیه هم استفاده کنن و بتونن مانندشو بخرن

در پناه حق/// یا علی
لینک مرجع