انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2015-08-31 11:25 PM)rezakabk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-31 10:18 PM)mehdihadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان یه سوال معمولا تیهو وکبک در چه ساعتی از روز برای آب خوردن میاد رو چشمه؟Khansariha (8)

سلام
تیهو رو نمیدونم ولی مهمترین زمان آب خوردن کبک از نیم ساعت بعد طلوع آفتاب تا دوساعت بعد طلوع میتونه باشه، و بعد از اون ظهر هم واسه آب خوردن میان بعضیام میگن غروبم میان ولی من ندیدم تا بحال، البته اینا براساس تجربه ی خودم بود و ممکنه جای دیگه فرق داشته باشه
جایی که من میرم شکار همیشه بین ساعت 8تا9 صبح یبار میان و 12تا12.30 هم یبار دیگه

سلام بر دوستان
از دوستان گرامی خواهش میکنم در مورد قتل عام کبک و تیهو در زمان آب خوردن مطلبی انتشار ندهند. اگر چه اعضای این سایت همگی به خلاف وجدان و خلاف قانون بودن این عمل اعتقاد دارند ولی ممکن است افرادی این مطالب را ببینند و ....
سلام
جواب حرفاتون تو صفحات قبل همین تایپیک هست و نیازی به شروع بحث نمیبینم
اگر کسی نیاز به این کار داشته باشه راه و رسمشم پیدا میکنه. تازه راز زندگی کبک چیز نایابی نیست. خود ادم باید ادم باشه.
(2015-09-01 02:54 PM)aghajari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان گرامی
به نظرتون تفنگ دیانا پی 1000واسه ....

دوست عزيز
هيچ سلاح بادي براي اين كار طراحي و ساخته نشده و طبق قانون با داشتن پروانه شكار و در فصل شكار براي سلاح بادي مجوز كنجشك سانان صادر ميشود

ممنونم که یاد آوری کردید بله قبول دارم برای این کار تفنگ ساچمه زنی بهتره البته من خودم یه دولود بایکال دارم از همون Khansariha (172)استفاده میکنم (البته اگر امسال پروانه دادن )و پی 1000 رو هم میذارم برای هدف زنی وتفریح
تو این فصل چطور میشه باعث جلب توجه کبکه شد و اونارو جمع کردKhansariha (226)
تو هیچ زمانی نمیشه کبکها رو جم کرد فقط وقتی بخوان اونم برا غذا(کمتره) و اب (بیشتره) موقع جفت گیری هم نمیشه مگر تک و توکی که اونم از روی خاطر جم نیست پس خودتو زیاد اذیت نکن
سلام
در منطقه ما در اوایل پاییز کبک ها یواش یواش دسته می شوند و با بارش اولین بارانها به سمت جنوب حرکت می کنند. معمولا روز را استراحت و تغذیه می کنند و فقط هنگاه صبح زود و غروب تنگ حرکت می کنند. سربالایی ها را می دوند و وقتی به نوک یک بلندی می رسند به دامنه دره روبرو پرواز می کنند. ما به این مهاجرت کبک ها می گوییم گدار. از قدیم شکارچیان محلی بر سر مسیرشان کله (کومه) می بستند و آنها را شکار و در واقع کشتار می کردند. جالب اینکه در این زمان گله خیلی منسجم می شود و هر بار که در اثر خطر کبک ها را پخش می کنیم دوباره با آواز خواندن همدیگر را پیدا می کنند و دسته جمعی به راهشان ادامه می دهند. اگر یک دسته کبک گدار را دنبال کنید هر قدر که بیشتر دنبالشان بروید بیشتر شما را خسته می کنند و بالاخره وقتی به نوک کوه رسیدند به دامنه روبرو پرواز می کنند اما اگر یک دسته را دور بزنید و از جلو مسیرشان مانع پیشرویشان شوید آنها مرتب سعی می کنند به سمت شما بیایند و از شما عبور کنند. اینطور می توانید به قدر کافی هوازنی کنید. البته این کار هم لم خاص خودش را دارد که باید عملا انجام داد و با تعریف نمی شود. جالبتر اینکه این کبک ها چون مهاجرند و به منطقه شکارگاه آشنا نیستند خیلی راحت تر از کبک های محلی شکار می شوند و هر بار که پرواز می کنند با آواز خواندن همدیگر را صدا می کنند و لو می روند.
متاسفانه این سالها تعدادشان نسبت به قبل خیلی کم شده و مسیرهای قدیمی هم خراب شده اند. ده دوازده سال قبل گله هایی می دیدیم که بالای پنجاه کبک داشت. یا کبک هایی که به صف به صورت ردیفی دنبال هم از کوه به بالا می دویدند. گله های بزرگی که وقتی پرواز می کردند آنقدر صدایش بلند بود که دل آدم می ریخت. یادش به خیر.
موفق باشید
یاد اون روزها بخیر .توی منطقه بهاباد و مسیر روستای درند بقدری کبک میدیدی که گیج میزدی و گله 50 تایی فراوان بود چقر راحت بودیم هر سفر تعداد نیاز چون وفور نعمت بود تو پر میزدیم و از تو ماشین.کوهپایه کرمانم به همین شکل بود و گلزار هم همین واقعا یادش بخیر Khansariha (226)Khansariha (226)
همیشه دارم حسرت روزهایی رو میخورم که همه چی بود اسلحه همه کسی نداشت شکار زیاد بود جوون مرد زیاد بود ادم خدا دار زیاد بود فشنگ زیاد بود اما همیشه شکار بود......
تا اینکه طرح سال 90 اومد و همه چی خراب شد هر بچه ای اومد یه تفنگ داد تحویل جواز کردن از اینجا بود که دیگه نه فصل شکاری موند نه فصل جفت گری کسی اهمیت میداد.
هر موقعه میخواستن میرفتن واسه شکار کسیم کاری نداشت.
یه منطقه از شهرمون که نزدیک ترین شکارگاه کبک بود وقتی با پدرم یا با دوستام میرفتیم نهایت 2 تا بیشتر نمیزدیم اونم 2 ماه یبار شایدم 5 ماه یبار اون موقعه دسته 30 تا 50 تا میدیدیم الان
چند وقت پیش گذری رفتیم اونجا انگار یه پارچ اب یخ از بالا انداختن رو سرم..........
اونجا 2 تا بیشتر ندیدم همه اون پوکه فشنگ های که اونجا بود شاید 100 تا 200 تا پوکه با فاصله یه متری از هم افتاده بودن.

واسه همینه که چیزی نمونده دوستان یه مشت ادم بی خدا و بی وجدان نامرد نسل کش افتادن تویه این کوها که اگه اینجوری پیش بره تا چند سال اینده دیدن کبک واسمون میشه رویا....Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
استاد خوبم درد دل همه همینه.امار تلفات شکارچیها توی 4_5 سال گذشته را اگر بگیریم متوجه میشیم که چقدر ادمم تجربه یا بهتر بگم بیتجربه تفنگ دار شدن که حتی به خودشونم رحم نمیکنن.600_700 هزار تومان دادن یه تک لول درجه 3خریدن و جواز دار شد و شد بلای طبیعت و خووووودشون.دوسال پیش که پروانه دادن طرف کوهپایه کرمان یه جوان 29 ساله با حماقت دوستش مرد.هیچ کس نمیتونه ادعا کنه که من خیلی حالیمه ولی بعضی از شبه شکارچیها همه چی رو خراب کردن .Khansariha (290) Khansariha (290)
بگذریم ؛تا حدود 40 روز دیگه کبکها خوردنی میشن و ان شاالله پروانه هم بدنKhansariha (214)Khansariha (214)
لینک مرجع