انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2015-05-09 05:59 PM)sab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تا کی زمان شکار ممنوع استKhansariha (8)

Khansariha (8)قانونا که امسال= کلا شکار ممنوع است.اما از اواسط اسفند تا اوایل بهار(اول اردیبهشت) فصل جفتگیری و تخم و جوجه کردن و زایمان حیوانات است(از شکم آویزون گربه های محلتون معلومه*البته ماده ها دیگه)...تابستان هنوز جوجه و بچه ها نیازمند مراقبت و نگهداری هستند.تا اول مهر ماه...از دیدگاه طبیعت از اول اسفند تا اول مهر ماه.Khansariha (8)Khansariha (256)
جانگو عزیز
بسی حرفهای جذاب میزنی و جالب مخصوصا این مدلش مورد علاقه شکارچیها هست. خداییش اگر این چنتا کبک نبود همه شکارچیها از گشنگی مرده بودن و سفره پدر و مادرشون خالی میموند. خدا خیرت بده روشنمون کردی. Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام اگه تو فصل شکار هم شکار کنیم بازم اشکال داره یعنی موقعی که دیگه جوجه ها بزرگ شدن و دیگه احتیاجی به مراقبت ندارن
(2015-05-09 06:16 PM)jango نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان بنده هزار بار تو مقعیت کبک قرار گرفتم اما شکار نکرد Khansariha (8) در حد امکان شکار نمیکنم احتیاجیم به گوشت کبک ندارم شکر خدا سر صفره پدر مادر سیریم :) هر حیوانی که تو طبیعت داره فعالیت میکنه بدنش اوره بالا تولید میکنه همین باعث تیر شدن و سفت شدن گوشتش میشه بری چنتا کبک بزنی که کبابشون کنی بخوری سو تفاهم نشه به دوستان شکاریچی جز حقارت چیزی نداره افتخوارم نداره الان سلاحایی ساختن همون پیسی پی اصلا که ی بچه به قول دوستمون باش همچی میزنه
تو فصل شکار شکار نمیکنن چون جوجه های پرندها از گرسنگی میمیرن و هرکی که وجدان داره بهش فکر میکنه و دست نگه میداره شکار بنده اینه من فقد جانورای موزیو شکار میکنم مثل موشایی که سروقت زباله میرن یا کلاغای زاغی نه هر کلاغی فقد زاع چون افته محضه به شدت رشد میکنه جوجه پرندهارو میکشه انتشار الودگی داره به مزارع باغ صد درصد اسیب میزنه ی همچین پرند ای این اثرو رو طبیعت میزار بنده مطالع داشتم به عنوان پزشک یاری راجب کلاغ دوستان بدونن کلاغ موش شکار نمیکنه نهایت نهایت بریم شکار به خودمون سخصی میدیم تو مسافت بالا ی کلاغ به سختی بزنیم برگردیم به خانه :) Khansariha (8)

دوست عزیز همانقدر که اون کلاغی که شما میزنید حق حیات داره که کبک داره پس شما نمیتونید کار خودتون رو توجيه کنید وکار دیگران رو نهی کنید این نظر شماست وچون بصرف این که فقط نظر شماست درست باشه
ولی قدیما شکارچی به جوانمردی ومروت معروف بودن حالا از نظر شما حقیر شدن!!!!!!!!!
(2015-05-09 10:17 PM)ghodi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اگه تو فصل شکار هم شکار کنیم بازم اشکال داره یعنی موقعی که دیگه جوجه ها بزرگ شدن و دیگه احتیاجی به مراقبت ندارن

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.بدون پروانه شکار=از نظر قانون*بله اشکال داره.اما بخاطر اینکه ایران از نظر آب و هوایی و زیستگاهی دارای تنوع است و لذا رفتار زیستی حیوانات-منطقه به منطقه*کمی فرق میکنه...شما هر موقع که توی منطقه تون فصل جفتگیری و جوجه داری تمام شد*اون موقع میتونی(از نظر طبیعت)شکار کنی.Khansariha (8)Khansariha (256)
کسی که قانونمند شکار میکنه برای سیر کردن شکمش نیست بلکه برای افزایش قدرت بدنی روحی و اعتماد به نفسش است همه با کسا نی که به صورت بی رویه ودسته جمعی شکار میکنن مخالفیم چه اون جانور کبک باشه چه کلاغ ما نباید بین این دو از نظر طبیعت فرق بگذاریم هر کدام بیهوده خلق نشده اند هر دو حق زندگی دارند اما در دین اسلام شکار کردن ممنوع نبوده بلکه باید قانون مند شکار کرد و به اندازه من خودم تا حالا لوله تفنگ سمت کبک نگرفتم چون با کشتن مخالفم اما با زنده گیری اونم به اندازه موافقم شاید لذت شکار با تفتگ بیشتر باشد تا حالا امتحان نکردم و نخواهم کرد اما یک تبصره اون دوستی که گفته بود کلاغ جوجه کبک هارو میخوره موافقم وقتی یک جانور مثل کبک در حال کاهش باید هر عاملی که در کاهشش تاثیر داره به اندازه مشخصی اون عاملرو کم کنیم از کلاغ و روباه گرفته تا کاهش شکار خودمان خودم دو سه تای روباهو زدمKhansariha (256)
(2015-05-09 10:13 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جانگو عزیز
بسی حرفهای جذاب میزنی و جالب مخصوصا این مدلش مورد علاقه شکارچیها هست. خداییش اگر این چنتا کبک نبود همه شکارچیها از گشنگی مرده بودن و سفره پدر و مادرشون خالی میموند. خدا خیرت بده روشنمون کردی. Khansariha (8)Khansariha (8)

هههههه دادش میدونم عزیزم تو برای این کار کبک شکار نمیکنی Khansariha (8)
برای تاثیر گذاری رو عوام نه هر عامی جسارت به دوستان نشه باید با کلمات بازی کرد جنبه تاسب برنگیزی به پا ساخت تا در حدودی ی بندگان خدایی به ی مسایلی فکر کنن اگاه تر بشن راستی که کبکو میزنن میبرن تاکسیدرمیش میکن نه همشو میخورن یه به بهم میزارن کنار :)Khansariha (8) داداش اگه همه به قانون احترام میزاشتن امسال من مجبور نمیشدن با سیایت کلمه حرف از قانون بزنن منظور من اینه نه شکار کردن به خاطر سیری و گرسنگی :) بهترشد حالاKhansariha (8) من حرفم کلی بود جسارت نکردم یا راجب اون عکسایی که گذاشتن ساحب ماجرا نبود کلی بود اگر حرفم جهت دار بود نبست به شما کلی عذر میخوام
(2015-05-09 10:55 PM)garin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-09 06:16 PM)jango نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان بنده هزار بار تو مقعیت کبک قرار گرفتم اما شکار نکرد Khansariha (8) در حد امکان شکار نمیکنم احتیاجیم به گوشت کبک ندارم شکر خدا سر صفره پدر مادر سیریم :) هر حیوانی که تو طبیعت داره فعالیت میکنه بدنش اوره بالا تولید میکنه همین باعث تیر شدن و سفت شدن گوشتش میشه بری چنتا کبک بزنی که کبابشون کنی بخوری سو تفاهم نشه به دوستان شکاریچی جز حقارت چیزی نداره افتخوارم نداره الان سلاحایی ساختن همون پیسی پی اصلا که ی بچه به قول دوستمون باش همچی میزنه
تو فصل شکار شکار نمیکنن چون جوجه های پرندها از گرسنگی میمیرن و هرکی که وجدان داره بهش فکر میکنه و دست نگه میداره شکار بنده اینه من فقد جانورای موزیو شکار میکنم مثل موشایی که سروقت زباله میرن یا کلاغای زاغی نه هر کلاغی فقد زاع چون افته محضه به شدت رشد میکنه جوجه پرندهارو میکشه انتشار الودگی داره به مزارع باغ صد درصد اسیب میزنه ی همچین پرند ای این اثرو رو طبیعت میزار بنده مطالع داشتم به عنوان پزشک یاری راجب کلاغ دوستان بدونن کلاغ موش شکار نمیکنه نهایت نهایت بریم شکار به خودمون سخصی میدیم تو مسافت بالا ی کلاغ به سختی بزنیم برگردیم به خانه :) Khansariha (8)

دوست عزیز همانقدر که اون کلاغی که شما میزنید حق حیات داره که کبک داره پس شما نمیتونید کار خودتون رو توجيه کنید وکار دیگران رو نهی کنید این نظر شماست وچون بصرف این که فقط نظر شماست درست باشه
ولی قدیما شکارچی به جوانمردی ومروت معروف بودن حالا از نظر شما حقیر شدن!!!!!!!!!

نه برادر من شکارچیا حقیر نسیتن شکارچیا ادابو رسوم دارم افراطم نمیکنن منظورمن کنایه ی یعده از افراد بود که کلان کارشون خوردو خوراکو لذت بردن از طبیعت بود که بند جسارت نکردم انجمن اری از ادمای باشخصیه چون جنابالی هستKhansariha (8) یمقدار حرف توجیهی زدم در رابطه با کلاغ برادر نه هر کلاغی وفقد کلاغ دورنک زاغی چون دستورش هست برا کنترولش تو محیط زیست اراک انشاالله اجاز بدن براتون عکسشو میزارم این داستور منتهی میشه به این فصل که تعدادشون بیش از حد شده
داداش ساب برای قدرت بدنی روحیه هرکی بخواد شکار کنه همچی منقرض میشه چون همه ماشالا روحیه ها خراب:) درست میگی هر عاملیو که باعث اختلال در رشت حیوان ارزش مند میشه کنترول میکنن این در دستور کار محیط زیسته نمیزارن منو شما دخالت کنیم طبق همین فرمودم دستور کارش اومده کلاغ دورنگ فقد همون تعداد کلاغای دیگه بیشتر اما فقد زاغیه که محاجرت نمیکنه و تعدادش زیاد شده جالبه بدونن ی سرشماری از کبوترای چاهی کردن در هر دسته از کبوتر چایی چند کبوتر شهریه دورگه هست که کشتن اونا تو دستور کار قرار گرفته یعنی نسل کبوتر چاهیا به خطر افتاده به این طریق که دیگه استتار ندارن ترکیبی از رنگ سفید تو پراشون به وجود اومده از هر دسته کهه 23تا هستن عموما چنتاشون فرق دارن کیا همچین چیزی تو طرفای خودشون دیدن ؟
اگر کبکی توی دام بیفته همونطور که می دونید یه صداهای در میاره اگر کبکی اون دورور باشه برای نجاتش میاد یا فرا می کنه؟Khansariha (8)
(2015-05-11 10:23 AM)sab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر کبکی توی دام بیفته همونطور که می دونید یه صداهای در میاره اگر کبکی اون دورور باشه برای نجاتش میاد یا فرا می کنه؟Khansariha (8)

سلام
شما چه سوالای سختی میپرسینKhansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)
تاحالا ندیدم کبک بعد افتادن تو دام صدا دربیاره،ولی اگرم دربیاره بقیه فرار میکنن
اون بلبلا هستن به دام بیوفتن اگر تقلا کنن همنوعشون میاد نزدیکشون و فرار نمیکنه کبکی که تو دام بیوفته اگر دامش خفت باشه ناگهان پرنده به اسارت نیوفته فرار نمیکنن فقد با فاصیه چند متری 6 تا 10 متری کنارش میمونن نزدیکش نمیرن مگر اینکه ی کبک دست اموز که نر باشرو اونجا بزاری بخونه نزدیکش میشن Khansariha (8) درضمن بنده جای جایی دسته های کبک دیدم که هر منطقه رفدار مشابهی ندارن تو لرستان از 70 متری ببیننت پر میزنن میرن تو استان مرکزی از جلوت رد میشن تو شاه زند کبکا دسته ای دوندگی میکنن و مخفی میشن چند متر میپرن دوبار راه پیمایی میکنن :)
لینک مرجع