انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان به جای صدا به تیرزدن و پیداکردن کبک گم شده بپردازید این بحثا چیه

hossin

دوستان تو ترکیه بیشتره شکارچی ها بره کبک ‌و خرگوش فقط از ۶استفاده میکنن حتی پنجم نمیزنن اونوقت ما زیر ۴می اندازیم

hossin

و بیشتر از یکی از وسط کوه و یکی از بالای کوه راهپیمایی میکنن

hossin

و شکار بیشتر از دو کبک به صورت دوبل چگونه بدونه توله میشه پیداش کرد

hossin
دوست عزیز با چه فشنگی و تفنگی زدی اگه در تاپیک‌شکار کبک جواب بدهید ممنون میشم

hossin
سلام
در جواب حسین آقا
کبک ها را با نخجیر دو و با ساچمه چهار میزدم. البته کبک های زرنگ و تیری بودن و از دو می پریدن و به همین خاطر قدرت فشنگ کافی نبود. هفته قبل که از سه استفاده کردم بهتر جواب داد. حتی از فاصله خیلی دور.
کلا هوا خیلی سرداست و کبک ها هم خیلی پر دارند. باید از فشنگ با ساچمه درشتتر استفاده کنیم.
موفق باشید
(2015-12-24 01:30 AM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز با چه فشنگی و تفنگی زدی اگه در تاپیک‌شکار کبک جواب بدهید ممنون میشم

hossin
سلام
در جواب حسین آقا
کبک ها را با نخجیر دو و با ساچمه چهار میزدم. البته کبک های زرنگ و تیری بودن و از دو می پریدن و به همین خاطر قدرت فشنگ کافی نبود. هفته قبل که از سه استفاده کردم بهتر جواب داد. حتی از فاصله خیلی دور.
کلا هوا خیلی سرداست و کبک ها هم خیلی پر دارند. باید از فشنگ با ساچمه درشتتر استفاده کنیم.
موفق باشید
ممنون دوست عزیز مهارت شما با نخجیر قابل تحسینه

hossin
منطقه ما هم کبک هاش خیلی گنده و چاقن و با ساچمه 5به سختی میشه انداختشون.من معمولا با 4میزنم اما درمواردی هم پیش اومده که از فاصله زیاد باساچمه 1هم زدم
ساچمه 1 و ۲ خیلی قویه . تو فواصل ۱۰۰ متر هم کبک و فاخته و خرگوش و مرغابی میشه زد و زدیم. هفته پیش با شماره پنج از حدود ۳۰ متر یه کبک رو زدم و رفت یه کم جلوتر افتاد . یه مقدار گشتم تا پیداش کردم. فقط بالش شکسته بود . و اثر هیچ ساچمه ای روش ندیدم حتی پس از پوست کندنش. نمیدانم به کجاش گرفته بود.

فرستاده شده از GT-I9300Iِ من با Tapatalk
سلام جناب بهروز،به نظر من تو ١٠٠متر با ساچمه ١و٢غير از زخمى شدن پرنده و از دست دادنش چيزى عايدمون نميشه،البته نظر شخصيه
ممنون
درست میفرمائید . تو این فاصله نزنی بهتره. چون احتمال زخمی شدن بیشتره

فرستاده شده از GT-I9300Iِ من با Tapatalk
من دیروز با رفیق پروانه دارم رفتم شکار کبک. روز خوبی بود. مکان نزدیک راور کرمان بود و کبکای درشتی داره و چقدر هم داشت؛دستهای پری بودن و نم بارونی هم میزد که عالی بود و طراوتش سرما را برات کم میکرد. 5تا زدم که یکی از تو ماشین زدم.بعد نیم ساعتی میخاستم از یه تپه برم بالا که صدای تیر رفیق بلند شد و نشستم دیدم از طرف باغ روبرو یه دسته دارن میان و منم اخرین کبک که سنگینتر از بقیه میپرید و با مگسک ردیف کردم و چکوندم اونم روم زمین نزد و افتاد جلو پام؛برش داشتم و رفتم سراغشون ؛گفتم پر دوم تو بارون زود نمیزنن و تا رسیدم نزدیکشون بزور بلند شدن که یه ماده کبک تو حدود 30 متری با دستپر 5 زدم. ولی دوتای اخریش جالبتر شد؛ کنار یه درخت نشسته بودم و داشتم صدای روبروم کنکاش میکردم که از پشت سر و بالای سرم ی دسته رد شد و امد حدود 10_12 متریم نشستن تو سینه تپه و شروع کردن بالا رفتن منم تکون نخوردم و صبر کردم تا رسیدن به فاصله مناسب و دوتاش جفت کردم و زدم. جالب اینه که دوباره از رو سرم پریدن و برگشتن.کلا 7تا قسمتمون شد. اینم برنامه شکار دیروز ماها. گفتم شما هم توش سهیم بشین.
سلام جناب کاربخش ماکه امروز تواین همه برف وسرماوخیس شدن لباس تونستیم یه دونه کبک زدیم حالا جالبش اینه که وقتی افتادبرش داشتیم یه حالت بی وزنی داشت انگارمریض بوده یاسوء تغذیه داشته ارزش پخت وپزم نداره
سلام جناب باربد،ماشاالله به اين اراده و عشق،تو اين هوا خوب تونستين برين و كبكم بزنيد.البته منم مثل شما هستم ولى همراه خوبى كه اين وضعيت جوى را بهانه نكنه نداشتمKhansariha (8)
لینک مرجع