انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ماهیگیری و تجربیات دوستان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
فکنم از ایناس که برای کپور استفاده میشه و توش اسانس و مواد خراکی هست که ماهی کپور جزبشون میشن.
من خودم یه زمان با اسانس توت فرنگیشو درست کردم و گذاشتم تو فریزر ولی بعدا انداختن دور.
لطفا برای خراب نشدن در جای خشک و سرد نگهداری کنین.
(2012-08-06 01:20 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رش.
منظورتون چیه رش یعنی چه ؟
درتکمیل فرمایش دوستمون )mhrsb(. سید جون با اینا خیلی خوب میشه داخل آبندون کپور گرفت .
(2012-08-06 02:02 PM)seasonhunt نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-06 01:20 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رش.
منظورتون چیه رش یعنی چه ؟
دوست عزیز ببخشید الان پستتون رو دیدم.البته من ماهیگیر حرفه ای مثل دوستان نیستم و فقط به طور تجربی عرض می کنم یکی از بهترین طعمه ها برای گرفتن ماهی هایی مثل سیاه کولی و اصلک در دریای خزر استفاده از موجودات ریزی به نام "رش" هست که در ماسه های کنار دریا فراوون هستن. می تونید از همون جا تهیه و استفاده کنید.محلی ها تو سواحل شمال همه باهاش اشنا هستن.Khansariha (8)
دوست عزیز اسم این اگر اشتباه نکنم بویله هست و برای گرفتن ماهی کپور تو سد خاکی و ابهای ساکن بکار میاد البته بنده خودم نمیدونم که چجوری باید به قلاب نصب بشه اگر کسی از دوستان وارد هستند توضیح بده لطفا Khansariha (399)
نقل قول :سلام.دوستان عزیز میتونین در این مورد به من اطلاعات بدین.این برای چه نوع ماهی استفاده میشه.راستش من در مورد ماهی و ماهی گیری اطلاعاتی ندارم

دروود !
دوست عزيز اينجوري كه توي عكس مشخصه اين جعبه حاوي تعدادي بويله هست كه با توجه به اينكه يك شكل نيستند از همين بويله هايي هست كه در منزل ساخته ميشن !
بويله تنها كاربردي نسبت به طعمه معمولي داره اين هستش كه داراي ماندگاري بيشتري در آب هستش و به قول دوستان عزيز وقتي از بويله استفاده كنيم ، احتمال صيد ماهي هاي كوچك كمتر ميشه.
و در آخر بويله هيچ تضميني واسه گرفتن ماهي بهتر يا ماهي خاصي نيست ، بويله هم همانند طعمه هاي ديگست ، منتها ميتوان آن را با طمع و رنگ هاي متفاوت تهيه كرد.
البته ناگفته نماند كه استفاده از يك بويله خاص در منطقه اي كه همه از يك نوع طعمه استفاده مي كنند بسيار كاربردي خواهد بود.
مخلص !
خليج گرگان

خلیج گرگان بزرگترین خلیج دریای خزر است که بر اثر پیشروی و گسترش شرقی رشته ساحلی شبه جزیره‌ی میان کاله در جنوب شرقی دریای خزر تشکیل شده است. وسعت خلیج گرگان حدود ۴۰۰ کیلومتر مربع است. خلیج گرگان کم عمق است به طوری که با در نظر گرفتن بالاآمادگی آب، حداکثر عمق آن به ۴ متر می‌رسد و از غرب به شرق تا حوالی ضلع جنوبی آشوراده به عمق آب افزوده می‌شود.
اطراف خليج گرگان مكانهاي بسيار مناسبي براي ورزش ماهيگيري است
خلیج گرگان نه تنها دارای ماهیان باارزش غضروفی، ماهی سفید، ماهی کفال و... است، بلکه سهم قابل توجهی از خاویار مورد نیاز کشور را تامین می کند.اکولوژی خلیج گرگان تحت تاثیر دریای خزر، رودهای مجاور و شبه جزیره میانکاله قرار گرفته است که در رشد و تکثیر آبزیان، ماهیان استخوان دار و ماهیان غضروفی و جذب پرندگان مهاجر زمستانی نقش مهمی دارد.

[تصویر: %D8%AE%D9%84%DB%8C%D8%AC_%DA%AF%D8%B1%DA...%D9%86.jpg]
[تصویر: 354300_orig.jpg]
[تصویر: 354311_orig.jpg]
[تصویر: 354316_orig.jpg]
[تصویر: 628795_orig.jpg]
[تصویر: 628811_orig.jpg]
سد گلپایگان

سد گلپایگان اولین سد مخزنی خاکی ایران است. این سد با هسته رسی و به صورت مایل به شیوه قدیمی ساخت سدهای خاکی بر روی پی سنگ (شیل) ساخته شده‌است. سد گلپایگان در ۲۵ کیلومتری جنوب غربی مرکز شهرستان گلپایگان در نزدیکی روستای اختوان بر روی رودخانه قمرود واقع شده‌است. هدف از احداث این سد جلوگیری از خسارات ناشی از سیل و تأمین آب کشاورزی شش هزار هکتار از اراضی کشاورزی منطقه بوده‌است.

موقعیت
استان: اصفهان
شهر: گلپایگان
محل سد: ۲۰ کیلومتری جنوب غربی گلپایگان

ماهیان موجود در سد گلپایگان :
کپور
قزل آلا
ماهی سفید رودخانه ای
سوف

[تصویر: %D8%B3%D8%AF_%DA%AF%D9%84%D9%BE%D8%A7%DB...%D9%86.jpg]
[تصویر: sade_golpaygan.jpg]
[تصویر: Golpayegan_sad.jpg]
دوستان چوب و چرخ خوب چی پیشنهاد میدین برا کسی که گاهی تفریحی بخاد بره ماهی گیری؟Khansariha (399)
امیر جان حداقل یه توضیح میدادی کدوم منطقه میرین ماهیگیری چه جور ماهیانی داره چقد میخواین بوجه کنید و ...
لینک مرجع