انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
دست مریزاد جناب karbakhsh........ خیلی عالی بود............. Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
.
فقط خوب شد که به تور محیط بان نخوردید، چون طبق دستورالعمل شکار امسال، تعداد مجاز شکار در هر روز حداکثر 4 پرنده است، لذا محیط بان می تونست براتون مزاحمت ایجاد کنه........ هر چند در صورت مواجهه می شد بش گفت: 7تا امروز زدیم، به جاش فردا دیگه نمی یایم شکار خخخخخخخخخخ........Khansariha (48)
دیروز وقتی به شکار رفتیم بعد از حدود یک ساعت صدایه کبک امد من تا حالا اینجور صدایی اصلان نشنیده بودم دیدم یک دسته حدود 16 17 تای کبک از تپه روبرو بالا رفتن دنبالشون که رفتم با صحنه ععجیبی روبرو شدم یک نفر با گذاشتن همون صدای عجیب تعداد زیادی کبک رو دورور خودش جمع کرده بود البته اون عکاس بود داشت عکس میگرفت تا منو دید که میخوام ازشون بزنم از مخفی گاش بیرون اومد همه رو فراری داد ما هم دست از پا دراز تر برگشتیم اما اون صدایی که اون پخش میکرد هیچ کجا نشنیدم برای همین میخواستم ببینم شما مثل اون دارید یا نهKhansariha (8)
سلام بر دوستان عزیز.
همونطوری که میدونید شکارهای مختلف با معیارهای مقایسه میشوند مثلا سن کل یا قوچ شکار شده هر چقدر بیشتر باشه با ارزشتره یا دندان گراز هرچه بزرگتر باشه بهتر. در مورد پرندگان حلال گوشت و از جمله کبک بهترین معیار وزن شکار.
من خودم هر کبک را که شکار میکنم بلافاصله شکمش را خالی میکنم ولی محتویاتش را درون یک کیسه نایلون جدا میریزم و بعدا وقتی رسیدم خونه از مجموع وزن لاشه و دل و روده هر کبک یه عکس تهیه میکنم تا یادگاری داشته باشم .
کبکهای منطقه ما نسبتا کوچک هستند و بزرگترین کبکی که شکار کردم 650 گرم بود.
اگه بقیه دوستان هم این کار را بکنند و نتیجه را اینجا بگند ،اطلاعات جالبی بدست میاد.
صحبت از اندازه کبک شد. معمولا کبک زیاد بزرگ نمیشه و 80درصد روی رنج 600_700 گرم هستن. 20% بقیه دیگه جزو پیشامدها هستن یا خیلی بیمار و کوچکن و یا بر عکس بسیار بزرگ و درشت اندامن. من گوغر کرمان کبک زدم که نر بود و حدود 3برابر معمول جسه داشت و طرف کوهبنان هم چن سال پیش یه کبک نر زدم که خیلی بزرگتر از معمول بودالبته باید سنشون به 4_3سال برسه تا سنگین بشناونم با این اوضاع. . .
اطلاعاتی درباره تشخیص سن از روی سیخک کنار پاها دارین
سلام هفته های اول بیشترازساچمه ۵استفاده میکردم چون فاصله ۴۰،۵۰متری بود واسلحه م دولوله وبردش خیلی نیست یافشنگا زهر کافی نداشتن اکثرشلیکهام موفق نبود دورتادورکبک خاک بلندمیشدولی خبری از کبک نبود دیروز چندتافشنگ ۴پرکردم برعکس هرهفته یه دسته تیهواز۷،٨متری جاده شروع به دویدن کردن یکیشو زدم پای راستش قطع شد خودشم گوشت کوبیده شد
سلام.
من تو مناطق های مختلفی گذر کردم بعضی جاها کبک بسیار درشت وبعضی جاها کبک ریزی داره.بنده خودم اصلیتم کرمانیه یه بار تویه یکی از مناطق استانمون یه کبک های به پستمون خورد وقتی بلند میشدن صدای بالشون انقدر بم و کوبنده بود انگار صدای هلیکوپتر میومد.نه اینکه همشون این جوری بودن توی هر دسته تک وتکیشون اینجوری بودن یکیشونو زدم.وقتی داشتم میرفتم طرف ماشین دستمو حسابی خسته کرده بود ای کاش وزنش میکردم
دوستان بارها دیدم که با نمره هفت در فواصل ۳۵متر کبک میزنند

hossin
من 7,0 تراپ و 7 دستپرم زدم ولی بسیار کار نا مطمین هسته و احتمال افتادن کبک کمه مخصوصا در زمان فعلی که پرها کاملا درشت و سفته.
اول این کلیپ رو ببینید بعد بگید زنده گیری خوبه یا یا با تفنگ شکار کردن دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لینک مرجع