انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
جناب کاربخش دست شما درد نکند. واقعا چند سال است که اینطور صحنه ای ندیده ام. حالا بگذریم که کبک هاش تکراریه. کپی پیست فتوشاپKhansariha (219)
قبل از اینکه دولول را بگیرم با یک تفنگ ضعیف و داغون می رفتم و انقدر دنبال کبک ها می رفتم که از نفس می افتادم. هیچ فایده ای هم نداشت. یک بار اوایل پاییز که کبک های گدار از منطقه ما عبور می کنند به یک گله کبک برخوردم. انقدر زیاد بودند که صف حرکتشان از پایین کوه تا بالای آن ادامه داشت. شاید صد کبک بودند. چند بار با دویدن و دور زدن کوه جلو انها را گرفتم و جمعشان کردم ولی تا می خواستم به فاصله مناسب برسم(زیر بیست متر). پرواز می کردند. از ده صبح تا غروب دنبالشان رفتم ولی بیفایده. عجب انرژی زیادی داشتم!!!! الان نه دیگر انرژی قبل و فرصتش مانده و نه گله های کبک. تخریب محیط و خشکسالی و ازدیاد بی رویه سلاح در دست مردم همه را به خاطره تبدیل کرد.
موفق باشیدKhansariha (8)
برای دریافت پروانه شکار که رفته بودم چند تا شکارچی سن و سال داره با حالم اونجا بودن .اتفاقا امسال همه از مشاهده تعداد خوب کبک در کوههای اطراف روستاهاشون صحبت میکردن.انشالا ساله شکار پر برکت و شادی باشه.
سلام زمانی که من بچه بودم یه منطقه کوهستانی اطراف شهر ما هست زمستان که با پدرم شکار میرفتیم تو جاده برفی به قدری کپک زیاد بود که تو جاده می نشستن طوری که با ماشین اگه حواست جمع نبود میزدیشون این همه کپک چی شد؟ ادمایی دیده بودم که حیف اسم شکارچی رو اونا بزاری بقول پدرم اسم شکارچی حرمت و احترام دارد باید بگی قاتل وحشی گونی میاوردن انقدر این پر میکردن که دو نفری باید میبردن یه مقدار خشکسالی و وجود این ادما کاری کرده که باید صبح تا غروب برای دوتا کپک منطقه رو بگردی واقعا جای تاسف و ناراحتی دارد
سلام؛ یاد اون دوران بخیر. یه روستا نزدیک بهاباد یزد بنام درند هسته که در گذشته کبک خوبی داشت؛؛خوب که چه عرض کنم عالی داشت. حدود سال 73_74 بنده میرفتم با دوستان برا شکار کبک؛جاده ناجوری داشت که کوهستانی بود و نمیشد دنبالشون زیادرفت ولی از توماشین سر هر پیچ میشد چنتا زد. هر گله 30_40 عددی بودن. گاهی برا شلیک دنبال بزرگترها میگشتیم. هر وقت فرصت و حوصله هوازنی نبود میرفتیم اونجا و 3_4 تایی میزدیم که اگر نیت به زدن زیاد بود میشد بالای 30_40 تا زد ولی زدن کبک اونوقتها فیگور نداشت ولی الانKhansariha (290)Khansariha (290) دوستان باور کنن که گاهی با چهار یا پنج فشنگ میرفتیم. روستاهای نزدیک راور کرمان غوغا بود از کبک و تیهو. گلزار کرمان دیگه کلکسیون تیهو و کبک و بلدرچین بود. فوزک کوهپایه و پایینتر تو گندم کاریها ولو بودن.گوغر کبک بسیار درشتی داشت و و و. معمولا هم میزاشتیم که هوا خوب سرد بشه یا برف بیاد؛اعتقاد داشتیم که کبکها خوب درشت باشن و گوشتی و بیابون هم لذتش دوچندان. اینا مال زمانیه که تفنگ و تفنگدار حرمت داشت. کمتر دیده میشد که یه جوان تفنگ داشته باشه. یاد اون دوران و شکارچیهاش بخیر
ببخشید باعث شدم دوستانی که یه کمی بیشتر موی سفید دارن برن تو حال و هوای اون زمان.ان شاالله برسه به اونجاها دوباره ؛یعنی میشهKhansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)
با سلام خدمت همه ي دوستان
همونطور كه همه ميدونن بهترين و راحت ترين راه شكار كبك كمين كردن حدود يكي تا دو ساعت بعد طلوع افتاب تا ساعتاي ده ميان واسه اب خوردن و اگه جاي خوبي كمين كنيد راحت ميتونيد بزنيدشون ولي اصلا لذت نداره و حوصله ي ادم سر ميره
ولي يه راه بهتر هم هست كه هيجانش بيشتره اونم بايد دونفري انجام بشه
اينجوريه كه اول بايد بگردين تو كوه كبك ها رو پيدا كنين كه بسته به موقعيت و شرايط روز جاشون متفاوته بعد از ديدن كبك ها يك نفر ميره تپه رو دور ميزنه و بالا سرشون ميشينه
نفر دوم از پايين به سمت كبك ها ميره
هميشه كبك ها به سمت بالا ميدوند و نفر بالايي خيلي راحت با تير ميزنه شون
اين كار هم هيجان داره هم پياده روي
ترجيحا تفنگ نفر پاييني دور زن باشه و تفنگ نفر بالايي چند تير
و به هيچ عنوان نفر پاييني نبايد به سمت تپه پشت سر كبك ها بالا بره كه ممكنه تير بخوره
با سلام
طرفای ما یه روستایی است اسمش میراکوه است دیروز اونجا بودیم کبک خیلی زیاد شده اولین روز شکار سال 95 بود 5تا کبک زدیم به نیت رقم آخر سال 95 خخخخخخ خلاصه سال شکار خوبیه برای شکارچی های سرابی انشا الله آخر هفته شاید بریم اگه بریم از شکارگاهمون یه عکس میزارم اگه بتونم ار کبک ها هم یه عکس میزارم
با سلام خدمت همه ي دوستان
يه نكته اي رو ميگم شايد خيلي هاتون ميدونيد و انجام ميدين ولي گفتنش خالي از لطف نيست اونم اينه كه موقع تيراندازي اگه ميخواين دوتا هدف رو باهم بزنيد وسط شون رو نشونه نگيريد سعي كنيد بيشتر به سمت يكيشون نشونه بگيريد يعني يك سوم با هدف اول فاصله داشته باشه دوسوم با هدف دوم اينجوري حتما يكيشون رو ميزنيد ولي اگه وسطشون رو نشونه بگيريد ممكنه هردوتا رو ازدست بديد
امسال سال عجیبی
شده واقعا
این همه مرغابی و کبک
واقعاعجیبه
والبته جای شکر و سرور
خدا رو شکر
[تصویر: 72ea6e241f4d9687f1d0e9652c4a9854.jpg]قابل توجه کسانی که قصد هوازنی کبک دارند

hossin
سلام،این شکل احتمالا برای زمان اوج سرعت کبکه،مثلا از بالای کوه به طرف پایین نه حرکت عرضی رو دامنه کوه یا دشت.چون میگه حدودا در 36 متری که فاصله خیلی زیادی هم نیست،180 سانت جلوتر از هدف شلیک بشه.
لینک مرجع