انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
ویرایش شد ( با وضعیت کنونی این پست شما باعث دردسر برای انجمن و بطور اخص خود شما میشه )

جمعه قسمت به این شد و بس. دیگه قسمت اینه.
سلام خدمت همه ، وقت همه به خیر

خدمت همه بگم ما اینجوری کبکو شکار میکنیم و در 80% مواقع دست خالی بر نگشتیم
اول از همه بعد رسیدن به مقصد اگه قصد شب موندن داشته باشیم که شکار کبکو میذاریم واسه روز بعدش با حوصله صبح زود
اگه هم فقط روز بریم و شب برگردیم طوری برنامه ریزی میکنیم که حدود نیم ساعت قبل طلوع خورشید تو کوه باشیم و یه خستگی در کرده باشیم
قبل طلوع خورشید صبحانه میخوریم و یه چایی روش و حتما طوری آتیشو خاموش میکنیم که هیچ دودی ازش بلند نشه و یه سنگ هم رو خاکستر آتیش میذاریم
بیشتر حیوانات از آتیش و مخصوصا بوی دود دوری میکنن
پخش میشیم و هر کدوممون تو فاصله دوری از هم پشت سنگی درختی چیزی کمین میگیریم که کبک مارو نبینه و بیاد نزدیکتر
هر کی صدای کبک داره با اسپیکر یا موبایل پخش میکنه که مکان کبکارو پیدا کنیم - / خیلی مهمه که کبک شمارو نبینه چون اگه تیری شده باشن به محض دیدن شما دیگه نمی خونن چه برسه بیاد نزدیک / / بار ها اتفاق افتاده که فک میکردیم کبک اطرافمون نیست ولی به 10 متریشون که رسیدیم فرار کردن

یه صدای ثابت کبک پخش نکنین که تکراری بشه و کبکا نخونن و شک کنن مخصوصا اگه واسه شکار میرین یه منطقه همیشگی....
با هر صدایی که پخش کردین و کبکا شروع کردن به خوندن همونو بعد هر خوندن کبک دوباره پخش کنین / هر موقع دیدین که کبک صداش داره نزدیک و نزدیک تر میشه دیگه صدارو پخش نکنین چون بیشتر مواقع کبک بدون پرواز کردن و سرو صدا میاد و با راه رفتن نزدیک میشه / که خود بنده چند بار حوصلم سر رفته و از جام بلند شدم فک کردم کبک اطرافم نیست ولی حتی یه بار دوتا اطرافم بودن که نتونستم بزنمشون و فرار کردن چون آماده نبودم....Khansariha (367)Khansariha (367)
به محض پرواز کبک بی حرکت بمونین تا اگه شرایط هوازنی نداشتین کبک همون اطرافتون بشینه و نترسه که بتونین دوباره شانستونو امتحان کنین
همدیگه رو با صدای بلند صدا نزنین و کم از جاتون تکون بخورین و تا حد ممکن بیشتر از اس ام اس استفاده کنین

البته همه استاد هستین و اینارو گفتم شاید بعضی استفاده کنن Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اگه خواستین نگاه کنین عکس از شکار کبک گذاشتم //// جای همگی خالی Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان نزدیک ظهر بیشتر کجا می توان کبک ها را پیدا کزد مثلا ساعت نه به بعد؟
سلام

کبک اگه هوا گرم باشه معمولا 12 ظهر به بعد نمیخونه و پرواز هم نمیکنه و میره یه سایه تا حدودای ساعت 4 و 5 ظهر // اینو میگم چون خیلی کم اتفاق افتاده وسط ظهر دیده باشیم کبک بخونه یا شکارش کرده باشیم
و اگه هوا سرد باشه میتونین مکان های رو به آفتاب پیداشون کنینKhansariha (48)Khansariha (48)
(2015-01-07 11:13 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان نزدیک ظهر بیشتر کجا می توان کبک ها را پیدا کزد مثلا ساعت نه به بعد؟

با سلام
دوروبرای ساعت نه که باید تو منطقه دنبالشون بگردی معمولا تو این موقع میرن دنبال غذا و به قول ما چینه کردن!ولی وقتی هوا گرم میشه (نزدیکای ساعت 12)میشه نزدیک چشمه ها پیداشون کرد،خصوصا اگه اطراف چشمه سایه هم باشه!البته این واسه فصل تابستونه
با عرض پوزش از مدیران و دوستان. و تشکر از راهنماییه مدیران که نشان محبت میباشد.
سلام خدمت همه

آخرای برج 3 و 4 بستگی به منطقه ای داره که زودتر هوا گرم بشه یا دیر تر // و اینکه به دلیل گرمای هوا و تبخیر دیگه سنگ آبهایی برای نوشیدن آب نباشه کبکها از ارتفاعات میان به جاهایی که یه چشمه یا سنگ آب داعمی داشته باشه و هر روز صبح میان واسه آب خوردن

خودم بارها شاهد بودم که کبکها اینجوری کم کم میان واسه آب خورن
چند دقیقه که از طلوع آفتاب بگذره معمولا یکی از کبها چندتا آواز کوچیک میخونه و به نظر من به بقیه آماده باش میده خخخخخخ
این موقع نباید هیچ صدای کبکی با موبایل یا اسپیکر پخش کرد چون بارها اتفاق افتاده که با پخش صدای کبک دیگه کبکها واسه آب خوردن میرن یه جای دیگه
بعد چند بار دیگه فهمیدیم که نباید با اولین آواز کبک صدای کبک پخش کرد //
حدود یه ساعت که از طلوع خورشید بگذره همهی کبکها با هم شروع به خوندن میکنن و یکی از کبکها که سردسته ی گروه هستش میاد واسه بررسی جایی که قراره آب بخورن
اگه متوجه چیز مشکوکی بشه و کسی رو ببینه با یه آواز خاص به بقیه خبر میده و از اونجا فرار میکنن // اون سردسته بقیه رو یکی یکی صدا میزنه و خودم بارها شاهد این صحنه ی زیبا بودم //// اگه ماده ها هنوز جوجه کوچیک داشته باشن آخر از همه میان و نباید بهشون تیر اندازی کرد و از صحنه لذت برد
خودم خداشاهده یه بار دیدم که حدود 40 تا کبک که خیلی بیشترشون ماده بودن و سر یه سنگ آب جمع شدن // خیلی زیبا بود تا حالا به این تعداد ندیده بودیم // حدود 3 ساعت بازی کردن مخصوصا داخل خاک که اطراف آب بود بعدش رفتن و کاریشون نداشتیم ///// اتفاقا داشتیم بر میگشتیم تونستیم 2 تا کبک بالغ بزنیم // لطف خدارو باش Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)

خلاصه اگه ساچمه زنی همراتون بود صبر کنین 4 یا 5 تاشون نزدیک هم بشن بعدش شلیک کنین چون معمولا با شلیک اول میرن یه جای دیگه واسه آب خورن // خودم سابقه 4 تا با هم زدن دارم // باید یه کم حوصله داشته باشین تا بیان نزدیک هم

در پناه حق // یا علی
با سلام
دوست عزیز تو این ماه هایی که شما فرمودین هنوز اکثر کبکها جوجه دارن و جوجه هاشونم اونقدر بزرگ نشدن که بتونن به تنهایی از خودشون محافظت کنن پس بهتره تو این ماه ها از شکار خودداری کنیم؛علاوه براون این ماه ها جزو فصل شکار نیستند
در مورد روش شکار هم به نظر بنده کمین سر چشمه و شکار با اسلحه ساچمه زنی کار مناسبی نیست و سر این کمینها با بادی شکار کردن بهتر و لذت بخش تره چون نهایتش 2؛3تا شکار کنی
باسلام
بافرمایش جناب رضاکبک کاملا موافقم وباتفنگ بادی یه حس تک تیراندازی(به نظرخودم)به آدم دست میده امامتاسفانه درمنطقه ماکاتیوشاهم داشته باشی یه کبکم نمیتونی بزی به دلیل اقلیت وترسی که ازانسان پیداکردندKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2015-01-13 02:24 AM)yahyarav نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام
بافرمایش جناب رضاکبک کاملا موافقم وباتفنگ بادی یه حس تک تیراندازی(به نظرخودم)به آدم دست میده امامتاسفانه درمنطقه ماکاتیوشاهم داشته باشی یه کبکم نمیتونی بزی به دلیل اقلیت وترسی که ازانسان پیداکردندKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

داداش مگه شما اهل کجایی که اینقد کبکاش ترسو شدن!!!!1خخخخ
اگه نزدیکی بیا با ما بریم شکار ببرمت یجایی که کبکاش از آدمهاش خیلی پرروترن با لگدم بزنیشون بازم نمیترسن ازتKhansariha (95)Khansariha (95)Khansariha (95)Khansariha (95)
لینک مرجع