انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان شکار کبک مثل شکار اردک نیست که با صدا جذب بشن صدا بره پرنده هایی هست که با کمین شکار میشوند بره شکار کبک فقط کوهنوردی و پاهای قوی و مهارت هوازنی و فشنگ مناسب لازمه در ضمن سعی کنید از بالای کوه حرکت کنید و کبک به طرف پایین یا چپ و راست پرواز کنه ولی اگر از پایین حرکت کنید احتمالا بپره انور کوه زمانی که پرید ان طرف کوه پشت ش راه نذید تو مسیرش سعی کنید دور بزنید از پایین برید که کبک از زیر پاتون بپره در ضمن‌شیب کوه رو بشکنید شکارچی ها میدونن منظورم چی بود یاحق

hossin

پیاده روی تونو از پایین به بالا کم کنید چون ضربان قلب شدید میشه دقت تیراندازی پایین میاد

hossin

در مورد هوازنی شم خوشبختانه پیشگیری این پرنده نسبت به پرنده های آبزی یا حتی تیهو کمتره و خیلی ها از احتمال خطای ساچمه استفاده میکنن و خودشو نشونه میگیرن تو سی چهل متر که معمولا چوک فول میبندن ولی معمولا چون شکار یه ثانیه س باید سریع حساب کرد نمیشه دقیق سانت زد جلوشو معمولا یکی دوجب بگیرید رد خور نداره و دست تون متوقف نشه موقع شلیک البته بعضی مواقع دومتر هم جلوشو بگیرید نمیخوره چون در اوج پروازه که کم پیش میاد

hossin
سلام. شرمنده دوست عزیز من جایی هستم که نت خیلی جالب نیست و نمیتونم لینک صدا براتون بزارم ولی تا برسم جای مناسب حتما این کار میکنم؛اطاعت امر کومن عزیزKhansariha (8)Khansariha (48) حسین عزیز کل مطلب فرمودن و الحق درست گفتن و استفاده کردیم. پیش گیری برا شکار هوا زنی نسبت به عادت و سرعت شلیک کمی متفاوته و ی نسخه جامع نداره. هر کسی ی جوری ماشه میکشه و این امر باعث تفاوتها میشه ولی بیشتر روال کار همونیه که استادم گفتن. صدا هم فقط جهت جم کردن کبک برا دیدن اونها در زمان غیر شکار بیشتر من استفاده میکنم و موقع شکار گاهی که پیداشون نیست برا پیدا کردن جا و مکانشون. حرکت کردن درست تو کوه و تو پر زدن کبک لذذذذذذذذذتی داره. یه شکار تو پر خیلی ارزشش و کیفش بیشتر از چنتا تو کمینه. من همراه داشتم که از تو ماشین تیر زدیم بعد که گفتم بریم دنبالشون با تعجب نگام کردن و گفتن مگه ماشین بالا کوه میرهKhansariha (226)Khansariha (214)Khansariha (214) یعنی تو شکارم راحت طلبیKhansariha (290)Khansariha (367)
یه مطلب دیگه ؛تاپیک از رکود در امد با ی پست که گذاشتمKhansariha (219) دستم خوب بود خخخخ یا حق
شکار کبک آدم راحت طلب نری بهتره

hossin

کاربخش جان ما درس پس میدیم ممنون بابت جرقه زدن تاپیک

hossin
دوسان عزیز شکار با صدا طرفداران و منتقدان خودش رو داره بیشتر سلیقه ای یکی از هوازنی و تو کوه گشتن لذت میبره یکی کمین و.دفک و... به هر حال روش های شکار متفاوته
حسین جان شکار با صدا برعکس گفته شما چه کبک چه تیهو بشدت جواب میده بشرطی که از روش دوم که در پست قبلی اشاره کردم استفاده کنید ( تجهیزات حرفه ای زنده گیری ) و فوت فن خودشو داره و نه برای هر منطقه ای که دو تا کبک بزور توش گیر میاد ودیدم 20 تا تو یه روز در منطقه ای زنده گیری شده باشه
از پایینشون تعقیب کردن که همه میدونن بی فایدست،ما اونجایی که عرض کردم رو به خاطر هل دادنشون تا دشت ،حدود یکی دو ساعتی مستقیم بالا میریم و اکثر با سوت ،کیششون میدیم ،بعضی جاهاش که انقدر بد شیب و لغزندشت که نشانه گیری و شلیک بی معنیه.تعقیب و گریزه اصلی او چند ساعت تو دشته که حداقل دو تا تفنگ احتیاجه.تازه دشتش هم انچنان دشته صافی نیست،چون بعدش یک قله دیگست از ابتدا یک نفر باید اونجا مستقر باشه که دیگه کبکها نرن اون دامنه کوه.میدونید که رشته کوه های البرز انقدر متراکمه که دیر بجنبی 5 تا کوه عقب افتادی.
درسته که هر مدل شکار طرفداری داره ولی من نظر شخصی خودم میگم که ؛بیشتر برا تیراندازی و استفاده از طبیعت در کنارش میرم شکار و هوازنی هم برا دقت و حرکت کردنش میپسندم والا جاهایی سراغ دارم که اگه درست کمین بگیری با ی تیر 6_5 تایی (شایدم بیشتر) جم کنی بیای. البته تله گذاری اگه بخوای تکی بگیری یه حال و هوا خاصی داره و مهارت خودش میطلبه. دفک کار هر کسی نیست و منطقه خودش میطلبه
بازم بگم این نظر خود منه و با سلیقه دیگران شاید هم خونی نداشته باشه. یاحق
سلام بر دوستان گرامی
لینک صدای کبکی که یکی از عزیزان گذاشته، آیا قابل دانلود است!؟! من جایی برای این کار پیدا نکردم؟Khansariha (290)
با تشکر.Khansariha (48)
سلام،خیر، من هم گزینه دانلود ندیدم و به ناچار ضبطش کردم.
اگر خواستید شماره تلگرام پ خ بدید براتون ارسالش کنم.
با سلام خدمت دوستان
لینک صدای کبک چیل رو گذاشتم دوستان برای شکار استفاده کنند
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: 425605256-64351.jpg]
سلام؛صحنه ای که دوستان توی آذر ماه دوست دارن ببینن. چه حالیم میدهKhansariha (219)Khansariha (8) شایدم توی دی ماه یا بهمن ؛یاحق
لینک مرجع