انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
ولی خیلی هم سخت نیست تومنطقه ما که شکارچیای زیادی هستن که کبک رو تو هوا میزنن خیلی هم براشون کارسختی نیست البته آسون هم نیست
به نظرمنم شکارچی اونه که کبک رو تو هوا بزنه نه رو زمینه با پرده و از این جور چیزا
عشق شکار کبک به اینه که تو هوا بزنیش نه رو زمینKhansariha (256)
باسلام.دوستان به نظر من هوازنی کبک خیلی حال می ده اما شکار اون با استفاده از پرده هم خیلی باحاله البته شکار کبک با استفاده از پرده فوت و فن خودشو داره و بستگی به تجربه شکارچی داره من بیشتر اوقات به این روش شکار می کنم البته تو منطقه ما به پرده برای شکار کبک دفک می گن اگر تونستم امروز یه عکس از پرده ی(دفک) خودم می زارم.
با سلام Khansariha (48)

به نظر من کبک حیوان خیلی با هوشیه و شکار اون دسته کمی از شکارای بزرگ نداره مخصوصا کبکهای مسن (البته خیلی وقتها هم پیش میاد با ورود به اولین دره یکی دوتا هم میزنی ). برای شکار کبک باید فکرشونو بخونی برای بدست اوردنشون زحمت بکشی . به ناگزیر باید هی بالا وپایین رفت عرق ریخت بعد از تمام این مکافات خیس شدن ها لرزیدن ها که همش در پایان لذت بخشه اگه حتی یک کبک هم بزنی اونوقت که کیف میکنی از شکارت لذت میبری

باتشکرKhansariha (256)
سهراب جان شکارکبک به خاطرسختیشه کیف داره همان طاری که دوستان میگن یه کمین بزن دم مسیراونها به چشمه صبرکن تا10 دقیقه ای که کبک هاحواسشون به ابزی کردن بیافته وبعدزاویه راطوری تنظیم کن بتوانی بهترین مسیربرای برای بیشترکبک باشه استتارخودت حرف اوله رامیزنه اون وفته که هنرتیراندازی خودت به کارمی آید بزارکبک به سربالایی بیافته دیگه میشه 3-4 تارازد من امحانش کردم .
وقتی باماشین هستی بزارکبک خودش بزنه به سربالایی کوه انوقت حال میده .Khansariha (8)
هنرتیراندازی رودستت باید خوب باشه
والا اگه یه اسلحه بدن دست یه بچه و بشوننش تو یه کومه مطمئنان اونم میتونه کبک بزنه....
این اسمش شکار و اینان اسمشان شکارچی نیست
به نظر من شکار کبک خیلی هم سخت نیست
اینکه نتونی کبک رو برسی یا اینکه برسی و نتونی بزنیش دلیل بر سخت بودنش نیست
دلیلش رو میزارم به عهده خودتون

زیبایی شکار این پرنده زمانیه که بتونی برسیش و تو هوا بتونی بزنیش
جناب nemesis همون تو کومه نشستنم حوصله میخواد و کار هر کسی نیست.مطمئن باش همون بچه ای که شما میگی 2دقیقه دووم نمیاره.

زدن کبک با بادی خیلی سخت تر از ساچمه ایه.چون تو تفنگ بادی حرف از یک شلیک و یه ساچمه است، ولی تو ساچمه ای یه شلیکه و 150 ساچمه.(بقول دوستان اسپری کردن ساچمه).
شکار زیاده.ولی شکارچی که شکارچی باشه خیلی کم شده.اسم هر کی رو که تفنگ دست میگیره که نمیشه گذاشت شکارچی.!!!!

در ضمن لذت هدف گیری و دقت در تفنگ بادی با هیچ تفنگی قابل مقایسه نیست.
(2012-09-16 12:43 AM)ham نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب nemesis همون تو کومه نشستنم حوصله میخواد و کار هر کسی نیست.مطمئن باش همون بچه ای که شما میگی 2دقیقه دووم نمیاره.

زدن کبک با بادی خیلی سخت تر از ساچمه ایه.چون تو تفنگ بادی حرف از یک شلیک و یه ساچمه است، ولی تو ساچمه ای یه شلیکه و 150 ساچمه.(بقول دوستان اسپری کردن ساچمه).
شکار زیاده.ولی شکارچی که شکارچی باشه خیلی کم شده.اسم هر کی رو که تفنگ دست میگیره که نمیشه گذاشت شکارچی.!!!!

در ضمن لذت هدف گیری و دقت در تفنگ بادی با هیچ تفنگی قابل مقایسه نیست.

دوست عزیز منظور من سلاح شکاری هست
سلاح بادی که مناسب برای این کار نیست (شکار کبک)
لذت هدف گیری و خال زدن رو جور دیگه ای هم میشه تجربه کرد که مثل اینکه شما از این روش خوشتون میاد و من کاملا میدونم که با بادی بیرون از کومه خیلی کار دشواری هست شکار کبک
اما به هر حال باز قابل مقایسه با شکاری نیست
شما اگه با بادی تو کومه بشینی شاید بیشتر از 5 , 6 تا رو اونم به قول خودتون اگه صبر و حوصله کنی نتونی شکار کنی
اما با شکاری تا 40 تا هم شکار میشه... که این شکار کردن نیست و شکار کشیه

شاید کومه جاهایی هم کارایی داشته باشه اما واسه کبک بی انسافیه چون اونقدرا سخت نیست که بخوای این کار رو بکنی
همگی هم میدونیم که این کار از نظر قانون هم مشکل داره و شلیک از توی کومه یا ماشین به طرف شکار غیر قانونی هست

همانطور که لذت بادی در دقت و خال زدنش هست شکاری هم لذت و هنرش در هوا زنی هست
ماهم منکر هنر هوا زنی نیستیم.ولی نمی دونم چرا همه شکار با ساچمه ای رو شکار میدونن؟؟؟؟چون اسمش شکاریه و جواز شکار میگیره؟

اگه از لحاظ کارایی و انرژی ساچمه بخوایید حساب کنید همین تفنگای فنری سر 30 -40 متری چیزی حدود 12-14 ژول انرژی دارن.این در حالیه که انرژی لازم برای از پا

درآوردن پرنده ای مثل کبک یا تیهو فقط حدود 7 ژوله.بعلاوه دقت تفنگ که در 30 متری گروپی در حد 2سانتیمتر داره.بعد میگن شکار با تفنگ بادی درست نیست.پس این

درسته که را به را تو کوه دره ها رو بگردی،تا به کبکی چیزی رسیدی 150 ساچمه رو به طرفش شلیک کنی. به امید اینکه بالاخره یکی از ساچمه ها بهش میگیره و حیوونو از پا در میاره.

خیلیا هستن که شکار کبک با بادی رو ترجیح میدن.چون نصف شکار حوصله هست.البته اونا کیفی کار میکنن و به فکر کمیت و تعداد بالای شکار نیستن.

به نظر من شکار کبک با تفنگ بادی هم یه نوع شکاره و نمیشه کار همچین افرادی رو بی ارزش جلوه داد.
ham دوست عزیز
شکار میتونه خیلی روشهای زیادی داشته باشه و من هم شکار با بادی رو بی ارزش جلوه ندادم
از بحث اصلی دور نشیم... به نظر شما کار درستی هست در زمانی که حیوان تشنه هست و واسه خوردن آب میاد شما بزنینش؟
اگه از نظر شما این کار مشکل داشته باشه میبینین که باد دیگه نمیتونه تو این شرایط کارایی خوبی داشته باشه
پس از راه درست هر ابزاری در رده خودش میتوونه کارایی داشته باشه
لینک مرجع