انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
اساتید محترم :
من روز پنجشنبه رفتم شکار که تو ته دره سه تا کبک دیدم از هم فاصله داشتم از هم فاصله داشتن با سه تا تیر پشت سر هم (با پران پنج تیر) سه تاشونو از بالا زدم
ولی روز جمعه صبح زود رفتم که کنار جاده یه جای خیلی خلوت و پرت کبکهای زیادی دیدم ولی از تو ماشین به هر کداموشون شلیک کردم که به هیچ کدام نخورد
میشه لطفا بهترین روش را برای زدن کبک از تو ماشین و یا پیاده بگید
لطفا بصورت دقیق بگید
بهترین فاصله برای شلیک به کبک چقدر است
بهترین فاصله برای شلیک کردن به طرف کبک بستگی به نو اسلحه شما داره (نمره چوک....)

بهترین روش برای زدن کبک اینه که دنبالش برین...کبک پرنده ای نیست که مسافت زیادی رو پرواز کنه و زود خسته میشه و قایم میشه البته اگه در ارتفاعات باشه تا اون طرف دره هم میره...نا گفته نماند که استتار خیلی قویی داره و به ای راحتی نمیشه دیدش(زمانی که بی صدا زیر بوته ها قایم میشه)
بعد این که پرنده رو دیدین اگه در تیر رس بود که میزنی اگه نه یواش یواش به طرفش برین به ان احتمالی که نپره....ولی 90% اینطور نمیشه و میپره
در انجاست که همون ضربالمثل معروف رخ میده و کبک به اسطلاح سرشو میکنه زیر برف و پشت اولین مانع که اقلب تپها هستن فرود میاد و قایم میشه.......اطمینان داشته باشین که پشت تپه جلوتون در فاصله خیلی نزدیک به شما قایم شده و دقت کنین که جای دقیقش هنگام پناه گرفتن (جای فرود) پشت تپه به خاطر بسپارین و از بهترین مسیر که در بیشتر موارد بهترین مسیر همون مسیر پروازشون هست بالای سرشون میتونین سبز شین .... هرگز نا امید نشین و هشیاری خودتون رو از دست ندین 100% همونجان اما از اونجایی که این پرنده خیلی با هوشه صبر میکنه و در یه موقییت مناسب فرار میکنه پس کاملا حواستون رو جم کنین و منتظر صدای پر زدنش باشهن در حالتی که آماده تیر اندازی هستین
همیشه فشنگ در دسترس داشته باشین تا سریع بد از خالی شدن اسلحه بتونین جایگزین کنین چون کبک کمتر پیش میاد که موقع فرار همگی با هم پر بزنن ...ممکنه توی دو یا سه نوبت از جولو پای شما فرار کنن...پس این رو هم یادتون نره
بد از شلیک سریع دوباره مسلح کنین بدون صدا اضافی و چند قدم اینطرف و اونطرف و محلی که کبکا از اونجا پریدن برید و مطمئن شید که همه پریدن

سعی کنین که از مسیری طرفشون برین که بتونین مسیر پروازشون رو پیشبینی کنین...چون اگه پرنده موازی با شما پرواز کنه خیلی راحت میتونین بزنینش اما اگه از چپ به راست یا بر عکس بپری زدنش نیاز به مهارت بیشتری داره پس بهتر همیشه از بالای سرش برین سراقش
چون کبک بیشتر از بالا به طرف پایین میپره
احتمالا شما از چوك نمره 3 داريد استفاده مي كنيد
چون براي من هم همچين اتفاقي افتاده
ساچمه ها دقيقا جلو پرنده هاي ريخته شد و تيري به هدف نخورد
چوك نمره 2 استفاده كنيد Khansariha (8)
اگه از تفنگ دو لول رو هم استفاده مي كنيد (كه فول چوك نباشه)
لول بالا چوك نمره 2 و پايين نمره 3
دوستان بهترین فشنگ ها برای شکار کبک نمره 4و 5و 6 هستش

ولی تمامی اینها بستگی به طرز شکار هم داره مثلا شکار به صورت کومه و کمین کردن خیلی ها با نمره 7/5 تراپ هم زدن و بسار هم کاراییی داره و به صورت هوازنی نه زیاد کارایی ندارن و فشنگ های 4.5. 6 خیلی بهتر عمل میکنن

در مورد چوک هم اینگونه نیست که چوک 3 بد باشه اتفاقا خیلی هم خوب برای شکار کبک جواب میده ولی بستگی به فاصله شکار هم داره به نظر من بهترین تفنگ برای شکار کبک تفنگ های نیم چوک هستن Khansariha (8)
رویال جان خیلی ممنونم از توضیح کاملی که دادید
و من هم فکر نمی کنم گفته باشم چوک 3 بده هر چوکی کارایی خودش رو داره Khansariha (8)
ولی این عزیز ما الان یه تفنگ 5 تیر داره و تیر سایز 5 هم احتمالا استفاده می کنه
از داخل ماشین می خواد کبکی رو شکار کنه که فاصله داره به نظر شما از چه چوکی استفاده کنه که مشکلش حل بشه؟
والا عرض کردم که بستگی به فاصله داره ایشون باید بگن فاصله با کبک ها چقدر هستش مثلا اگه بیشتر از 40 متر هستش به نظر من بهتر هستش از چوک 2 خط و فشنگ نمره 3 استفاده کنن اگه کمتر از 40 متر هست که چوک 2 خط یا 3 خط و فشنگ نمره 4 گزینه خوبی هستش
(2012-09-18 11:23 AM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
احتمالا شما از چوك نمره 3 داريد استفاده مي كنيد
چون براي من هم همچين اتفاقي افتاده
ساچمه ها دقيقا جلو پرنده هاي ريخته شد و تيري به هدف نخورد
چوك نمره 2 استفاده كنيد Khansariha (8)
اگه از تفنگ دو لول رو هم استفاده مي كنيد (كه فول چوك نباشه)
لول بالا چوك نمره 2 و پايين نمره 3
تفنگ من پران 5 تیر است و چوک ثابت داره ساچمه ای هم که استفاده کردم نمره 5 و 7 بوده

فاصله هم 40 متر تقریبا بود
خب برادر من اولین ببین تفنگت چه چوکی هستش بعد برو شکار تا اینجوری دست خالی بر نگردی برای این کار یه پترن اصولی از بگیر در ضمن فشنگ نمره 7 برای 40 متر اصلا کارایی نداره و ته میکشه
ممنونم رويال جان از توضيح كامل شما Khansariha (8)
دوست عزيز شما كه لوله اسلحتون فول چوك هست
اگر شكار از 40 متر نزديكتر باشه بايد از تيري استفاده كني كه بيشتر پخش بشه
و اگه شكار دورتر از 40 متر بود بايد از تيري استفاده كنيد كه بيشتر جمع باشه Khansariha (8)
(2012-09-19 10:44 AM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم رويال جان از توضيح كامل شما Khansariha (8)
دوست عزيز شما كه لوله اسلحتون فول چوك هست
اگر شكار از 40 متر نزديكتر باشه بايد از تيري استفاده كني كه بيشتر پخش بشه
و اگه شكار دورتر از 40 متر بود بايد از تيري استفاده كنيد كه بيشتر جمع باشه Khansariha (8)

سلام... ببخشید که میپرم تو بحثتون....... Khansariha (8) Khansariha (8)
ببخشید، مگه الگوی پخش ساچمه ها در سلاح ساچمه زنی به نوع فشنگ بستگی داره یا به نوع چوک؟ Khansariha (8) Khansariha (8) Khansariha (8)
لینک مرجع