انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
بله آقا رضا, من هم اشاره کردم که (به نظر من) و همه این روشها رو از دید خودم گفتم و خدایی نکرد کسی رو منع نکردیم
بله شکار با روش کومه رو قدیما یک بار انجام دادم...... ولی استفاده از این روش را برای مواردی که گفتم ترجیح میدم

به هر حال هرکس به گفته خود شما یک سلیقه ای داره و اکثرا هم قابل احترام
در مورد جریان هوا زنی با تفنگ بادی هم من متوجه منظور شما نشدم
منظور این بوده که راه پیمایی و ورزشش یکیه نه اینکه با بادی هوازنی کنیم. کومه با تفنگ بادی حال میده و هوازنی هم در هر جایی جواب نمیده چون در محلهایی که کبک کمه و منطقه بشدت کوهستانیه خدایی نمیشه هوازنی کرد تا خالی بشی. بجاش در مناطق دشت یا تپه هیچ چیز جای هوازنی نمیگیره.
(2014-10-08 11:33 PM)NEMESIS نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله آقا رضا, من هم اشاره کردم که (به نظر من) و همه این روشها رو از دید خودم گفتم و خدایی نکرد کسی رو منع نکردیم
بله شکار با روش کومه رو قدیما یک بار انجام دادم...... ولی استفاده از این روش را برای مواردی که گفتم ترجیح میدم

به هر حال هرکس به گفته خود شما یک سلیقه ای داره و اکثرا هم قابل احترام
در مورد جریان هوا زنی با تفنگ بادی هم من متوجه منظور شما نشدم

سلام
منظور بنده هوازنی با تفنگ بادی نبود،شما میتونی با تفنگ بادی به سمت بالای دامنه دنبال کبک بری،اینجوری پرواز نمیکنن وفقط به سرعت راه میرن دراین حالت اگه مهارت تیراندازیتون خوب باشه میتونین شکارش کنین؛فقط باید قدرت تفنگ بادیتون کم نباشه وتاجایی که میتونین به شکار نزدیک بشین
جناب کاربخش عزیز تو دشت که کبک پیدا نمیشه .... در مناطق کوهستانی و نیم کوهستانی (تپه ماهورها) میشه این پرنده رو پیدا کرد چون که این پرنده به قول دوستان عشق سربالاییه, توی دشت تیهو و باقرقره میشه پیدا کرد

از نظر هوازنی هم شما برای رسیدن به هدف(کبک)نیاز به موانع دارید تا بتونید مخفیانه خودتون رو به پرنده نزدیک کنید و این موانع توی کوه بر عکس دشت فراوان یافت میشه و اتفاقا در دشت هوازنی سخت تر میشه و بیشتر روش کمین و کومه مرسومه
راستی, ورزش و طبیعت گردی با هم یکی نیستند و شما توی شهر هم میتونی ورزش بکنی اما برای تازه شدن روح و روان طبیعت جاییو چیز دیگریست و برای رسیدن بهش باید رفت......

به هر حال هر کسی یه جور حال میکنه دیگه...یکی دوست داره دنبال کبک توی کوه راه بره و برسه بهش و بعد شکارش کنه یکی هم دوست داره بشینه تو کومه تا کبک بیاد و شکارش کنه یکی هم نه دوست داره بره دنبال کبک و نه دوست داره که منتظر بشینه و یا امکانش رو نداره تله کار میزاره میره خونه سر وقتش هم میاد شکارشو برمیداره میره
روشهای متفاوت و سلایق متفاوتی برای شکار هست.... کاری هم به قانونی بودن و نبودنشون ندارم فقط اصل اینه که شکارچی مرام داشته باشه و به طبیعت احترام بذاره

آقا رضا والا من تفنگ بادی که ندارم و زیاد هم تجربه کار با بادی رو هم ندارم ولی خب هیجانش به اندازه شکاری نیست و آدم که معتاد بوی باروت باشه این جور کارا براش جذابیت کمتری داره خخخخ
والا ما با این ظرافت نگفتیم ولی منظور ما همان مقصود شما بود. پارسال یه نفر بردمون کبک و واری یه دهنه شدیم باور کنید با هزار مکافات یه کبک زدیم و یه تیهو موقع برگشت. از فاصله 100 متری میپریدن و دیواره ها با یه شیب عجیب. هنوز تکون نخوردی بالای کوه بودن
لینک دانلود کلیپ شکار کبک

البته این کبکها از IQ بسیار پایینی برخوردارن و حتما باید هلشون داد تا فرار کنن و توی فیلم میبینید که طرف تا چند قدمیشون میره اما انگار نه انگار خخخخ

ببخشید که کیفیت نداره

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کبکای ایرانی که همشون کماندو هستن Khansariha (266)
ولی خب این منطقه ای که تو فیلم بود به نظرم شکارگاه خصوصی باشه و کبکهاش یجورایی مثل اینکه خونگی بودن و از آدم و سگ ترسی نداشتنKhansariha (397)

البته اینجا هم وقتی دنبال کبک میری و اون قایم میشه همینقدر میشه بهش نزدیک شد اما نه دیگه جولوت رژه برن و نگات کنن
با سلام
تعدادی از حلقه های تله درحال ساخت به سفارش آقای جوان
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
نکن این کارو داداKhansariha (367)تله یعنی اوج تن پروری.شکارچی های واقعی با هوازنی و تعداد مجاز حال میکنن.اصلا حال شکار به سختی کشیدنه.با تله یه بچه 2 ساله هم میتونه کبک بگیره.خدا وکیلی بد گفتم ؟؟؟؟؟؟ قضاوت با خودتونKhansariha (8)
(2014-10-10 10:22 AM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نکن این کارو داداKhansariha (367)تله یعنی اوج تن پروری.شکارچی های واقعی با هوازنی و تعداد مجاز حال میکنن.اصلا حال شکار به سختی کشیدنه.با تله یه بچه 2 ساله هم میتونه کبک بگیره.خدا وکیلی بد گفتم ؟؟؟؟؟؟ قضاوت با خودتونKhansariha (8)

دوست عزیز آیا یه بچه دوساله میتونه تله رو بسازه تا بتونه ازش استفاده کنه؟
این تله ها معمولا توجاهایی کار گذاشته میشن که کبکها اونجا جمع میشن و اینجور جاها تو نقاطیه که از دسترس انسان بدوره که پیدا کردن و رفتن به این مناطق خودش خیلی زحمت و پیاده روی میخواد همچنین کاشتن و استتار تله خودش یه داستان جداست،اینطور نیست که شما بری هرجا که رسیدی تله رو به هرشکلی که خواستی پهن کنی و کبکا هم بیان خودشونو بندازن تو تله؛؛همچنین من تابحال نشنیدم کسی بتونه با هربار تله گذاری بیشتر از سه تا کبک بگیره؛تازه اونم اگه خیلی شانس بیاره
پس فکر نمیکنم این روش تن پروری باشه ویا بیشتر از حدمجاز باهاش کبک شکار بشه
تشکرKhansariha (8)
لینک مرجع