انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
جای ما خالی. همین شماها هستین که امسال من قلقلک میدین و میفرستین کوه و کمر نه کبکهای بی زبون. تیغتون همیشه برا
سلام رضا جان.خوبی انشاا...؟
با اجازه اساتید و صاحب نظرانKhansariha (8)
کلا تجربه شخصی من اینه که کبک رو با سلاح ساچمه زنی بزنی خیلی بهتره و موفق تری چون هم خودت با خیال راحت ماشه رو میچکونی هم پرنده زجر کش نمیشه...!
اما در مورد اسلحه بادی باید بگم کار خیلی سختیه چون حتما باید با اسلحه بادی بالای 24 ژول ترجیحا مگنوم ها و حتما کیل زون رو هدف قرار بدی...چون کبک خیلی پرنده قدرتمند و جون سختیه...یا کیل زون رو هدف بگیر یا عضلات پاهاش...چون کبک بر عکس سایر پرنده ها از عضلات پاش بیشتر استفاده میکنه تا پر و بالش...Khansariha (8)
در مورد بادی - فنری ها من تجربه شخصیم اینه که با دیانا350 مگنوم و دیانا 52 تونستم کبک بزنم.البته امسال نه هنوز!
Khansariha (8)
با تفنگ بادی فقط باید نقاط حساس پرنده را در فاصله مناسب هدف قرار داد
زدن پای پرنده کار اشتباهیه و امکان بلند شدن پرنده خیلی هست و اگر بلند بشه همه میدونیم که میره و جایی دور از دسترس ما حروم میشه
در زمستان بهتر ین زمان چه وقت روز برای شکار کبک بهتره
اگه یه جایی که نزدیک اب هست براشون دونه بریزیم و مدتی اینکارو تکرار کنیم به نظر شما جواب میده
(2014-12-03 10:26 PM)esmael نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در زمستان بهتر ین زمان چه وقت روز برای شکار کبک بهتره
اگه یه جایی که نزدیک اب هست براشون دونه بریزیم و مدتی اینکارو تکرار کنیم به نظر شما جواب میده

موقع طلوع خورشيد موقع خوبيه ...
به نظر من دون پاشي و شكار سر آب دور از جوانمرديه
سلام خدمت دوستان عزیز خصوصا آقا شهاب گل
در مورد قدرت تفنگ بادی واسه شکار عرض کنم به نظر بنده با یه تفنگ 20ژولی هم میشه کبک شکار کرد،چون تو شکار این پرنده با بادی مهمترین چیز اینه که بتونی تا جایی که امکان داره بهش نزدیک بشی که بعضی وقتا تو روش کومه کبکا فقط 7_8متر باهات فاصله دارن که میشه با زدن نقاط حساس شکارشون کرد(من خودم اصلا تو این فاصله شکار نمیکنما)ولی اگه فاصله بیشتر از 20متر شد دیگه یا باید منصرف بشیم یا قدرت تفنگ خیلی بالا باشه یا حتما نقطه حساسو بزنی!
در مورد زمستون هم بنظر من صبح و عصر بهترین موقع شکار هستش و یه چیز دیگه اینکه تو زمستون کبکا هیچ گرایشی به آب ندارن پس فرقی نداره کجا دونه بریزید
Khansariha (8)
یه تجربه کبکا خیلی استتارشون خوبه برای منم پیش اومده که داری اروم اروم راه میری یه دفعه از کنارت انگار نیتروژن بزنه ها در میره Khansariha (226)
ولی تو معدن سنگ کاشون یه جا بود حدودا 10 متر مثل دره مانند پایینشم ابای ماشین برش سنگ جم شده بود
ظهر رفتیم اونور 20 تا کبک جم بودن اون موقع برام جالب بود حدودا 97 درصد میتونستی با یه چینی 16 ژولی بزنیشون
حیف با اسلح نرفته بودم وگرنه وووKhansariha (367)
زمستون کبک برا اب نمیاد و بهترین زمان زدن صبح زود موقع طلوع و گاهی عصرها. من با وایرخ 80 کالبر4,5 زدم و افتاد ولی توی سینه زدم و فاصله هم حدود 25 متر کمتر نبود ولی چون سینه داده بود طرف من زدمش و به تفنگم (وایرخ) و هم به خودم مطمین بودم و ساچمه هم گامو مچ بود از ماشینم زدم ولی باید خیلی سریع و با دقت شلیک کنی. مگنومها مخصوصا 350 اگر تیرانداز باشی جای حرف نمیزاره ولی کمر شکن و تو پر حال دیگه میده.
کلا توی فصل زمستون کبک ها خیلی آروم تر هستن و میشه خیلی بهشون نزدیک شد.
من تعداد زیادی با تفنگ بادی بنجامین تریل np شکار کردم.
اما تمام شکار هام وقتی بود که برف باریده.
چون وقتی برف رو زمین نیست و هوا سرد نیست، کبکا خیلی هوشیار ترن و به قول دوستمون استتارشون هم عالیه و شکارشون با بادی خیلی خیلی سخته.
راستی شنیدید میگن کبک توی برف وقتی احساس خطر میکنه سرش رو تو برف فرو میبره؟؟
من امتحان کردم و از شکار اون روز گذشتم اما کبکا فرار کردنKhansariha (367)
لینک مرجع