انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
من دوتا چادر دارم (یکی مال خودم نیست)که یکیش سبزه و وقتی زیر درخت چنار بزرگی که شاخههاش ریختن روی زمین بخاطر کج بودن درخت یه حالت استتار داره ولی دفعه بعد اگر عمری بود ازشون فیلم میگیرم و عکس. تا حدود ده متری چادر هم امدن ساهای پیش. خدایی وقتی اینقر بهت نزدیکن چه حالی میده. یه بار در نزدیک راور کرمان در اخر تابستان سر یه چشمه یه کومی درست کردیم که کبک تا یک متری ما هم امد و میشد با یه چوب زدش.
من خودم زیاد برام پیش اومده و معمولا شکارهایی رو که از فاصله دور میزنم رو به سختی پیدا ...
باسلام
دوست عزیز اگه بعد اصابت تیر پرنده فریز نشه و پرواز نکنه سعی میکنه خودشو لای سنگ وبوته ها مخفی کنه دراین صورت از رو پرهای ریخته شده میشه محدوده اثابت تیر رو به پرنده تشخیص داد ولی اگه پرنده مخفی بشه دیگه پرهای پرنده کمکی نمیکنه ولی اگه دنبال قطرات خون بگردیم میبینیم که هر یکی دو متر مقدار کمی خون ریخته که با دنبال رد خون میتونیم محل کبکو پیدا کنیم،اگه هم پرنده بعد اصابت پرواز کرد بعد فرود همین موارد بالا درموردش صدق میکنه؛البته اگه درمورد رفتار وپیدا کردن کبک بعد هوازنی بنده هیچ اطلاع وتجربه ای ندارم
(2014-09-29 12:58 AM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من دوتا چادر دارم (یکی مال خودم نیست)که یکیش سبزه و وقتی زیر درخت چنار بزرگی که شاخههاش ریختن روی زمین بخاطر کج بودن درخت یه حالت استتار داره ولی دفعه بعد اگر عمری بود ازشون فیلم میگیرم و عکس. تا حدود ده متری چادر هم امدن ساهای پیش. خدایی وقتی اینقر بهت نزدیکن چه حالی میده. یه بار در نزدیک راور کرمان در اخر تابستان سر یه چشمه یه کومی درست کردیم که کبک تا یک متری ما هم امد و میشد با یه چوب زدش.
سلام
اگه کبکا از چادر نترسن خیلی راحت میشه یه کومه سیار داشته باشیم؛حقیقتا ب فکر خودم نرسیده بود!!!!
من هم وقتی تو کومه خودم بودم بیشتر از 10تا کبک توفاصله دو سه متریم بودن واقعا اون لحظه ای که دوروبرت قدقد میکنن خیلی لذتبخشه وآدم دلش نمیاد شکارشون کنه وفقط دوس داری نگاهشون کنی
درود Khansariha (8)

اینم از شکار من

پنجم اردیبهشت امسال، قله لاشکار

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این خوشگله هم صدای آوازش کل کوه رو پر کرده بود، خیلی سعی کردم نزدیک بشم و از لحظه آواز خوندنش عکس بگیرم که لحظه آخری منو دید و پرید

سلام
قابل توجه دوستانی که با پرده میرن شکار کبک:همونطور که کبک با دیدن پرده مجذوبش میشه و به طرف پرده جلب میشه؛مار هم به شدت به این نوع پرده جذب میشه و رفتاری تقریبا مشابه کبک انجام میده؛پس توجاهایی که مار زیاده سعی کنین بیشتر حواستونو جمع کنین
آقا رضا فکر کنم سیستم بینایی مار متفاوته و خیلی متکی بر قدرت بیناییش نیست و حتی شکار خودش رو هم از طریق بو و بوسیله زبانش ردیابی میکنه و حتی توی شب از یک حس دیگه که شبیه دوربین حرارتی عمل میکنه استفاده میکنه و زیاد به چشمش وابسته نیست

البته اگر من اشتباه میکنم دوستان تصحیح کننKhansariha (8)
(2014-10-04 12:41 AM)nemesis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا رضا فکر کنم سیستم بینایی مار متفاوته و خیلی متکی بر قدرت بیناییش نیست و حتی شکار خودش رو هم از طریق بو و بوسیله زبانش ردیابی میکنه و حتی توی شب از یک حس دیگه که شبیه دوربین حرارتی عمل میکنه استفاده میکنه و زیاد به چشمش وابسته نیست

البته اگر من اشتباه میکنم دوستان تصحیح کننKhansariha (8)

سلام
فرمایش شما کاملا صحیحه دوست عزیز/ببخشید اسمتونم بلد نیستم/اکثر مارها به همین روشی که شما فرمودید مسیرشونو تعیین میکنن و... ولی خوب به تجربه ثابت شده مار هم به پرده جذب میشه،البته چون خودمتاحالا با پرده شکار نکردم این موضوعو تربه نکردم ولی از همه کسایی که به این روش شکار کردن این موضوعو شنیدم؛از جمله پدربزرگم که استاد شکار با پرده بوده
سلام. شکار با پرده یه مهارت و بیشترش یه حوصله خوب میطلبه و بعضی فکر میکنن بری پشت پرده و کبکها جلوت رژه میرن کاملا در اشتباهن. من خودم چن دفعه اونم با کسی دیگه (خدا رحمتش کنه با یه تفنگ دست ساز مزخرف با چهارپاره 9تایی خودشو کشت) رفتم و از نزدیک دیدم ولی تو پر زدن بیشتر پسندیدم تازه این رفیق ما صدای کبک با دهنش تقلید میکرد بهتر از خود کبک.
روش هوا زنی به نظر من هم بسیار لذت بخش تر از روشهای دیگه هست، با این روش هم ورزشمون انجام شده هم طبیعت گردی و تفریح و هم شکار که واقعا حس رضایت به آدم دست میده

اما کومه یک فضای تنگ و بسته و میدان دید بسته با عمق چند ده متر و اونم لب آب اصلا حس شکاری درش نیست ولی در عوض برای دیدن و عکس گرفتن واقعا لذت داره

روش تله گذاری و زنده گیری و قفس و اسارت خخخخ هم به شخصه به هیچ عنوان تو کتم نمیره
(2014-10-07 02:51 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. شکار با پرده یه مهارت و بیشترش یه حوصله خوب میطلبه و بعضی فکر میکنن بری پشت پرده و کبکها جلوت رژه میرن کاملا در اشتباهن. من خودم چن دفعه اونم با کسی دیگه (خدا رحمتش کنه با یه تفنگ دست ساز مزخرف با چهارپاره 9تایی خودشو کشت) رفتم و از نزدیک دیدم ولی تو پر زدن بیشتر پسندیدم تازه این رفیق ما صدای کبک با دهنش تقلید میکرد بهتر از خود کبک.

سلام
دوست عزیزمون کاملا درست میگن و شکار با پرده حوصله و البته تجربه زیادی نیاز داره
خدا دوستتونم رحمت کنه
(2014-10-07 04:21 PM)NEMESIS نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
روش هوا زنی به نظر من هم بسیار لذت بخش تر از روشهای دیگه هست، با این روش هم ورزشمون انجام شده هم طبیعت گردی و تفریح و هم شکار که واقعا حس رضایت به آدم دست میده

اما کومه یک فضای تنگ و بسته و میدان دید بسته با عمق چند ده متر و اونم لب آب اصلا حس شکاری درش نیست ولی در عوض برای دیدن و عکس گرفتن واقعا لذت داره

روش تله گذاری و زنده گیری و قفس و اسارت خخخخ هم به شخصه به هیچ عنوان تو کتم نمیره

نمیدونم شما تا بحال با روش کومه شکار کردین یا نه؟ولی خوب اونم لذت خاص خودشو داره و سلیقه ها هم متفاوت؛من خودم به شخصه هوازنی رو دوس ندارم ولی خوب شما دوسش دارین چون سلیقتون با من فرق میکنه و کاملا قابل احترام
روش تله گذاری هم بحرحال نوعی شکاره چون همین ساخت تله،نحوه کاشتش،استتارش و پیاده روی تا جایی که قراره تله کار گذاشته بشه که معمولا توجاهاییه که از دسترس انسان دوره خودش خیلی حوصله و سختی کشیدن میخواد
درمورد طبیعت گردی و کوهنوردی و تفریح هم بنده به شما پیشنهاد میکنم لااقل یکبارم که شده محض تجربه با تفنگ بادی برین دنبال کبکا وشکار کنین؛دقیقا مثل هوازنی با این تفاوت که تفنگتون بادیه؛شاید اینجوری نهایتش بتونین یک کبک شکار کین ولی من قول میدم که لذت این نوع شکار خیلی حیلی زیاده چون هم کوهنوردیتونو انجام میدین و هم مهارت تیراندازیتونو به وضوح ملاحضه میکنین Khansariha (8)
لینک مرجع