انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوست عزیز که نحوه درست کردن دام رو آموزش دادی چکار کنیم دامها به هم نپیچند
(2015-06-20 09:38 AM)sab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز که نحوه درست کردن دام رو آموزش دادی چکار کنیم دامها به هم نپیچند

سلام
به انتهای هر حلقه و روی نخ اصلی یه میخ جداگانه وصل کنین و موقع جمع آوری هم حوصله به خرج بدین
سلام ما تویه حیاط خونمون یه جفت کبک داریم که دوهفته ای هست که 10 تا تخم گذاشتن جالب بدونین که تا الان فقط کبک نر رویه تخم ها خوابیده
(2015-06-20 10:15 PM)wolfish نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ما تویه حیاط خونمون یه جفت کبک داریم که دوهفته ای هست که 10 تا تخم گذاشتن جالب بدونین که تا الان فقط کبک نر رویه تخم ها خوابیده

سلام
احتمالا اشتباه میکنین و کبک نر روی تخم نمیخوابه ولی چون ممکنه بهشون نزدیک بشه شما فک میکنین رو تخمها میخوابه،خصوصا اگه داخل لونه باشه
راست میگن منم دوتا کبک داشتم تمام 24 روز کبک نر روی تخمها خوابید و دوتا شون جوجه کرد هردو تا هنوز دارم البته کبک ماده تخم میشکست از هم جداشون کردم Khansariha (8)
(2015-06-21 06:06 PM)sab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
راست میگن منم دوتا کبک داشتم تمام 24 روز کبک نر روی تخمها خوابید و دوتا شون جوجه کرد هردو تا هنوز دارم البته کبک ماده تخم میشکست از هم جداشون کردم Khansariha (8)

سلام
خیلی جالبه!!چون معمولا کبک نر تخمهارو میشکنه نه کبک ماده
دوستان کبک خیلی باهوشه واگر کاری کرد که بیشتر از رفتار غریزیش بود تعجب نکنین چون اکتسابی هم چیزای رو یاد میگیره من کبکهای زیادی رو در نقاط مختلف جغرافیایی دیدم که خیلی از هم در رفتار متفاوت بودن
این جور کبک ماده معمولا کبکهای شکاری هستند این کبکها چون بیشتر در قفسهای کوچک هستند وصدای تیر تفنگ زیاد میشنوند تمایلی به جوجه کشی نداررند
سال پیش برای یه مانور رفته بودیم به یه منطقه در جنوب کشور. وقتی از مانور برگشتیم سه تا کبک تو چادرمون گیر افتاده بودن. دوتاشون نر بود و یکی ماده. اینکه با اون همه ترسی که از انسان دارن چطور وارد چادر ما شده بودن رو واقعا نمی دونم. یکی از کبک نرها رو نوش جان کردم و اون یه جفت رو بردم خونه. تو باغچه یه قفس بزرگ براشون درست کردم. چند وقت بعد کف قفس رو مثل لونه گود کرده بودن و در نهایت 14 تا تخم گذاشتن. ولی اصلا روی تخم ها نخوابیدن. تخم ها اندازه تخم مرغ های محلی کوچک بودند. گذاشتمشون زیر مرغ و 6 تاشون بیرون اومدن. الان همه بزرگ شدن ولی نه کبک ماده و نه جوجه هاش دیگه تخم نزاشتن. حسابی هم چاق چله شدن.
بچه ها کبکی که روی تخم ها خوابیده کبک نر هست چون کبک ماده بیرون از لونه هستش الان چهار پنج روزه که از لونه بیرون نیومده فقط بعضی وقت ها یه ده بیست دقیقه ای میاد بیرون بعد دوباره برمیگرده تو لونه و روی تخم ها می خوابه فقط نمی دونم چند روز باید روی تخم ها بخوابه تا جوجه بشن
لینک مرجع