انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان این صدارو درست یادم نیست از کجا دانلود کردم و امید وارم موجب ناراحتی کسی نشمKhansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان گرامی

دوستان میتوننن صدای کبک مثل همین صدای کبکی که اقا محمد لینکشو گذاشتن روی فلش یا رم بریزن و روی اسپیکر بذارن و هنگام شکار کبک ازش استفاده کنن.برای وقتی که گله کبک متواری میشن وشما ناامید از ادامه شکار میشین خیلی صدای کبک کارسازه.باتشکرKhansariha (256)
چند سال پيش يه منطقه اي رفته بوديم براي شكار كبك؛يادم نيست چه وقتي از سال بود ولي هر چه بود توي فصل شكار بود از اين بابت مطمئن هستم چون شديدا با زدن شكار توي غير فصل مخالفم(به دلايل اخلاقي).
يه چندتايي گله كبك داشت.بماند كه ما موفق نشديم هيچي بزنيم.اينارو داشته باشيد،
جمعه 25 آذر كه رفته بوديم همون منطقه دريغ از حتي يه دونه كبك.به نظر شما علتش چي ميتونه باشه؟اينم بگم كه اون سال چشمه هاي اون منطقه آب داشتن و ناهار سر چشمه خورديم ولي امسال چندتا چشمه كه سر زديم خشك بودن.ضمنا يادمه كه برف هم روي زمين بود اينو براي اين گفتم كه راهنمايي شده باشه كه احتمالا اونموقع بعد از 25 آذر بوده.
احتمال داره بعد از اينكه چشمه ها به آب افتادن كبكها به اون منطقه برگردن؟
يه منطقه هم كه حدودا10 كيلومتر با اونجا فاصله داره و روبروي اونه،امسال به منطقه حفاظت شده تبديل شده.ميشه كبكا اين مسئله رو فهميده باشن ورفته باشن اونجا؟
ديگه خيلي راهنمايي كردم ؛جواب چيه؟
(2011-12-06 03:46 PM)foad-bonellis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-11-05 11:37 PM)Hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من یه تجربه تو شکار کبک میگم شاید بدرد بخوره،

اینو از قول یه شکارچی گردن کلفت وراهنمای شکارچی های خارجی بهم گفت:

ایشون گفتند از وقتی که کبکو دیدی تا موقعی که ماشه رو میچکونی باید 3 ثانیه طول بکشه واگه بیشتر شد یا کبک زخمی میشه و میره یا مخفی و یا فرار میکنه،1001.1002.1003

پس تا دیدیشون اینکه دنبالشون کنی و این صحبتا همش توهمات نویسندگیه باید امانش ندی و سعی کنی از ماشین پیاده نشی و از تو پنجره بزنی وKhansariha (8)

ماشین!!!!!!!!!!
با ماشین شکار کبک می رید ؟؟؟؟
به حق چیز های ندیده و نشنیده !
جریان 3 ثانیه چی بود ؟؟؟ کوه 2 ثانیه و 3 ثانیه حالیش نیست . بستگی به شرایط توپوگرافی منطقه ، فصل ، نوع کبک و . . . داره
فوآد جان شرایط توپوگرافی همه جا که مثله همدان نیست خخخخخخخخخخخخ.Khansariha (8)

استان اصفهان بیشتر کبک ها در معادن سنگ و دامنه ی کوههای کم شیب حضور دارند،
من با ماشین حرکت میکنم (البته آفرود)توی جاده های معادن ، کبک ها شروع به دویدن به سمت بالا میکنند و در حین دویدن شکار میشوند،هوازنی هم نمیکنیم، چون به هیچ عنوان پرواز نمیکنند چون وقتی به سمت پایین حرکت میکند پرواز میکنند اصولا در فرار به بالا میدوند چون کبک بالهای ضعیفی دارد،
کوهنوردی هم نداره و سختی هم نداره،البته بیشتر صبحهای زود و دم غروب این ترفند قابل اجراست و ان هم پایین امدن کبک برای خوردن اب استKhansariha (8)
در مورد سه ثانیه هم وقتی کبک را میبینی که در حال دویدن است سریع در عرض سه ثانیه باید بزنیش اگر نتونستی بزنی میره و یا فرار میکنه و یا مخفی میشهKhansariha (8)
ما که اینطور شکار میکنیم و بعدش هم نمیریم کوه را متر کنیم به امید کبک که ایا باشد یا نه،اول منطقه را پاک میکنیم و اگر شرایط ماشین رو نداشت منطقه رو دور زده وبه بالای سر انها میرویم و بعد شکار ،همیشه اول منطقه را پاک میکنیم وبعد میریم سراغ شکار (این شیوه ی منه و در مورد تمامی شکارها صدق میکند)
Khansariha (8)شما اگر روش بهتری سراغ دارید ما را هم بی نصیب نفرمایید دوست عزیزKhansariha (8)
روش دیگه اینه که با استفاده از دانسته هات از رفتار کبک ها ، قوای جسمانی و مهارت تیراندازی شکارشون کنی .
با استفاده از علم رفتار شناسیت بدونی هر فصل و هر ساعت کجا اند . بهترین مسیر رو برای نزدیک شدن انتخاب کنی . بهترین استراتیژی گروهی رو با توجه به توان افراد همراهت انتخاب کنی . بعد با استفاده از مهارت هوازنی ، رو هوا پاکت بکنیدشون .
بیا یه بار اینجوری بریم شکار تا طعم شکار بیا زیر دندونت .
اینجوری جوانمردانه تر و لذت بخش تره .
هوش در مقابل هوش . توان در مقابل توان . مهارت در مقابل مهارت . فرصت در مقابل فرصت . به به . . . چه شود . . .
اینجوری باید حواست جمع باشه . چشم ، گوش و پا و فکر باید خوب کار کنن و کار یکی بر دیگری تاثیر سویی نداشته باشه .
باید حواست باشه گولت نزنن . هر بار که کبک ها منو گول میزنن با خودم میگم 1-0 به نفع شما !!!!

جدا از تعارف ، یه روز هماهنگ کن بیا با هم چنین شکاری بریم تا بدونی کبک شکار یعنی چی . . . . .Khansariha (8)
فواد جان دوست عزیز شما درست فرمایش میکنید ولی وقتی تو استان ما میشه به این راحتی کبک زد چرا لقمه را دور سرمون بگردونیم؟؟؟Khansariha (214)

وقتی میشه به این راحتی زد و تازه کوه هم متر نکنیم و خسته هم نشیم و به کار و زندگی هم برسیم به نظر من لزومی نداره بخواهیم کلی اذیت شیم تازه احتمال داره با این روش به سوی هم تیراندازی کنید و خدایی ناکرده اتفاقی بیافتد که بنده در اورژانس چندین مورد به چشم خودم دیدمKhansariha (8)

ولی روش شما را دوست دارم چون از طبیعت لذت میبرید ولی من این روش را در فصل بهار انجام میدم تا اگر امکانش باشد از گیاهان دارویی هم منفعتی ببریم.Khansariha (8)

موفق و پیروزKhansariha (8)

یه صدای کبک که فرمت AMR داره و من توی باغ وحش ضبط کردم و هر وقت توی ماشین گذاشتم هر چی کبک بود خودشو نشون میداد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دانلودش کنید و بعد هم اگه دوست داشتید MP3 تبدیلش کنیدKhansariha (8)
(2011-12-19 07:18 PM)unique نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چند سال پيش يه منطقه اي رفته بوديم براي شكار كبك؛يادم نيست چه وقتي از سال بود ولي هر چه بود توي فصل شكار بود از اين بابت مطمئن هستم چون شديدا با زدن شكار توي غير فصل مخالفم(به دلايل اخلاقي).
يه چندتايي گله كبك داشت.بماند كه ما موفق نشديم هيچي بزنيم.اينارو داشته باشيد،
جمعه 25 آذر كه رفته بوديم همون منطقه دريغ از حتي يه دونه كبك.به نظر شما علتش چي ميتونه باشه؟اينم بگم كه اون سال چشمه هاي اون منطقه آب داشتن و ناهار سر چشمه خورديم ولي امسال چندتا چشمه كه سر زديم خشك بودن.ضمنا يادمه كه برف هم روي زمين بود اينو براي اين گفتم كه راهنمايي شده باشه كه احتمالا اونموقع بعد از 25 آذر بوده.
احتمال داره بعد از اينكه چشمه ها به آب افتادن كبكها به اون منطقه برگردن؟
يه منطقه هم كه حدودا10 كيلومتر با اونجا فاصله داره و روبروي اونه،امسال به منطقه حفاظت شده تبديل شده.ميشه كبكا اين مسئله رو فهميده باشن ورفته باشن اونجا؟
ديگه خيلي راهنمايي كردم ؛جواب چيه؟

دوست عزیز معمولا کبک کنار چشمه ها بیشتر پیداش میشه و اصولا گله ای زندگی میکنه.از اواخر تابستون تا اوایل بهار بدلیل اینکه چشمه ها یا کم اب مبشن یا خشک کبکا مجبور میشن برای پیداکردن اب تغییرمکان بدن.اصولا هرجایی که یه بار اونجا کبک دیده باشین دوباره هم خواهید دید.چون کبک هرمنطقه از کوه مختص همون منطقه است .بسته بشرایط فصلی و اب وهوا خصوصا اب شاید منطقشونو عوض کنن ولی به محض اینکه چشمه ها پر اب بشن به امید خدا ودعای خودتون بر خواهند گشت.باتشکرKhansariha (256)Khansariha (214)
دوستان اطراف تهران الان زمستون کجا میشه کیک گیر آورد گیر میاد الان توی زمستون؟
(2011-12-22 10:58 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان اطراف تهران الان زمستون کجا میشه کیک گیر آورد گیر میاد الان توی زمستون؟

جناب lockal عزیز ، هرگز جای شکار رو از شکارچی نپرس . چون اگه یه "شکارچی" جای خوبی رو بلد باشه هرگز به یه "شکارچی" دیگه آدرس نمی ده . و این کاملا طبیعیه .
یه راهنمایی کلی :
نقاط کم ارتفاع دامنه ی شرقی کوه هایی که به مناطق گرمسیر متمایل ترن .

فردا به امید خدا می خوام برم کبک شکار . با آقا رضا (reza spark) ,
جایی که می خوایم بریم منطقه ی زیاد خوبی نیست .
نمیشه که هر سری بری یه منطقه ی خوب .
هم کبک هاش هوشیار میشن و هم دیگه منطقه فقیر میشه .
بریم ببینیم چی میشه .
یا حق .
سلام به همه شکارچیا.به نظر من شکار کبک یکی از مهیج ترین ودوست داشتنی تری شکارهاست.وقتی وارد شکارگاه میشی صدای کبکهارو گوش میکنی و به سمتشون میری وقتی یه گله کبک از جلوتون میبره با اون صدای جالب بال موقع بریدن.واقعا یه چیز دیگست.دوستانی که به شکار کبک رفتن میدونن که من چی میگم باز مخصوصا اگه با چند تا کبک شکار شده بیای خونه.اخرشه به خدا.اینم کبک شکار شده منhttp://www.irupload.ir/images/pt9a42lfqo6s9qrlrzf.jpg
[تصویر: pt9a42lfqo6s9qrlrzf.jpg]
لینک مرجع