انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلامKhansariha (8)
دوستان درسته شاید شکار رو آبشخور کار پسندیده ای نباشه و حرف دوست عزیزمون جاب rak رو هم قبول دارم و دیدم کسایی رو که دونفره برای شکار کشی کبک رفتن و با 10 و15 و حتی 18 کبک برگشتن ولی بنده نگفتم که همیشه رو آبشخور شکار کردم بلکه حتی تو دشت هم با تفنگ بادی کبک زدم ولی شاید حدود 1/5 ساعت تعقیب و گریز داشتیم!!که همین تعقیب و گریزه منو مشتاق میکنه که تو دشت شکار کنم.ما هر وقت سر آبشخور کومه ساختیم با اینکه سر آبشخور کبک زیاد بود ولی زیادروی نکردیم و همیشه به تعداد کسایی که رفته بودیم زدیم معمولا همیشه دو یا سه یا چهار نفره میریم و فقط به جزء ی بار که چهار نفر بودیم و پنج تا زدیم هیچوقت بیشتر شکار نکردیم.دوستان در پست های قبلی هم عرض کردم همونطور که یه شکارچی عشقش اینه که هوازنی کنه یه شکارچی دیگه حس منتظر شکار بودن رو دوست داره و از اینطور شکار کردن لذت میبره.خدامیدونه اگه شکار اصولی باشه شکار کم نمیشه و همیشه موجود خواهد بود و نسل های بعد براحتی خواهند توانست از این نعمت های خدادادی استفاده ببرن
موفق باشیدKhansariha (48)
کبک یکی از شکارهای دوست داشتنی و جذابه که طرفدارایی زیادی هم داره.
روشهای جالب و جذاب زیادی برای شکا کبک وجود داره.
اولا چون کبک حیوون جان سختی هست نظر بسیاری از دوستان اینه که باید حتما سر یا سینه ی شکار رو نشانه رفت تا همونجا بیافته و اگر زخمی بشه سریع میپره میره جای دیگه میمیره و دست بهش نمیرسه.این تجربه ی دوستان بود.
اما یه روش بسیار جالب هم هست که خدمتتنو عرض میکنم:
1- از قدیم بسیار دیده شده که وقتی قرقی یا عقابی تو آسمون پرواز میکنه کبک ها با دیدن اون و شنیدن صداش سریع فرار میکنن و زیر شاخه های درختان که از بالا معلوم نیست قایم میشن تا قرقی شکارشون نکنه,غافل از اینکه موجودی بسیار آرامتر و خطرناک تر از قرقی این پایین منتظرشونه و اون موجودی نیست جز انسان.در کمال خونسردی میرن و کبک های ساکت و آرام بیچاره رو میگیرن و میندازن تو کیسه و میبرن,که از نظر من واقعا نامردیه و تو مرام شکار نیست.(یه جورایی مثل قضیه ی وصل کردن برق به رودخونه واسه ماهی کشی میمونه)Khansariha (367)
حالا یه نوع سوتهایی هم هست که صدای قرقی میشه باهاشون ایجاد کرد و همون کلک قبلی رو پیاده کرد اما اینبار بدون قرقی.
2- روش مشهور دیگه هم که همه میدونن شکار کبک موقع برف هست که کبک سرش رو میکنه تو برف و میرن میگیرنش(کلا این کبک حیوان باحالیه).
3- کبک حیوونیه که عاشق زیبایی و کلا اشیای رنگارنگ هست و به سمت چیزایی که تنوع رنگ دارن جذب میشه.بعضی جاها گلیم رنگی رنگی میبافن و اونو به یه چهارچوب که یک دسته هم واسه گرفتنش داره وصل میکنن و از روزنه ای که توی گلیم درست شده لوله ی تفنگ رو بیرون میارن و به جلو نگاه میکنن و پیش میرن,حالا کبک های بیچاره فرار نمیکنن هیچ,جای قبلی شون هم نمی مونن هیچ,با شک و تردید یواش یواش جلوتر هم میان و وقتی که فاصله به اندازه ی کافی رسید شکار میشن.
4- روش دیگه که هیجان بیشتری داره و شکارچی پسند تر هست و روش عموم هست,یک روش چیریکی هست و باید با جنگ و گریز نزدیک بشید.به این صورت که تعقیب و گریز (شما با پای پیاده و کبک با پاهای قدرتمند و بالها با پرش های بلند) تا جایی ادامه پیدا میکنه که میتونید پشت چند تا سنگ و سخره طوری قایم بشید که دیده نشین و فاصله تونم به قدری باشه که بتونید شلیک مفید کنین و درنهایت شاید حداکثر با چهار تا کبک به خونه برگردید.
با سلامKhansariha (8)
فرمانده جان دستت درد نکنه واقعا عالی بود من که تا بحال کلک صدای قرقی رو نشنیده بودمKhansariha (8)
شکار کبک با تعقیب و گریز واقعا خسته کنندست و لذت بخش من چندباری امتحان کردمKhansariha (256)
ولی با این وجود بنظر من لذت بخش ترین نوع شکار این پرنده هوازنی هستKhansariha (219)
با این وجود من دیدم کسایی رو که تو پاییز و زمستون شبا با چراغ قوه میرن تو صخره ها و جایی که شبا کبک استراحت میکنن حتی با چوب دستی کبک زدن!!Khansariha (226)دیدم که تو مناطق گرمسیری با این روش ناجوانمردانه تیهو هم زدن(بقول خودشون شکار کردن)بعد این اتفاقات همون چند نفر اومده بودن پیش ما با افتخار و غرور میگفتن که ما بدون زحمت شبی 8تا تا10 تا کبک شکار میکنیمKhansariha (290)و شما میرید و از صبح تا شب خودتون رو الاف میکنید برا 2 یا 3 تا کبک
سلام
شکار یک مفهومی داره,,مثلا قوچ رفتن راه و رسم داره باید صبح تاریک زد بیرون پیاده روی کرد دوربین کشید و رد زد و و و و
صدها ترفند دیگه که شاید بشه یا نه ولی بشخصه هر زمان دست خالی (پرنده یا چهارپا) برگشتم دفعه بعد لذت شکار کردن را
کاملا و با تمام وجودم حس کردم. اگر شکار فقط کشتن باشه که هزار راه اسون داره که همه زود یاد میگیرن ولی این فقط پر
کردن شکم از گوشته که شخصا عقیده دارم چنین فردی شاید مزه گوشت اهلی با وحشی رو نفهمه. یعنی چی شب بری با نور
کبک بزنی با چوب دستی. خودم همه جوره کبک و تیهو زدم ولی زدن یک پرنده در هوا مساوی با زدن یه کیسه پر شکاره.
والا بدون خودنمایی گفتم نه کسی از شما همراه شکار منه نه منو در حال شکار دید زده ولی نامردیه و یه نوع گوشت دزدیه
حالا هر کی ناراحتم شده من شرمنده هستمیاعلیmkkkk
سلاااااااام به همه ی کبک دوستای عزیز
واقعا خوشحال شدم وقتی این تایپیکو پیدا کردم,فک میکردم این تایپیک تو انجمن نیستKhansariha (219)
خوب دوستان من به شکار این پرنده خیلی خیلی علاقه دارم چون بنظر من شکار کبک سخت ترین شکار بین پرنده هاست(البته نظر منه(
من این پرنده رو با اکثر روشهای معمول شکار کردم وخوشحال میشم تجربیاتمو در اختیار بقیه بذارمKhansariha (48)
روشهایی که من این پرنده رو شکار کردم:
1-کمین سرچشمه و شکار با تفنگ بادی
2-تله یا همون دام
3-شب با چراغ قوه
4-تعقیب و گریز چندنفره و در نهایت گرفتن پرنده با دست خالی
5- تعقیب و گریز و درنهایت شکار با تفنگ بادی
6-شکار با تفنگ بادی هنگام پرواز عقاب
دو روش مونده ک هنوز ازشون استفاده نکردم،یکی هوازنی که اصلا دوس ندارم دومی هم شکار با پرده که درحال ساخت پرده ام و بزودی حاضر میشه
البته دوستان اینم بگم من اصلا در شکار این پرنده زیاده روی نکردم و نمیکنم وموارد 3،4و6 رو فقط یکبار و برای کسب تجربه انجام دادم به هیچ عنوان این نوع شکارو به هیچکس پیشنهاد نمیکنم چون لذت شکار کبک به سختی کشیدنشه
ایشالا هروقت پرده رو ساختم عکساشو میذارمKhansariha (256)
با سلام
دوست عزیز این روش های شکار کبک صحیح نیست بهتره از روش های دیگر که همون هوازنی هست استفاده کنی
شکار در شب اون هم با چراغ قوه و اون پرنده که در خواب باشه در مرام یک شکارچی نیست و بهتر با اسلحه ساچمه زنی شکار بکنین تا تفنگ بادی که احتمال زخمی کردن کمتر باشه و شکارهاتون موفق تر.
بعدش توی کمینگاه نشستن و شکار کردن کجاش سختی کشیدنه؟
ما این طوری میریم کبک
لباسا نارنجی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-21 12:52 PM)shekarchikoohestan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوست عزیز این روش های شکار کبک صحیح نیست بهتره از روش های دیگر که همون هوازنی هست استفاده کنی
شکار در شب اون هم با چراغ قوه و اون پرنده که در خواب باشه در مرام یک شکارچی نیست و بهتر با اسلحه ساچمه زنی شکار بکنین تا تفنگ بادی که احتمال زخمی کردن کمتر باشه و شکارهاتون موفق تر.
بعدش توی کمینگاه نشستن و شکار کردن کجاش سختی کشیدنه؟

سلام
حرف شما کاملا درسته و بنده هم توپست قبلی به این موضوع اشاره کردم؛شکار که نمیشه گفت؛گرفتن کبک در شب و با چراغ قوه اصلا مناسب و در شان اسم شکارچی نیست و من هم فقط وفقط یکبار و فقط از روی کنجکاوی و برای کسب تجربه اینجوری کبک گرفتم والبته بااینکه میتونستم بیشتر از15تا بگیرم بیشتر از3،4تا نگرفتم
درمورد نشستن در کمینگاه هم حداقل به نظر من بیدارشدن قبل از طلوع خورشید و نشستن تو یه جای تنگ و انتظار کشیدن که گاهی تا 4،5ساعت طول میکشه واقعا سخته؛البته تعقیب و گریز کبک وشکار با بادی خیلی سختتر وخیلی خیلی لذت بخشتره؛درمورد زخمی شدن شکاربا تفنگ بادی هم اگه شما هنگام شکارکبک به سمت بالای دامنه دنبال کبک برید پرواز نمیکنه وفقط به سرعت راه میره در این حالت شما با تمرکز روی یک کبک میتونین اونو بزنین که اگه تفنگتون قدرت خوبی داشته باشه به احتمال خیلی بالا پرنده از پا در میاد اگه هم تفگتون قدرتش خیلی زیاد نباشه تو اکثر مواقع کبک بعد اصابت تیر پرواز میکنه که قسمتی از طول پروازش در این حالت به صورت عمودیه که به همین دلیل وهمچنین زخمی شدن وروبه بالا بودن مسیر حرکتش مسافتی که پرواز میکنه خیلی کمتره وبا کمی تعقیب میشه تیر دوم ودرنهایت سومو هم بهش بزنین و شکارش کنین؛فقط چند نکته رو بگم:اول اینکه حتما فقط رو یک کبک تمرکز کنین و بعد اصابت تیر اول و پرواز کبک فقط دنبال همون برین و سراغ بقیه نرین دوم اینکه با مگسک شکار کنین
اینجوری دیگه کبک زخمی فرار نمیکنه
درمورد شکار تو کمینگاه هم اونقد به شکار نزدیک هستی که با یه تفنگ باقدرت متوسط هم با اولین ساچمه حیون شکار میشه
با تشکر
سلام
اینم داف یا همون تله ی من برای شکار کبک؛البته این خیلی خیلی سادشه،پیشرفته ترشم دارم که عکسشو بعدا میذارم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-23 05:43 PM)rezakabk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اینم داف یا همون تله ی من برای شکار کبک؛البته این خیلی خیلی سادشه،پیشرفته ترشم دارم که عکسشو بعدا میذارم
با سلام
ببخشید میشه یک خورده در مورد مکانیزم عملکردش توضیح بدید؟
لینک مرجع